Październik 02 2014 16:26:44
Nawigacja
· Regulamin
· Strona Główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Spinningowe
· Muchowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista 2014
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Ankieta
Jaką metodą będziesz łowił we wrześniu ?

Spinningową
Spinningową
42% [13 głosów]

Gruntową
Gruntową
45% [14 głosów]

Spławikową
Spławikową
3% [1 głos]

Muchową
Muchową
3% [1 głos]

Inną
Inną
3% [1 głos]

Żadną
Żadną
3% [1 głos]

Ogółem głosów: 31
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/09/2014 20:23

Archiwum ankiet
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Choroby ryb
raducho1
Witam, dzisiaj złapałem pstrąga potokowego, który w jelitach miał małe ok.2 cm białe cienkie robale, proszę powiedzieć co to jest i czy szkodliwe dla ludzi?
Edytowane przez Labedziak dnia 20-04-2010 00:51

Mich101
biały robak(mady) może zjadł.Jak dokadniej to wyglądało masz jakies zdjecie
POZDRAWIAM MICH101

WĘDKARSTWO TO HOBBY NIE DO ZASTĄPIENIA

..........................................................................................................................................
Raj utracony...
http://www.narybk...ost_112259

Rob
Co do chorób ryb, złowiłem w kwietniu dwa Karpie, które miały rany na skórze wyglądające mniej więcej tak images32.fotosik.pl/271/e28be791122326c8m.jpg
To ta biała plama koło płetwy (z drugiej strony miał ich więcej) były to miejsca jak by wypalone kwasem do średnicy około 1-1,5cm natomiast nasady płetw brzusznych były mocno zaróżowione.
Ciekawy jestem czy ktoś może mi powiedzieć co to za choroba i czy jest groźna dla człowieka.
Edytowane przez Labedziak dnia 22-05-2009 07:46
Rybki są P I Ę K N E ! ! !

http://mojehobby-wedkarstwo.blogspot.com/
marec-ki
Rob to chyba pleśniak, czy coś w tym stylu. Niestety ostatnio spotykam się z dużą ilością informacji o tej chorobie u karpi. Oby to nie była jakaś karpiowa epidemia Wink Czy szkodliwa dla człowieka nie wiem. Mój ojciec złapał karpia ostatnio, prawie całe ciało miał w tym czymś, obrzydliwy widok. Podobno można to czymś wyleczyć, ale weź wyłap chore karpia i przetrzyj to tym środkiem Wink niewykonalne.
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

W sprawach sprzętu zadawajcie pytania na FORUM a nie poprzez PW !!

http://marekp1984.ovh.org/
Arturo B
Podobno można to czymś wyleczyć, ale weź wyłap chore karpia i przetrzyj to tym środkiem niewykonalne.

Antybiotyki do leczenia rybostanu w zbiorniku są przeważnie,poprostu podawane do zbiornika,raczej nie wykonalne byłoby nacieranie każdej rybki w akwenieWinkTo o czym pisze Raducho 1-jest dla mnie czymś nowym,nigdy nie widziałem kilku robali w rybce po za tasiemcemWinkPytacie czy jest to wszystko szkodliwe dla ludzi...hmm...jakby się tak zastanowić,to można by powiedzieć ,że nie bo przecież bakterie giną w temperaturze 60 stopni,a tłuszcz ,który nagrzewamy na patelni do smażenia osiąga dużo większą temperatureWinkdodam,że nie mam pewności ,czy mam racje i mogę się mylić,ale patrzac na teorie medyków ,wychodziłoby ,że mam trochę racjiWink
Pozdrawiam
by udoskonalać to rzemiosło,trzeba trochę poeksperymentować

Bojkes
A ja w ostatnio złowionym linie zauważyłem że ma dziwne oko, wyglądało jakby wyszło mu z orbity i miało białą otoczkę. Drugie oko miał normalne. Spotkaliście sie z czymś takim??? Wiecie co to może być????

Pabu
Miałem bardzo podobną historie jak Bojkes ale w całym lewym oku była krew. Wyglądało to troche [dead]
To dopiero początki ; ]

Pugio
Mozę ktoś mu hakiem zaczepił, ja często mam takie przykre zaczęcia ze haczyk przebija okoSad

barmsr
Jak byłem ostatnio na stawach hodowlanych,to chodziłem z telefonem za pływającym pod powierzchnią szczupakiem (miał około 60cm,może więcej) i był na coś chory.Podejrzewam pleśniawkę,ale nie jestem pewien...
images33.fotosik.pl/280/1b7ae682530339cbm.jpg
Później też widziałem około 30cm szczupaczka.Miał tą samą przypadłość...
images29.fotosik.pl/138/ad4a94d4e169771d.jpg

djpavelec
słyszałem kiedyś o chorobach ryb , ale wiem tyle że jak rybe się wpuszcza do stawu jeziora itd to trzeba szczepić...

grzeswielki
jesli chodzi o karpie to te wrzery to popularna posocznica u ryb zarazliwa dla ryb ale nie dlka ludzi hmm jak tam kto woli ja tam takiej ryby bym nie zjadl bo nawet nie apaetycznie wygladaSmile a leczy sie to poprzez karme dodanie antybiotyku

Wobler
Mi sie wydaje ze ten karp na zdjęciu Rob'a został dziabnięty przez Czaple albo innego ptaka Grin A ostatnio jak byłem na rybkach to złapałem leszcza który miał pełno ran [confused]

pjkspining
JAk wiadomo panuje w naszych wodach choroba atakujaca karpie nie pamietam dokladnie nazwy chyba czerwonka jakos tak.
Tylko sum !!! Pasja...Złap i wypuśc

shaman111
u mnie ja jeziorze Pakoskim północnym można złowić płotkę leszcza krąpia i wzdręgę z czarnymi kropkami na ciele
Nie zabieraj karpi

Samymi rybami człowiek żyje Wink
...............................................
pozdro

KEEP MOVING FORWARD

wircom
Ja spotkalem sie z leszczami w sekwanie ktore maja kilka a nawet kilkanascie czerworych kropek z ktorych wydobywa sie jakas ciecz , cos jakby ropa (nie mylic z ON ze stacji benzynowejPfft) Kolega mowi ze to grzybica . W sekwanie okolo 80% leszczy ktore zlapalem ma te kropki.
Najbardziej lubie duze sumy i walenie.

paniger
ja ostatnio złapałem pokaźnych rozmiarów płoć ale miała na sobie czarne plamki?? co to mogło być i czym może być spowodowane??

LeszczykSWDN
Może to nie płoć tylko jakaś ryba. (Wiem że jakaś ryba wygląd jak płoć i ma czarne plamki ale nie pamietam nazwy)
Okoń - Perca fluviatilis
Na bezrybiu to i splont jest rybą...

miros
paniger napisał/a:
ja ostatnio złapałem pokaźnych rozmiarów płoć ale miała na sobie czarne plamki?? co to mogło być i czym może być spowodowane??

Jest to pasożyt prawdopodobnie przywra, zwany czarniakiem, lub plamicą, objawia się czarnymi plamkami na całym ciele ryby. Najczęściej występuje u ryb które występują w nadmiarze.
Co do szkodliwości to spotkałem się z dwoma opiniami, zarówno nie szkodliwą jak i szkodliwą dla człowieka, ale po dobrym wysmażeniu obydwie wersje dochodzą do nie szkodliwości dla człowieka.
images40.fotosik.pl/56/0e9e76c40b1ceb39m.jpg

Wedkarz_Knight
oczkowodne.net/fauna/erytrodermatitis.jpg hmm znalazłem właśnie coś podobnego...

Dla zainteresowanych - http://oczkowodne.net/strony/chorobyryb.php
Edytowane przez Labedziak dnia 22-05-2009 07:54
Łowić dla przyjemności, wypuszczać dla przyjemności Frown

Przemi4
Przeglądając inne forum zauważyłem zdjęcie ryby która nie miała oczów.
Nikt nie wypowiadał się na ten temat. Jest to choroba genetyczna?
Czy wybryk jakiś?
images34.fotosik.pl/243/a49caec80e3d3045.jpg

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się