Maj 21 2018 13:15:13
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Jak złowić miętusa ?
Exodus
Już niedługo, przyjdzie czas na łowienie miętusów. Wasze sposoby na tą rybke. Zachęcam was tez do pisanie gdzie te miętusy łowicie Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Lassen
Ja najczęsciej łowie mietusa na surowe jelita, lub watróbke. Najlepiej mi sie je łowi w rzece. Takim ulubionym miejscem jest dunajecFrown
Edytowane przez Lassen dnia 20-11-2006 20:58

Exodus
http://www.narybk...admore=139
Napisałem newsa na ten temat, zapraszam do przeczytania artykułu
Edytowane przez Exodus dnia 07-09-2007 20:46

Rybcio
Nigdy nie udało mi się złowić tej także pięknej rybkiSad
Ale w tym roku myślę że się udaWinkPoproszę znajomego strażnika który wie co? gdzie? i jak?może będzie chciał ze mną pojechaćFrown
Nie ma jak spławikowe wędkowanie Frown

TomekSpin
Lassen jeśli można prosić o coś więcej na temat miętusa z Dunajca. Też wędkuję nad Dunajcem. Opisz jak powinno wyglądać łowisko i całą resztę jeśli możesz.

Rafalogi
Pamiętam że okres na miętusa zaczynałem zawsze wtedy kiedy to zaczynał się adwent.Nie jest to łatwa rybka do złowienia ,a i jej zlokalizowanie jest trudne.Szukałem go zawsze tam gdzie w wodzie leżą powalone drzewa,głazy,wszędzie tam gdzie potencjalnie mógłby sie schować.Zawsze mnie zastanawiało dlaczego miętuchy zaczynają najintensywniej żerować oraz brać kiedy na świecie jest taka pogoda:zimno, pochmurnie ,deszczowo a nieraz i śniegiem sypnie.Nie potrafię na to pytanie odpowiedzieć do tej pory-po prostu widocznie tak im pasuje.
Natomiast co do przynęt,to na pierwszym miejscu ,są jelita drobiowe ze świeżo zabitej kurki,wątroba drobiowa,rosówki no i martwa rybka.Metoda połowu oczywiście gruntowa.
PozdroFrown
Edytowane przez Rafalogi dnia 25-11-2007 22:46

Rafalogi
Witam.[sleep]
Polecam zapoznać się dokładniej z tym tematem,przeczytajcie też co napisał Exo.
Wielu z Was panowie okres początku zimy uważa za mało aktywny jeśli chodzi o poławianie,a i tu jest błąd,..ponieważ idąc w taką pogodę na rybki możemy przeżyć niezapomnianą akcję z rybką o smaku mięty.[ouch]
PozdrawiamFrown

Rybcio
Zwracam się z prośbą do wszystkich forumowiczów o to aby powiadomili od tego momentu, w tym temacieFrown o pierwszym złowionym mietusie na wodach PZWFrown
Jeżeli by była taka możliwość to proszę napisać także gdzie,o której i na co wziął pierwszy smakosz mięsnych dańFrown
Pomoże mi to w ustawianiu się na tą rybkęSmileKtórą jest mi cieżko ocenić kiedy zacznie brać upragniony pierwszy miętusSmile

Nie ma jak spławikowe wędkowanie Frown

misza80
Witam wszystkich!
Jestem tu nowy a to mój wczorajszy, pierwszy w życiu miętus ( 41 cm na martwa rybke) Smile

images25.fotosik.pl/104/679b76e643b9454fm.jpg
images27.fotosik.pl/105/65186bac9b0bdbb7m.jpg
Edytowane przez Labedziak dnia 09-11-2009 21:36

misza80
Jak najlepiej skomponować zestaw na miętusa.
Często po zarzuceniu zestawu wędka postawiona do pionu mocno drga i nie wiem co to powoduje czy ciężarek płynie z prądem czy to wpływ nurtu na żyłke?
Używam ciężarków 45gram a prąd jest dość szybkiFrown
Edytowane przez Labedziak dnia 09-11-2009 21:37

Kevin89
Ładny Miętusik ja złowiłem Miętusa miał 0.9kg z gruntu to było 4lata temu do koszyczka zanętowego dałem posiekane rosówy a na chak żywca płoćFrown

Goran
Czy na takim całkiem przerobionym dnie(umacnianym przed oberwaniem) można złapać ta piękną rybkę??bo ja mam niedaleko do takiego miejsca kilka osób mówi ze jest tam miętus ale dopóki nie złowię to nie uwierzę Frown
Edytowane przez Exodus dnia 14-11-2007 19:56
Pozdrawiam Patryk.

Wyznaję zasadę : Catch and Set Free (złap i zwróć wolność). Sprzedam komara w super stanie !!

Rafalogi
Siemka.
Byłem ostatnio nad bugiem popolować na miętuska,miałem nawet flaczki drobiowe.No ale mimo moich starań nic nie złowiłem.Może to nie ta pogoda?Albo diabli wiedzą co?
images34.fotosik.pl/56/059678d4a269eed7m.jpg
images34.fotosik.pl/56/9f38f684086b618bm.jpg images31.fotosik.pl/57/4eaaa4e8b00dfb1am.jpg
Pewnie w tym roku bez miętusa?Na grunt już ciężko.FrownCzekać tylko na lód...

Arturo B
Ja za to mogę pochwalić się tym że bardzo często jeździłem do roku ubiegłego na miętusy.
Moim łowiskiem była rzeka Warta,mam tam kilka pewnych miejsc,z których można wyholować po kilka sztuk na jednej 4-5 godzinnej zasiadce.ja co roku zaczynałem łowić miętusy pod koniec października,kiedy to temperatura schodziła do 2-4 stopni poniżej zera.
Na miejsce przyjeżdżałem godzinę przed zachodem słońca,po to żeby nazbierać trochę drew na małe ognisko no i spokojnie się rozłożyć ze sprzętem.
Na przynętę.stosowałem:rosówki,wątróbka kurza,rybka lub filet.
Zawsze łowiłem na dwie wędki gruntowe i na każdej z nich na haku było co innego.
Najczęsciej łowiłem sztuki 35-45 cm.i takich sztuk na jednej wyprawie łowiłem od 6-12 sztuk.
Ale zdarzały się też sztuki większe50-60cm,były to sporadyczne przypadki ale były.
Największy mój miętus ważył1,56kg i miał długość 56cm.
Dodam jeszcze jako ciekawostkę to ,że najwięcej sztuk łowiłem w pełni księżyca.
W tym roku jeszcze nie byłem na moich miejscówkach i raczej się nie zapowiada żebym był.ale....................................Frown
Edytowane przez Labedziak dnia 09-11-2009 21:39

Labedziak
No co jest z wami?
Gdzie te miętusy?
Mam pytanie,skąd mam wiedzieć czy w moich dwóch rzekach na których łowię są miętusy?

i59.tinypic.com/3492a7t.gif

Exodus
Odpowiedz masz w 19 linijce tego newsa Wink http://www.narybk...admore=139 Miętusy u nas wolno łowić od marca Wink

Labedziak
Aha,pytam się bo wczoraj kupiłem gazetę wędkarską Fisch und Fang i tam była płyta DVD,a na niej film jak łowili miętusy na Odrze,ale po stronie Niemieckiej.

I to łowili w Sylwestra,z 31 grudnia na 1 Stycznia 2006.
Złapali 6 miętusów,największy miał 60 cm,wszystkie wzięły na rosówki.

U mnie nie ma okresu ochronnego na ta rybę.

i59.tinypic.com/3492a7t.gif

piotr330
U mnie w rzece są miętusy ale ciężko je złapać tzn nigdy się nie wybierałem na miętusy ale znajomi łapali takie po 35-40 cm rzucali na grunt na czerwone robaczki.
To było zaraz jak PZW wpuściło pstrągi i była taka sytuacja raz pstrąg na kiju siedział i raz miętus ....
Edytowane przez Labedziak dnia 26-12-2007 11:03

Arturo B
Miętusa trzeba szukać w miejscach znanych z zaczepów,różnego rodzaju zawad.Miętus lubi przytopione drzewa,duże kamienie za którymi może się skryć.Jeżeli jest to rzeka,często można je znależć blisko brzegu.Miętus lubi wodę bardzo dobrze natlenioną.
Labedziak,szykuj dwie gruntówki,średniej wielkości gnojaczki,jakąś wątróbeczke i uciekaj nad rzeke,miętusy są tam napewno.Szukaj w miejscach w których żerował pózną jesienią sandacz,często tak jest,że miętusy właśnie okupują te miejsca zimą.
Zestaw wyrzucam zawsze na pogranicze szybkiego i wolnego nurtu.
pozdrawiam
Edytowane przez Arturo B dnia 26-12-2007 11:10
by udoskonalać to rzemiosło,trzeba trochę poeksperymentować

andrzej1241
może ktoś wie czy miętusy są na rzece Tszebośnicy.
dziadek mi opowiadał że jakieś 20 lat temu łapał w niej miętusy w ręce wyciągając je z korzeni i to takie panad 50 cm. czy jest szansa że żyją do tej pory?

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się