Lipiec 23 2018 15:44:30
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
Wędkarstwo, forum wędkarskie » Wędkarska przystań » Akwarystyka
 Drukuj temat
Akwarium i nęcenie ryb
Exodus
Co byłby ze mnie za wedkarz, jakby mi ryby w domu nie pływały. Mam takie małe akwarium 300 litrów i posiadam w nim pare zgodnych skalarów hybryd, samica zólto czerwona, samiec turkusowy, cos jak paletki turkusowe. Owe skalary dostałem od znajomego. Wtym akwarium pływa jeszcze pare otocinklusówz gatunku glonozjadów WinkKiryski tygrysie 3 sztuki i pare sztuk neonek.
Ale nie do tego zmierzam, otóż w tym akwarium mam dwa sumy
images3.fotosik.pl/306/15f39d3bc7a78d21m.jpg
Praktycznie zawsze gdzies schowane, ale jest momet kiedy wyłaczam filtr w akwarium by dać im mrożonki, dzieje sie rzecz niesamowita. Sumy jak torpeda wyskakuja z kryjówek, a kiedy wrzuce juz odmarzniete glisty szaleją na całego. Do czego zmierzam? A do tego że ryby dobrze przyzwyczajone do dawanych pokarmów, przynet, nawet sie nie zastanawiaja czy tam jest haczyk. Tak jest nieraz na zasiadkach karpiowych. Kiedy nieraz necimy na jakim łowisku około 3 -4 tygodni, to najwiecej brań mamy w pierwszym dniu. Ryba bardzo szybko po takim czasie necenia wraca w miejsce gdzie miała dużo jedzenia. Pamietajcię że nęcenie łowiska z 2 tygodnie minimum to 99% naszego sukcesu. Ale o tym napisze kiedyś artykuł, tylko i wyłacznie o tajnikach dobrego nęcenia, pod warunkiem że będziecie chcieli to czytać Wink]
Pozdrawiam
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Rybcio
Z tego co napisałeś to wywnioskowałem że w twoim akwarium jednak pływają ryby ale jak na razie to nie miałem szczęścia by je zobaczyć, spryciury.Wink
W wolnym czasie kiedyś tam możemy porozmawiać o akwarystyce.Wink
A czy wiedziałeś że w ciepłym kanale wypływającym z Nowej Huty rozmnożyły sie Gupiki(pawie oczka) są ich setki a teraz może tysiące.Pisze Ci o tym bo je sam łapałem na sitko z pończoszki.Shock A co będzie jak tam wpuszczą piranie?........Angry
A na artykuły adminów to wiesz że każdy cały czas czeka,więc pisz i to dziś.Cool
Nie ma jak spławikowe wędkowanie Frown

Dzynek
Exo a próbowałeś kiedyś tego sumika na haczyk złapać ciekawe czy później też by tak śmigał szybko do jedzenia Wink

Ale tak na serio to rybki akwariowe i tak są przyzwyczajone do niewiarygodnych rzeczy dziejących się koło akwarium (włącznie z oglądaniem telewizji Wink) ciekawe jak karpie by się zachowywały w takich warunkach ale jakby niepatrzeć to można nazwać potwierdzeniem teorii w warunkach laboratoryjnych Wink
Dzynek

Zachodniopomorsko-Mazowiecki Okręg Wędkarski

Exodus
Ten sum jest mojej drugiej połowy, ale by sie ....... jak bym go na haczyk Wink
Gorzej jakyb sie nauczyły na internet włazić Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Pawlik69
Nie rozumiem o co lazi w tym dziale...Wink ale jezeli idzie o akwarium to ja biore je i uzywam tylko do testowania zanet...
... poprostu wlewam wode i robie kule roznej wielkosci mam stoper i notatnik licze sobie sredni czas- wiem wtedy ile czas trwa ich rozpadniecie sie pod woda na dnie...Wink, nadaje im tez rozna spoistosc- w tenj sposob juz mam wyobrazenie jak ta zaneta pracuje pod woda...Wink(oczywiscie trzeba tez brac pod uwage to iz zaneta udezajac w tafle tez traci na spoistosci i czesciowo sie rozpada...Sad

Piotrek1992
kiedyś przed zawodami też testowałem swoją zanętę w ten sposób z jednym z członków koła.
Wędkarzu! Porządek jaki zostawiasz po sobie na łowisku świadczy o TOBIE!

www.tczewskiasg.fora.pl
rybbbert
"Wtym akwarium pływa jeszcze pare otocinklusówz gatunku glonozjadów WinkKiryski tygrysie 3 sztuki i pare sztuk neonek.
Ale nie do tego zmierzam, otóż w tym akwarium mam dwa sumy"

No to napisał o kiryśnikach i o sumach których nie widać bo się chowają... nie napisał że na zdjęciu jest ten sum... trzeba czytać uważnie Pfft

lawinka
Temat stary ale się podczepię - zastanawia mnie jak Ci się neony uchowały przy skalarach?!
Gdy wpuściliśmy stadko 30 sztuk neonów do akwarium, to w ciągu wieczora i nocy dwa (duże) skalary je wszystkie wytłukły... Byłam w szoku jak spadały łebki obcinane jak gilotyną przez te żarłoczne bestie. Następnego dnia oddaliśmy skalary sąsiadowi co i tak chcieliśmy zrobić bo wtedy mieliśmy tylko 120 litrowe akwarium a skalary były już wielkości rozłożonej dłoni.

Twoje skalary musiały być chyba jeszcze małe skoro mialeś je razem z neonami.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się