Styczeń 23 2018 18:40:29
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich zawieszona
· Rekordy strony
Toplista zawieszona
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Ratujmy swoje łowisko
Piotrekk
Bylem dzisiaj na rybach i oto co zastałem ładnie zamaskowane w nadwonych krzaczkach images25.fotosik.pl/178/947c7e39f4ef4b93m.jpg
Zgroza [tdown][tdown][tdown] Bez komentarza[tdown][tdown]
--------Bez dobrego Zywca nie idę na ryby-------

Grzesiek
Piotrekk - KATASTROFA... Najgorsze, że to nie jest ani odosobniony przypadek, ani też wyjątkowo drastyczny...
Powiedz, dało się to jakoś zdjąć z tych krzaczorów? (Nie widać gdzie drugi koniec) A jeśli nie, to czy powiadomiłeś np. policję, naszą straż...?
Wiecie co... Czarno to wszystko widzę.
Napewno uda się uratować niektóre akweny, ale tylko przy dużym zaangażowaniu, nakładzie i udziale (brawo rybcio i inni) Ale to jest postawa wyrastająca ponad przeciętność, a jak wygląda nasza przeciętność...? Spójrz na piękny kraj: są lasy, łąki i pola; mamy stawy, jeziora i rzeki; jest Morze, są i piękne Góry... Mamy dużo bogactw naturalnych, wspaniałą przyrodę, umiarkowany klimat i korzystne położenie geopolityczne. Blisko 40milionowy Naród i ponad 1000-letnią historię... Czego jeszcze można zapragnąć, żeby móc zbudować zdrowe Państwo?! Odpowiedź na to pytanie, to również odpowiedź na pytanie o stan obecny i przyszłość naszych wód. Brakuje wiedzy, mądrości i empatii pojedyńczych -zwłaszcza rządzących- ludzi oraz odruchu społeczeństwa na krzywdę, fałsz, głupotę... Poza cechami Polaka, które mamy "od zawsze" to lata komunizmu niszcząc kraj i ludzi po II Wojnie, nauczyły -nie, nie poczucia równości- nauczyły kraść, oszukiwać i wyzyskiwać każdego, kto słabszy. Nauczyły egoizmu - tego, że to co wspólne, to i moje i niczyje. Naszą postawę widać dosłownie wszędzie: wyjść na swoje i nie szukać sobie zmartwień. A tu działa sprzężenie zwrotne i tak, jak dla brudnego zysku, czy świętego spokoju dziś oszukamy na naszych drogach, szpitalach, kopalniach, czy na naszych wodach, tak w przyszłości ta nakręcona spirala zacznie się odwijać... I kogo wtedy będziemy winić? No tak, niby jak zmienić (zmienić na lepsze lub zmienić na inne) źródło, z którego płyną wszelkie złe decyzje lub całkowita bierność?! Unicestwić źródło? To zbrodnia na tysiące ofiar i rewolucja jakiej nie było! A jednak. Tu potrzeba zrównania z ziemią, odsiewu, troski i czasu. Wciąż wątpię i wciąż wierzę w Ludzi. Potrzeba momentu, w którym pieniądz nie będzie stanowił o losie i potrzeba kogoś, kto mógłby to udźwignąć.
Mentalność Polaka. Oto powód, dlaczego czarno to wszystko widzę...
Edytowane przez Grzesiek dnia 20-03-2008 11:49
Gdzie żyje etyka, tam ryba nie znika ! ! ! Czasem i po szkodzie głupi
Nie zmieniam avatara ]:> Duze_Bu

Piotrekk
ehh[tdown] powiadomiłem o tym wszystkim straz .Powiedziałem takze żeby czasem jexdziła pod most w jaworzu i przer rolnetki obserwowała, gdyz moim zdaniem owa podrywka nalezy do pracowników którzy naprawiają most. Mój tata tez widział jak jeden z robotników kreci się przy owych krzaczkach... Więc mam nadzieje że będą robić często kontrole

Grzesiek
Łowię przeszło 15 lat na wodach PZW i nie miałem ani jednej kontroli -poza tym jak legitymowałem się policji, przez lornetkę ze środka rzeki mnie "prześwietlali"... Mój ojciec, który łowi kilkadziesiąt lat miał 3 (słownie: trzy) kontrole i to wszystkie jeszcze w minionej epoce!!! Przemi4, no oby codziennie okazało się wystarczająco często... Problem tu jest z chamstwem i głupotą, ale czasem też z biedą, a nade wszystko z ustawodawstwem!!! Gdzie nie dość, że są ludzie subiektywnie niewłaściwi, to też obiektywnie niekompetentni! A prawa są martwe, śmieszne, sprzeczne i nie do wyegzekwowania... Trzeba zważać na własne otoczenie i trafiać do świadomości nawet najmniejszych społeczności, nie tylko czysto wędkarskich.
Ale wszelką krytykę, zaczynamy od siebie...Cool
Edytowane przez Grzesiek dnia 20-03-2008 12:29

radzio8927
DokladnieWink nie chce mi sie już rozpisywać w szczegółach ale sam jestem świadkiem zatracenia pięknego zbiornika pod każdym względem, a co sie tyczy funkcjonowania zarządu koła PZW to jest to straszne. Kto widział zarybiać leszczem i płocią..... .

krzysztof71
U nas w Myśliborzu PZW pozbyło się kłopotu i oddało jeziora nieodpowiedzialnemu dzierżawcy, który prowadzi gospodarkę rabunkową. Nie wiem jak to jest, czy dzierżawców wód przestają obowiązywać przepisy PZW dotyczące limitów, wymiarów i okresów ochronnych? Czy oni sami mogą ustalać sobie swoje np. okresy ochronne? Bo u nas teraz można sobie kupić u dzierżawcy niewymiarowego szczupaka. Ludzie idą, kupują, a potem nażekają że nie ma co łowić. Mieliśmy kiedyś piękne i rybne jeziora, teraz mamy tylko piękne.

Piotrekk
Ja mieszkam w okolicach pieknego zalewu Mokrzec. Zaraz obok niego znajduje się ogromny staw pozwirowy. Powiem z czystym sumieniem że władze PZW Rzeszów nalezycie dbają o niego. Co roku zarybiany jest szczupakiem i karpiem . Pływaja tam take ogromne karpie, na własne oczy widziałem takie metrówki , amury, liny , sumy i sandacze. Złowiony tu został sandacz kóry mierzył 113cm <nie pobity dotąd rekord polski> Kontrole są bardzo czesto. Codziennie widac obecność Strazy .

Grzesiek
Piotrekk...
Mogę się tylko z Tobą cieszyć tą piękną wodą i postawą PZW. Wiem, że nie wszędzie i nie wszystko jest źle... Żeby tylko wszystkie okręgi równały w górę!!!
Rekord sandacza, metrówki karpi, co roku szczupakiem mówisz...
Łatwo znaleźć tam lokum pod przeprowadzkę?!?!? Wink
(no i te Twoje kleniki!!!) Cool POZDRAWIAM, hey!!!

radzio8927
U mnie na jeziorkach PZW też są ogromne karpieWink i syt jest ogolnie lepsza niż na PGR. Jednak brakuje mi troszkę zainteresowania zbiornikiem. Brudny nie posprzątany brzeg, pomysł z zarybianiem płocią której jest ogrom, i odbywanie kontroli też jest w sumie prawie żadne. Ale jak mówię też jest stosunkowo nie dltego jeziora w sumie dwa jeziorka należące do koła oraz klubu karpiarskiego i są tam na prawdę piękne sztuki karpia i amura. Co roku są zawody karpiowe 5 dniowe, dwa razy do roku akcja sprzątania łowisk itd, itp. Zezwolenie jako że się uczę kosztuje tylko 45zł za to jednodniowe 20zł;0 wiec na pewno wykupie całoroczne ale to tak dopiero pod koniec majaWink

http://patrykowski.republika.pl/top-10.htm

a takie rybki tam pływająWink

Pippo
No i temat który kiedyś był w WŚ trafił do gazety regionalnej.
Te łowisko jest świetne dużo łapie się tam płoci po 800gram i leszczy takich po 3kg łapałem tam ładne okonie... Ale sami zobaczcie
images48.fotosik.pl/91/77e6a63d3572b545m.jpg

Po kliknięciu w miniaturke kliknijcie na zdjęcie jeszcze raz
Edytowane przez Pippo dnia 25-03-2009 20:17
Lin - słodkowodne MiniGame Wink

kobi_kobi1
W moim regionie na jednej z górskich rzek,której bieg toczy się głównie przez wioski nagminnie dochodzi do incydentu wypuszczania ścieków z pobliskich gospodarstw rolnych.Z prawie każdego gospodarstwa poprowadzona jest rura ściekowa .Najgorsze jest to,że sprawa została zgłoszona do zarządu pzw,ale nie widać żadnych działań z ich strony.Dzwoniąc do zarządu głównego otrzymałem odpowiedz,że to jest problem gminy i ona wyciągnie konsekwencje ,ale jak do tej pory ,a minie niedługo rok nie widać żadnych działań.Więc trzeba chyba będzie brać sprawy w swoje ręce i pozapychać te rury szmatami i pianka montażową,bo chyba innej możliwości nie ma.Jak sądzicie ,czy to dobry pomysł? images37.fotosik.pl/214/e4d308d8a0aed50dm.jpg
UWIELBIAM GANIAĆ ZA PSTRĄGIEM

Exodus
Dziś na starej rabie widziałem dosłownie wysypisko śmieci. Nie zrobiłem fot, bo nie miałem aparatu. Wysypisko znajduje się na wschodniej stronie, blisko rzeki Raby. Bede w niedziele tam znów to odświeżę wątek.
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

catchandrelise
Ja myślę , że z ta pianka montażowa to dobry pomysł. Nikt nic nie robi to samemu trzeba zrobić, szczerze mówiąc pewnie za wiele to nie da, ale życie im to trochę uprzykrzy.
Kiedy wytniemy ostatnie drzewo, kiedy ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba, odkryjemy że nie można jeść pieniędzy.

turki11
A u mnie na stawach sprzedali maszynę do czyszczenia stawów z roślin (takich jak lilie wodne) i teraz jest tego tyle ze nie ma gdzie wędki zarzucić. Podobno trują te rośliny jakimiś chemikaliami tdo. Ale najlepsze, że są to stare Wiśliska, wody jest niewiele, a został wpuszczony sum. Teraz z wyników na zawodach po 10kg zostały marne, wygrywające 3kg Grin Jeszcze ta powódź disa
Edytowane przez turki11 dnia 11-11-2010 22:02

bialyrobak
Zachęcam do zapoznania się z zapisem przebiegu posiedzenia Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi na temat gospodarki rybackiej na wodach śródlądowych Polski
http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/biuletyn.xsp?documentId=63FFBF5F6F2B1187C1257AD9002F107A

bialyrobak
Zachęcam do wzięcia udziału w jutrzejszym wydarzeniu dotyczącego problemów przełowienia zasobów morskich

https://www.youtu...2rTzqH4wNc

W programie spotkania:

1. Pokaz skróconej wersji filmu "The End of the Line" na temat problemu przełowienia na Świecie i w Europie. Reż. Ruppert Murey [url] http://endoftheline.com/[/url]

2. Prezentacja "W jaki sposób możemy przyczynić się do odbudowania zasobów ryb?" - Justyna Niewolewska koordynatorka koalicji OCEAN 2012 Polska

3. A na koniec akcja "Paint a Fish

26 listopada (wtorek)
godz. 18:15
sala 102
Wydział Geografii i Studiów Regionalnych
ul. Krakowskie Przedmieście 30

Pokaz odbędzie sie na moim wydziale, niestety studiuję obecnie za granicą i nie mam możliwości wzięcia udziału w spotkaniu. Gdyby ktoś miał ochotę się wybrać służę wskazówkami jak dotrzeć etc Wink myślę że warto, pozdrawiam!

Semi
Za jednego szczupaka najadł się masę wstydu, dostał wyrok i karę pieniężną. Chyba następnym razem się zastanowi czy warto.
http://www.pzw.or...a_rafala_s
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Semi
Wisła też lekko nie ma.Smile W Kozienicach z elektrowni też trują. Grześ musisz się tam przejechać chyba.Kij
http://wiadomosci...cach/sz5lw
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Grzes77
Przeczytałem ten artykuł, posłuchałem wczoraj o tym wycieku w radiu zet i ręce mi opadły. Niektórzy piszą, lub wypowiadają się nie wyobrażając sobie tej części rzeki. Jakie dwa kilometry szerokości, jaki tymczasowy zbiornik ??
Wisła jest faktycznie szeroka, tu wszystko było dokładnie przemyślane przed budową elektrowni pół wieku temu, ale od wału do wału w poprzek rzeki nie wiem czy jest kilometr. Nie mogli zrobić zastępczego zbiornika, bo woda wchodząc do turbin i je chłodząc wypływa do kanału, który jest krótki, obawiam się, że nie zdążyli zatrzymać mazutu gdy wyciekł i robili pewnie gdzieś dalej na jakimś spowolnieniu coś do zatrzymania cieczy.
Szkoda, że to miało miejsce, dowiem się od miejscowych wędkarzy gdzie i co zostało spaprane i napiszę, tylko że w tym tygodniu wziąłem się za malowanie płotu, rozgrzebałem robotę, którą muszę skończyć do niedzieli (wiedziałem, że woda wysoka, więc sobie ryby odpuściłem w tym tygodniu).
Najgorsze jest to, że poniżej elektrowni są najlepsze miejsca do łowienia na kilku kilometrach rzeki. Zaraz po wypływie wody z kanału jest kilkusetmetrowa opaska odlana z betonu, takie przedłużenie brzegu kanału, żeby woda nie wymywała tego brzegu, gdy z impetem wypływa z kanału, potem fajne miejsca w miejscowości Wilczkowice a następnie moje ulubione główki w Ryczywole a potem ujście Pilicy. Taki wyciek może spaprać wiele, tym bardziej, że woda bardzo duża, dowiem się coś więcej, to napiszę, ale ciśnienie mi skoczyło wczoraj, jak się przeniosłem z wędkowaniem nad Wisłę, to woda poszła do góry i jakieś mazuty powypływały, kurde fatum jakieś nad tym moim łowieniem :* Wink.
A tak w ogóle Semi, to jak chcesz spróbować połowić na fajnych rzecznych miejscówkach, to zapraszam, do końca miesiąca mam czas, potem chyba wracam do pracy. Jakieś miejsce się znajdzie, jak chcesz to z mazutem, lub bez Wink.
Edytowane przez Grzes77 dnia 17-07-2014 09:22

Semi
Grzes77 napisał(a):

A tak w ogóle Semi, to jak chcesz spróbować połowić na fajnych rzecznych miejscówkach, to zapraszam, do końca miesiąca mam czas, potem chyba wracam do pracy. Jakieś miejsce się znajdzie, jak chcesz to z mazutem, lub bez Wink.

No niestety, ja to dopiero w sierpniu będę mógł gdzieś dalej ruszyć, ale dzięki za zaproszenie, będę miał na uwadze nawet i z mazutem. Wink
Semi.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się