Luty 21 2018 02:33:20
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich zawieszona
· Rekordy strony
Toplista zawieszona
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Gigantyczny Sandacz
popex
W zeszłym roku spędziłem 2 w pełni wędkarskie tygodnie na Mazurach, nad jeziorem Ryńskim. Wędkowałem praktycznie codziennie, chyba, że pogoda bardzo przeszkadzała. Po kilku dniach poznałem pewnego starszego pana łowiącego blisko mnie, z którym w przerwach między braniami prowadziłem liczne rozmowy o naszych dotychczasowych osiągnięciach. Opowiedział mi on bardzo ciekawą historię o ogromnym sandaczu, którego rzekomo miał okazję złapać bodajże przed 10-cioma latyFrown. Opowieść niemal klasyczna - od wieczora do świtu nic nie bierze i kiedy po głowie chodzi już myśl o spakowaniu sprzętu i odespaniu całej nocy w domu przed TV nagle jest upragnione branie. Na martwą ukleję wyrzuconą bagatela 150 m od brzegu (to już jest bardzo ciekawe, bo ja np. aż tak daleko nie rzucam Grin) bierze, jak się później okazuje sandacz, ale jaki!! Po ponad 2 godzinnym holu (!) wymęczona ryba ląduje na brzegu i okoliczni przechodnie nie mogą się nadziwić. Sandacz ma 115 cm i waży 16,5 kg!!! Rekord Polski!! Ale niestety zapewne przez gapiostwo nie został nigdzie zgłoszony, co za pech!!

Historia jak najbardziej nadaje się do tego działu, bowiem mówi o rybie jaka w polskich wodach nie pływa (no, może gdzieś tam taki sobie żyje, ale jeszcze nie został złapany). Trochę mi było głupio wtedy uświadomić 3 razy starszego ode mnie faceta, więc grzecznie wyraziłem moje zdumienie, szacunek i podziw i poszedłem na swoje miejsce, dodam, że w tym dniu nic nie złapałem Wink

chomik1980
No tu to może być różnie ,zastaw na 150m czemu nie ,ale z wywózki bo rzucić to raczej nie.Co do wagi ryby to oficjalnymi rekordami polski sie nie sugeruj,bo widzialem pare wiekszych co np powiesz o kleniu rekord ponad 3.5kg a z 100% informacji wiem o 5kg jednak nie moge zdradzic gdzie zostel zlapany ,nie wspomne już o ponad 4 kilowych linach które rekord polski mocno przewyższały.Tak że w sandacza 16.5kg jestem w stanie uwierzyć bo skoro gdzieś ów takie plywaja to dlaczego ten człowiek nie mógl by go zlapac.
łowca węgorzy
http://www.leszcz.netarteria.pl/portal.php

Grzes77
Szacun za to, że wytrzymałeś i nie pokazałeś żeby dziadek puknął się w czołoCool. Ja jestem nerwowy i pewnie bym powiedział, żeby nie klepał głupot. Swoją drogą to może i złowił większego sandacza, ale taka sztuka [confused]. Bardzo często starsi panowie nad wodą, żeby się nie nudzic to znajdują "wolnego słuchacza" i plotą bzdury. Szkoda, że nie spytałeś czy nazywa się Grimm[hahaha].

sidi
mozliwe ze złowił takiego sandacza. Czy my mamy mozliwosc zajrzeć pod wode i zobaczyc co tam pływa?? A moze ten Pan to byłzwykly mięsiarz i nie potrzebowal zglosic takiego Sandacza do rekordu Polski. Wyrzucil na 150m to tlumaczy tak długi hol Smile wiec być moze to prawda. mam taką nadzieje ze takie bestie żyja w POlskich wodach!!

Przemyslav89
W Polsce są takie sandacze a nawet większe!! Na pewnym zbiorniku rybacy podczas połowów kontrolnych złapali w sieć sandacza o masie 19kg!! Nie pamiętam nazwy zbiornika, ale jak komuś zależy to mogę przesortować moje stare numery WW i napisać gdzie to było bo to tam o tym czytałem.
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym;]

sidi
mi zalezy. prosze poszukaj tego i napisz chociaz część tego artykulu a najlepiej by było jakies fotki dodac Smile
Edytowane przez sidi dnia 24-06-2008 18:21

okoniolowca
A ja właśnie lubię takich ludzi. Kiedyś w Polsce jak siedziałem nad takim jeziorkiem i łowiłem plotki i karasie 10 centymetrowe Wink to podszedł do mnie taki starszy facet z wędka pamiętająca PRL. Po chwili zaczęliśmy rozmawiać i on powiedział ze kiedyś to zlowil szczupaka 16 kilo. Ja mowie no to gratuluje a na co ile trwał hol itp takie pytania zadawałem mu. w 16 kilo uwierzyłem no bo czemu nie po jakimś czasie bez brania wyszperał z torby flaszkę wypił ja sam i podczas picia 16 kilowy szczupak stawał sie większy i większy aż w końcu doszło do 30 kilo [sleep].
Złowiłem rybę, ryba to wie i ja to wiem. I to mi wystarczy. Wink

Przemyslav89
Sidi znalazłem ten artykuł, był w numerze 10.2004 w WW. Nosił tytuł "gdzie po rekord Polski" i dotyczył sandacza. Wypowiadali się tam między innymi rybacy którzy przeprowadzali odłowy kontrolne w Jeziorze Goczałkowickim. Oto część z tego co mówili: "Największy sandacz przez nas złapany miał ponad 18 kilo. Dużo trafia się takich 8-12 kilowych, a średnio raz na rok trafia nam się okaz powyżej 15 kilogramów"
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym;]

sidi
To dla wszystkich niedowiarków wystarczaSmile
WIELKIE DZIĘKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

P.S

Przed chwila czytałem moje archiwalne numery Przewodnika Wędkarskiego
o to co znalazłem:

"udalismy sie na rozmowe z prezesem "Gopła" ten zaprowadzil nas do chłodni w której pzrechowuje sie złowione ryby. MOzecie wiezyc lub nie ale widzielismy kilka zamrozonych 15-16 kilogramowych sandaczy!!!"
Edytowane przez sidi dnia 24-06-2008 20:13

Grzes77
[mad][mad][mad][mad][mad][mad][mad][mad]
Sidi i Gnida
[mad][mad][mad][mad][mad][mad][mad][mad]
Proponuję przeczytać, pomyśleć i dopiero pisać[confused]. Ja nie napisałem, że nie ma większych sandaczy w naszych wodach, tylko że wątpię by jakiś dziadek takiego złowiłWink. Tak jak zauważył Okoniołowca przeważnie dziadki lubią sobie dodawać. Może w waszych stronach są super dziadki i łowią okazy. W moich niestety mają takie sprzęty, że szczerze wątpię czy wyjęli by rybę pięciokilową a co dopiero sandacza na rekord kraju. Wcześniej wspomniany dziadek pewnie złowił sandała 5-6 kg, który z każdym opowiadaniem rósł i rósł i niedługo będzie miał z 20 kilo[hahaha]. Dlatego uważam, że Popex trafnie umieścił to opowiadanie w temacie brednie wędkarskie. Pozdrawiam[thumbsup]
P.S. Wiem, że zawsze się może trafić wyjątek i jakiś super dziadek, ale to raczej wątpliwePfft

sidi
Grzes77 ale nie zapzreczasz ze dziadek mógł złowić taką bestieSmile??Pfft

Grzes77
grzes77 napisał/a:
P.S. Wiem, że zawsze się może trafić wyjątek i jakiś super dziadek, ale to raczej wątpliwePfft

Sidi jak już wcześniej napisałem to mógł złowić, ale według mnie to tylko bzdurna nasza gadka się robi. Ty uważasz, że złowił a ja nie. Pozdrawiam i dla mnie ten temat zakończonyPfft

stefan12
Eribirus ren rekord już jest z rok nie aktualny. Po ponownym "przebadaniu"tego zdjęcia akazało sie że to był amur.Obecny rekord Polski w kleniu to 3,64kg.Wink

pjkspining
Mhmmmm wiecie ludzie na wsiach "jesli to byla wieś" łowia naprawde duze ryby mozecie sie smiac czy nie ale znam paru takich ludzi co łowili naprawde duuuuze ryby i nigdzie ich nie zgłaszali bo po co ? Dla takiego prostego gościa to nie jest ważne zeby byl w jakiejs gazecie , wiadomo ze mozna wierzyc ale z przymrózeniem oka.
Tylko sum !!! Pasja...Złap i wypuśc

sibannac
Skoro mowa o dziadkach, to taka mała anegdotka:
Około dwa tyg. temu polowałem na okonia. Parę rzutów i zacinam szczupaka. miał około 30-35cm ( nie mierzyłem go, ponieważ po 1wsze. nie miałem czym, a po 2gie na oko widać, że nie miał 45cm ) Od razu go wypuściłem oczywiście. Kilka dni później, w tym samym miejscu, znów przyszedłem na okonia. Cały czas pusto. Znudzony rzucałem gdzie popadnie, aż w końcu podchodzi do mnie dziadek z wioski i jak wiadomo z takimi ludźmi konwersacja musi być. Opowiada, że kiedyś w tej rzece to były ryby, szczupaki 3-4 kg. Oczywiście pochwaliłem się Wink, że złapałem ostatnio szczupaka tylko, że małego ok 35cm. Odpowiedź jego mnie zaskoczyła: Oooo to dużyy był, ryba znowu chyba wróciła do rzeki...
Pozdro
KOBIETY są jak ryby - trzeba złowić, żeby się nacieszyć...

Soltys
A może ktoś wie na jakim zbiorniku został złowiony rekord Polski w sandaczu???

Moris
Weźcie pod uwagę to, że dziadek jakieś 30 lat temu nie był dziadkiem, a rybostan w Polsce był o wiele bogatszy. Ja mogę uwierzyć, bo wiem, że nieżyjący już dziadek mojego szwagra około 20 lat temu też złowił pokaźną sztukę szczupaka 17 kilo i też nikomu nie zgłaszał. Rok temu w mojej okolicy grasujący z siatami po Wiśle jej dzierżawca rybak wyciągnął sandacza ocenianego na około 130cm!!! więc nie zawsze brednie są bredniami.

wojtekmackojc2000
Myślę, że to może być możliwe, bo mój tata już pobił raz rekord Polski (leszcz 7.10) ale nie zgłosił tego, ponieważ mój tata to typowy no-killowiec. myślę że ten pan mógł takie sandacza złowić.
Edytowane przez bobo160 dnia 07-07-2012 00:21

arturMD
wojtekmackojc2000 napisał(a):

Myślę, że to może być możliwe, bo mój tata już pobił raz rekord Polski (leszcz 7.10) ale nie zgłosił tego, ponieważ mój tata to typowy no-killowiec. myślę że ten pan mógł takie sandacza złowić.

To,że no-kilowiec to przeszkodziło mu zgłosić rybę?Przecież aby dodać zgłoszenie nie trzeba jej zabijać.A z tymi "dziadkami"to można się pomylić.....nie pomogły federy i zanęta Sensasa,pinki i inne wynalazki jak dziadzio z bambusem ,katuszką i 0,35 Stilon Gorzów doił takie rybska,że kopara nam opadła.......na kodaki łowił a ryba na nic innego nie brała.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się