Kwiecień 26 2018 09:48:49
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Choroby ryb
miros
Jest to jakiś błąd genetyczny tej ryby, nie jest to choroba występująca nagminnie, po prostu defekt, choć musze przyznać że ciekawy, nie spotkałem się jeszcze z takim.Wink

Przemi4
Ciekawe czy z drugiej strony ma oko. Ale raczej nie.
Czyli że po węchu dotarł do haczyka?

konrii98
Byłem w niedzielę na rybkach.Złowiłem okonia którego płetwa miała jak by białe futro (jak pleśń)poplamione krwią.Czy ktoś wie może co to może być za choroba?
W sezonie 2014, nastawiam się na karpia ouch ale fajnie byłoby poganiać trochę też za zębatym Pfft

2 pasja- motocykle Wink

Labedziak
Dziś złowiłem rybę, która miała bardzo niemile wyglądającą ranę na boku.
Może ktoś z was wie co to jest i z czego mogło to powstać?

images35.fotosik.pl/140/b881297d623b7803m.jpgimages46.fotosik.pl/284/9f1ff2d08c10e5a5m.jpg

i59.tinypic.com/3492a7t.gif

Arturo B
W sumie dość zastanawiający przypadek. Ciężko powiedzieć czy jest to rana powstała od ugryzienia czy też spotkania ze śrubą jednostki pływającej. W każdym bądź razie po martwej skórze w okół rany widać , że nie jest świeża- czyli można wykluczyć , że próbowałeś ją pożreć żywcemWinkMoże ktoś pomoże rozwiązać tą zagadkę...
by udoskonalać to rzemiosło,trzeba trochę poeksperymentować

Frantic
Według mnie to jest po prostu skaleczenie. Jeśli woda jest czysta, rana goi się szybko, a jeśli brudna, to może się paprać. U dorszy to standard, że zdarzają się poranione przez kotwice pilkerów. To wygląda na dość świeżą ranę.
"Wędkarstwo i tak wystarczająco mocno kłóci się z etyką, by nie przeginać bardziej niż to konieczne" Danek

www.picasaweb.google.com/krzykamienski
BynQ
Może być to rana po spotkaniu z ptakiem ,w tym roku kormorany pokaleczyły wiele troci na mojej rzece, jeziora zamarzły więc zrobiły najazd na płynące rzeki
Nie ważne jaka ryba ,choćby mała płoćwww.otofotki.pl/img6/obrazki/kx9066_flyfisher1.gif

Labedziak
BynQ napisał/a:
Może być to rana po spotkaniu z ptakiem ,w tym roku kormorany pokaleczyły wiele troci na mojej rzece, jeziora zamarzły więc zrobiły najazd na płynące rzeki

Tez może być, chociaż złapałem już rybę uszkodzona przez ptaka i rana wygląda tak:

images40.fotosik.pl/113/1c9472a0bd2f5b06m.jpgimages50.fotosik.pl/117/3616b026fb6d6883m.jpg

lawinka
Złowiłam wczoraj na Odrze (odcinek między Cigacicami a Nową Solą) leszcza około 40 cm, który był pokryty jakby przezroczystymi, dosyć cimnymi krostkami. Dziwnie to wyglądało bo na każdej łusce miał jedną taką krostę czy zgrubienie. Również pysk i ogon były takie chropowate. Szczerze mówiąc brzydziłam się go dotykać więc nawet go już nie mierzyłam tylko od razu wypuściłam. Żałuję, że chociaż fotki nie zrobiłam, żeby ktoś może zdiagnozował jego chorobę...

BartosH
Może to zwyczajna wysypka tarłowa (tylko czy jeszcze nie za wcześnie na tarło?), szkoda że nie masz fotek.
Nigdy nie kłóć się z głupim - ktoś mógłby nie zauważyć różnicy między wami...

lawinka
Znalazłam temat Łabędziaka z fotkami. Właśnie tak wyglądał mój wczorajszy leszcz jak te złapane przez Łabędziaka.

http://www.narybk...;pid=50803

Łabędziak, wiesz już może co to faktycznie było?

Labedziak
Niestety nie, ale może ktoś z forumowiczow wie, niech napisze.Wink

Wkleiłem tu też te foty.

images32.fotosik.pl/245/032d92c76aa60a1fm.jpg
images34.fotosik.pl/246/3d3f3d37ea245ddbm.jpg
images34.fotosik.pl/246/b495e7cf4d4c0a68m.jpg

jack_871
Ja stawiam na wysypkę gdyż u mnie na rzece tak samo wyglądają płotki i nie jest to zbyt przyjemny widok.Może się mylę ale taki jest moje zdanie.

Semi
tylko czy jeszcze nie za wcześnie na tarło

Leszcz już miejscami się trze, wczoraj brat na Bugu złapał kłusoli którzy chcieli na tarlisku stawiać siatę, właśnie się tarły leszcze i to te najgrubsze. Co do tej choroby, to zważywszy na to że o innej porze roku nikt ryby nie złowił z takimi objawami , to śmiem twierdzić że to wysypka tarłowa. Leszcz przed tarłem pokrywa się wysypka od łba aż po sam ogon, więc Lawinka na pewno i złowiona przez Ciebie ryba nie była chora. Faktycznie nic przyjemnego brać do ręki takiego opryszczonego stwora, no cóż niektórym nie przeszkadza.
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

lukiz_87
witam,

wczoraj odwiedzilem wujka, który ma maly stawek(ok 20m x 5m), stawek został wykopany z 5 lat temu na podmokłej łące, ale od tamtej pory woda jest cały czas mętna i widoczność nie przekracza 30cm, były tam wpuszczane pare linów, karpi, karasie 1 szczupak oraz inne rybki, wszystko w małych ilościach poniewaz staw mial byc powiekszany. Nigdy nikt tam nie łowił, a po aktualnej zimie nie było widac żeby ryby sie podusiły i nagle w niedziele wujek zauważył przy brzegu rybe w bardzo złym stanie.
Czy możecie mi powiedzieć co to jest za choroba? Dodam że ryba byla pokryta bialym nalotem ale na cześci ogonowej plamy te były już jakby "zmechacone". Płetwy byly bardzo zniszczone. Wiem jeszcze tyle ze po świetach wielkanocnych było wrzucane do wody wapno. Rybka oczywiście zostala odizolowana od stawu.

Prosze o pomoc i z góry dzięki

images43.fotosik.pl/290/0359882e517f21d7m.jpg

images37.fotosik.pl/285/d89d76b63f1688ebm.jpg

Labedziak
Przeniosłem tego posta z tego tematu, może się tu przydać.
http://www.narybk...ost_116363

Akurat przeglądałem niemiecka gazetę Blinker, i tam jest podobna zdjęcie.

images39.fotosik.pl/287/208bfdaf0172d4d4m.jpg

Wychodzi na to , ze ta choroba to czerniawka pasożytnicza

Czerniawki pasożytnicze są wywoływane przez larwy Posthodiplostomum cuticola.
Więcej w necie tez nie można znaleźć.disa

MatiQ
Hmm, dosyć dziwna sprawa z tą płocią, jak się porówna tą od Mariusza a tą z gazety jest to identycznedisa.

Może to nie ryba, która powinna pływać w oczkach wodnych, ale jest to choroba, którą opisał Labedziakconf.
Edytowane przez MatiQ dnia 06-05-2010 19:51

wedkarz2309
MatiQ
Oczywiście, że nie powinna pływać w oczku wodnymWink

Ta myśl mi tylko przez głowę przeszła, gdy ją zobaczyłem w wodzie, tak jak napisałem w zgłoszeniuWink

Ale ryba, z tego, co widać, ewidentnie jest choradisa

audicor
POMOCY !!!. Dzisiaj w swoim stawie złapałem pare karasi z takimi widocznymi poniżej na foto wrzodami.Co to może być i jak sie tego pozbyć??? Na 10 złapanyc ryb, 6 miała takie objawy, czerwone krwawiące wrzody. moj email: sportywodne@op.pl images46.fotosik.pl/303/bd5b7268827912c3.jpg images38.fotosik.pl/300/b72e88525f298ea4m.jpg images38.fotosik.pl/300/93e4ed698066f522m.jpg

batis
lukiz_87 napisał/a:
witam,

wczoraj odwiedzilem wujka, który ma maly stawek(ok 20m x 5m), stawek został wykopany z 5 lat temu na podmokłej łące, ale od tamtej pory woda jest cały czas mętna i widoczność nie przekracza 30cm, były tam wpuszczane pare linów, karpi, karasie 1 szczupak oraz inne rybki, wszystko w małych ilościach poniewaz staw mial byc powiekszany. Nigdy nikt tam nie łowił, a po aktualnej zimie nie było widac żeby ryby sie podusiły i nagle w niedziele wujek zauważył przy brzegu rybe w bardzo złym stanie.
Czy możecie mi powiedzieć co to jest za choroba? Dodam że ryba byla pokryta bialym nalotem ale na cześci ogonowej plamy te były już jakby "zmechacone". Płetwy byly bardzo zniszczone. Wiem jeszcze tyle ze po świetach wielkanocnych było wrzucane do wody wapno. Rybka oczywiście zostala odizolowana od stawu.

Prosze o pomoc i z góry dzięki

images43.fotosik.pl/290/0359882e517f21d7m.jpg

images37.fotosik.pl/285/d89d76b63f1688ebm.jpg

Jakiś rodzaj pleśniawki (wiremia), często występuje w oczkach wodnych, małych stawkach. U mnie też raz coś takiego się zdarzyło. Zaleca się użycie: http://www.sera.d...F%2F63.%29 Mogę potwierdzić, że działa. Co roku używam profilaktycznie.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się