Sierpień 17 2018 15:34:59
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Jak złowić płoć ?
Exodus
Wasze sposoby na tą rybe, czyli płoć, jaka zaneta, co na haczyk. Wink Gdzie najczesciej ją łowicie.
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Labedziak
Opisz rzeczywiscie super,nic dodac,nic ujac.

stefanlewy napisal

wszystko jasne tylko nie wiem co to jest caster uprość to

Znalazlem Ci zdjecie,jak wyglada Caster.
To w sumie dalsze stadium rozwoju bialego robaka,czyli mady Frown
Przyneta dobra tez na duze leszcze.

images21.fotosik.pl/165/0496e54e54f7bbe0med.jpg

i59.tinypic.com/3492a7t.gif

okoniarz
Mówimy o grubych płociach (tj. powyzej 30 cm).
Właśnie wróciłem z kilkudniowego płociobrania i podzielę się z wami nowymi uwagami. Moje łowisko to jezioro rynnowe. Głębokość na jakiej łowię to 4-6m. Jest to blat z łagodnym spadkiem. Na dnie mocno zarośnięty do 1,5m w górę.
Metoda to klasyczna odległościówka. Wędzisko 3,8m, spławik waggler 5+4g.
Nęciłem przez 4 dni mieszanką zanęt płociowej TRAPERa i SAMETa w stosunku 1 część TRAPER + 2 części SAMET, by przyciemnic kolor. Dodawałem oczywiście płatki owsiane, pinkę, piernik GUTKIEWICZa i paczkę gotowanego pęczaku. Nęciłem z procy, bo pole łowienia wyznaczyłem na ok 35m od brzegu (skróciłem ten dystans o pare metrów łowiąc w woderach). Wszystko po to, by czasem jakiś przygodny wędkarz nie dostał się do moich płoci.
Łowiłem i nęciłem wyłącznie między 17-22.
Co ciekawe, musiałem w trakcie łowienia donęcać co pół godziny kilkoma kulami, bo brania ustawały. Płoć brała wyłącznie nad zielskiem, po przesunięciu stopera w dół brań nie było. Większość brań spławik sygnalizował wynurzeniem się na 1-3cm.
Przez te kilka dni pogoda zmieniała się z upalnej i słonecznej przy wysokim ciśnieniu do deszczowej z niskim ciśnieniem (ostatnie 2 dni), a mimo to ryby brały nonstop!!!
Ciekawe było też to , że na same białe nie chciały brać, tylko je wysysały, co zawsze kończyło się pustym zacięciem. Skuteczną okazała się kombinacja biały+pinka podane na czerwonym haczyku. Także śruciny sygnalizujące 5cm nad haczykiem nie płoszyły ryb.
Rybki dziękowały mi za papu pięknym spławianiem się...

Wnioski:
- stan pogody nie miał żadnego wpływu na żerowanie
- płocie stały się mniej płochliwe
- same białe robaki nie zachęcały do brań (i tu mam zagadkę, czy biały im śmierdział?)
- kuku, pęczak i castersy miały 0 % powodzenia.
- gruba płoć nie koniecznie musi brać z dna.
- konieczne było donęcanie na bieżąco.
Wynik zasiadki; ponad 100 grunciaków, mniejszych 2 razy tyle.
Życzę wszystkim podobnej przygody, bo złota płoć na kiju to to samo co kilowy leszczyk.Shock

http://www.youtube.com/watch?v=HO7S_cXp7DA&mode=related&search=

Kubek
[sleep]Widzisz okoniarz na płoć nie ma reguły może ci wziąć na wszystko a może ci w danym dniu czy na danym łowisku na jeden rodzaj przynęty
]

koli
kupuje 1kg konopi 1/4 gotuje,reszte miele w młynku potem wszystko mieszam z zanętą
konopiową na płocie,na koniec dodaje pinki.Łowie na bata w odległosi 5 metrów od brzegu jako przynety używam mady.Nęce co jakieś 45 min małymi kulkami wielkosci piłeczki pinpągowej
Popatrz na ulicę, popatrz co się dzieje.
Nie możesz być bierny przeciwstawiaj się.
Nie możesz tolerować, tych faszystowskich świń
tych nazistowskich pał.

borys90
W mojej wsi płoć bierze na białego, pinke i czerwonego. Nietrzeba długo czekać wystarcz dobrze zarzucić. Łapie na spławik na gruncie od 50cm do 100 cm.Wink

Adriano
Borys90 napisal

W mojej wsi płoć bierze na białego, pinke i czerwonego. Nietrzeba długo czekać wystarcz dobrze zarzucić. Łapie na spławik na gruncie od 50cm do 100 cm.

Tak,tylko jakie plotki?
Napewno takie po 10 cm,to sie nie opłaca robaków zmieniać.
Male płocie rzeczywiście,można wyciągnąć na pinkę albo bialy robak.
Ale większa płoć ścieżko wyciągnąć na te przynęty.
Edytowane przez Lord dnia 28-07-2007 16:30
Wędkarstwo to co Chłopy lubią najabardziej.
.................<<POZDRO>>...............

filipinho
Mi najczęsciej biorą na kukurydzę chociaż ostatnio złowiłem 20 cm na made więc raczej na płotkę nie ma reguły
Łowie 2 miesiące za błedy przepraszam

Od was bardzo dużo się nauczyłem, dzieki

www.filipinho.jakijest.pl
ceik
Czytam co piszecie o płoci i chcę pare uwag dodac do tematu.temat robak biały pwąchajcie je jak kupicie(śmierdzą amoniakiem,to ma smakowac rybie)musza być przetarte ze smrodu,zaneta plociowa nie może być słodka jak dla karpia.Dużą płoć szukać należy na dużej głębokości(jest chimeryczna często potrafi znieniać sposób żerowania z gruntowego na toń).Wyjatek żerowania przy brzegu to wczesna wiosna.Zestawy to chyba temat znany (warunki łowiska i pogodowe wg/ doswiadczenia)...pozdro..

Arturo B
Jeżeli chodzi o grubą dorodną płoć z jeziora to szukam jej na 6-9 metrach,najlepsze efekty w ostatnich latach miałem łowiąc je na kukurydze konserwową,którą zakładałem na haczyk i którą też nęciłem swoje łowisko.Płoć to gatunek" wszędobylski",ale znależc miejsca gdzie żerują największe sztuki nie jest wcale tak łatwo.Największe sztuki trafiałem pod koniec maja,wczesnym rankiem i wieczorem.
pozdrawiamFrown
by udoskonalać to rzemiosło,trzeba trochę poeksperymentować

ceik
Jeszcze w temacie o ploci,gdzie szukać-,wszelkie zatoczki wypłycenia i zarośnięte dno z dużą warstwą mułu, to ostatnie miejsce gdzie można ją namierzyć,(wyjątek wczesna wiosna,przed tarłem),dlatego należy lowic na cyplach i przy trzcinach o twardym podłożu, to tyle mam do dodania, reszta to doświadczenie,.....pozdro

bpawics14
Ja płocie łapie głownie na spławik ...zestaw rzucam przy trzcinach lub na głębinę...jako przynęte polecam wszystkie rodzaje robaków..kukurydze, chleb podczepiony za skórkę do haczyka...Jako porę dnia w którym biorą uważam cały dzień...[thumbsup]

Bumbaa
W naszym jeziorku Płocie biorą na ciasto, na mady, robaki ,na ziarna, prawie na wszystko Wink ale gdy łapie na koszyczek trafiaja sie ładne gruntowe płocie na kukurydze i przenice Wink pozdrawiam wszystkich WinkFrown
a łapiąc na spławik Wink głebokość tak z 4-5 m Wink zanecam zantami dragona mieszam z płoc i leszcz Wink

Nie pisz posta pod postem,jeśli chcesz coś dodać do swojej wypowiedzi,wystarczy ,że edytujesz swój ostatni post i dopiszesz to o czym sobie przypomniałeś.
Edytowane przez Arturo B dnia 28-05-2008 15:11

Trzynastolatek
Ja łapie na białe robaczki i pinki.W trzcinowiskach
Pomogę jak tylko mogę

Mich101
Ja płoc tzn. powyżej 20 cm łowię na białego roba lub na ciasto waniliowe lub czosnkowe.Zestaw spławikowy-delikatny.Zanęta to albo chleb rozmoczony albo zanęta na płoc z dodatkami-pszenica,białe robaki.Rzucam blisko trzcin [ouch]
POZDRAWIAM MICH101

WĘDKARSTWO TO HOBBY NIE DO ZASTĄPIENIA

..........................................................................................................................................
Raj utracony...
http://www.narybk...ost_112259

http://www.narybki.net
Kpo15
ja ploc lowie przewaznie na tzw. bata i na to co mam akurat pod reka czyli pinka chleb ciasto,... najwieksza ploc ktora zlapalem miala okolo 30 cm. i wziela na rosowke. Mam takie pytanie czy płoc ma wymiar?? ja nie biore ryb ponizej 15 cm bo taki byl wymiar ale na jakims forum znalazlem informacje ze ploc nie wymiaru wiec wychodze z takim pytanie Wink
kpo15

Roksana348
u mnie na stawie płoć ma wymiar 15cm
I like fishing but i love music

Damianos444
Płoć nie ma wymiaru.
A w ciągu doby można jej zabrać z łowiska do 5 kilogramów
P.S Dosłownie godzinę temu zdałem egzamin na kartę wędkarskąWink
Edytowane przez Damianos444 dnia 31-07-2008 17:54

Arturo B
Damianos -płoć w niektórych okręgach ma wymiar,takze proponuję Ci dowiedzieć sie ,czy aby na pewno na akwenie na którym będziesz łowił, ta rybka nie ma wymiaru przypadkiem -przeważnie jest to 15cm..Ja łowię właśnie w takim okręgu gdzie Płoć i okoń mają wymiary: płoć -15cm. a okoń-18cm.

Gratuluję zdania egzaminu[thumbsup]
Edytowane przez Arturo B dnia 31-07-2008 18:27
by udoskonalać to rzemiosło,trzeba trochę poeksperymentować

Tomasz_Hunter
Ja złowiłem moją największą płoć 26cm. metodą gruntową na dwie pinki i ryż preparowany o smaku truskawki(ale nie wiem czy ten ryż był jeszcze na żyłce kiedy nastąpiło branie bo dość długo czekałem więc mógł się rozpuścić).

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się