Maj 28 2018 04:53:30
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Jak złowić płoć ?
Damianos444
Pewnie masz rację-przeczytałem regulamin od deski do deski dokładnie i tam naprawdę nie ma wymiaru ochronnego na płoć

P.S Czy my przypadkiem nie należymy do jednego związku wędkarskiego?Ty jesteś z Barlinka a ja ze SzczecinaWink

Arturo B
Damianos -Barlinek należy do okręgu gorzowskiego i wiele wód,które znajduja sie w dzisiejszym zachodniopomorskim podlega pod okręg gorzowski.Dawniej Barlinek był miasteczkiem województwa gorzowskiego,stąd tez,wiele pozostało...Jest natomiast małe pocieszenie -Okręg gorzowski i szczecinski mają podpisane porozumienie.

A z tymi wymiarami ochronnymi według RAPR-masz 100% racji-nie ma w nim zapisu o wymiarach ochronnych na płoć i okoniaWink
Edytowane przez Arturo B dnia 31-07-2008 18:43
by udoskonalać to rzemiosło,trzeba trochę poeksperymentować

Brecko
Ja generalnie polecam na płoć pęczakWink
Jest to jedna z najczęściej stosowanych przytęt w moim regionie[sleep]
(oczywiście jeśli chodzi o płocie)
Machaj wędą ryby będą ;D

Szczupak15
Ja używam gotowaną pszenicę haczyk 12 dwie pszeniczki oczywiście dwa dni przed połowem sypnąć żeby ryba zapoznała się chyba że jest tym nęcone u mnie to skutkuje na Bugu nawet ładne płocie czasami weźmie krąp szczególnie wczesną wiosnąShock

bujak
ja łowie na kukurydzę konserwową słodką lub sklepowe ciasto waniliowe lub miodowe - bacik 5 metra 1,5 gram spławik i heja...nie trzeba daleko rzucać bo teraz płoć żeruje w okolicach brzegu..metoda sprawdzona na wielu łowiskach i wszędzie skuteczna

PareX
Ach, większość z was pisze o małych płociach, to ja też [thumbsup]

Od 3 dni łowie płocie i wzdręgi ( wzręga to częsty przyłuw, przy łowieniu płoci i na odwrót Wink )

Kilka moich obserwacji:

- Na kukurydze brało tylko o wschodzie słońca. W innych częściach dnia ryby tylko "skubały"
- Na białego robaka brały różnie, częściej małe wzdręgi
- Brania najczęstsze były na płytkim ustawionym gruncie
- Najlepszą przynętą okazało się zwykłe takie "ciasto" z bułki tartej i płątków owsianych [ouch]
" Złów, wypuść, ciesz się. "

bobo160
Dobrym dodatkiem jest (parzona) konopia w ziarnach, dodana do zanęty Wink
Ja łowię na czerwonego i mady, w rzece na której wędkuje dobrze się to sprawdza i są efekty dużych płoci Shock

http://www.narybk...ad_id=5225
http://www.narybk...ad_id=5235
Edytowane przez bobo160 dnia 01-11-2008 15:42
Świdnica images45.fotosik.pl/48/25963d03907384cem.jpg Kapellen

Carp Fisching Fan
łowcie przy pomoście tam mi brały takie 20,25cmFrown[thumbsup]

Grzes77
Do zanęty dodaję płatki owsiane górskie i jęczmienne i bułkę tarta. Na haczyk zakładam małe ziarnko kuku waniliowego zblokowane 2-3 pinkami. Opisałem jak łowię większe płocie, które w zanęcone miejsce podchodzą przed karpiami i linkami. Jeśli chodzi o efekty to tak jak inne rybki karpiowate powinniśmy troszkę wcześniej nęcić. Wiem, że dobre są wszelkie czerwone robaki, ja ich jednak nie stosuję, ponieważ na moich łowiskach występują jazgarze i nie wyrabiam jak podchodzą. Kanapki kuku i pinka są kilerami białorybu, nie tylko płoci, ale i karpi i linów. Polecam Wink[thumbsup]

greensgreen
Witam!Od pewnego wędkarza usłysszałem że płotki biorą na bystrzycy.Na co łowić Feedera czy może spławik?Nie mam bata, ani tyczki.Do spławika mam zestaw Wędka(taki topórSmile) 10-30 cw. + Kołowrotek Dragon Magnum Pro RD 20.Feeder to Mikado Golden Lion 330 i 100 cw..Na co łowić?
Edytowane przez Dudii dnia 14-02-2009 16:52

wtk
Kołomnie płynie bystrzyca, ale na tym odcinku ma szerokość około 10m a głębokoś to około 20cm, dlatego nie da sie zbytnio łapać...Wink

raffi-75
Witam. Na dużą płoć i leszcza używam gotowanego pęcaku zasypanego kaszą kuku z dodatkiem kilkunastu kropel kolędryFrown.Jak dla mnie dawało pożądany efekt. Połakomił sie też amur,karp.Shock

soap
Ja tam na płoć to białego robaka , haczyk- malutki , a zanęta to na Leszcza a i spławik 2,0 g.

pawjan
Ja od nie dawna łowie płotki na bata 4m żyłka 16mm spławik 0,5g haczyk 18 - 14 z ownera przypon 0.09 - 0.1 a na haczyk biały robak albo pinka . Nęce zanętą uniwresalną z biszkoptem i atraktorem na płoć. Może płotki nie biorą zbyt duże ale zawsze można się pobawić.

adamski93
Mam taki problem, w następnym tygodniu mam zawody wędkarskie na stawie, gdzie są praktycznie tylko płocie. Złowić tam np. karpia, to już nie lada wyczyn. Słyszałem że trzeba się nastawić na same płocie i tu proszę was o jakąś radę, czym zanęcać i co na haczyk ?
Edytowane przez Semi dnia 02-10-2009 19:31

barszczu
Witam. Mam małe pytanko, gdzie szukać na jesień płoci w rzece w nurcie czy może w zatoczkach czy ktoś z was ma jakieś wyniki? z góry dzięki

Adam014
Barszczu w nurcie na pewne nie.Płoci nigdy nawet w czasie najintensywniejszego żerowania nie szuka się w nurcie, ale w spokojnych, osłoniętych miejscach z jak najmniejszym nurcie.Można jej szukać przy różnego rodzaju zwalonych drzewach do wody,bo tam jest mniejszy prąd i ryba czuje się bezpieczniej, bo ma schronienie, a według mnie teraz najlepiej jak byś się udał na ryby do jakiegoś portu, który jest połączony z rzeką w, której łowisz, bo na zimne miesiące biała ryba chętnie tam wchodzi.O ile jest taki port w twoich okolicach oczywiście.Wink
Wiatr ze wschodu ryby chodu.

szczupekSob
Witam,jestem początkującym wędkarzem i nie wiem jak zakłada się ochotki na haczyk (a w ogóle to na haczyk się je zakłada?)WinkSmile
Szczupak,lin,karp,amur,sandacz to moje ulubione rybyAngry

Adam014
Ochotka jest to bardzo malutki, delikatny, czerwony robaczek.Jest to larwa komara.W Polskich wodach jest jej dość dużo i dla tego ryby na nią chętnie biorą, bo ją znają.Większe ochotki zakłada się na haczyk, a mniejsze ochotki to dżokers przeznaczony do dodawania do zanęty, gliny.Ochotka jest trudna do przechowywania na dłuższą metę.

Szczupek do ochotki musisz mieć bardzo ostry haczyk i zrobiony z cieniutkiego drutu, abyś mógł ochotkę założyć na haczyk, nie uszkadzając jej, a zakładasz ją przebijając ją w kilku miejsca tworząc taki można powiedzieć pęk.Wink
Edytowane przez Adam014 dnia 01-04-2010 17:19
Wiatr ze wschodu ryby chodu.

LeszekL34
Adaś ,ja najczęściej ochotkę zakładam na żywca .Mam na nią najlepsze wyniki ouch

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się