Czerwiec 21 2018 01:02:45
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Zjadać, czy wypuszczać ?
Exodus
Norbert Wink to wytłumacz mi taką rzecz. Węgorz, lubi nawet małe potoki, to dlaczego już nie jest łowiony na rabie ? kiedyś było na tony. Po wielu powodziach powinno być go dużo, a nie ma dalej, mimo że wiele łowisk komercyjnych było zalane prze tą rzekę.
Oglądając filmy o węgorzach, wiele z nich jest łowiona w górskich potokach.
Presja żadna, więc co jest ?
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Norbert
Exo a co ma jeść węgorz skoro Raba to wodna pustynia.
Olał już tego węgorza ale powinno w takiej wodzie nawet po kolana pływać dużo lipienia i pstrąga. Pewnie wyjechał do U.K bo mu się znudziło na Rabie.Wink
C&R

images37.fotosik.pl/603/8b33766a92d364c6m.jpg images43.fotosik.pl/648/46700e005b07b06fm.jpg

Dariusz foss
Być może patrze zbyt blisko ,ale Wisła jest mi bliższa ,choć mam w pobliżu 2 jeziora w promieniu 2 km ,niedaleko Brdę Wdę i inne akweny i wszystkich są medalowe okazy ,wiec nie jest tak tragicznie .Ja nie jad jadam ryb to po pierwsze ,z leszczy zrezygnowałem już jakiś 4 lata temu na rzecz jazi i kleni ,bo są zbyt łatwe do złapania a łowiłem ich masy i to potężne łopaty ,co do sumów na Wiśle jest ich mnóstwo tylko łowców nie wielu,za szczupakami nie chodzę powiem że krew mnie zalewa jak biorą takiego 50- aka ,ważącego nie całe 1kg dlatego jestem za wprowadzeniem wymiarów ochronnych wyższych a nie górnych .bo one bronią się same np jak wy to mówicie smakiem. Nie wiem nie próbowałem i nie chce próbować wole fileta z sklepu lecz widocznie jadacie owe okazy mówiąc o ich smaku z takim przekonaniem.A wojaże zagraniczne mnie nie interesują ,mam tyle akwenów do obłowienia oraz ich okazów że pewnie życia mi zabraknie na ich realizacje .A i czasami zdarza mi się zabrać rybę choć by dla koleżanki, choć by okazu ,nie widzę związku aby to miało wpływ na populację tych ryb,wypuszczam ich tyle że i tak nieraz nad wodą patrzą na mnie jak na dziwaka .Mam taki punkt widzenia nie inny nic na to nie poradzę można się zemną zgodzić lub nie ,nie wymagam tego ani tez nie sugeruje jak w swym życiu ma postępować staram się przestrzegać praw i obowiązków dotyczących amatorskiego połowu ryb i tego się trzymam ,jeśli coś się zmieni nie mam żadnych problemów aby sie temu prawu dostosować i tyle w tej kwestii,cieszy mnie ożywienie bo już myślałem że forum przestało działać i służy powitaniom.Każda dyskusja jest zdrowa i ma jakiś cel ,najgorsze jest gdy nie mamy nic do powiedzenia .

Norbert
Darek litości Wink
C&R

images37.fotosik.pl/603/8b33766a92d364c6m.jpg images43.fotosik.pl/648/46700e005b07b06fm.jpg

Kondzio154
Moja sugestia jest taka, żeby dyskutować pisząc po polsku bo do kosza pójdą takie postyWink
SQUID Suwalski Team Karpiowy

https://www.faceb...amkarpiowy

https://www.facebook.com/squidsuwalskiteamkarpiowy
Norbert
Końdzio ja już skończyłem w tym temacie. Mam gdzie i co łowić oby czasu było trochę więcej. Darek mnie uświadomił że to dobra droga i tok myślenia.
C&R

Kondzio154
Norbert napisał(a):

Końdzio ja już skończyłem w tym temacie. Mam gdzie i co łowić oby czasu było trochę więcej. Darek mnie uświadomił że to dobra droga i tok myślenia.

Norbert piszWink ja nic nie mam przeciwko temu. Chodzi mi o posty, których przez swoją składnię nie można czytać!
SQUID Suwalski Team Karpiowy

https://www.faceb...amkarpiowy

https://www.facebook.com/squidsuwalskiteamkarpiowy
Exodus
Norbert śliz też wyemigrował ? Wink
Życzę Ci byś kiedyś mógł na tej rzecze połowic. Brak kiełbia, sliza, jazgarza, to na co dowód ?
Kiedyś podnosząc kamień ślizów było pełno, dziś trza się natrudzić, by coś znaleźć. Nie wiem co jest przyczyną tej pustyni. Za to ogrom certy jest Wink

michal184
Darek wydaje mi się że odbierasz tą dyskusję jako atak na twoją osobę a tak nie jest,naprawdę. Popatrz na sprawę szerzej. W krajach takich jak Np.Czechy ,Niemcy.We Włoszech można łowić bez żadnych pozwoleń. Nawet prawo w UK zezwala na zabieranie ryb.Sam przez długi czas wierzyłem ,że w UK nie wolno zabierać ryb.
I ryb jest mnóstwo ryb,Nie na wszystkich łowiskach .
Dla czego ?
Bo tu nie wypuszcza się ryb bo tak trzeba,tylko dla tego że tak się robi.
Mam teścia wędkarza i w dodatku ,nie bójmy się użyć słowa mięsiarz.Limity połowów,okres ochronny,czy też wymiar ochronny nie obowiązuje go.
NAJGORSZE ŻE MA TEŻ TAKICH KOLEGÓW.Jak otworzyli zalew w Wiórach ,u teścia regularnie zlew był pełen pięknych linów z reguły około 10,jego znajomi też mieli pełne siatki.Takich ekip było tam mnóstwo ,populacja lina została zdemolowana ,teraz biorą się za drapieżnika.To co zrobili wędkarze z zalewem Chańcza to masakra.Do tego doszła nierozsądzana gospodarka wodna i turystyczna,efekt, Chańcza teraz to zdegradowane bajoro. Ja wywodzę się z koła które od dawna propaguje zasadę złów i wypuść ,dopuszczają też zabieranie ryb,Mamy górne limity ale ludzie mają w zwyczaju wypuszczanie ryb r,zawsze na urlopie łowie tam i zawsze jestem zadowolony.Dla tego ja oprócz wypuszczania staram się tym zarazić innch.
Ostatnio zauważyłem że 10 letnia indoktrynacja teścia przynosi efekty i już zdarza mu się wypuścić,a do wędzarki kupuje pstrąga z Polskiej hodowli.
Edytowane przez michal184 dnia 23-01-2016 20:59
Zawsze należy pamiętać o pochodzeniu, bo to dzięki naszemu otoczeniu w dzieciństwie kształtuje się nasz charakter i dobre serce.

robisum1
Wypuszczać i zjadać,zjadać i wypuszczać -umiar przede wszystkim

Norbert
Exo cetra wpływa pewnie na tarło Wink.
Szkoda Raby bo to piękna rzeka.
C&R

Exodus
Norbert certa Wink nie cetra Wink
Ryb jeszcze jest trochę, ale coraz mniej.

Kleniowy
Witam podłącze się pod dyskusje o rabie,
20 lat temu faktycznie w rabie było mase kiełbia i sliza a ukleje pływały całymi ławicami . W zeszłym roku po znacznej przerwie w wędkowaniu wróciłem do dawnej rozrywki i co ? Masakra gdzie ta drobnica ? Fakt kilka uklei złowiłem i jednego kiełbia ! Ale to jest nic w porównaniu do tego co było dawniej!!
Natomiast zaskoczyłem się ilością cert i brzanek.
Brzanek złowiłem naprawdę sporo mała waleczna rybka dzieciak jak wypuszczał to nie raz po nosie oberwał ogonem hehe Wink
Ale też udało mi sie złowić naprawdę ładne klenie (jak dla mnie ładne nie mam wielkich wymagań) kilka takich 35 cm jeden na 47 i jeden 54 cm . Trafiła się też czasem świnka . Nie złowiłem za to ani jednego okonia co mnie mocno zmartwiło .
Wydaje mi sie ze faktycznie raba sie zmienia jest mniej wody brakuje głębokich dołków w których dawniej łowiłem leszcze ale stwierdzenie ze raba to martwa woda jest moim zdaniem lekką przesadą .
Żeby nie odbiegać od głównego wątku dodam moim zdaniem zabieranie ryb zgodnie z regulaminem nie jest niczym złym ( choć sam nie zabieram ) Wielu wędkarzy ma sporą satysfakcję ze zjedzenia złowionej przez siebie rybki i nie widzę w tym noc złego . Natomiast absolutnie nie popieram zabierania i rozdawania ryb znajomym ! Nawet tych zabranych zgodnie z regulaminem !

Norbert
To dziwna sprawa bo znam takiego jednego Exodusa co nie potrafi tam nic złowić. Może byś znalazł trochę czasu i pokazał naszemu koledze z forum jak się montuje zestaw hahaha.
C&R

Exodus
Norbert Wink nie pamietasz jak tydzień nie mogłeś nic powiedzieć jak zgłosiłem klenia ? Wink
Czekaj i Ty wrócisz do Polski, a wtedy napiszesz, że Ci czasu brakuje na ryby Wink
Kleniowy, zarybianie pstrągiem tęczowym się odbiło Wink

Norbert
Exo jak przestaniesz zjadać to i Norbert połowi jak wróci Wink.
Ale co prawda to prawda Kesu znikł z forum chyba złapała go wędkarska depresja {}.
C&R

Exodus
Norbert teraz wiem że musze wszystko zjeść, by Tobie nic nie zostało Wink
Co do Kesu, to pisał że nie wraca z ryb, dopóki czegoś nie złowi.
Fote mi wysłał ostatnio Wink
pobierak.jeja.pl/images/7/5/d/725_wedkarstwo.jpg

palka32
Osobiście wypuszczam od dłuższego czasu.
Edytowane przez Kondzio154 dnia 01-08-2016 12:17

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się