Sierpień 20 2018 16:33:52
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Zjadać, czy wypuszczać ?
Exodus
Ostatnio coraz bardziej w "modzie" staje się wypuszczanie ryb. I szczera chwała tym co tak robią. Kiedys będzie można wkoncu cos połapać. Ja rzadko biore rybki z sobą, zresztą dzieciaka już nauczyłem , co ma robic z rybkami.
A jak to się ma uwas?
Edytowane przez Semi dnia 01-01-2011 22:22
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Lassen
Ja biorę czasem rybki z łowiska, ale mało. Zazwyczaj są to karpie. Na wspulnocie nalezy mi sie 20 sztuk rocznie, więc dlaczego nie Wink Ale wystarcza mi to z innych łowisk praktycznie niezabieram Pfft
Edytowane przez Arturo B dnia 18-01-2008 20:42

Lord
Ja tam wypuszczam, jakos mi się nie chce brać ich do domu. Dla mnie mozna nawet wcale nie zabierać ryb z łowiska Frown

Labedziak
Ja tez wypuszczam,ale nie wszystkie.
Wegorz,sandacz,( Sandaczy zlowilem 3 w tym roku,z czego 2 wziąlem ),takie ryby wezmę bo i z chęcia sam zjem.
Karpie wypuszczalem,a teraz chcę na swieta sobie zlowic i nie idzie Smile
Edytowane przez Arturo B dnia 18-01-2008 20:44
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

giewont
A ja lubie lowic ryby, przyżądzac je i zjesc ze smakiem.Te ze sklepu nigdy nie sa takie dobre. Jeżdżę na rybki tylko 2 razy w miesiącu a nawet zadziej, wiec nie łowie za duzo ryb, ale jak nie mam zamiaru zjesc to tez wypuszczam. Pozdrawiam.
Edytowane przez Arturo B dnia 18-01-2008 20:45

Kamillo
A Ja czasami ryby zabieram ale jak mam ochote wole połapać tylko dla sportu wtedy jest wiecej ryb w łowisku iiiiiii.... ryba ma sie dobrzePfftWinkFrown

kowboj
No to pytanie postaram się odpowiedziec trochę inaczej,kiedy łowiłem na wodach PZW oraz na wspólnocie co złapałem to brałem ponieważ efekty były zawsze marne.Dopiero w 2006 kiedy przeniosłem się na zbiorniki komercyjne wszystko się zmieniło.Będąc na łowisku w Nieznanowicach obok mojego stanowiska siedział wędkarz, który co złowił to wypuszczał spowrotem byłem zaskoczony i po rozmowie dowiedziałem się, że w ten sposób on ładuje swoje akumulatory.Postanowiłem spróbowac po pierwszej wypuszczonej rybie nie miałem ochoty zapalić papierosa było ok.Obecnie stosuje ten sposób i zdaje egzamin.Sad
Edytowane przez Arturo B dnia 18-01-2008 20:55

tylko dla nielicznych
tomash90
Ja większośc złowionych ryb wypuszczam narażając się na opinie innych wędkarzy w stylu:a co bedziesz wypuszczał,"inni" nie wypuszczają a ty to robisz?.INNI!!Mam nadzieję,że ci "inni" nie stanowia większości wędkarskiej braci.Wink Pamiętajcie o zasadzie: NO KILL!!
Wędkarstwo moja pasją!

Rybcio
Co do mojego podejścia to powiem wam tak. Mam szacunek dla kilkunastu gatunków ryb których ja i mój grill nigdy nie posmakujemy się nimi. Cool
Natomiast nie proście mnie żebym nie mógł degustować się rybkami z grilla wspolnie z tymi co zachwyceni są moimi połowami a i też poczęstunkiem.Wink
Pozdrawiam.Shock
Edytowane przez Arturo B dnia 18-01-2008 20:56
Nie ma jak spławikowe wędkowanie Frown

miros
Zabieranie i wypuszczanie ryb to sprawa inwidualna wędkarza ,sam też lubię zjeść rybkę, ale generalnie wypuszczam co do tego namawiam innych.
Edytowane przez Arturo B dnia 18-01-2008 20:57

Exodus
Ja zawsze pierwsze ryby złowione w nowym roku wędkarskim zostawiam w wodzieWink a potem zabieram najwyżej z 15 ryb Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

giewont
Ja podobnie jak Exo pierwszą rybe w roku zawsze wypuszczam i nie wazne jaka duza to ryba. A dalej jest różnie jesli mam ochotę posmakować to zabieram , a jak nie to wypuszczam po mocnym całusiePfft.

lukaszek27
Ja ogolnie nie biorę ryb, bo nie lubie tych ości ale jak zlowię szczupaka ,sandacza ,suma to napewno wezmę, bo to rarytas czy węgorzaWink ale jak do tej pory zlowilem 2 szczupaki niewymiarowe ,ale jak bedzie na patelnie to wezmę
Edytowane przez Arturo B dnia 18-01-2008 20:58
lubie łowić rybki i kobitki...pozdrawiam was.

chinol
A ja wypuszczamPfft
-----------------------
.: Złów i Wypuść :.
-----------------------

DawidTbg
Ja czasami zabieram... ale po połowie, który mial miejsce jakis tydzień temu.. gdy złapalem lina na takim stawie, że jest to żadkość.. i kolega bardzo chciał wziąć babci Pfft więc mu dałem ale tak było mi go szkoda i przyżekłem ze nigdy juz nie wezmę Lina z tamtych łowisk!!Pfft i tak sie dzieje narazie Pfft
Edytowane przez Arturo B dnia 18-01-2008 21:00
Jestem Młody ale zdolnyWink || za Błedy z góry przepraszam...

tomi503
Branie ryb z łowiska nie jest czymś złym tylko trzeba to robić z umiarem. Przecież po to łowimy aby się pobawić i popróbować różnych gatunków.
Jak ktoś jedzie raz w miesiącu na ryby i złowi 2 rybki np. i je zabierze (czyli 100% złowionych) wcale nie jest gorsze od tego jak ktoś jeżdzi codziennie i łowi np. 2 rybki i zabiera jedną czyli defakto zabiera tylko 50% złowionych rybWink

Myślę ,że zabieranie jest sprawą indywidualną i najważniejsze jest to ,że płacimy składki wspierając wody na których łowimy, a dzięki temu każdy z nas też ma coś z tego.

Oczywiście Angry dla wszystkich wypuszczających rybki.
Edytowane przez Arturo B dnia 18-01-2008 21:01

Kubek
Ja tam ryby raczej wypuszczam oprócz 2 gatunków szczupaka i sandacza bo te ryby tylko lubię resztę ryb wypuszczam chyba że mama chce żebym jej zabrał karpia czy karasia.[thumbsup]
]

barmsr
Ja np.płotki czy leszcze przeważnie zabieram,ale ze szczupakiem to już inna sprawa.W mojej rzece nie ma go za dużo i mało jest sztuk o wadze chociaż 2-3kg,wiec praktycznie wszystko co złowię,to wypuszczam.Ostatniego szczupaka,którego wziąłem,to złapałem na jesieni.Kiedyś przez dwa sezony nie zabrałem żadnego szczupaka...i bardzo się z tego cieszę.
Ps. a teksty typu "ja bym wziął" czy "ktoś inny go weźmie" krótko mówiąc po prostu mnie denerwują. Angry dla nie zabierających esoxów!!!!

Kubek
No ja też nie nażekam u mnie jest dużo szczupaków z czego się ciesze ale jak czasem chcę złapać sobie żywca to nie idzie, z jednej strony to dobrze a z drugiej czasem troche denerwujące.[sleep]
]

rybaa14
Ja przyznam sie szczerze ze w tym roku byłam na rybach co najmniej z 5 razy w miesiącu a w domu na patelce miałem tylko jednego szczupaka. Wszystkie rybki wypuszczam praktycznie bo po co je zabierać jeżeli za kilka lat możemy mieć jedno branie w miesiącuSad
Według mnie jest to indywidualna sprawa każdego wędkarza czy wypuszcza ryby czy nie ale nie lubię ludzi gdy widzę na łowisku ze zabierają np. 20 karasi które łącznie ważą może z 1kg [tdown] po co męczyć takie małe ryby lepiej je wypuszczać a za parę lat gdy przyjdziemy na łowisko będą one już kilkakrotnie większeWink
Edytowane przez Exodus dnia 12-07-2007 10:28

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się