Maj 24 2018 17:54:22
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Jak złowić płoć ?
Adam014
Leszek, ale chyba do łowienia samego żywca, bo jak inaczej??
Wiatr ze wschodu ryby chodu.

Cypisek
Ochotka jest żywa Wink
Dulce et decorum est Esox lucius łowić Wink

konrii98
Siemka ,właśnie czytałem sobie "przeznaczenie,przygotowanie i podanie" zanęty TRAPER PŁOĆ SEKRET (ciemna) i tam pisze , że dodanie namoczonych gołębich odchodów znacznie poprawia pracę zanęty conf czy to prawda ? Robił tak ktoś ?
W sezonie 2014, nastawiam się na karpia ouch ale fajnie byłoby poganiać trochę też za zębatym Pfft

2 pasja- motocykle Wink

Conako
Konrii, coś mi się nie wydaje..
Mam pytanie: Czy len działa tak samo jak konopie?

konrii98
No właśnie też tak z początku stwierdziłem ale ryby mają zupełnie inny gust od człowieka więc nie wiadomo może właśnie taka zwykła gołębia kupa jest kluczem do sukcesu ? Nigdy nic nie wiadomo .A czy ktoś już tak zrobił ?.
W sezonie 2014, nastawiam się na karpia ouch ale fajnie byłoby poganiać trochę też za zębatym Pfft

2 pasja- motocykle Wink

zbojek11
Popróbujcie na racicznicę, to taki mały małżyk żyjący w koloniach, często przyczepiony do kamieni. Zgniatasz 1-2 i na haczyk, bardzo dobre na porządną gruntową płoć i leszczyka. Ma silnie pomarańczową atrakcyjną barwę i przede wszystkim jest pokarmem naturalnym.

konrii98
Mam zawody za pasem , więc potrzebuję kilku fachowych rad Wink Pfft No więc na stawie na którym odbędą się zawody przeważają płocie od 13 do 23 cm . Jak łowić na ilość ,jaka przynęta jest najlepsza na płocie o wymiarze jakim podałem ?Smile

2 pasja- motocykle Wink

szczupak1237
Ja płoć łapię na pinki a do zanęty uniwersalnej dragona dodaję białe robaki tam gdzie łowię efekty bardzo dobrze można zaobserwować już po paru minutach są brania.Dla urozmaicenia przynęty i zanęty polecam dolać atraktor waniliowy.
Pamiętajmy nawet jedna wypuszczona ryba może w przyszłości zasilić populację w kilka nawet kilkadziesiąt sztuk Pięknych okazów:;/

Rybcio
Tego jeszcze nie grali :;/ Tym oto wstępem chciał bym przekazać wam na co zacząłem łowić z pięknym a nawet powiedział bym 100% efektem ... mowa będzie o płociach Frown
Otóż od pewnego czasu nęciłem sobie pewne miejsce wątróbką drobiową, która miała posłużyć na złowienie sumiastego czy też jakiegoś węgorzyka. Tak też niestety się nie stało, i nie wiem czy z braku może drapieżników na tym łowisku czy też z bardzo pazernej płoci której tu jest od groma a która to zżera wszystko co tylko wpadnie do wody. W każdym bądź razie kiedy tylko przychodzę połowić sobie ze świetlikiem na wątróbkę, na branie nie muszę czekać jest prawie od zaraz. Smile Zwariowały czy co ..........
A tak na marginesie, gdyby mi ktoś wcześnie powiedział że łowił płotki na wątróbkę to bym wybuchł śmiechem huha

PS - W tamtym roku udało mi się także na nią złowić karpia, w tym roku siadł znowu kleń oraz kilka jazi Grin
Nie ma jak spławikowe wędkowanie Frown

zenek37
To płoć na bojkę, albo podwodny spławik i ogień na suma. Nie żyj Rybcio stereotypami, że suma najłatwiej na wątrobę złapać.
Edytowane przez bobo160 dnia 30-07-2011 16:44

Rybcio
zenek37 napisał(a):

To płoć na bojkę, albo podwodny spławik i ogień na suma. Nie żyj Rybcio stereotypami, że suma najłatwiej na wątrobę złapać.

Na tym łowisku został od tego roku wprowadzony zakaz wędkowania na żywą i martwą rybkę. Także uciekłem do do tej przynęty jaką mogłem zastosować, powiedzmy na suma, węgorza itp. ..... :;/ Ale przejdźmy do meritum sprawyWink
Po wielkich połowach płoci na wątróbkę drobiową przeszedłem na nęcenie rosówkami Smile Po kilku dniach zasiadam sobie wieczorkiem i czekam na pierwsze branie, nastąpiło jeszcze szybciej niż myślałem........ było ich ....SPORO ... i prawie za każdym razem ryba.... Oczywiście same płocieFrown
Acha !!Ziemniakami także nie gardzi Pfft
Nie ma jak spławikowe wędkowanie Frown

Mokatte
Siema, chciałem jechać na spławik połapać płoci ale się zastanawiam czy to już nie za późno jeśli jeszcze nie to gdzie je szukać w małym jeziorku czym nęcić i co na hak?
Edytowane przez Kondzio154 dnia 18-10-2014 20:44

Semi
Jeszcze w miarę ciepło, więc nie zeszły za głęboko, myślę że należy je szukać delikatnie za pasem roślinności, która to już obumiera. A czym nęcić?? Mi jesienią wspaniale spisuje się pęczak, przynajmniej na rzece, gdzie szukam ryb niedaleko brzegu na przepływankę. Wink
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się