Styczeń 19 2018 14:34:12
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich zawieszona
· Rekordy strony
Toplista zawieszona
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Kłusole
David327
Witam! Jutro ma być w programie NA CELOWNIKU o kłusolach, trzeba ich tępić
david

catchandrelise
To dobrze, że nas o tym poinformowałeś musze to zobaczyć. Na moich wodach aż się roi od kłusoli[confused], ale najgorsi to są rybacy zawodowi, którzy bez karnie jeżdzą prądem co chwila[mad]. Teraz chodzę do technikum ochrony środowiska a potem na studia w tym kierunku i jak będe już coś znaczył to przynajmniej spróbuje to zwalczyć, obiecałem to sobie przy świadklach
Kiedy wytniemy ostatnie drzewo, kiedy ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba, odkryjemy że nie można jeść pieniędzy.

marec-ki
Dziś w "Na celowniku" był program o tych kłusownikach, udało mi się trafić Wink ale powiem Wam, że materiał cienki. Nic konkretnego nie było... . Rozmawiali z jednym kłusolem to mówił, że na nockę jadą we 3-4. Jeden albo dwóch zostają na brzegu i obserwują czy nikt się nie skrada, a reszta ciągnie sieci. I że każdy ma komórkę i wystarczy sygnał, i Ci z łódki uciekają a sieci zostawiają. Mówił, że straż łapie głównie nowych kłusoli nie doświadczonych. Potem wypowiadał się komendant straży. To mówił to co każdy z Nas wie, że ich praca to głupiego robota bo polskie prawo dotyczące kłusownictwa jest do dupy. Sądy dają karę max 200zł kłusolowi, a koszty akcji straży: sprzęt, paliwo i ludzie są znacznie większe. Powiedziane też było, że sieci może kupić każdy bez przedstawiania żadnych dokumentów czy pozwoleń na połów bo tego się nie wymaga. A najbardziej wkurzyła mnie wypowiedź jednego kłusola (trochę z pamięci piszę, i dokładnie nie pamiętam) "nie rozumiem czemu nas się za to karze, przecież ryba żyje sama sobie i dla każdego z nas ... więc czemu nie możemy jej łowić ...".

PS. Na stronie internetowej "Na celowniku" pojawiają się materiały archiwalne więc może za niedługi czas pojawi się ten materiał.
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

W sprawach sprzętu zadawajcie pytania na FORUM a nie poprzez PW !!

http://marec-ki.blogspot.com/
BartosH
no i dupaPfft przegapiłem ten odcinekSad, ale za jakiś czas przejrzę archiwum strony programu, może odcinek zostanie tam dodany
pamiętam kiedyś w "Sprawie dla reportera" był odcinek o kłusownikach z Wigierskiego Parku Narodowego, którzy publicznie domagali się tzw. "brzegowego" (jeśli dobrze pamiętam), chodziło tu o pozwolenie ze strony straży parku na stawianie sieci, kilka metrów od brzegu, bo x lat temu ich przodkowie mieli takowe pozwolenie[hahaha]
co do tych kar, czyli max 200 zł to jakaś bujda, podali niesprawdzone informacje, długo mieszkam na Mazurach, trochę ludzi znam, więc i o różnych karach za kłusownictwo słyszałem, ale były to większe kwoty (słyszałem o 500 zł, też stanowczo za mało ale nie 200), znam przypadek odsiadki w więzieniu za bicie ryb prądem na jez. Wigry w miejscowości Cimochowizna
ps. plotka mówili o kłusownictwie na konkretnych jeziorach czy tak ogólnie?
Nigdy nie kłóć się z głupim - ktoś mógłby nie zauważyć różnicy między wami...

stasiu
Udało mi się obejżeć ten program normalnie cienizna liczyłem na coś lepszego Sad, ale jedno mnie zastanawia gdzie jest straż graniczna że pozwala na przywożenie sieći. To co napisał PŁOTKA to kary są zbyt małe. Taki kłusownik po jednej dobrej nocce on zapłaci kolegium i jeszcze mu zostanie.To paranoja [tdown].

wujcio
A co ma miec straz graniczna do tego ? Posiadanie sieci w polsce jest jak najbardziej legalne ( nie trzeba zadnych pozwolen itd).

BartosH
wujcio jesteś całkowicie pewny tego co napisałeś? możesz przytoczyć jakiś artykuł o tym?
Nigdy nie kłóć się z głupim - ktoś mógłby nie zauważyć różnicy między wami...

Semi
Do kolegi wujcio: " posiadanie, bądź używanie sieci rybackich(w tym podrywki) w Polsce bez wymaganych zezwoleń jest karalne". Najpierw zbadaj temat zanim coś napiszesz , masz przecież internet. Co do straży granicznej , to mylicie pojęcia , odprawy na granicy przeprowadzają celnicy, straż graniczna jest organem porządkowym, ma również uprawnienia do kontroli, ale nie jest w stanie przechwycić wszystkiego w strefie przygranicznej.
Edytowane przez Semi dnia 12-09-2008 11:16

marec-ki
BartosH nie mówili o konkretnych jeziorach, tylko ogólnie o Wigierskim Parku i jeziorach nadAugustowskich. A te 200zł to mówił o tym ten komendant Straży Parku Wigierskiego. I tak jak napisał stasiu on mówił, że taki kłusol jednej nocki to może wyciągnąć ryb za nawet 500zł, opłaci karę i jeszcze mu zostanie. Aha ... na forum często było poruszane, że niektórzy kłusują bo są biedni i nie mają co dzieciom jeść dać, możliwe jak najbardziej, ale tutaj reporterzy spytali się mieszkańców jakiejś wioski co kłusole robią z pieniędzmi "walą w rurę za te pieniądze". Przecież w tamtym roku jak byłem na spływie Biebrzą na odcinku widziałem full martwych ryb w większości małych ale były i bardzo duże ... spotkałem wędkarza co rzucał na spining powiedział wprost, że kłusole mają układy z policją i niczego się nie boją ... .
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

Labedziak
Dziś na TVP info był mały reportaż o tym:

http://lublin.com...djecia%29/
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

dawidek2330
Ja nie rozumiem jednej rzeczy. Ten urzędnik mówił że kary są tak niskie bo ( niby ) tych kłusoli jest coraz mniej, a więc gdzie się podziało tyle ryb i z kąd się bierze tyle sieci na wodzie. Więc albo ci kłusole mają naprawdę układy z policją albo po prostu nikomu z władz w naszej Polsce nie chce się brać aby zmienić prawo o karach. Ja ogólnie do policji nic nie mam, ale niestety są niektórzy tacy co po prostu biorą w łapę i tyle.

RichiS52
Nareszcie coś się robi w Polsce w przepisach o kłusownictwie ouch
Sejm zmienił przepisy i od teraz nielegalne łowienie ryb traktowane jest już nie jako wykroczenie, a przestępstwo.

Pozdrawia, "Chłop z Mazur" <°)))))><
https://www.youtu...UnuUhv17mI

BynQ
Nie wiem jak to jest z posiadaniem sieci ,ale można je sprzedawać legalnie? ,w niedziele byłem na giełdzie gołębiarskiej i tam producent sieci rybackich sprzedaje różne rodzaje siatek ,od żaków po wontony i drygawice .Rozmawiałem z gościem ,może na zamówienie zrobić rożne długości. Nie interesuje go czy jesteś kłusolem czy masz swoje stawy .Celowo nie podałem nazwy miasta aby nie ułatwić kłusolom zakupów. Chociaż wiem że u Ruskich na bazarach bez problemu można coś takiego kupić
Nie ważne jaka ryba ,choćby mała płoćwww.otofotki.pl/img6/obrazki/kx9066_flyfisher1.gif

marec-ki
Ja przejeżdżając raz (chyba Rajgród lub Grajewo) widziałem sklepik wędkarski gdzie typ na zewnątrz miał wywieszone sieci rozmaitej maści. Więc jak widać w wędkarskim też idzie to kupić conf
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

Semi
Nie wiem jak to jest z posiadaniem sieci ,ale można je sprzedawać legalnie?

Widziałem jak na stadionie warszawskim zrobiono obławę i czyścili Ruskich za posiadanie i handlowanie siećmi, na równi z pirackimi płytami. Sprzedawać chyba mogą tylko placówki posiadające do tego odpowiednie uprawnienia. Zwykły wędkarski nie bardzo chyba może, chociaż jak był zakaz połowu podrywką to po wędkarskich można było ją kupić bez problemu. Może po prostu w Polsce nie ma komu przypilnować przestrzegania prawa.
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Emil65
Pozostawię to bez komentarza.disa

http://www.gk24.p.../173779994

marec-ki
Mnie tylko ciekawi. Co taki kłusol będzie kłusował jak wytłucze wszystkie ryby ?

Cwaniaczki, w kupie siła, jak ja nie lubię takich ludzi Smile
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

miros
Może da to komuś z władz do myślenia i bardziej zaostrzą takie występki, mało powiedziane bandytyzm, bo nie jest to jedyny przypadek.

kesu
Koledzy tu się męczą nad łódką do wywozu zanęty a ci mieli łódź podwodną-pewnie nie jednemu przydały by się jej plany,jeszcze echosondę zamontować i kamerę.
Małe ryby na hak lub po mamę do wody.

Labedziak
Interesujące dla nas od minuty 6,20 Wink

http://www.tvp.pl...11/5719885
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się