Sierpień 17 2018 15:37:47
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Noże,maczety,tasaki,miecze :-)
Emil65
Mam problem,
jako ze moje łowisko często zarasta krzakami i trawa,to zrobiłem sobie maczetę o długości ostrza okołu 50 cm.

Podobna jak na zdjęciu ( zdjęcie z wikipedii )

[img]http://images34.fotosik.pl/276/1f96129092cb1aad.jpg[/img] is not a valid Image.

I teraz mam pytanie,czy nie będę miał jakiś problemów,ze sobie paraduje z taka bronią?

No i drugie pytanie,jak wielki może być nóż,który zabieram na ryby?

BartosH
Emil65 napisał/a:
I teraz mam pytanie,czy nie będę miał jakiś problemów,ze sobie paraduje z taka bronią?

nie będziesz miał żadnych problemów, taka maczeta to zwykła biała broń, zalicza się do tej samej kategorii co noże i scyzorykiWink, nie potrzeba na taką broń pozwolenia
Edytowane przez BartosH dnia 05-06-2008 14:19
Nigdy nie kłóć się z głupim - ktoś mógłby nie zauważyć różnicy między wami...

Tomek700
Nóż,który chcesz zabierać na ryby,może być tak wielki jak zechceszWink.Jednak trochę mniejszy od tego tasaka(po prostu będzie ci wygodniej nosić mniejsze noże)Wink.

miros
Emil, po co Ci taki kawał żelastwa, nie wyobrażam sobie coś takiego dźwigać po łowisku, wystarczy że nosimy sprzęt wędkarski, proponował bym zakup czegoś mniejszego będzie bardziej poręczne a przy okazji nie będziesz straszył wedkarzy.
Edytowane przez miros dnia 05-06-2008 16:49

Dudii
Koledzy zapomnieli dodać,że tylko w polsce można coś takiego mieć przy sobie.
Naprzyklad w belgii to już by sie mialo nie lada problemyPfft
Emil a może piła motorowa była by lepsza?????[hahaha][hahaha]
WĘDKARSTWO TO WSZYSTKO RESZTA TO H...

NA GŁUPIE PYTANIE GŁUPIA ODPOWIEDŻ

Labedziak
W Niemczech tez nie mogę z takimi rzeczami paradować.
Ale i tak ostatnio sobie kupiłem coś podobnego.
W końcu czymś muszę moje łowisko wyczyścić z pokrzyw.

images33.fotosik.pl/211/3706cdf084a346d5m.jpgimages27.fotosik.pl/191/0fec7afc72518bc9m.jpg
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

Emil65
miros napisał/a:
Emil, po co Ci taki kawał żelastwa, nie wyobrażam sobie coś takiego dźwigać po łowisku, wystarczy że nosimy sprzęt wędkarski, proponował bym zakup czegoś mniejszego będzie bardziej poręczne a przy okazji nie będziesz straszył wedkarzy.

Kawal żelastwa,ok.
Ale w tych dwóch latach nie raz mi pomogło dostać się na łowisko.
Zarośnięte strasznie.
Niestety,trafiłem na kamień,i złamało mi się ostrze.

Ps.Przepraszam was,ze tak długo zostawiłem ten temat bez odpowiedzi.

Grzes77
Też lubię "militarne" zabawki, wszelkiego rodzaju bronie, no i noże Wink. Mam wuja, który uwielbia wykonywać w naszej rodzinie różne "pomoce" domowe. Zrobił mi fajną maczetę i podręczną siekierkę. Operatorem tej ostatniej jest mój tata, który zawsze jest od pilnowania ogniska. Tak więc ja nad wodą nie tylko pociskam z maczetą ale jeszcze siekiera w łapie Wink.

LeszczykSWDN
Ja osobiście używam bagnetu od AK-47 (brat przyniósł z wojska) i nie mogę powiedzieć o nim żadnego złego słowa. Mam go 3 lata, ścinałem nim gałęzie i jeszcze ani razu go nie ostrzyłem.
Okoń - Perca fluviatilis
Na bezrybiu to i splont jest rybą...

wiking2
Witam, w naszym kraju też nie można z takimi maczetami paradować, bo jest to zabronione noszenie przy sobie białej broni . Ale nie jest zabronione kolekcjonowanie białej broni w domu . Także polecał bym nóż wędkarski , taką maczetą sam możesz zrobić sobie krzywdę .
Pozdrawiam. Shock
PS . Dudii dziwi mnie to że w belgi znasz prawo ,a w polsce nie .
Edytowane przez wiking2 dnia 02-02-2010 12:56
Żyj i pozwól żyć innym!

Goran
Ja mam zamiar sobie kupić "kosę" taką żeby się dało ścinać gałęzie Pfft jak kupię to wstawię zdjęcie Pfft
Pozdrawiam Patryk.

Wyznaję zasadę : Catch and Set Free (złap i zwróć wolność). Sprzedam komara w super stanie !!

misiek_sw
Emil65 napisał/a:
Mam problem

No i drugie pytanie,jak wielki może być nóż,który zabieram na ryby?

Masz pytanie co do paradowania z maczetą!! to albo na ryby ją bierzesz do karczowania, albo chcesz z nią paradować... np. pod konsulatem?? na ryby można, a na miasto nie jeśli ci oto chodzi??

A na ryby możesz wziąć jaki chcesz nuż pod warunkiem gdzie będziesz łowił??
Wyobraź sobie sytuacje łowisz ryby np. pod wawelem na Wiśle siedzisz na bulwarze wiślanym gdzie chodzą matki z dziećmi są ścieżki rowerowe a ty co? z maczetą tam chcesz siedzieć ? a jak co to mówisz uklejki chce oskrobać z łusek? odpowiedz sobie sam...
A jeśli chcesz siedzieć na np. Wiśle a le w krzakach poza miastem to czemu nie! wykarczujesz co masz wykarczować ,wsadzić w pochwie i do auta, to gwarantuje ci że nikt się nie przyczepi do tego co maż i nie widać...no chyba że w okolicy zabiją kogoś podobnym narzędziem i będą szukać w pobliżu ów posiadacza albo narzędzia...

Adam014
Podobno w Polsce jest tak, że na broń, która ma ostrze o długości powyżej 15cm trzeba posiadać jakieś specjalne zezwolenie.
Wiecie coś o tym??
Wiatr ze wschodu ryby chodu.

Semi
Dostałem dziś od znajomego dwa noże saperskie Gerlacha. Dawno się na takiego czaiłem, ale dwa to juz pełna radośćShock. Jednego ojcu sprawię.
Ten górny zostawię sobie, to pierwotna wersja wyprodukowana w 1968 r., dużo lepsze wykonanie niż tego dolnego wykonanego w 1987 r. , już o jakości stali tu mówić nie będę.
[img]http://img201.imageshack.us/img201/7193/dscf7260s.jpg[/img] is not a valid Image.
Cena obu też się różni dość mocno, tego młodszego można już kupić w dobrym stanie za około 50 zł, tego starszego cenią na ponad 150. Wink
A tu jeszcze dodatkowo relikt wędkarski, który dostałem od ojca 20 lat temu, służy do dziś. Wink Co Gerlach to Gerlach. Wink
[img]http://img52.imageshack.us/img52/4580/dscf7261f.jpg[/img] is not a valid Image.
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

kesu
Ten na dole mój-podpisałem go Wink .
Małe ryby na hak lub po mamę do wody.

Semi
kesu napisał(a):

Ten na dole mój-podpisałem go Wink .

Uff, dobrze że to ten nowszy model z gorszej stali i ojcu go oddałem. Jakby co to musisz mojego staruszka się upomnieć. Wink
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Semi
Byłem dziś w markecie Jula i mi w oko wpadła kosa MORA. Dużo dobrych opinii słyszałem i kupiłem sobie. Wink Było kilka modeli do wyboru, był fajny za 100 zł prawie, ale mam węża w kieszeni i kupiłem za 35 zeta.Smile Powiem szczerze że fajny nóż.ouch

www.narybki.net/forum/attachments/sam_2379.jpg

www.narybki.net/forum/attachments/sam_2377.jpg
Semi.

Exodus
Za 100 zł to chyba pozłacany Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Semi
Fajny, kiedyś sobie kupię jak będę miał stówaka na zbyciu. Wink
Semi.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się