Październik 19 2018 06:38:33
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Najlepsza ryba na żywca.
Pugio
Jak według wasz jest najlepsza ryba na żywca?? (głównie chodzi mi o połowy szczupakówGrin)

chomik1980
Wszystko zależy od łowiska na jakim łowisz na jednym dobry bedzie karas a na innym na płoć.
łowca węgorzy
http://www.leszcz.netarteria.pl/portal.php

koli
ja też polecam karasie
Popatrz na ulicę, popatrz co się dzieje.
Nie możesz być bierny przeciwstawiaj się.
Nie możesz tolerować, tych faszystowskich świń
tych nazistowskich pał.

rekinek94
Veit ja polecę ci płoć moim zdaniem i z mojego doświadczenia szczupak bije lepiej w płoć niż w karasia!!! Albo mogę ci tez polecić karasia z tych kolorowych też szczupak bardzo dobrze w nie bije!!! Aha i gdzie masz zamiar łowić na cegielni czy na Prośnie???

Rafalogi
Kolorowe karasie z oczek wodnych[thumbsup]

Grzes77
Erbitus napisał/a:
no w sumie , ale karas dlugoi wytrzymuje , nie ploncze zestawu i czesto szczupak na niego sie lakomi

Więcej nie muszę pisać bo Erbitus wszystko wyjasnił[thumbsup]

Trzynastolatek
Ja polecam małego krąpika (glape) lub uklejke
Pomogę jak tylko mogę

Grzes77
Trzynastolatek napisał/a:
Ja polecam małego krąpika (glape) lub uklejke

Jak bym chciał zaplątać zestawy to bym użył uklei. Nie zgodzę się z tobą trzynastolatek. Pytanie było o żywca na szczupaki a ukleje to naprawdę ostatecznie jak już nie mamy na co łowić. Co do krąpi to mogą być, ale karasie są żywsze i dłużej chodzą

Alfred
grzes77 napisał/a:

Jak bym chciał zaplątać zestawy to bym użył uklei. Nie zgodzę się z tobą trzynastolatek. Pytanie było o żywca na szczupaki a ukleje to naprawdę ostatecznie jak już nie mamy na co łowić.

Ukleja jest dobra,jak zarzucamy na szczupaka z gruntu,z ołowiem dennym a nie na spławik.
Na spławik wiadomo,poplącze od razu Pfft

BartosH
na szczupaka polecam niewielkie karasie, ze względu na ich żywotność, na ukleję z gruntu łowię tylko węgorze, jednak przy mocnym wyrzucie z 30-40 gramowym obciążeniem ukleja robi się sztywna, przy krótszych rzutach na żywca się nadaje, zestawem spławikowym z ukleją na haku nie łowię
Edytowane przez BartosH dnia 22-06-2008 19:33
Nigdy nie kłóć się z głupim - ktoś mógłby nie zauważyć różnicy między wami...

miros
Co do ryb stosowanych na żywca to polecam ten gatunek który występuje w danym akwenie i jest dominującym, ryby są do niego bardziej przyzwyczajone z tego względu że jest on głównym składnikiem pokarmowym w tym przypadku szczupaka, karasie owszem są pod względem żywotności najwytrzymalsze, ale wcale nie musi to oznaczać że są najskuteczniejszą przynętą?
Osobiście nie stosuję już tej metody, ale nigdy nie jeździłem z żywcami na łowisko zawsze łowiłem je na danym jeziorze, na pewno jest to wygodniejsze.

Mich101
Ja Ci proponuję płoć,a potem karaś.Najlepiej stosuj takie żywce których jest najwięcej w twoim łowisku.Szczupak rybkę którą zna chętniej uderzy niż której nie zna.Takie jest moje zdanie Wink
POZDRAWIAM MICH101

WĘDKARSTWO TO HOBBY NIE DO ZASTĄPIENIA

..........................................................................................................................................
Raj utracony...
http://www.narybk...ost_112259

http://www.narybki.net
Pablo2
W zoologicznym często są kolorowe karasie. Taki jesteś pewien że szczupaka się z gruntu nie łapie?? Ja już ładnych kilkanaście szczupaków złapałem z gruntu, napewno więcej niż na spławik. Większość była niewielkich rozmiarów,ale największego złapałem właśnie na grunt-77cm.

Pugio
A ja chyba pozostaje przy karasiach ponieważ jak płoć przebije za kark to za szybko zdycha a jak za pysk to place mi się szybkoGrin Z żywca łowie tylko jak na razie na cegielni ( na Prośnie prąd mnie wnerwia) i miałem na karasia brania, a na płocie nie to więc wniosek sam się wysuwa. Dzięki za odpowiedzi upewniliście moje zdanieGrin
Edytowane przez Pugio dnia 23-06-2008 09:07

Spawn
kiedys z kumplem lapalismy na splawik a 2 innych wedkarzy kolo nas na grunt, kazdy za zywca zakladal karasie. My złapalismy pare od 40 do 60cm a oni jednego konkretnego 80cm. Mowili ze duze szczupce lepiej z gruntu biora...

ja stosuje karasie i nie narzekam na brak efektow[thumbsup]
Edytowane przez Spawn dnia 23-06-2008 09:08

Pugio
Ja w swoim doświadczeniu w łowieniu na żywca(jest nie długie) miałem dwa brania na Karasia jedno bardzo dużej ryby paro kilowej ale źle zaciąłem a potem mi się zerwała z kotwiczki i drugie tego samego dnia szczupaka 62 cm wyciągałem. Kolega na karasia tez miał brania głownie sądzę ze na mojej cegielni na żywca nadaje sie tylko sposób spławikowy bo dno jest trochę zarośnięte. Z gruntu trochę lepiej jest bo tam gdzie za rzucę tam ryba stoi i pływa w kółko a z spławika płynie gdzie chce, szkoda ze u mnie nie da się z gruntu, najbliżej chyba to Szalę lub Prosna.

Jak kolega wyrobi zdjęcia to pokaże wam mojego pierwszego szczupakaGrin

miros- jakiej metody teraz stosujesz? spining?
Edytowane przez Pugio dnia 23-06-2008 14:37

Zdziszek
Ja proponuje te rybe ktorej jest duzo w danym zbiorniku.a jak juz konkretny gatunek to płoć,krąp,karaś.[sleep]

rataj
jak chcesz złowić szczupaka to każda rybka sie nada [sleep] mój znajomy złapał szczupaka 80cm na żywca z małego suma [ouch] ja najczęściej używam karasia srebrzystego (japońca) bo według mnie jest najlepiej widoczny w wodzie. A co do łowienia z gruntu to szczupak to rzadkość bo on zawsze atakuje od dołu, jednak wystarczy założyć dłuższy przypon a szczupak pokusi się o branie [mad] Frown

michal19
Moim zdaniem najlepszy jest duży karaś bez dwóch zdań.Wink

Tomasz_Hunter
michal19 napisał/a:
Moim zdaniem najlepszy jest duży karaś bez dwóch zdań.Wink

Duży znaczy jaki ? bo moim zdaniem duży karaś to ok 20-30cm chyba, że Ty ujmujesz to inaczej

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się