Sierpień 17 2018 15:34:40
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Dzierzno duże( Rzeczyce )
Labedziak
images4.fotosik.pl/8/6tadxb0iuoql7nlpm.jpgimages1.fotosik.pl/44/zjj3z2d86c1xcwssm.jpg

Sztuczny zbiornik wodny Dzierzno duże,o powierzchni 650 ha.Wpływa do niego najbardziej zanieczyszczona rzeka w Polsce,Kłodnica.Znajduje on się ok.15 km.od Gliwic,kolo miejscowości Rzeczyce.
Powstał w roku 1963 na terenie dawnej kopalni piasku.dł. ok 6 km, szer.ok 3 km.
Słuzy do regulacji wody na kanale Gliwickim.Woda w jeziorze jest dość przejrzysta,ale za to bardzo bogata w różnego rodzaju chemikalia i trucizny.
Malo osób ryzykuje jedzenie złowionych ryb,ale jednak się zdarzają tacy samobójcy.Ryby te śmierdzą i podobno " świecą "Grin

images3.fotosik.pl/44/tix6cjipq51rdgqsm.jpgimages3.fotosik.pl/44/ihx2guvsnfevo10im.jpg

W jeziorze nie znajduje się za dużo drapieżników,jest za to dużo Karasia,wielkiego Karpia,i Lina,który osiąga tu rekordowy wymiary.
Do połowu karpi przydała by się lodka,bo zestawy trzeba niekiedy bardzo daleko wywozić.
Jest to dobre jezioro dla wędkarzy którzy stosują zasadę - złów i wypuść - bo jeść tych ryb i tak nie idzie.Smile

images2.fotosik.pl/44/xn3ot4i7recajx5ym.jpg
Edytowane przez Labedziak dnia 20-02-2008 12:13
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

Wiki
Ja Ci dam błędy WinkGrin . Już dodałam

Zyga
Słyszałem,ze teraz tam ogromne ryby łowią.
Rekordowe liny tam są.
Ja tam zawsze na grzyby chodziłem,to byli tam poławiacze rozwielitek ( Wasserflöhe ) ,łowili tam tego kilogramami,potem suszyli i sprzedawali dla tych co maja rybki w akwarium.
Woda od strony wpływania rzeki klodnicy dalej śmierdzi Sad

Kamillo
Po zdjęciach widać że tu mogą ładne okonie sandacze są nie?
Wędkarstwo to nie hobby to nałóg.

Kubek
ładne łowisko przypomina mi mój zbiornik na Chabielicach
Edytowane przez Kubek dnia 07-07-2007 14:26
]

jaro24
Sa tam duże karpie,o masie 10kg,parę po 20 kg i większe.
Amury giganty widziałem jaK 30kg wyciągali,sam tam złowiłem karasie 1.5kg do 2 ...
Wszystkie ryby karpie tylko na kuleczki ..pozdrawiam Jarek z GliwicFrownFrown

Ps.ale są niedobre,nie radze jeść ich,wiecie tylko rekordy można swoje poprawić a okonie takie po 40cm są tam norma,łażą ławicami.
Edytowane przez Labedziak dnia 19-01-2008 21:16

Labedziak
jaro24 napisał/a:

Ps.ale są niedobre,nie radze jeść ich,wiecie tylko rekordy można swoje poprawić a okonie takie po 40cm są tam norma,łażą ławicami.

To dlatego ze są niejadalne,wędkarze ich nie zabierają,i ryby dorastają do tak ogromnych rozmiarów.[thumbsup]
Niestety,słyszałem tez o odważnych,co jednak ryby te zjadają[grin].
Edytowane przez Labedziak dnia 19-01-2008 21:18

Arturo B
Zbiornik prezentuje się bardzo ładnie,w takim "kawałku" wody(650ha)musi pływać sporo dużej rybki.Szkoda,że nikt nie pomyślał o jakimś zabezpiczeniu przed zanieczyszczeniami.Jak tak patrzę na te fotki,to najchętniej już bym wsiadł do swojej łodzi i powędkował.
PozdrawiamFrown
Edytowane przez Arturo B dnia 19-01-2008 21:43
by udoskonalać to rzemiosło,trzeba trochę poeksperymentować

Labedziak
Znalazłem parę zdjęć,które za zgoda autora zamieszczam tu.
Nie widać wprawdzie dużo jeziora,więcej kanał gliwicki i rzekę Kłodnicę,ale zawsze coś.Wink

images37.fotosik.pl/87/cd85448b7b74a6cbm.jpgimages38.fotosik.pl/87/4ed355f033b25a99m.jpgimages44.fotosik.pl/92/811d35a50fdc328am.jpg

Jak ktoś z was będzie miał jakieś zdjęcia z tego jeziora,to bym prosił o udostępnienie.

W tamtym roku na tym zbiorniku zostało złowionych znowu kilka ładnych karpii,linów i leszczy.

Labedziak
Jak myślicie,będzie to dobre dla wędkujących tam,czy źle?

http://www.telewi...hp?id=2430

Semi
Dla prawdziwych wędkarzy szukających ciszy i spokoju, wcale nie będzie dobrze, śmieciuchy to i przy ryku motorówek będą łowili. Jedyny plus tego wszystkiego to to, że w końcu znajdzie się ktoś , kto ten cały syf uprzątnie.
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Labedziak
Proszę przeczytać i przekazywać dalej, bo jest bardzo ważne i godne naśladowania na innych łowiskach.

Uchwała nr 13/09/2009
Zarządu Okręgu PZW w Katowicach
z dnia 24.09.2009 r.

w sprawie: zmian w połowie ryb na zbiorniku
nr 713 Dzierżno Duże
na podstawie § 46 pkt. 10 i 15 Statutu PZW z dnia 19.10.2007 r.
Zarząd Okręgu PZW w Katowicach
uchwala:

§2

Wprowadza się na zbiorniku nr 713 Dzierżno Duże wymiar ochronny dla karpia do 30 cm oraz powyżej 60 cm.

§3

Wykonanie uchwały powierza się dyrektorowi biura ZO.

§4

Uchwała wchodzi w życie z dniem 01.01.2010 r.

Wiceprezes ZO ds. gospodarczych Prezes ZO
Konrad Ciura Mirosław Iwański

Labedziak
Śnięte ryby w Dzierżnie Dużym.

http://www.tvs.pl...jecia.html

Labedziak
http://www.katowi...4_wrzesien

m.in. wprowadzono na zbiorniku Dzierżno Duże nr 713 zakaz zabierania złowionych ryb oraz posiadania przy sobie wcześniej złowionych ryb - ŁOWISKO NO KILL

Widać że coś się pomału dzieje.Cool

Norbert
Łaba ta woda to był ściek swego czasu a zakaz zabierania ryb z tego zbiornika powinni wprowadzić 20 lat temu Wink.
C&R

images37.fotosik.pl/603/8b33766a92d364c6m.jpg images43.fotosik.pl/648/46700e005b07b06fm.jpg

Labedziak
Norbert napisał(a):

Łaba ta woda to był ściek swego czasu a zakaz zabierania ryb z tego zbiornika powinni wprowadzić 20 lat temu Wink.

No niestety, wiem że to był w sumie ściek, blisko tego jeziora mieszkałem.
Rzeka Kłodnica swoje zrobiła.
Dlatego kiedyś mało kto tam łapał, to i ryba była ładna.

woblerangeln
Znam ten zbiornik ,śmierdziało na odległość bo wiadomo kłodnica wpadała a do tego jeszcze ścieki ze świniarni...robiły swoje. Niw wiem jak teraz ale kiedyś bez nawigacji nie mogłem do tego jeziora dotrzeć ,musiałem postawić samochód jakieś 500 m i dalej dojść pieszo żeby zobaczyć to jezioro na własne oczy{}
Bez wielu rzeczy można żyć,,ale bez wody i kontaktu z naturą dla wielu jest to praktycznie niemożliwe......

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się