Październik 21 2014 07:16:55
Nawigacja
· Regulamin
· Strona Główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Spinningowe
· Muchowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista 2014
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Ankieta
Czy powinno się wprowadzić górny wymiar ochronny ryb ?

Tak
Tak
76% [25 głosów]

Nie
Nie
15% [5 głosów]

Nie wiem
Nie wiem
9% [3 głosów]

Ogółem głosów: 33
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 08/10/2014 19:55

Archiwum ankiet
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Na ile wędek można łowić?
Christos
W regulaminie PZW jest napisane:"członek PZW ma prawo udostępnić współmałżonkowi jedną ze swoich wędek do wędkowania, w granicach przysługującego mu stanowiska i limitu połowu, bez konieczności uiszczania przez współmałżonka składki członkowskiej oraz składki....................... Powyższe ma wyłącznie zastosowanie przy wędkowaniu dopuszczającym łowienie na dwie wędki."

I teraz mam takie pytanie. Czy jak jadę z żoną( żona nie jest członkiem PZW) na ryby to czy razem możemy łowić na dwie wędki( ona jedna i ja jedna), czy ja mogę łowić na dwie + jedną dodatkową żonie udostępnić?. Bo do tej pory to łowiliśmy tak że ona na jedną i ja na jedną, ale ostatnio ktoś mi powiedział że ja mogę łowić na dwie i żonie udostępnić trzecią, tylko żeby łowiła w granicach przysługującego mu stanowiska i limitu połowu, tak jak jest właśnie napisane w regulaminie.
Da Stopper Rittet
Som Varte I En Livstid For Herren Gaar Til Helvete...

stefan12
Mi sie zdaje że ty możesz łowić tylko na jedną, i twoja żona też na jedną.Wink Członek PZW z opłaconymi składkami może łowić na dwie, a nie na trzy wędki. Nie wiem od kogo coś takiego usłyszałeśWink
oads/2006/08/dzem.gif' alt='dzentelman.com/wp-content/uploads/2006/08/dzem.gif' style='border:0px' class='forum-img' />

Grzesiek
Dokładnie - w innym wypadku Ty łowisz w obrębie swoich uprawnień na dwie wędki, a żona kłusuje Wink lub żeby jej nie obciążać - oboje zgodnie z regulaminem łowicie mając po jednej wędce, a na tę dodatkową kłusujesz Ty! Pfft Nie wiem, kto tak powiedział, ale chyba się mylił, bo w tej kwestii regulamin jest jednoznaczny. Nic nie wiem o tym, by gdzieś było inaczej..
PozdrawiamFrown
Gdzie żyje etyka, tam ryba nie znika ! ! ! Czasem i po szkodzie głupi
Nie zmieniam avatara ]:> Duze_Bu

Koci
Ogolnie ty (gdy jestes sam) mozesz lowic na 2 wędki - albo jeden spining..
Gdy jestes z zoną mozesz dać jej jedną wędke, i ty mozesz lowic na jedną..
Ostatnio slyszlem ze mozna lowic tylko na 1 zywca, albo tylko na 1 wędke z blachą, troche dziwne i zastanawiające, ale i tak łowie na zywca, i blache, albo splawik i grunt Smile)

"..Nie wazne co masz na wędce.."
"..Wazne czy umiesz to dobrze wykorzystać.."

Grzesiek
ale i tak łowie na zywca i blache, albo splawik i grunt

Koci - jeśli dobrze kolego zrozumiałem, to łamiesz regulamin. Można łowić na dwa żywce (tak jak na dwie spławikówki) ale nie można łowić na jedną żywcówkę i machać w tym czasie blachą, bo jak sam zauważasz:
(gdy jestes sam) mozesz lowic na 2 wędki
- albo jeden spining..

Jak łowisz w końcu, bo nie wiem czy nie musisz zrewidować swoich metod połowów, żeby nie być na bakier z regulaminem.. Wink
PozdroFrown

Koci
Loozuj stary Pfft nie zebym lamal.. ja sam lowie na 1 spining, na ktorym mam grunt PfftP
zdarzylo mi sie raz lowic zywcówką, a obok blachą, ale nie mialem kartyPfft nie znalem zasadPfftP
"ale i tak łowie na zywca i blache, albo splawik i grunt"
zle tam napisalem, chcialem napisac ze i tak sam lowie na spining, ale na jedno z tych rzeczy PfftP
mialo byc:
""ale i tak łowie na zywca albo blache, albo splawik lub grunt"
moze za duzo tych albo, ale chcialem pokazac "ocb" mi PfftP Smile
Pozdrawiam
"..Nie wazne co masz na wędce.."
"..Wazne czy umiesz to dobrze wykorzystać.."

Grzesiek
OK. Wink Tak napisałem, jak przeczytałem,
a tak przeczytałem jak napisałeś Pfft
PozdroFrown

miros
Tak żeby zakończyć dyskusję, a ująć to dobrze: jeden wędkarz z opłaconą kartą wędkarską może łowić na dwie wędki, ewentualnie udostępnić jedną współ małżonkowi, jeśli ten nie posiada karty wędkarskiej, lub łowić z współ małżonkiem mając po dwie wędki jeśli oboje posiadają kary wędkarskie.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się