Październik 21 2018 04:21:38
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
Wędkarstwo, forum wędkarskie » Wędkarska przystań » Humor
 Drukuj temat
Brednie wędkarskie
maniu128
Dziś usłyszałem od mojego wujka (ma 65lat) że w jeziorze którym łowie bardzo często, pływa potężny karp który często atakuje na duże blachy szczupakowe, niestety nikomu sie nie udało go złowić ponieważ ponoć jest tu cytuje: "wielki jak łódka".
Jak tak sobie gadałem z wujaszkiem, to gadał że ten karpa ma ponad 60 lat bo od kiedy pamięta to krążą o nim legendy.
Trochę się uśmiałem.
Amur, Karp, Leszcz, Karaś, Lin, Płoć - To Mój Cel W Tym Sezonie.

Człowiek uczy się całe życie...

crawl
Mój jeden znajomy ma 58lat i opowiada mi jak to złowił takiego ponad 2 metrowego szczupaka, zawsze śmieję się w duchu i przytakuję mu.

hubal
Sprawa dosyć dziwna. Tak sobie dzisiaj gadałem ze znajomym wędkarzem ( w jego sklepie wedkarskim ). Mianowicie nurkowie, którzy czyszczą tam jakieś sita przy elktrowni wyciągli przyssanego do tej kraty suma ( oczywiście trup ) o wadze....... 3,25 m Grin Ryby niestety nie ważyli, ja osobiście sobie tego nawet nie wyobrażam.

Daję jako brednie, bo nie mam fotki, choć wierze mu w to na 100%.
Znam zalew i wiem co tam w nim może pływać. Strach pomyśleć co ryba 3,25 m wyrabia na kiju, pewnie i większe też pływają.

esox66
Ja bym sie z tego nie śmiał na zalewie rybnickim są bardzo dobre warunki dla wąsatych a nurkowie niejednokrotnie mówili o takich dużych sumach.

markus9292
Witam!

Dzisiaj na łowisku podsłuchałem rozmowę dwóch dziadków Shock Gadali, że jednemu facetowi niedawno wziął Sum na kukurydzę, przyholował go i przy samym brzegu ale Sum szarpnął i wszystko zerwał... Może i to prawdaWink
Czy jest lepsze hobby, niż WĘDKARSTWO?

ksrekin
A ja na takich bajkopisarzy z kolegą mam sposób, jeszcze mi się nie zdarzyło żeby jakiś się odezwał. Jak bajkopisarz zaczyna opowiadac, a wyczuwam, że zmyśla pada tekst do mojego kumpla :
"-A pamiętasz tego suma w 45 roku, jak go w cztery konie wyciągaliśmy i nie dawały rady?
- Dobrze że wtedy ten kombajn przejerzdzał bo byśmy go w życiu nie wyciągneli"
wtedy zawsze zapada cisza nad wodą i można dalej spokojnie łowic Wink
Nie znam rekordów ale zerkając na Topliste i porównując co sądzicie o 9,5 kg węgorzu, czy to prawda czy bujda??
Edytowane przez Arturo B dnia 28-12-2009 10:11

eMMq
kumpel raz opowiadal ze lowil plotki na gume..
Raz na stawie taki starszy pan, przysiadl sie do mnie. Łowiłem na spinning na twistera. i oczywiscie najpierw przechwalanie sie, a potem jaki to on madry ze wszystkie rozumy pozjadal.
I Zarzucilem na wedke a on do mnie tekst "No i zostaw nie sciagaj zaloz splawik i czekaj".. Powstrzymalem sie od smiechu i sciaglem a on : a ide stad bo nie umiesz lowic..
Akurat jak odchodzil uderzyl okon 28cm Wink
wiec mu go pokazalem
SPiNNiNG - To Lubię!Frown
Cel na sezon : ShockOkońShockSzczupakShock

Conako
Płotki na gume? Nic dziwnego. Na mikrodżigi , małe twisterki bardzo często bierze płoć i krasnopióra. Byłem świadkiem jak na 6cm relaxa gume facet wyjął płoć ok. 30cm Wink

eMMq
tyle ze on mi pokazywal ta gume. Byla to 12cm i glowka jigowa 12
SPiNNiNG - To Lubię!Frown
Cel na sezon : ShockOkońShockSzczupakShock

Tomek K
Witam.
Temat jest stary ale nie sposób aby go ominąć, więc postanowiłem opisać ostatnią historyjkę mojego kolegi po kijuFrown
Otóż dzwoni do mnie wieczorem tenże jego mość czy nie mógłbym go zabrać z łowiska, nie było to daleko więc pojechałem. Przyjeżdżam na miejsce a on pokazuje mi karpika ok 2,5 kg nic szczególnego , sęk w tym że ta rybka posłużyła mu za tak zwanego żywca. Wyją on w tedy z torby szczupaka pięknego i powiada mi ,że łowiąc na grunt podczas holowania karpia zaatakował go szczupak, który atakując od strony głowy zaczepił się pyskiem o hak karpiowy (nr. 6). Tak oto na jednym haku wyłowił 2 ryby. Szczerze to nie wiedziałem czy wybuchnąć śmiechem czy dopominać się prawdy skąd ma szczupakaPfft. Karpik powędrował do mnie a szczupak po zważeniu w domu miał 5,5 kg.

arciu20
Rzadko się udzielam na forum ale i ja coś opowiem:
Pewnego razu ( chyba w wakacje ) byłem z kumplem na płotki ewentualnie byki. Przyciąłem pokaźnego byczka tak około 50cm ( wiem ze to nie dużo ale jak na to jezioro to bardzo dobrze). W tym samym czasie przyszedł gość (25-30 lat ) po trochę robaków kiedy zobaczył odhaczanie mojego byczka z haczyka złapał mnie za rękę i powiedział ze szczupaki odhacza się specjalnym drutem. Znikną w krzakach po czym przyniósł patyk którym odhaczył moją zdobycz. Potem dał mi i kumplowi wykład o niebezpiecznych rybach i poszedł na swoje stanowisko. Ostrą miałem zalewę z kumplem Wink
:;/ lubie ryby

dianforgiwen
Mój znajomy zdradził mi, że dodaje trochę moczu do zanęty i dzięki temu więcej łowi...

barte1795
Zanęta z moczem ? haha ludzie to już mają naprade dziwne pomysły ...

michal184
dianforgiwen napisał(a):

Mój znajomy zdradził mi, że dodaje trochę moczu do zanęty i dzięki temu więcej łowi...

Może być w tym deko prawdy,biorąc pod uwagę urynoterapię.
Kilka naście lat temu spotkałem się z opisem zanęty na lina z dodatkiem świńskiego łajna.Dodam że opis ten był zamieszczony w gazecie wędkarskiej.

andbaja
dianforgiwen napisał(a):

To jest kompletna bzdura, gdyż wiadomo nie od dzisiaj że amoniak odstrasza ryby.

MazurskiLin
Spotkani kiedyś wędkarze chwalili się że w małym miejskim jeziorku złapali szczupaka na ciasto. Nastawieni byli na karasia a chwycili szczupaka. Tłumaczyli że musiał być bardzo głodny, jak dla mnie największe brednie zasłyszane w życiu.

https://potrawywigilijne.wordpress.com
Semi
A jak dla mnie nie, nie raz złowiłem szczupaka na ciasto, kukurydzę, makaron i pieron wie co jeszcze.Pfft
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Piorek
Hehe, ja złowiłem wymiarowego szczupaka z gruntu na czerwonego robaka.

MazurskiLin
Na robaka spokojnie, ale żeby mięsożercę na ciasto czy kukurydzę?

https://potrawywigilijne.wordpress.com
Semi
MazurskiLin napisał(a):

Na robaka spokojnie, ale żeby mięsożercę na ciasto czy kukurydzę?

A no widzisz, są rzeczy na świecie co się nawet fizjologom nie śniły,huha swojego rekordowego sandacza złowiłem na kulkę kaszy mannej centralnie zapiętego za dolną wargę. Wink Po prostu drapieżnikowi mignie coś jasnego pod nosem i atakuje, na kukurydzę masę razy mi szczupak obciął haczyk i sporo udało mi się wyjąć. Kiedyś miałem w Bugu takiego speca co mi trzy haki obciął, dopiero za czwartym razem go wyjąłem i odzyskałem poprzednie. Wink
Tu masz np okonia na kukurydzę

www.narybki.net/forum/attachments/dscf9166.jpg
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się