Październik 22 2014 01:58:21
Nawigacja
· Regulamin
· Strona Główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Spinningowe
· Muchowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista 2014
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Ankieta
Czy powinno się wprowadzić górny wymiar ochronny ryb ?

Tak
Tak
76% [26 głosów]

Nie
Nie
15% [5 głosów]

Nie wiem
Nie wiem
9% [3 głosów]

Ogółem głosów: 34
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 08/10/2014 19:55

Archiwum ankiet
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Stawy w Grabowie (opis łowiska)
BartosH
Stawy w Grabowie:

Witam, chciałbym opisać Wam krótko łowisko komercyjne, znajujące się w okolicach wsi Grabowo k. Kolna (województwo podlaskie), może któregoś z Was zachęcę do odwiedzenia tych zbiorników.

Jak dojechać?

Na łowisko nie sposób nie trafićWink, jedziemy krajową drogą nr 61, leżącą na linii Augustów-Warszawa, w miejscwości Świdry, skręcamy jadąc z Augustowa na prawo, jadąc od strony Łomży w lewo, jadąc z Łomży zatrzymujemy się na parkingu za mostem na rzece Skrodzie, natomiast jadąc z Augustowa przejeżdzamy kolejno wsie Grabowskie i Grabowo, łowisko jest około 2 km za Grabowem.

Wędkowanie:

Wędkowanie możliwe jest po zakupie jednodniowego pozwolenia, pozwolenie dotyczy wędkowania 2 wędkami lub spinningiem od świtu do zmierzchu, cena pozwolenia według mnie jest zawyżona, licencja kosztuje 20 zł, można ją nabyć w sklepie spożywczym w Grabowie.

Łowisko:

Zakupione pozwolenie umożliwia wędkowanie na 2 stawach, pierwszy przy drodze jest nieco większy, w przybliżeniu ma kształt kwadratu, o wymiarach około 300 na 300 metrów, staw ten ma około 1,2 metra głębokości, chociaż w części przydrożnej jest kilkunastometrowy rów jest tam około 3 metrów, pierwszy ze stawów szczególnie upodobali sobie wędkarze gruntowi, gdyż charakter dna, mimo że jest mulisty pozwala na połowy metodami gruntówymi, ze sprężyną lub koszykiem (nie stosujcie nawet niewielkich dociążeńWink), miejsc do wędkowania jest tu sporo, na każdym z brzegów jest po kilka pomostów, łącznie na całym stawie jest ich około 20.
Drugi ze stawów widzimy po przekroczeniu kilkumetrowej grobli, znajduje się tu 5 czy 6 pomostów i jedno miejsce (przy śluzie) do wędkowania, staw ten jest nieco mniejszy ok. 200x300 metrów, jest mocno zarosnięty, toteż łowienie na grunt jest praktycznie niemożliwe, wędkarze łowią tu głównie metodą spławikową i spinningiem, przeważnie z łodzi, tafla zbiornika praktycznie na całej powierzchni pokryta jest zielskiem, wędkowanie możliwe jest jedynie w kilkumetrowych oczkach.
images29.fotosik.pl/256/4ac9fca151b4a596m.jpg images29.fotosik.pl/256/3e457dec64a16d89m.jpg images24.fotosik.pl/257/9a35ca808af13561m.jpg

Gatunki ryb i limity połowów:

images28.fotosik.pl/257/008fc2fa6d4bd350m.jpg

Karp 30 cm 2 sztuki dziennie łącznie z linem i amurem
Amur 40 cm 2 sztuki dziennie łącznie z karpiem i linem
Lin 30 cm 2 sztuki dziennie łącznie z karpiem i amurem
Szczupak 45 cm 1 sztuka dziennie
Pstrąg 30 cm 2 sztuki (pstrągi nie wiem czy były tu zapuszczane, raczej nie bo woda chociaż przepływowa to do najczystszych nie należy ze względu na muliste dno, miejscowi twierdzą, że ryby dostały się przez śluzę z rzeki Skrody, bądź narybek pstrąga został zakupiony przez przypadek w mieszance z innym gatunkiem ryby)
Sandacz 45 cm 1 sztuka dziennie (nikomu jednak nie polecam nastawiania się na sandacza, bo jego obecność jest chwytem marketingowym, bądź też był wpuszczany ale nie przeżył znam kilku regularnie tam łowiących i żaden z nich sandała nie złowił)

Jaź 25 cm 4 sztuki dziennie
Kleń 25 cm 4 sztuki dziennie
Płoć 15 cm 15 sztuk dziennie
Okoń 15 cm 10 sztuk dziennie
Wzdręga 15 cm
Sum 70 cm 1 sztuka tygodniowo
Tołpyga pstra 35 cm 1 sztuka dziennie
Leszcz 30 cm (to samo co w przypadku sandacza)
Karaś bez wymiaru

Z łowiska można zabrać łącznie dziennie 5 sztuk ryb objętych limitami połowów oraz ryb bez limitów połowu w ilości nie przekraczającej 5 kg.

images33.fotosik.pl/336/cc6c9503d8ed9423m.jpg images28.fotosik.pl/257/52a9798429597ccdm.jpg images34.fotosik.pl/328/45d7f6edd38fe879m.jpg

Ryba na stawch jest ładna, jednak bardzo kapryśna, jednego dnia bierze jak głupia, innego dnia brań może być tyle, że na palcach jednej ręki można zliczyć. Wysępują tu dużych rozmiarów karasie srebrzyste szuki 1 kg nie robią tu na nikim wrażenia, łowione są szuki ok 1,5 kg, 30 cm płoć też nie jest rzadkością, karpie są zapuszczane co roku, zarybianie odbywa się szukami 1-3 kg, jednak dosyć szybko są wyławiane przez miejscowcyh, jest też tam sporo szuk grubo powyżej 10 kg jednak te są nieosiągalne dla miejscowych.
Z opowiadań wędkarzy wynikia, że ryby biorą tam najlepiej wiosną, podczas pierwszych słonecznych dni, jednak w lecie też można połowić.
Jeśli macie jakiekolwiek pytania to proszę pytać w temacie
pozdrawiam
Edytowane przez BartosH dnia 09-04-2011 18:44
Nigdy nie kłóć się z głupim - ktoś mógłby nie zauważyć różnicy między wami...

kostro
Siemka.
Na jaką odległość i w które miejsca zarzucasz zestaw??
I na co łowisz?
Pytam bo łowiłem tam tylko na spławik a chciałbym spróbować na grunt:
Edytowane przez Labedziak dnia 04-07-2010 11:39

BartosH
Ostatnio łowiłem tam 2 lata temu, więc jak tam jest teraz nie wiem. Mam jednak dla Ciebie ważną wskazówkę: jeśli w dzień są upały, to próbuj łowić wyłącznie nocą (o ile teraz nie ma zakazu), jeśli trafisz ciepłą nockę i najlepiej pełnię księżyca, to ładnych karasi połowisz do bólu, lin, karp i amur też może się trafić. Polecam gruntówkę, zestaw z dosyć długim przyponem. Jak jeszcze chcesz o coś zapytać, to pisz.Wink

kostro
A jakiej przynęty najczęściej używasz? Aha jedno pytanie: Czy kołowrotek masz normalny czy z wolnym biegiem? Bo ja mam Zwykłą OKUME trinity 330 . I jeśli mam ten zwyczajny kołowrotek to ustawić hamulec tak aby ryba wysnuwała żyłkę czy nic nie robić.
Donęcasz jeszcze zanętą, czy tylko to co masz w Koszyczku?
Edytowane przez Semi dnia 05-07-2010 11:25

BartosH
Na łowisku króluje kukurydza, w tym sezonie z tego co słyszałem hitem jest miodowaWink, 2-3 na hak i jazdaWink. Ostatnio podobno jakieś zawody były, nie wiesz jak wyniki? Kołowrotek bez znaczenia.

kostro
Nie wiem nic o zawodach.
Hamulec dokręcić do końca?
Donęcasz czy tylko to co w koszyczku?
Edytowane przez Semi dnia 05-07-2010 21:37

kostro
Poznam odpowiedzi na pytania?

BartosH
kostro napisał/a:
Hamulec dokręcić do końca?

Nigdy nie dokręca się hamulca do końca.Wink Jeśli chodzi ci o to, czy podczas brania popuszczam żyłkę rybie, to nie, podczas łowienia na kukurydzę, nie ma takiej potrzeby.
kostro napisał/a:
Donęcasz czy tylko to co w koszyczku?

Raczej tylko to co w koszyku, po kilku zarzutach w to samo miejsce, łowisko masz zanęcone.
Jeśli chcesz próbować na spławik, a nie na grunt, to polecam drugi staw, miejsce przy śluzie. Miejscówka niby niepozorna, a piękne ryby tam znęcić można.Wink

kostro
Przy tej śluzie od lewj strony?

BartosH
Dokładnie o te miejsce mi chodzi.

kostro
A czy żyłke napinasz jak najbadziej?

BartosH
Łowienie na tych stawach nie różni się wcale od łowienia na innych łowiskach, poczytaj jakieś artykuły na temat łowienia na grunt, czy DS oraz tematy: Jak złowić...?
Jak mocno napniesz żyłkę i nie zdążysz w porę zareagować na branie ryby, to w razie brania sporej ryby, będziesz prosił wędkarzy na łódkach o wyłowienie wędki.hahaha

kostro
hehe Wink a wędkę ustawiasz na normalnych podpórkach bo na tych pomostach to troche liche te podpórki conf

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się