Sierpień 16 2018 23:22:01
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Jak złowić miętusa ?
lota@lota
Exodus napisał(a):

Może tak C@R mietusy huha
U mnie są, ale ja dupa wędkarz. Za zimno już dla mnie o takiej porze Wink
Lekarz mi zalecił jeść ryby, a tu ani jednej jeszcze w tym roku Wink
Mówisz o Rabie? Piękna rzeka,bywam czasami w Stróży więc miałem przyjemność spędzić trochę czasu nad tą rzeką.Sam spacer jej brzegiem to niemniejsza przyjemność jak łowienie w niej ryb...

Semi
W niedzielę ruszę chyba ze znajomymi nad Bug za miętusem na rozpoczęcie wiosennego sezonu, mam kawałek fileta z leszcza i kilkanaście uklei w zamrażarce, trzeba to w końcu zużyć.Wink
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

lota@lota
Z pewnością sugerowałbym ci zaopatrzenie się w żywe jazgarze, świeżą płotkę i gnojaki z takim menu można poświrowac.Jezeli chodzi o mrożonki to nie będzie to szałowa przynęta,jak będą dobrze gryzły to i na mrożonkę coś złowisz... Ja właśnie siedzę ale narazie cicho...

Semi
lota@lota napisał(a):

Z pewnością sugerowałbym ci zaopatrzenie się w żywe jazgarze, świeżą płotkę i gnojaki z takim menu można poświrowac.Jezeli chodzi o mrożonki to nie będzie to szałowa przynęta,jak będą dobrze gryzły to i na mrożonkę coś złowisz... Ja właśnie siedzę ale narazie cicho...

Pomarzyć, jedynie mrożonki i kompościaki posiadam. Pojedziemy wcześniej to może coś świeżego się złowi.
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

lota@lota
Kompościaki jezeli te co pryskają tym żółtym smrodem to jak najbardziej.Ja nieraz jadę na ryby zupełnie na pusto i nie ma żebym nie złapał pod brzegiem jakiejś drobnicy,pod trawami w pobierak z drobnym oczkiem... Trochę inicjatywy Wink No i dwa już mam,jeden na jazgarza jeden na filet i już kolejne branie...
Edytowane przez lota@lota dnia 27-02-2015 20:16

kesu
Ja tu se ich nie połowię bo są pod ochroną choć widziałem fotki tu złowionych ?? . Trzymam kciuki za udane wypady. Zawsze to choć sie popatrzy.
Małe ryby na hak lub po mamę do wody.

lota@lota
Pod całkowitą ochroną?

kesu
Tak. W Polsce kilka złowiłem by zaliczyć gatunek ale max 35 cm. Taka rzeczka bezradny . Może wtedy szukałem jej tam (i wtedy) gdzie słabo o nie ( łowisz na dużej głębokości). Ciekawe czy na całej Odrze można szukać miejsc z takimi jak twoje okazami. Może kiedyś dane mi będzie to sprawdzić.
Edytowane przez kesu dnia 27-02-2015 21:11
Małe ryby na hak lub po mamę do wody.

lota@lota
Głębokość na jakiej łowię zależy od pory roku i od specyfikacji danego odcinka,a miętusy łowię na odcinku od Warty do morza także myślę że na całej długości Odry można łowić duże miętusy tymbardziej że jest połączona z Wartą a tam też mam parę fajnych miejsc... No i właśnie piękny marmur wpasował mi się w kamienistą burtę zakładam Że była dobra 70na i kolejny krutki wyjechał...
Edytowane przez lota@lota dnia 27-02-2015 22:01

lota@lota
Kończę tę nierówną walkę, mizernym wynikiem 5miętusów 30-55cm i jeden fajny urwany wszystkie oprócz najmniejszego wzięły na jazgarza. Dwa jednakowe zestawy postawione w jednym dołku na jednym filet-1branie na drugim żywiec-5brań... [img]http://images70.fotosik.pl/656/8e2a53f64c8a1691m.jpg[/img] is not a valid Image. Gdybym posiedział do rana zapewne podwoił bym wynik bo miętus nad ranem żeruje równie dobrze jak wieczorem i przeważnie jest to między 04.30 a 07.30. Także jak ktoś nie lubi nocek to warto usiąść wcześnie rano. Frown
Edytowane przez lota@lota dnia 28-02-2015 02:13

Semi
Znajomi przesiedzieli nockę nad Bugiem niestety beze mnie. Złowili cztery niewielkie sztuki, największy około 40 cm. Łowili na rosówki, kompościaki i filet z uklei. Wszystkie cztery miętusy złowili na filecik, na robactwo zero brań. Ja dziś na dwie trzy godzinki po południu nad Narew lecę z kumplem.
Semi.

lota@lota
Jeżeli mogę coś ci doradzić to świeża ryba to podstawa, filet wielkości połowy palca wskazującego zapięty na raz za końcówkę od strony mięsa na haczyk z szerokim łukiem kolankowym z cienkiego drutu (ja używam Mustad Round 496 takie ciemno niebieskie)nr1,1\0 na ok.70cm pszyponie, dobrze jeśli miałbyś żywca,zapinasz go za kark tuż za głową na taki sam zestaw.Stawiasz jeden lekki zestaw tak żeby woda sama go ułożyła tam gdzie chce tam też ląduje potencjalne żarcie miętusa niesione przez nurt tam również będą kiełże podstawowe menu nawet dużych miętusow ale wabiące również inne ryby (ofiary miętusa).I drugi ciężki zestaw taki ktury utrzyma zestaw na pograniczu głównego nurtu,tutaj lubią szukać... Zestawu nie mocz dłużej niż 30-40 min.Branie powinno nastąpić do 20min.po wstawieniu zestawu. Fileta nie używaj dłużej niż40min.Jeżeli doczekasz się brania nie śpiesz się z cięciem poczekaj chociaż 5min naciesz się jego widokiem,duże miętusy są jeszcze zmęczone po tarle więc potrzebują czasu. Jeżeli miętusy biorą na lekki zestaw to drugi zestaw przepinasz na lekko lub na odwrót (zestaw z rurką ułatwi szybką wymianę ciężarka).Jeżeli brania ustaną jeden zestaw bez zmian zostaje tam gdzie ostatnio brały a drugim kombinuj (ciężko,lekko,bliżej,dalej).Za każdym razem zapamiętuj dokładnie gdzie wpadł twój zestaw bo jeżeli złowisz tam miętusa to powinno ich tam być więcej. No i nie śpiesz się do domu,warto posiedzieć chociaż do 23ej miętusy czasami potrafią wejść w łowisko po 22ej a innym razem w tym samym miejscu biorą już od 17ej...
Edytowane przez lota@lota dnia 01-03-2015 16:06

Exodus
Lota, wracając do raby, to piękna rzeka. Miętusów pełno, tylko że ja chory i iść na noc, czy wstać rano ogromny problem. Wink
Przedtem ogrom sił był, może uda się kiedy jeszcze wypaść na nie Wink

Dodaj kiedy do toplisty Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

lota@lota
Exodus wędka i taka piękna rzeka to lekarstwo na wszystko.. Shock Napewno się uda...ouch Zdrowia życzę.

Semi
Wczoraj złowiłem dwie sztuki, jeden 41, drugi 43 cm. Nieduże ale dawno już miętusa nie złowiłem. Przynętą jedyną i skuteczną okazał się filecik z leszcza. Kolega złowił 6 sztuk podobnej wielkości, jednego miał największego 53 cm. Zajął lepszą miejscówkę, jak zajechałem to już siedział. Opis w dziś na rybach
http://www.narybk...ost_197557
niestety bez fotek bo mi jednej baterii w aparacie brakowało.}{
Semi.

lota@lota
Temperatura idzie w gurę,woda ma już 5,5°C i zaczyna się rotacja w rzekach miętusy powoli znikają z dotychczasowej stołówki (w tym roku nieco szybciej niż zwykle-pogoda) łowi się ich coraz mniej czyli jest to sygnał że juz za chwilę trzeba będzie ich szukać w bezpośrednim sąsiedztwie ich letniska kiedy tam dotrą (część już tam jest) u mnie przypada to zwykle na czas kwitnięcia rzepaku,wiedzą ze to ostatni dzwonek zeby się najeść na zapas i rozbudować wątrobę z kturej będą absorbować energię podczas letniego letargu przez ok-4miesiące.A więc będziemy mieli jeszcze okazję dobrze połowić miętusa.Będzie to szansa dla tych co nie lubią spędzać zimowych nocy nad wodą. Frown

lota@lota
Semi szkoda że tak żadko siadasz za miętusem trudniej ci będzie ocenić czy miętusy zeszły już z danego odcinka i są już bliżej letniska czy poprostu dzień był słabszy,a tym samym czy łowić w tym samym miejscu czy ruszyć się już w dół rzeki.Miętusy to ryby kture co roku odbywają wielokilometrowe wędrówki na tarło (nierzadko pow.150km)które co roku odbywają w tym samym miejscu,a potem wracają do swoich siedlisk a w drodze powrotnej zatrzymują się na jakiś czas żeby pożreć i lecą dalej. Podczas tej wędrówki cały czas zmienia sie ich menu w zależności od tego w co obfituje dany akwen,o danej porze i na taki rodzaj pożywienia się kierunkują a inny mogą ignorować bo może im się wydawać nienaturalny.Tak np. teraz widziałem pod brzegiem stynki,cierniki i garnele więc na zestaw pod brzegiem szły filety i krewetki a daleko w korycie sprawdza się czerwony robak bo kojarzy im się z zapachem krabów kturymi się objadają i nigdy!w tym miejscu nie sprawdziły mi się te same przynęty podane na odwrót czyli miętusy wiedzą gdzie szukać konkretnego żarcia [img]http://images69.fotosik.pl/705/78a1b6e3e8c40f47m.jpg[/img] is not a valid Image. a to obecne menu moich miętusów. Jeżeli chodzi o ich wędrówkę zawsze staram się być o krok przed nimi.cwak bo okres żerowania tych największych to zwykle 2do3tygodni czy to zimą czy to latem.Zima była cieniutka w tym roku więc liczę że w maju sobie odbiję... Wink

Semi
lota@lota napisał(a):

Semi szkoda że tak żadko siadasz za miętusem trudniej ci będzie ocenić czy miętusy zeszły już z danego odcinka i są już bliżej letniska czy poprostu dzień był słabszy,a tym samym czy łowić w tym samym miejscu czy ruszyć się już w dół rzeki.

A no widzisz, czasu braknie przez tą moją robotę więc łowię tyle ile mogę. Druga sprawa to okres ochronny, Ty możesz całą zimę grasować a ja niestety praktycznie listopad i marzec, w tych cieplejszych miesiącach nie wiem gdzie ich u mnie szukać, a mówiąc szczerze to nigdy miętusa nie złowiłem od maja do października, chociaż łowię już tyle lat.bezradny
Semi.

Exodus
a mówiąc szczerze to nigdy miętusa nie złowiłem od maja do października, chociaż łowię już tyle lat

Też bym się coś na ten temat dowiedział Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

lota@lota
Gdybym miał się wypowiedzieć jakie miesiące są najlepsze to zdecydowanie powiedział bym że grudzień i maj.Od czerwca do października odpuszczam hoć i w tym okresie trafiały mi się jako przyłów,nawet w lipcu ale tylko podczas burzy po ochłodzeniu.A w kwietniu i w maju też ich nie łowicie?

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się