Luty 17 2018 20:06:50
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich zawieszona
· Rekordy strony
Toplista zawieszona
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Jak złowić miętusa ?
Exodus
A w kwietniu i w maju też ich nie łowicie?

Lota zadajesz ciekawe pytania Wink
Pisz jak je łowić w maju Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

lota@lota
Exo samo łowienie to nie sztuka.Sztuką jest znalezienie miętusów o tej porze roku, ale i trafienie w przynętę bo to również może przesądzić o wyniku naszej zasiadki.

lota@lota
Widzę że temat Miętusa znowu ucichł a to już ostatni gwizdek żeby zapolować na tę ciekawą rybę. Ja nie odpuszczam chociaż ten sezon nie rozpieszcza zwykle koniec kwietnia, do połowy maja łowi się naprawdę grubo złowienie kilkunastu ryb rozsądnej wielkości to żaden problem. Ta wiosna,bynajmniej u mnie jest wyjątkowo słaba, hyba we znaki daje się regulacja rzeki w okolicy (remont opaski) grzebią już od zeszłego roku. Zasypali już dwa moje naprawdę kozackie dołki Sad .

Exodus
lota@lota napisał(a):

Widzę że temat Miętusa znowu ucichł .

Tylko co my tu możemy napisać ? Proste porady. Przy Twoich połowach, to lepiej siedzieć jak mysz pod miotłą Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

lota@lota
Tej wiosny akurat nie mam jeszcze się czym pochwalić. Łudzę się tym że zima była ciepła a wiosna chłodna i to głuwna przyczyna bo i śledzie w tym roku wyjątkowo długo w rzece siedzą, ale zakładam że remont opaski w okolicy też nie obejdzie się bez echa w wodzie. W zeszłym roku, w lipcu refulery wywalały takie miętusy że bania mała a i kamieniami pewnie przysypali niemało.

woblerangeln
Panowie sezon w pełni na tę ciekawą rybę :;/ Nikt jej nie zgłasza ,ani nikt o niej nie pisze....A może ktoś z Was był na zimowej zasiadce ,albo coś ciekawego na temat tej ryby ostatnio słyszał...?
Bez wielu rzeczy można żyć,,ale bez wody i kontaktu z naturą dla wielu jest to praktycznie niemożliwe......

Semi
woblerangeln napisał(a):

Panowie sezon w pełni na tę ciekawą rybę :;/ Nikt jej nie zgłasza ,ani nikt o niej nie pisze....A może ktoś z Was był na zimowej zasiadce ,albo coś ciekawego na temat tej ryby ostatnio słyszał...?

No niestety nie wszędzie sezon, u nas dopiero w marcu się zaczyna. Wink Jesienią byłem w listopadzie ale za ciepło było i niestety jeszcze miętowe nie współpracowały, a od grudnia do końca lutego okres ochronny mają u mnie.
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

woblerangeln
Wiem że jest dużo tej ryby w rzeczkach w Zachodniopomorskiem,w Warcie i Odrze i Dunajcu .Nie wiem jak jest na Wiśle i jej dopływach,ale chyba gorzej jak w rozlewisku Odry. U nas w Niemczech tam gdze mieszkam to jest całkowita ochrona ale czytałem że na tej rzece gdzie łowi Łaba ,tam są miętusy...No i Odra to w Niemczech Nr.1 W zeszłym roku widziałem w gazecie ,tam złowione takie pod 2 kilogramy
Bez wielu rzeczy można żyć,,ale bez wody i kontaktu z naturą dla wielu jest to praktycznie niemożliwe......

TomekBCK
Tak to prawda, jest tej rybki sporo w Dunajcu. Sam osobiście nie nastawiałem się jeszcze na ten gatunek ale znam osoby które opanowały łowienie tej rybki do perfekcji. Z tego co mi mówili to łowią je na kawałki uklejek, nigdy na całą rybkę. Twierdzą że jakoś miejscowe miętusy lepiej reagują na tak podaną przynętę. Kwestia uwalnianych sygnałów zapachowych??. Nie mam pojęcia ale efekty widziałem niejednokrotnie . Może i ja w tym roku zapoluję na marmurkowego smoka. Pozdrawiam serdecznie Tomek.
Rzeka, Bolonka, Feeder, Spinning.

Semi
Miętusy są we wszystkich naszych rzekach, tylko niewiele osób je łowi z racji ich specyficznego zimowego żerowania. Namroziłem jesienią uklei, mam chyba z 60 sztuk na marcowe wypady. Wink
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

robisum1
Semi będziemy mieli jeszcze kilka jazonow

Semi
Pofiletuje się i też się przydadząouch. Patrząc na poprzedni sezon mietusowy to przynęty nigdy za wiele, tym bardziej jak się łowi w kilka-kilkanaście osób. Wink
Semi.

Dariusz foss
W Wiśle też tej rybki nie brakuje, lecz łowców brak w listopadzie to Wisła bynajmniej u mnie bez wędkarzy na nocną zasiadkę .Lecz z moich informacji w okolicy Fordonu ,przy moście siedzą często ,pewnie nie po to by coś odmrozić Winkw sezonie 2014 jeden się skusił i prawdopodobnie wyszedł do gumki prowadzonej na sandacza ,złapał się za brzuch nie wiem czy to był atak czy też przypadek taka to ciekawostka.Zbyt leniwy i ciepłolubny jestem by się uganiać za tą rybka.

Ron
[img]s5.ifotos.pl/mini/IMG0052JP_snasree.jpg[/img]
Trzeba szukać przy kamieniach na przynęte polecam kawałeczek leszcza.I łowić dość blisko brzegu,woda na 1,5m już wystarczy na miętówki.

woblerangeln
Piękny ten mietek na tym zdjęciu jest ouch

Semi
No i jak tam, kto się szykuje na sezon miętusowy? Ja już wędki odkurzyłem, kołowrotki nasmarowane, żyłki dzisiaj przewinąłem i zaczynam jęczeć szefowi o urlopie od 07-21.03. Oprócz wypadu w rodzinne strony nad Bug, mam też zamiar wyskoczyć nad Bugonarew i Wisłę po nocce. Uklei mam sporo namrożonych, może w tym sezonie uda mi się złowić większego miętusa niż w poprzednim.Wink
Semi.

Norbert
Semi śmiało już możesz atakować wodę.
Pani ostatnio dodała fotę Wink

images77.fotosik.pl/343/cf486c382608f312m.jpg
C&R

images37.fotosik.pl/603/8b33766a92d364c6m.jpg images43.fotosik.pl/648/46700e005b07b06fm.jpg

Semi
Taaak, jasne, to jakiś hamerykański mutantWink. Jak tak dalej ciepło będzie to w marcu nie wiadomo gdzie tych miętusów szukać.bezradny
Semi.

Norbert
Semi tak się kiedyś zastanawiałem czy to nie mit z tymi braniami. Jeśli się trafi na dołek gdzie są to będą pobierać pokarm. Rozumie że latem pokarm je nie interesuje ale zima to zima. Wink
C&R

images37.fotosik.pl/603/8b33766a92d364c6m.jpg images43.fotosik.pl/648/46700e005b07b06fm.jpg

Semi
A różnie to z tym jest, ale to prawda że trzeba namierzyć gdzie w danym czasie przebywają. Wink Wiem tylko jedno, jesień ciepła i brań nie miałem wcale. Zobaczymy jak to będzie wiosną.
Semi.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się