Wrzesień 23 2018 20:04:36
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
Wędkarstwo, forum wędkarskie » Wędkarska przystań » Akwarystyka
 Drukuj temat
Jak z glonojadami??
19Korba20
Chciałbym sobie chodować glonojady czy mógłby mi poradzić jakiś doświadczony akwarysta jak mam się do tego zabrać??????????

Dudii
Kup sobie glonojadyWink
Potem gdy już dorosną musisz odzielić parkę ,wkładasz połówke kokosa lub rurke PCV i masz małe glonojady.
Bardzo łatwo się je hoduje,tylko nie możesz ich stresować bo ikre zjedzą,ale po jakimś czasie sam zobaczysz jak małe niteczki pływają po szybachWink
WĘDKARSTWO TO WSZYSTKO RESZTA TO H...

NA GŁUPIE PYTANIE GŁUPIA ODPOWIEDŻ

19Korba20
ale mnie chodzi takze o sprzet jaki mam dac i akwarium jak zrobic do tych glonojadów

daroo2009
Wprawdzie nie mam w akwa tylko glonojadow ale z do kazdego akwa trzeba filtr (odpowiedni do wielkosci akwarium) dla glonojadow proponuje jakis wewnetrzny, oczywiscie grzalka tez odpowiednia do wielkosci akwarium koniecznie z termostatem. Akwarium najlepiej urzadzic wedlug wlasnego widzi misiePfft tak by sie podobalo....dac kilka wiekszuch kmieni tak by glonojady mialy co "skrobac" no i oczywicie kozen(potrzebny przy niektorych gatunkach glonojadow). Jak bys chcial to napisz jakie masz akwa to sprzet na allegro znajde tak dla wgladuPfftP tylko powiedz ile litrow akwa masz pozdro

kafar310
ja mam glonojady i do rozrodu używam muszli morskiej jest to najlepsze miejsce do rozmnażania ich ,trzeba miec też dużo roślin żeby małe miały gdzie sie schowac najlepiej krypto koryne

catchandrelise
Z tą muszlą to nie wiem czy tak dobrze. Morze to dobre miejsce do skłdania ikry, ale mocno zatwardza wode. Zresztą temat o zbrojnikach założyłem ostatnio ( nie cały tydzien temu). Po co zakładac nowy, mogłeś tam się spytać.
http://www.narybki.net/forum/viewthread.php?forum_id=66&thread_id=4392#post_53445
Edytowane przez catchandrelise dnia 10-08-2008 09:33
Kiedy wytniemy ostatnie drzewo, kiedy ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba, odkryjemy że nie można jeść pieniędzy.

JPaluczanin
Witam.
Chciałbym podzielić się wiadomościami na temat rozmnażania glonojadów.
Chcąc doprowadzić do trała glonojady Zbrojnik pospolity ( Ancistrus sp. ). Wykorzystałem rurę PCV o średnicy ok 6 cm. Rurę należy dociąć w taki sposób, żeby jej długość była o ok. 1cm mniejsza niż szerokość akwarium. Z boku rury wyciąć otwór na tyle duży żeby do środka mógł swobodnie wejść glonojad średnica ok. 3-4 cm. Po wycięciu krawędzie należy stępić. Po zakończeniu pracy rurę należy dokładnie wymyć z zew. i w środku samą wodą. Dodatkowo mozemy przelać wrzątkiem na zew. i wewnątrz. Rurę w akwarium możemy zamocować za pomocą żyłki ok. 3-4 cm. poniżej poziomu wody. Do karmienia wykorzystałem ugotowaną szyjkę kurczaka bez dodatku soli. Po ugotowaniu zdjąć skórkę i podzielić szyjkę na kawałki (kręgi). Wyjmujemy i wyrzucamy szpik. Kawałki pakujemy razem z kęgiem szyjnym. Tak przygotowane porcje możemy zamrozić i wykorzystywać w miarę potrzeb. Ja taką jedną kostkę wrzucałem co 3 dni. Glonojady przez 2 dni wyczyściły kostkę z całego mięsa. Rurę w środku przez cały czas czyścił i pilnował samiec. Po 3 tygodniach samiczka złożyła ikrę w rurze. Opiekę nad ikrą przejmuje samiec. Najlepiej rurę z ikrą oraz samcem przenieść do innego mniejszego akwarium kotnika - zabezpieczamy małe glonojady przed zjedzeniem przez inne ryby w akwarium. Gdy się wykluły po ok. 6 dniach. Po 3 dniach zaczęły same rozpływać się po akwarium. Do karmnienia małych glonojadów używałem sparzonych liści sałaty, które przywiązałem żyłką do wyparzonego kamyka. Glonojady pozostawiały tylko same żyłki na liściu. W jednym miocie miałem od 110 do 130 małych glonojadów.
Mam nadzieję, że wiadomości się przydadzą do rozmnażania glonojadów.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się