Kwiecień 26 2018 09:40:38
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Ratujmy swoje łowisko
Exodus
Postanowiłem że zaczne opisywać, wszytskie przykłady zaniedbania naszych łowisk. A naprawde mam co opisywać.

Zaczynamy naszą akcje ratujmy swoje łowisko.

Ja swoje przykłady o niszczeniu łowisk i zabieraniu niewymiarowych ryb, będe popierał , jak sie tylko da zdięciami.

Zachęcam każdego do opisywania swoich przykładów zaniedbania łowiska i zabierania niewymiarowch ryb.
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

babi
Znajde wiecej czasu, to sam opisze co sie u mnie dzieje. Pzw spi a ryb coraz mniej. A wedkarze jak te ś........... biorą nawet 10 cm ryby. To jest coraz bardziej przykre

Exodus
Już niedługo opisze starorzecze raby, a niestety jest co opisywać. Chodzby niedzielne łowienie szczupaka przez wędkarzy. (09.04.2006)

badin
Ja też opisze , co dzieje sie na moim łowisku. Porobie pare zdięc, a za wesoło napewno nie jest, nawet szczupaki po 20 cm zabierają

Exodus
Dzis na końcowym odcinku raby łowiono szczupaki. Zapewne byli to jacys, co sprawdzali , czy szczupaki się wytarły. Szkoda że nie miałem ze sobą aparatu, pokazał bym jak gini szczupak. Gdzie były kontrole??? Zapewne............................................

Wislak
Powiem Ci co robią poprostu liczą pieniądze. Nie obchodzi ich co sie dzieje nad wodą. Dla mnie ta instytucja nie istnieje

Rybcio
Wspolnie z kolegami za aktywne działanie na rzecz kola w 2005 i 2006 roku zostaliśmy wynagrodzeni w postaci pucharków, dyplomow itp.Oki.CoolWinkCool
Nasz czyn społeczny polegał na tym że :
-posadziliśmy przy stawie ok.150 drzewek ozdobnych(naszczęście je dostaliśmy)
-staw był strasznie zarośnięty,wyciągliśmy kilkadziesiąt ton roślin
-koszenie,sprzątanie,wywóz śmieci we własnym zakresie
-jest jeszcze kilka motywów ale nie będe je wymieniał,mam powody.
Najfajniejsze jest to że z 600 osób nas 6 zostało wynagrodzonych.
A co robila reszta? Pfft

skrzypek100
wow, rybcio jestem pod wrażeniemAngryAngryAngry
Wędkarstwo - To co tygrysy lubią najbardziej :-)
WYPUSZCZAJ RYBY - NO KILL!!!!
images25.fotosik.pl/214/5b9996c9e47460fd.jpg

kowboj
Byłem nieodawno przy zbiorniku w Zesławicach jest to zbiornik PZW i to co tam zastałem to zgroza.Dlatego szkoda opisywac akweny zaniedbane i to co tam się wyrabia z rybą.wolna amerykanka Postanowiłem w tym roku nie opłacac składek i przenieśc się na prywatny zbiornik w Nieznanowicach.Opłace karnet za 350 zł.a w tym mam 35kg.ryby.Duże rybki będę fotografował i wypuszczał spowrotem do wody oczywiście podzielę się zwami moimi wynikami.Shock

tylko dla nielicznych
Exodus
Mnie denerwuje to dzieje sie na starej rabie, juz daruje sobie że prawie nikt tam nie ma karty, ale niech łowi z zasadami, a nie po 5 wedek na jednego. Małe szczupaki zabieraja. Normalnie dramat

Rybcio
Ja też tam lubiałem wędkować,zazwyczaj łowiłem na starym korycie Raby ale jak nie było miejsca to się ustawiałem na małych stawkach. Najlepsze miejsce uważalem w korycie przy dużym zwalonym drzewie w wodzie,trafiliśmy tam na kilka sporych szczupaków i linów.Frown
Chciałbym Ci powiedzieć że masz racje gdyż nieraz jak tam byłem widziałem 2 wędkarzy łowiących na 5 a nawet 6 wędek.Pfft
Dawno tam nie byłem gdyz usłyszałem że po pewnej zimie wszystkie ryby sie udusiły.Sad

tomi311
witam wędkarzy !!!!!!!!!! jeszcze trochę cierpliwosci za parę lat nie będzie już PZW.PZW wogóle nie zrybia jeżior,stawów ,rzek to co my chcemy łowic ?Jak już nic nie ma w naszych wodach to nie dziwmy się ,że ludzie zabierają niewymiarowe ryby.Składki płacimy regularnie co roku ,a czy mamy paragon z kasy fiskalnej za opłaconą składke ? ile pieniedzy to jest rocznie w całym związku !!!!!!SadSmile.Jeżeli ktoś może mi odpowiedziec na te kilka prostych pytańSad.Jestem członkiem PZW ,ale coraz bardziej związek mnie odsuwa od siebie ,żebym nie należał do niego !!!!!!!!!!!! POZDRAWIAM wszystkim porządnych wędkarzy tomi311

Pawlik69
No no rybcio ja naprawde jestem pod wrazeniem... je nie nawidze widoku wedkarzy(oczywiscie nie wszyscy- zwracam honor jezeli ktos jest urazony) ktorzy lowia ryby nawet te po 10cm. i biora je do domu ---> to koszmar przecierz taka ryba na chlopski rozum urosnie i pozniej jest silniejsza a poza tym mozna sie pochwalic"o zlowilem ploc 0,5 kg." ja nie moge sie pochwalic tym ze wielce pomagam przyrodzie bo jeziora czluchowskie sa czyste i nie ma wielkiego problemu ze smieciami ale zawsze sprzatam smieci z lowiska co prawda to prawda bo gdyby kazdy sprzatal po sobie to nie byloby zadnego balaganu... nie lubie tez wedkarzy ktorzy zlowiac piekny okaz to po skonczaeniu wrzucaja do wody cegle czy posypuja wode mydlem aby nikt po nich nie zlowil podobnej ryby...Sad naprawde prosze o to aby ci ktorzy zauwaza taka sytuacje podjac szybka decyzje i zareagowac... pozdrowionka dla millosnikow przyrody....

Maly1988
Ludzie nie zrobiłem zdjęć (żałuje) jak wyglądał potoczek płynący z jednego stawu do drugiego w pewnej miejscowości,moge sie założyć że nie widzieliście tak zasmieconego miejsca.Ludzie nie wyobrażają sobie co robią z przyroda! Woda płynąca zabierła te wszystkie świństwa do stawu,gdzie ludzie wędkowali [disapprove] niektóre osoby bym z miłą chęcią odstrzelił [dead]

Exodus
Ja Wam pokaże jak wygląda brzeg Raby, jutro dostarcze zdiecia [confused]

Rybcio
Dzis postanowiłem ze znowu pójdę nad staw ale zamiast wędki dziś posłużą mi grabki. Frown Wiem że czyszczenie stawu bedzie pracochłonne gdyż będe musiał uważać aby nie uszkodzić skrzeku złożonym przez żaby(?) Trzeba szybko działać gdyż się już zaczynają pojawiać także ropuchy a te jak już zaczną kopulację to z czyszczenia bedą nici. Co roku nad tym stawem jest wielka inwazja tego gatunku żab.Angry
Nie ma jak spławikowe wędkowanie Frown

Rybcio
Byłem i prawie wyczyściłem jeden brzeg, tak jak wczesniej wspomniałem robótka ta okazała się rzeczywiście pracochłonną.Smile Ale cieszę się że tyle zrobiłem chociaż mogłem wyczyścić go bardziej ale wschodni wiatr wiekszość liściastych chwaściorów przesunał na przeciwległy brzeg. Z czasem i z tym sobie poradzę. Smile
A ropuch to brzybywa z każdą godziną a już jest ich setki. Angry
Nie ma jak spławikowe wędkowanie Frown

okoniarz
Witam kolegów!!!
Właśnie wróciłem z Kaszub, gdzie od prawie 20 lat łowię ryby i mam zajebistego wk..wa!!! Wykupiłem zezwolenie i dygałem dzień w dzień 1 km nad moje ukochane jezioro Dąbrowskie (Gołubie Kaszubskie). Jakie było moje zdziwienie gdy zamiast wyciągać ryby widziałem tylko rybaków "jadących" po całym jeziorze! Spotkałem starszego wędkarza, który powiedział mi, Ze właścicielowi jeziora kończy się za rok dzierżawa i sprowadził specjalną ekipę rybaków, która do końca roku ma "zebrać trochę sielawy". Kolesie wyciągali dosłownie wszystko,jeden wygadał się, że "te małe gówna" świetnie sprzedają się w ZOO w Gdańsku Oliwie. Jakby tego było mało ów dzierżawca wprowadził zakaz połowu z gruntu. Przez 9 dni złowiłem 12 płotek!!!. Dzisiaj odpuściłem sobie i poszedłem wyszaleć się nad sródleśne oczko polne. Karasie brały jak w bajce...
Chcę skrzyknąć wszystkich miejscowych wędkarzy, żeby zrobić zrzutkę na dzierżawę i wziąć sprawy w swoje ręcę. Czy ktoś wie jak wyglądają formalności itd. Gdzie się zgłosić ze skargą na dzierżawcę?
Swoję drogą, moglibyśmy (jako użytkownicy portalu wędkarskiego "NARYBKI"Wink spróbować sformuować jakieś pismo do władz (np. ministra Srodowiska).
Walczmy o nasze wody, bo co będziemy robić jutro?[disapprove]

Exodus
No niestety tak jest, kończy sie czas wynajmu robią całkowite odłowy i sprzedają na inne zbiorniki. Co do wynajmu zbiornika, odpisze Ci kiedyś indziej , bo dowiem sie jakie są procedury. Skarga na wynajmującego ??? Najpierw powiadom okręg który wypożyczył dany zbiornik. Ale tutaj może być różnie. Postaram się dokładniej odpowiedzieć za dwa dni.
Edytowane przez Exodus dnia 06-05-2007 21:49

okoniarz
Jeszcze jedno mi uciekło:
W podpisanie się pod pismem moglibyśmy zaangażować użytkowników innych portali o tematyce wędkarskiej i ekologicznej. Myślę, że razem można więcej.
W środę wyjeżdżam na miesiąc do Niemiec i nie będe miał dostępu do internetu, ze o łowieniu ryb nie wspomnę Sad może któryś z adminów pociągnie ten temat?

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się