Sierpień 17 2018 22:53:37
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
Wędkarstwo, forum wędkarskie » Wędkarska przystań » Humor
 Drukuj temat
Brednie wędkarskie
SZCZUPACZPS
Ja kiedyś łowiąc ryby spotkałem pijanego gościa, który jak to człowiek pijany zagadnął i przystanął. Ja łapałem płocie a on jako starszy jegomość mówił mi gdzie mam zarzucać itd. W pewnym momencie urwała mi się przy kołowrotku rączka. (Miałem wtedy może z 14 latWink ) Facet zaczął opowiadać historie o 7kg leszczach i takich płociach. Takich jak pokazywał to miały ponad metr i mówił "takie płocie łowiłem takie".
a w momencie kiedy właśnie zepsułem kołowrotek opowiedział o swojej historii z przed lat kiedy to wybrał się nad jezioro na ryby i zdarzyło mu się dokładnie to samo co mi tylko że podczas holu jednego z wielkich leszczy. Spowodowało to że ryba popłynęła w kapelony (grążele i lilie) na drugiej stronie jeziora o szerokości ok 100m. On jako prawdziwy wojownik w ciuchach rzucił się i popłynął po tę rybę i wyciągnął leszcza wielkości tamtych płoci ale nie chcę kłamać więc nie wiem ile ważył;p Miałem już wtedy niemały ubaw

bandziorek69
GRINCH napisał/a:
znajomy był na rybach i poszedl sie gdzies przejsc ... a wedki zostawil zazucone w wodzie ... hamulec dokrecony na maska ... i ehh ... przyszedl ze spaceru ... podpurki wygiete i wedkek nie bylo ... Grin hahah

To o czym napiszę zdazyło mi sie na prawde.
Byłem na łowisku komercyjnym i łowiłem na bacika jako że białe robaki mi sie kończyły, zarzuciłem zestaw i położyłem bata na brzegu by podejść do kolegi obok. Zgadnijcie jakie było moje zdziwnie gdy zobaczyłem mojego bata płynącego. Pfft
Możecie wierzyć lub nie ale krzyknąłem do kolesia, który był po drugiej stronie zbiornika (zbiornik ma ok 10m szerokości) i złapał mojego bat. Pkazało sie ze coś jest na haczyku. Po kilku minutach sie zerwało bo nie zdażyłem dobiec z podbierakiem.

A teraz wypowiedź tego pana dzieki której dodaje to opowiadanie do działu bredni Wink
- Jeszcze chwila i bym go wyciągnął, mial na pewno ze 6 kilo......[thumbsup]

Normalnie płakałem ze smiechu heheh na bacie miałem żyłke 0,14 i przypon 0,12 ciekawe co jeszcze by na ten zestaw wyciągnał Shock
Pozdrówki Frown

P.S. To już mój 100 post Shock
Edytowane przez bandziorek69 dnia 13-01-2008 23:14

Skin
Bandziorek69 widziałem identyczne zdarzenie. Możesz napisac gdzie to było?
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."
Albert Einstein

"Catch and Release"

Casting&Spinning

bandziorek69
Skin napisał/a:
Bandziorek69 widziałem identyczne zdarzenie. Możesz napisac gdzie to było?

Skin to było 4 km od mojej miejscowości. Na prywatnym łowisku komercyjnym

Skin
A to raczej nie tamWink,ale zdarzenie identyczneFrown
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."
Albert Einstein

"Catch and Release"

Casting&Spinning

mateusz2247
No to w lokalnej gazecie pisało że sum wciągnoł cielaka do wpodyPfft

bpawics14
da się szczupaka złapać na chleb....ponieważ on atakuje małe rybki skubiące chleb i może sie sam zaczepić... FrownFrown

Vectrol
Oryginalny opis zylki na allegro
EAGLE DRAGON LESZCZ - PŁOĆ to bardzo mocna żyłka adresowana do łowców szczupaków, zarówno metodami gruntowymi jak i na spinning.

senti
jeden gościu opowiadał ,że na odrze w nurcie codziennie łowił rekordowe płocie .Takie po 37 cm he he he.
A to jedna z tych opowieści
urvis21 napisał/a:
Dzisiaj to jest 8 marca wybrałem sie z tatem na ryby.Tego dnia byla ładna pogoda więc jak przystało rybki powinny brać.I tak się stało tego dnia złapałem płoć 37,5cm i klenia 30 cm.Zostały złapane na rosówkę,na grunt.Odra-nurt.A oto zdjęcia tym razem nad wodą Shock

"Czasem więcej uczy cudza głupota niż własny rozsądek"

Grzesiek
senti, czy ten gościu ze swym kolegą nie próbowali po X razy tę sama rybę na forum zgłaszać?!? I to na zmianę!!! Chyba tak... A mi spiningista zapytany, czemu łowi na średnie kopyta (5cm) bez przyponu, tam gdzie wiem, że jest głównie nieduży szczupak - trzeźwy, dorosły facet poważnie odpowiedział, cytuję: "a gdzie tam szczupak w marcu, jak jemu do maja nie wolno...!!!" Jak tego dokonałem, że nie parsknąłem śmiechem, to nie wiem sam. Dla mnie to jest hit nr 1
Myślałem, że się skręcę ze śmiechu i popuszczę [hahaha]
...ot i cała historyja.
Edytowane przez Grzesiek dnia 20-03-2008 13:15
Gdzie żyje etyka, tam ryba nie znika ! ! ! Czasem i po szkodzie głupi
Nie zmieniam avatara ]:> Duze_Bu

senti
Duze_Bu napisał/a:
senti, czy ten gościu ze swym kolegą nie próbowali po X razy tę sama rybę na forum zgłaszać?!? I to na zmianę!!! .

Duze_Bu , dokładnie o tych mistrzach pisałemWink
"Czasem więcej uczy cudza głupota niż własny rozsądek"

lukaszek27
czy to prawda ze szczupak w nocy nie widzi???? ja twierdze ze tak a niektórzy ze juz w nocy złowili szczupaka
lubie łowić rybki i kobitki...pozdrawiam was.

stefan12
Szczupak w dzień mało co widzi i wzrok nie jest dla niego taki ważny. Przy polowaniu posługuje się głównie linią boczną i węchem.Wink

raczek39
Wedkarz-Gawedziarz pojechal na niemiecki Ren lowic sumy,pech chcial ze zapomnial, albo mu sie juz skonczyly trupki, wiec co zrobil??zlapal mloda kaczuszke, obuchem ja po lebku, uzbroil w haki, i wypuscil na wode, a ze kaczka z leksza byla przycmiona, to plywala w kolko, co sprowokowalo poteznego suma do ataku, ponoc ryba jego zycia...Coolwymiary nie wazneWink...osadzcie samiFrown

Grzesiek
No powiem tak. Sum może zjeść "przyćmioną" kaczuszkę, ale mniej prawdopodobne, że ten gość kaczuszke złapał!! A potem, że ona tak pływała i sumisko mu dlatego wzięło to już raczej...
--> [hahaha]
A co do tej historii, to ze względu na kaczuszke, wole, żeby była zmyślona. Nie rozumiem... kto o sobie takie rzeczy opowiada...? Nieważne czy prawdziwe, czy wyssane z palca... Żenada i tak i tak...Jeśli sama opowieść o tej historii w ogóle jest prawdziwa... (bo może to być fikcja literacka... w końcu "brednie wędkarskie"[thumbsup] hmm??? raczek39.....) Angry
P.S. ze względu na kaczuszke,
tak bym wolał - żeby to była fikcja!! Wink
Edytowane przez Grzesiek dnia 24-04-2008 23:23

raczek39
ja poznalem te historie juz z drugiej reki, wiec nie wiem ile w tym fanatzji, a ile prawdy, ale ponoc "ten " tamtego zna, itd...kojarzyszWinkFrown

Grzesiek
raczek39
Pewnie[thumbsup]. Bez fantazji Świat by stał w miejscu!!!Wink
Aaa!!! Przypomniało mi się, jak kolega opowiadał jakie to sztuki wyciągał z brzegu na zalewie Włocławskim. A sumiska, a szczupaki... no - taaaaakie. I tak mi opowiadał, aż nie zaczął chwalić się posiadanym sprzętem (że shimano z górnej półki itd.). Nie zwytrzymałem, jak powiedział że jego "sprzęcior jest taki wypas, że kołowrotek ze spinningiem waży trochę ponad 100 gramów"...Smile załamka. No on niestety zupełnie nie wiedział jaką mam świadomość wędkarską i na swoim bajkopisarstwie trochę się przejechał... Nie toleruję, jak ktoś ze mnie głupka próbuje robić lub wprost kpić z mojej inteligencji - no agresor mi się włącza. (mowa o tych, z którymi musimy sie widywać, a nie o przypadkowych Gawędziarzach) Tak więc teraz kolega już tylko pyta "jak mi tam idzie" bo <on nie czasu...> [hahaha]
Pozdrawiam wszystkich kłamców[confused] i kłamczuszków!!![disapprove]
No i bajko-pisarzy oraz bajko-opowiadaczy!!![hahaha]
Edytowane przez Grzesiek dnia 25-04-2008 01:20

raczek39
Duze_Bu,
ja na moim lowisku tez juz omijam miejscowych wedkarzy, bo co jeden to wiekszy znawca, i zawsze ten smam tekst: panie , kiedys to tu rybska byly, teraz nawet leszcza nie ma...pytam goscia:jak to nie ma, a gdzie sa??on na to:wyginely, albo poszly na glebsza wode...haha, wyczerpujaca odpowiedz......tylko jego pech, a moje szczescie, bo po godzinie wedkowania mialem zaliczone dwa leszczyki takie po 30centkow.........Winkwedkarze-gawedziarzeShock[thumbsup]pozdrowka

pjkspining
Heheh to ja ostatnio spotkałem gościa nad Wisłą , gadka jak gadka ,ale nagle stałem z "rekordzistą"! Typ mówił, że złapał w 97 roku 2 szczupaki , 1 - 27.50 kg,
2 - 23 kg i twierdził że to zgłosil i jest rekordzista Polski hahahahahahhahahahah
i źle zrobił że je zgłosił bo teraz przesz to jest taki natłok wędkarzy że ryby nie ma .. hahahah

Teraz inny wędkarz ! Mowil ze kiedyś nad Zegrzem łowił na spining , zobaczył jakiś kamień w wodzie więc na niego wszedł , ale kamień nagle ruszyl i się okazał sumem ! Koleś twierdził ze jak uciekał to jak wąż susy po mieliź hahahahah Sad hahahahahahahha[hahaha] hahahahaSad
Edytowane przez pjkspining dnia 26-05-2008 13:26
Tylko sum !!! Pasja...Złap i wypuśc

Prokop15
Ja kiedys nawiazałem krótka rozmowe z jakims wedkarzem..POwiedział mi ze Kilka lat temu łowił na spining i nagle ogromna roba wyskoczyła nad wode ugryzła mu szczytówke i uciekła..hahaha.. maja ludzie fantazje.WinkWinkShock

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się