Grudzień 11 2018 19:55:04
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
· Żabnica
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
Wędkarstwo, forum wędkarskie » Wędkarstwo-temat ogólny » Regulamin
 Drukuj temat
Regulamin amatorskiego połowu ryb
reddevil
Witam mam pytanie Szanowni koledzy odnośnie tego zapisu:
§ 9.
1. Wędkarz łowiący ryby ma obowiązek poddać się kontroli prowadzonej przez:
1. funkcjonariuszy Policji,
2. funkcjonariuszy Państwowej Straży Rybackiej,
3. członków Społecznej Straży Rybackiej,
4. członków Straży Ochrony Mienia PZW,
5. członków Państwowej Straży Łowieckiej,
6. członków Straży Leśnej,
7. członków Straży Parków Narodowych i Krajobrazowych,
8. uprawnionych do rybactwa w obwodzie rybackim.

czy ktoś z wymienionych wyżej ma prawo kontrolować w pojedynke w regulaminie są w liczbie mnogiej więc chyba minimum w dwóch i np. dwóch wędkarzy może kogoś skontrolować chyba tak dzięki za odpowiedzi.Pozdrawiam.

BartosH
Moim zdaniem skontrolować może 1 osoba, nie sugerowałbym się tą liczbą mnogą w zapisie, kilka dni temu byłem kontrolowany przez jednego policjanta (jak się później okazało też wędkuje)
Edytowane przez Labedziak dnia 08-01-2010 09:38
Nigdy nie kłóć się z głupim - ktoś mógłby nie zauważyć różnicy między wami...

Pablo2
Napewno może skontrolować 1 osoba.To jest tylko tak napisane.Już tyle razy byłem kontrolowany przez 1 osobe, więc chyba ta liczba mnoga nie ma nam sugerować ,że tylko więcej niż jeden kontroler może nas ''sprawdzić''.

marec-ki
To i ja mam pytanie.
4. ZASADY WĘDKOWANIA

§ 3

3. Wędkowanie
...
3.4. Ponadto wędkarzowi nie wolno :
...
d/ łowić ryb w odległości mniejszej niż 50 m od: jazów, śluz, tam, zapór, przepławek oraz innych urządzeń służących do piętrzenia wody. Zakaz ten nie dotyczy budowli hydrotechnicznych służących regulacji brzegów lub dna, np. ostrogi, opaski i progi denne,

... czyli to wędkarz ma być w odległości 50 metrów od w/w budowli, czy też zabronione jest zarzucanie zestawów bliżej niż 50m ?? Bo jeżeli tak to trochę to kontrowersyjne ... powiedzmy, że ktoś sieci 60m od zapory zarzuca gruntówkę pod zaporę powiedzmy 40 metrów. I co jak mu udowodni kontrola, że tam jest jego zestaw ?? Nawet jeżeli zaczną ściągać zestaw i żyłka będzie ewidentnie w tamtą stronę naprężona to zawsze można się jakoś wytłumaczyć [confused]
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

W sprawach sprzętu zadawajcie pytania na FORUM a nie poprzez PW !!

http://marec-ki.blogspot.com/
lukaszek27
regulamin napisany super wszsytko czarno na bialymSmile tylko ze rybakow on nie obowiazuje !!! tylko zwyklych wedkarzy !!!! apropo kontroli nad wodą to wiekszosc tych kontrolujacych( spoleczna straż rybacka) to istne barany którzy sobie myslą za dużo!!!! bez obrazynad wodą chcą sie pokazać regulaminem a ciekawa czy na drodze w swoim samochodzie są tacy regulaminowi
Edytowane przez lukaszek27 dnia 07-05-2008 15:23
lubie łowić rybki i kobitki...pozdrawiam was.

reddevil
Dzięki za odpowiedź ale w takim razie regulamin nie jest precyzyjny i pewnie znalazło by się jakieś luki swoją drogą wielu wędkarzy oburza się jeśli kontroluje je jedna osoba i wielu byłych i obecnych strażników przychyla się do tego że w pojedynke niemożna kontrolować więc teraz to już sam niewiem a co z tym kontrolowaniem przez innych wędkarzy mogą się nawzajem kontrolować.Dzięki i pozdrawiam.

miros
plotka napisał/a:
To i ja mam pytanie.
4. ZASADY WĘDKOWANIA

§ 3

3. Wędkowanie
...
3.4. Ponadto wędkarzowi nie wolno :
...
d/ łowić ryb w odległości mniejszej niż 50 m od: jazów, śluz, tam, zapór, przepławek oraz innych urządzeń służących do piętrzenia wody. Zakaz ten nie dotyczy budowli hydrotechnicznych służących regulacji brzegów lub dna, np. ostrogi, opaski i progi denne,

... czyli to wędkarz ma być w odległości 50 metrów od w/w budowli, czy też zabronione jest zarzucanie zestawów bliżej niż 50m ?? Bo jeżeli tak to trochę to kontrowersyjne ... powiedzmy, że ktoś sieci 60m od zapory zarzuca gruntówkę pod zaporę powiedzmy 40 metrów. I co jak mu udowodni kontrola, że tam jest jego zestaw ?? Nawet jeżeli zaczną ściągać zestaw i żyłka będzie ewidentnie w tamtą stronę naprężona to zawsze można się jakoś wytłumaczyć [confused]

Płotka troszkę za dużo kombinujesz 50m to pięćdziesiąt metrów, nikt Ci nie będzie kazał pokazywać gdzie masz zarzucony zestaw.Wink

reddevil napisał/a:
a co z tym kontrolowaniem przez innych wędkarzy mogą się nawzajem kontrolować.Dzięki i pozdrawiam.

Wędkarze nawzajem nie mogą się kontrolować.
Edytowane przez miros dnia 07-05-2008 22:52

marec-ki
Wiesz Miros tak jak napisał łukaszek2.
Ci z SSR potrafią być czepliwi Pfft
Ja w sumie z kontrolą spotkałem się tylko 2 razy w życiu !! na łowisku specjalnym PZW, a na żadnej innej wodzie PZW na której łowiłem nie widziałem na oczy kontroli.
Edytowane przez Labedziak dnia 08-01-2010 09:38
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

W sprawach sprzętu zadawajcie pytania na FORUM a nie poprzez PW !!

http://marec-ki.blogspot.com/
miros
Wiesz Plotka ten przepis jest w trosce o nasze bezpieczeństwo więc jak będziesz 50m od tego to wszystko będzie OK., a gdybyś był nawet kilka metrów bliżej, to podejrzewam że nie będzie to problemem, bo nikt tego nie będzie mierzył metrem.Wink

BartosH
miros napisał/a:
Wędkarze nawzajem nie mogą się kontrolować.

Fakt na wodach PZW nie ma możliwości kontrolowania się nawzajem przez wędkarzy, chociaż znam koło, którego członkowie nawzajem sie kontrolują, szczególnie dotyczy to nowych na łowisku i powiem, że to całkiem dobra inicjatywa, skończyło się tam zabieranie niewymiarowych rybek[thumbsup]
Edytowane przez BartosH dnia 05-06-2010 21:16
Nigdy nie kłóć się z głupim - ktoś mógłby nie zauważyć różnicy między wami...

konrii98
Mam pytanko w regulaminie dołączanym do karty wędkarskiej pisze."Łowienie ryb drapieżnych ,na przynęty naturalne ,dozwolone jest równocześnie na 2 wędki"A te przynęty naturalne to np żywiec? i czy mogę łowić na żywca lub "trupa" mając 12 lat?
W sezonie 2014, nastawiam się na karpia ouch ale fajnie byłoby poganiać trochę też za zębatym Pfft

2 pasja- motocykle Wink

kapi96
miros napisał/a:
Wiesz Plotka ten przepis jest w trosce o nasze bezpieczeństwo więc jak będziesz 50m od tego to wszystko będzie OK., a gdybyś był nawet kilka metrów bliżej, to podejrzewam że nie będzie to problemem, bo nikt tego nie będzie mierzył metrem.Wink

W Brześnicy na stawie jest tama a cały staw nawet nie ma 50 metrów i co wtedy??Wink
images37.fotosik.pl/235/b551c90b398c4fa1m.jpg
Cel na rok 2011- Duże rybyGrin

Arev
WitamWink
Mam pytanie:
Czy ja mogę na rzece łowić na 2 wędki(obydwie żywiec)??

Czy to dotyczy mnie też:
§ 5.

1. Łowienie ryb drapieżnych, na przynęty naturalne, dozwolone jest równocześnie na dwie wędki.
2. Łowiąc ryby metodą spinningową lub trollingową wolno używać jednej wędki, uzbrojonej w jedną przynętę sztuczną.
3. Łowiąc ryby drapieżne na przynęty sztuczne lub sztuczną muchę obowiązuje zachowanie następujących odległości pomiędzy wędkującymi:
1. łowiąc z brzegu - 30 m
2. łowiąc z łodzi lub brodząc - 50 m

Dzięki i pozdrawiamUsmiech

Arturo B
Arev napisał(a):
WitamWink
Mam pytanie:
Czy ja mogę na rzece łowić na 2 wędki(obydwie żywiec)??

:

Jeśli masz kartę wędkarską to spokojnie możesz łowić na dwa kije metodą żywcową.Jeśli łowisz bez karty z opiekunem mającym kartę możecie łowić ale tylko na jedną wędkę na osobę.
by udoskonalać to rzemiosło,trzeba trochę poeksperymentować

Arev
Mam karteWink
Dziękuje za pomocWink

Pozdrawiam ArekWink

Labedziak
Moze się komuś przydać.

Ustawa z dnia 24 września 2010 r. o zmianie ustawy o rybactwie śródlądowym

http://static.e-p...001322.pdf
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

Labedziak
Regulamin wchodzi w życie na mocy Uchwały Nr 83 Zarządu Głównego Polskiego
Związku Wędkarskiego z dnia 10 grudnia 2010 r.

http://www.pzw.or...b_2011.pdf

http://www.pzw.or...polowu_ryb
Edytowane przez Labedziak dnia 23-12-2010 07:35
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

Semi
Od 2016 znów nowy regulamin, kilka zmian znalazłem tak po łebkach czytając:

http://www.pzw.or...olity_.pdf

Na przykład wrócił zapis o wymiarze ochronnym karpia-nie dotyczy rzek. Nie znalazłem też zapisu o okresie ochronnym miętusa w Odrze. Tak jak się człek wczyta to trochę jest pierdołek. Nawet napisali że można ryby w worku karpiowym przechowywać.Wink
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

stan2010
Dzisiaj w poczcie dostałem przypomnienie PZW o zmianach w regulaminie Kij.
W Polsce ryby będą już chyba tylko w sklepach rybnych i akwariach conf.
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się