Sierpień 29 2014 05:13:36
Nawigacja
· Regulamin
· Strona Główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Spinningowe
· Muchowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista 2014
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Ankieta
Łowiąc w nocy, jako sygnalizator brań używasz ?

Dzwoneczek
Dzwoneczek
4% [2 głosów]

Świetlik
Świetlik
38% [20 głosów]

Elektroniczny sygnalizator brań
Elektroniczny sygnalizator brań
53% [28 głosów]

Małpka
Małpka
4% [2 głosów]

Inne
Inne
2% [1 głos]

Ogółem głosów: 53
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 01/07/2014 18:26

Archiwum ankiet
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Niemcy
Luxor
Szanowni Koledzy!
Znana wyszukiwarka internetowa zaprowadziła mnie właśnie tutaj i myślę ze ktoś z Was udzieli mi porady.
Od paru miesięcy mieszkam w Niemczech i bardzo chciałbym tutaj powędkować. Oczywiście posiadam aktualna kartę wędkarska PZW i wszystkie opłaty na ten rok w naszym kraju.
Niestety nie wiem gdzie i co dalej mam załatwiać tutaj w Niemczech!?
Co potrzebuje by znowu być szczęśliwym wędkarzem?
Za każdą informacje z góry dziękuję!
Pozdrawiam!
Edytowane przez Labedziak dnia 20-12-2010 15:51

siwy1982
Kolego luxor, ja tez miałem ten problem.
Musisz zrobić kartę wędkarską w Niemczech,bo polskiej karty nie można przepisać na niemiecka,musisz zdać egzamin.
U mnie w NRW, dokładniej w Wuppertalu, kartę można zrobić tylko 2razy w roku na wiosnę i na jesień.
Idz do urzędu miasta albo sklepu wędkarskiego i dowiedz się o terminy egzaminów, zapisz się i ucz, bo tutaj egzamin nie jest tak prosty jak w Polsce.
Tu masz około 400 pytań z, których musisz na prawie 60 odpowiedzieć z samej teorii, a w egzaminie praktycznym masz np.jak zbudujesz wędkę na spławik i co potrzebujesz na łowisku i oczywiście rozpoznać ryby.
Powodzenia.
Edytowane przez Labedziak dnia 20-12-2010 15:53

Luxor
No to mnie kolega zalamal!!! [tdown]
Pewnie trzeba zdawac po niemiecku albo mozna tez po polsku?
A jakie koszty?
Znalazlem na stronie PZW bardzo ciekawe porozumienie miedzy PZW a Niemieckim Zwiazkiem Rybackim. Tutaj link.
Wychodzi na to, ze my Polacy musimy miec karte niemiecka by lowic w Niemczech.
Ale Niemcy nie potrzebuja polskich kart by lowic w Polsce !!
Cool BRAWO! [mad] Tak trzymac panowie z PZW !!! [mad][mad][mad]
I jeszcze jedno bardzo ciekawe porozumienie Polsko-Niemieckie ale tylko w Brandenburgii. A dlaczego tylko tam???? Tutaj link.
Pozdrawiam!

Labedziak
Bardzo ciekawie opisał sposób,jak można dostać niemiecka kartę wędkarską kolega Artur na swoim blogu.
Czy to działa,to nie biorę na siebie odpowiedzialności,ale można spróbować.

http://www.rysch....mczech.htm
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

Luxor
Dzieki serdeczne!
Co mi zalezy sprobowac...!? [thumbsup]
Jak juz, to dostane tylko za tlumaczenie w plecy [grin]
Tak czy owak napewno powiadomie Was o dalszym toku zadarzen...
Gdyby ktos z Was mial jeszcze jakis pomysl lub propozycje to czekam!
Pozdrawiam!

Labedziak
Małe zmiany w przepisach w wędkowaniu w Niemczech, w Nadrenii-Westfalii.
Wszystkie nowe przepisy zaznaczone na czerwono w tym linku.

http://www.lipp-f...zeiten.htm

Podniesiono wymiar węgorza do 50 cm, świnki na 30 cm, i lina na 25 cm.

Zniesiono wymiar ochronny na suma, z zaznaczeniem, ze wszystkie sumy, obojętnie jakiego wymiaru nie mogą być z powrotem wypuszczane.

No i wprowadzono okres ochronny na węgorza w rzece Ren od 1 października do 1 marca.

siwy1982 napisał(a):
Kolego luxor,
Tu masz około 400 pytań

Pytania i odpowiedzi do egzaminu na kartę wędkarską w NRW ( Fischerprüfung ) do poćwiczenia w linku poniżej.

http://www.asv-ni...uefung-nrw
Edytowane przez Labedziak dnia 17-11-2011 20:52

arturMD
Troche dziwi mnie ta wypowiedz............mieszkałem w okolicy FFM a dokładnie w Burgholzhausen w 2002 roku.Aby dostać Zehnjahres fischereischein udałem sie do tłumacza przysięgłego języka POLSKIEGO w Bad Nauheim zapłaciłem 30 euro za tłumaczenie polskiej karty wędkarskiej potem wycieczka do Burgemeister i tam w urzędzie opłata 55 euro za 10-letnią karte.Zostałem poproszony o wypełnienie krótkiej ankiety1 zdjęcie i sprawdzili moje zameldowanie.A potem tydzień czekania
i karta w kieszeni.
Dla zainteresowanych moge podać adres tłumacza etc.
Natomiast w okolicach Magdeburga gdzie sie przeprowadziłem w 2005 kolega -Polak nie mając niemieckiej karty wykupił zezwolenie-2 razy droższe na Elbe i łowilismy bez ograniczeń
Edytowane przez arturMD dnia 10-04-2011 10:39

Labedziak
arturMD napisał(a):
Troche dziwi mnie ta wypowiedz...........

A która odpowiedz?Wink
Artur, sam pewnie wiesz, że co Bundesland, to inaczej.
Np. u mnie w NRW nie ma 10 letnich pozwoleń, tylko na 5 lat dają, i co 5 lat muszę opłacać od nowa.disa

arturMD
No fakt Laba......a tak naprawde to co urząd to mają inne wytyczne.
Na samym początku próbowałem załatwić karte jak cywilizowany chłop.Poszedłem do Verein w Karben a tam mi prezes mówi,że jako obcokrajowiec nawet niema o czym mówic i że moge łowić tylko na płatnych,prywatnych akwenach.A 3 km dalej w Gronau tamtejszy prezes był tak miły,że wszystko mi doradził,ba....nawet chciał mnie zapisac do ich klubu!
I tak oto co kraj to obyczaj.

woblerangeln
Mnie sie udało,i na podstawie polskiej karty wędkarskiej otrzymałem w NRW/niemiecką ,bez zdawania egzaminu.Musiałem tylko przedłożyć tłumaczenie polskiej karty i zaswiadczenie z polskiego Koła PZW. Na początku początku powiedzieli mi że nie można ale powołałem sie na przypadki z terenu Sauerland gdzie znane mi były przypadki zamiany polskiej karty na niemiecką,i w końcu otrzymałem odpowiedz pozytywną pozwalającą na wydanie niemieckiego dokumentu na podstawie przedłożenia polskiego,bez końieczności zdawania w DE egzaminu.

ilno79
woblerangeln napisał(a):

Mnie się udało,i na podstawie polskiej karty wędkarskiej otrzymałem w NRW/niemiecką ,bez zdawania egzaminu.Musiałem tylko przedłożyć tłumaczenie polskiej karty i zaświadczenie z polskiego Koła PZW. Na początku początku powiedzieli mi że nie można ale powołałem się na przypadki z terenu Sauerland gdzie znane mi były przypadki zamiany polskiej karty na niemiecką,i w końcu otrzymałem odpowiedz pozytywną pozwalającą na wydanie niemieckiego dokumentu na podstawie przedłożenia polskiego, bez konieczności zdawania w DE egzaminu.

Witam Wink

mógł bym poprosić na jakieś namiary gdzie to można załatwić?
Kiedy załatwiałeś tą kartę?
Ja mam kartę niemiecką od 10 lat, ale kolega chce zrobić, ale zna za słabo niemiecki żeby zdać.
Próbował już raz, ale nie zdał.

Labedziak
ilno79 napisał(a):

woblerangeln napisał(a):

Mnie się udało,i na podstawie polskiej karty wędkarskiej otrzymałem w NRW/niemiecką ,bez zdawania egzaminu.Musiałem tylko przedłożyć tłumaczenie polskiej karty i zaświadczenie z polskiego Koła PZW. Na początku początku powiedzieli mi że nie można ale powołałem się na przypadki z terenu Sauerland gdzie znane mi były przypadki zamiany polskiej karty na niemiecką,i w końcu otrzymałem odpowiedz pozytywną pozwalającą na wydanie niemieckiego dokumentu na podstawie przedłożenia polskiego, bez konieczności zdawania w DE egzaminu.

Witam Wink

mógł bym poprosić na jakieś namiary gdzie to można załatwić?
Kiedy załatwiałeś tą kartę?
Ja mam kartę niemiecką od 10 lat, ale kolega chce zrobić, ale zna za słabo niemiecki żeby zdać.
Próbował już raz, ale nie zdał.

Witaj Ilno na forum Wink
A próbowałeś tam?
Zadzwoń i popytaj jak jest teraz, bo wiadomo, że te przepisy się często zmieniają.
Ja też musiałem zdawać egzamin na nową kartę.

http://www.moers....endocument

gogus
Mam pytanko.Wink
Jestem na etapie przepisania polskiej karty wędkarskiej na niemiecką.
Prosił bym kolegów, jakie zaświadczenie potrzeba z PZW, ponieważ nikt w PZW nie wie o co chodzi.
Karte już przetłumaczyłem, potrzeba mi jeszcze zaświadczenie, jak tu już kolega powyżej opisał, tylko jakie to ma być zaświadczenie?

Labedziak
gogus napisał(a):

Karte już przetłumaczyłem, potrzeba mi jeszcze zaświadczenie, jak tu już kolega powyżej opisał, tylko jakie to ma być zaświadczenie?

Pewnie chodzi o to, kiedy zdawałeś egzamin na kartę wędkarską, i czy zdałeś.
Ale wydaje mi się że przetłumaczona karta wędkarska powinna wystarczyć.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się