Październik 20 2018 21:39:24
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Moje pierwsze łowiska
Arturo B
W ostatni weekend miałem okazje odwiedzić moj rodzinne strony-Gorzów Wlkp. Odwiedziłem jeziorko, na którym stawiałem pierwsze wędkarskie kroki. Dwadzieścia parę lat temu ten akwen miał około 6-7 ha wody, dziś po kilku słabszych zimach ma może 2-3 ha. Jeziorko zarosło dużą ilością trzciny i grążeli, w kilku miejscach udało mi się dostrzec ślady żerowania ryb (lin, karaś, leszcz). W tej wodzie pływało kilkanaście okazałych sztuk jazia, był też sum, karp, szczupak i piękny okoń oraz wiele innych gatunków ryb. Nad wodę wprowadziła się rodzinka bobrów, która nieźle "rozrabia" na tym akwenieWink. A oto kilka fotek łowiska:
images46.fotosik.pl/4/e67eb3410ad9c861m.jpg images35.fotosik.pl/4/b3cb1a60c22162c7m.jpg images35.fotosik.pl/4/8f6211296d6e27e9m.jpg images30.fotosik.pl/269/d24026f254f4c5a0m.jpg images39.fotosik.pl/4/2efda23fc3468e8cm.jpg images41.fotosik.pl/4/2c733e25617941fem.jpg images49.fotosik.pl/4/8954a46543c751b8m.jpg
Jeziorko jest dziś bardzo zaniedbane, co też ma swój urok. Taka woda potrafi kryć niezłe okazy, wystarczyłaby mała chęć jednego z kół do niewielkiej pracy i powstałoby przyzwoite łowisko. Jest to woda typowo linowo-szczupakowa, wystarczyłoby zarybić ją niewielką ilością rybek (np.karp,leszcz,amur).
Byłem także popatrzeć na miejscówki nad Wartą, która po kilku latach wciąż płynie swoim korytemWink, fakt-kilka główek, z których lubiłem wędkować zniknęło. Miałem okazję ujrzeć kilka boleni, które atakowały małe ukleje, jak ja żałowałem, że nie zabrałem ze sobą spiningu. Widok ten przyczynił się do tego, że zamierzam za kilka dni wybrać się tam na rybkiWink. Oto kilka fotek moich dawnych miejscówek:
images41.fotosik.pl/4/670149758b53bf61m.jpg images49.fotosik.pl/4/904837793e687245m.jpg images25.fotosik.pl/268/fc87b65287fec972m.jpg
Edytowane przez BartosH dnia 22-12-2010 18:19
by udoskonalać to rzemiosło,trzeba trochę poeksperymentować

Vader
Arturo - bardzo podoba mi się to jeziorkoWink Szkoda trochę go bo naprawdę można by tam wyławiać i nie takie okazyWink Ale myślę,że koło PZW pomyśli i wyczyści te różne roślinnościWink Ja bym się cieszył jak by chociaż takie jeziorko było w moich okolicach.
Edytowane przez Vader dnia 25-08-2008 10:16

Grzesiek
Właśnie takim niepozornym i omijanym wodom ostatnio się przyglądam Wink Nieco pracy własnej i udałoby się wygospodarować miejscówkę pod siebie, dopóki "ktoś" by zanadto z naszej inicjatywy nie skorzystał... Ale jak piszesz Arturo - w takich akwenach jest potencjał i warto byłoby zaangażować w ich odbudowę koła wędkarskie[thumbsup]
A nad rzeką pogoda widzę niezła... nie poznaję tych miejscówek, ale do czasu hehe Pfft
PozdrawiamFrown
Gdzie żyje etyka, tam ryba nie znika ! ! ! Czasem i po szkodzie głupi
Nie zmieniam avatara ]:> Duze_Bu

Arturo B
Duze_Bu napisał/a:

A nad rzeką pogoda widzę niezła... nie poznaję tych miejscówek, ale do czasu hehe Pfft
PozdrawiamFrown

Ta trzecia fotka(najniżej) przedstawia linie brzegową,która wiedzie wprost do portu(stocznia)Jest to odcinek, o którym wspominałem Ci.Na tej prostej można połowic niezle :klenia,jazia,okonia,szczupaka,bolenia i sandacza,a zasiadka w drugą strone,to obiecujące miejscówki sumowo-leszczowe,ech...długo by opowiadacWinkNie mogę się już doczekać wypadu nad WarteWink
by udoskonalać to rzemiosło,trzeba trochę poeksperymentować

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się