Luty 25 2018 02:43:30
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
Wędkarstwo, forum wędkarskie » Wędkarska przystań » Nasze okazy
 Drukuj temat
Wędkarstwo-moja pasja .
anka-kk
Witam bractwo wędkarskie.
Chętnie podzielę się z wami zdjęciami z wypadów nad jezioro.Wypady z mężem,z synem i solo.Poniżej fotki ryb złowionych przeze mnie.Wcześniej robiłam zdjęcia tylko ryb ,nie zawsze pozowałam.
W miarę wolnego czasu dołączę opisy.
pozdrawiam. images27.fotosik.pl/281/fe532cd5af1696afm.jpg

images34.fotosik.pl/375/9e18dc998955747cm.jpg

images45.fotosik.pl/17/fd1463aceece5dfcm.jpg

images23.fotosik.pl/281/0c79268c88028b7fm.jpg

Te szczupaki złowiłam rok temu 9.10.2007 0,5kg i 2,7 kg.Łowisko PZW.Z brzegu na żywą rybkę.

Dzień wcześniej na rybach był teść.Złapał pięknego szczupaczka 2,6kg ( jeśli będę miała zgodę to umieszczę zdjęcie).Ja byłam na jeziorku obok i nic nie miałam-kompletna cisza.Dlatego na następny dzień poleciałam na duże jezioro,czego efekty widać powyżej.

Syn Adam ze swoim zbiorem wiosennym tego roku.

images41.fotosik.pl/17/071762e6d93af64am.jpg

images46.fotosik.pl/17/30bde777935ac8ddm.jpg

images31.fotosik.pl/375/d7e9fd085c1bb6ecm.jpg

A oto moi panowie w drodze na łowisko.

images50.fotosik.pl/17/20325c35e04be1d4m.jpg

11.09.2008.Nad tym się zastanawialiśmy czy krąp czy leszcz,ale po oględzinach wyszło nam na leszcza.Złowiony przeze mnie,obok lin,którego dostałam w prezencie tego dnia od zaprzyjaźnionego wędkarza. images34.fotosik.pl/375/80d38bb717bdc3bbm.jpg

28.08.2008.Następna zdobycz. images33.fotosik.pl/380/e4bc35d7fcc0ee44m.jpg

31.08.2008.Okoń-mój pierwszy duży 36cm.Nie spodziewałam się,czekałam na szczupaka.
images30.fotosik.pl/282/74b504108f167670m.jpg

Tu musiałam poczekać,żeby zrobić zdjęcie.Siła wyższa,młody się uparł,że jego połowy muszą być równo.Potem nakarmiliśmy nimi szczupaki i resztę gości z jeziora.
images30.fotosik.pl/282/5d7ec3155cf598dbm.jpg

Ostatni wypad 7-go października tego roku.
Złowiliśmy trzy okonie.Wojtek 39 cm,ja 36 i 41 cm.

images46.fotosik.pl/18/495b2c15f58b5717m.jpg

images36.fotosik.pl/18/0a2a7681ea536d0em.jpg

images41.fotosik.pl/18/6ea9181298fa81b5m.jpg

Sobota na rybach /11.10.08/. Łapaliśmy ukleje,udało się złowić jedyną płotkę.Po zmianie miejsca i zarzucie spławik poszedł po 1 min. pod wodę.Efekt-47 cm szczupaczek.

images38.fotosik.pl/19/1fd5f636c5d53770m.jpg

images24.fotosik.pl/284/cf0d0bd2d4ad3d9am.jpg

3.11.2008.Od rana razem byliśmy na łodzi.Ciężko było z białą rybą.Żadnego żywca!
Przepłynęliśmy pół jeziora.Nic się nie działo.Wyszłam z łodzi na pomost.Rozejrzałam się i zobaczyła w jednym miejscu pluskanie na wodzie.Popłynęliśmy tam.Od razu złapaliśmy uklejki.Zarzut na żywca i szczupak 47cm.Następnego wyciągnął Wojtek 52cm.
Trzy brania spaliłam,czwarte-urwał się przy łodzi.Ale i tak wróciliśmy z pięknymi sztukami,na które czekaliśmy od miesiąca.

images46.fotosik.pl/27/f7903bfeb494d652m.jpg
Edytowane przez anka-kk dnia 15-05-2012 12:44

miros
Niezły pokazik, gratuluję zacięcia wędkarskiego mało się zdarza, żeby kobiety tak aktywnie wędkowały a jeszcze z takimi wynikami.Wink
Po zdjęciach widzę że jeziorko też jest ciekawe. Wink

Goran
No no nie pogada jesteś pierwszą kobietą, którą zobaczyłem ze spinningówką w ręce gratuluje zapałuCoolCool.
Pozdrawiam Patryk.

Wyznaję zasadę : Catch and Set Free (złap i zwróć wolność). Sprzedam komara w super stanie !!

tomek_81
Gratulacje i życzenia dalszych sukcesówCool Moja Kobieta też czasami daje się skusić na wędkowanie, ale po pierwsze nie za bardzo lubi wstawać przed 8, a po wtóre "rybek jej szkoda". Pozdrowienia. Co do leszcza, to chyba jednak krąp, albo mieszaniec.
Edytowane przez tomek_81 dnia 06-10-2008 16:39

Tomek700
Nooo takie kobitki to się rodzą chyba na kamieniu[ouch].Szczere gratulacje za rybki ipiękną prezentacjęCool.

Grzesiek
Bardzo cieszy mnie, że znajdujesz trochę czasu i masz chęć podzielić się swoimi osiągnięciami, swoją pasją. Czy kobiecą??? W Twoim wykonaniu na pewno, ale są przecież ekstremalne przypadki "typowo męskich" zajęć, sportów gdzie kobiety się odnajdują. Tylko niektóre kobiety, ale kiedy tak jest, wiedzą że to co robią jest tym, czego najbardziej chcą. Z wędkarstwem jest podobnie. Trzeba mieć coś we krwi, co dla relaksu ciągnie nad wodę zamiast do centrum handlowego... Albo się to uwielbia, albo to nudzi. Poza przypadkami tych, którzy są amatorami imprez pod chmurką i nie przeszkadza im zarzucona wędka...Wink
Zazdroszczę Ci trochę tej łódeczki, na tym jeziorku daje to wiele możliwości, których nie daje łowienie z brzegu (i tych kilku pomostów) a które pięknie umiesz wykorzystać.
PozdrawiamFrown
Edytowane przez Grzesiek dnia 07-10-2008 12:53
Gdzie żyje etyka, tam ryba nie znika ! ! ! Czasem i po szkodzie głupi
Nie zmieniam avatara ]:> Duze_Bu

senti
Nie no, rewelacja!! Naprawdę mi zaimponowałaś podejściem do sprawyWink.
Poznałem kobiety, które od czasu do czasu wybiorą się na rybki,żeby zrobić przyjemność mężowi lub chłopakowi. Ale Ty to już zupełnie inna bajka. Potrafisz sama wybrać się łódeczką na rybki i do tego nałowić kilka ładnych okazów.
Mam nadzieje,że zajawka nie minie na łowienie i pisanie na forum.
Kurczaki nawet robaków się nie boisz!! [hahaha]
"Czasem więcej uczy cudza głupota niż własny rozsądek"

stasiu
No widać kobiece podejscie do sprawy Cool, fotki super i życze rekordowycz rybek [ouch].

marec-ki
Nancy na oko ... to chłop w szpitalu umarł Pfft [hahaha] wydają Ci się małe bo zobaczyłeś tego dużego wpierw i troszku CI się miarka rozjechała Pfft tak jak Duże_Bu napisał w dziale związanym ze sprawami forum, wpierw się spytaj łowcę żeby napisał ile miały te szczupaki ewentualnie dał fotkę z metrem. Ja wiem zazdrość tu zadziałała Pfft można by rzec "Kobieta mnie bije, w tak pięknej formie to ja bym chciał, żeby mnie codziennie biła Wink Gratuluję ryb i łowiska widać że obfituje w ładne sztuki Wink
Edytowane przez marec-ki dnia 08-10-2008 22:36
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

W sprawach sprzętu zadawajcie pytania na FORUM a nie poprzez PW !!

http://marec-ki.blogspot.com/
anka-kk
senti napisał/a:
Kurczaki nawet robaków się nie boisz!! [hahaha]

Ha Ha!! Z robakami to cała historia.Najpierw oczywiście nakładał mi Wojtek jak jeździliśmy razem.Jesienią rok temu coś mi odbiło i po cichu jak miałam wolny dzień pojechałam sama na ryby.To wielka szkoła jazdy!! Musiałam tego białego robala sama jakoś nałożyć.Glizdy nigdy nie budziły we mnie wstrętu,ale to białe ruszające??

Mam nadzieję,że nikt nie będzie się śmiał. Robaki nakładałam przez rękawiczki chirurgiczne i jeszcze do tego z odrazą.Jak przywykłam,dopiero spróbowałam gołą ręką.

Zanim to jednak nastąpiło minęło trochę czasu.Mam już za sobą sytuację,kiedy mąż schował robaki do lodówki i te się rozlazły.Cała okolica mnie słyszała.

Grzesiek

Mam nadzieję,że nikt nie będzie się śmiał. Robaki nakładałam przez rękawiczki chirurgiczne

Śmiać się - do głowy by mi nie przyszło Wink
Moja narzeczona patent z rękawiczką chciała wykorzystać do chwytania rybek przy odhaczaniu, żeby ręka od śluza jej nie woniała, bo cyt. "ten zapach się nie zmywa" [hahaha]
A z obrzydliwymi ruszającymi się białymi poradziła sobie już na pierwszej wspólnej wyprawie. Mianowicie odkryła, że jak się robaczka popuka, to on przestaje się na chwilę ruszać i można go wziąć w palceWink
Gdzie żyje etyka, tam ryba nie znika ! ! ! Czasem i po szkodzie głupi
Nie zmieniam avatara ]:> Duze_Bu

djpavelec
Na prawdę jest bosko wielkiAngry

Exodus
Anka-kk napisała:
Mam nadzieję,że nikt nie będzie się śmiał. Robaki nakładałam przez rękawiczki chirurgiczne i jeszcze do tego z odrazą.Jak przywykłam,dopiero spróbowałam gołą ręką.

Kiedyś już opisywałem na forum wyprawe na ryby, jednego z moich młodszych kolegów. Miał może wtedy 15 lat. Zawsze na wyprawe brał ze soba kolege. Płacił mu tam coś za godzine.
Zadaniem tego jego pomocnika było nakładanie robaków na haczyk i ewentualne ściągnięcie ryby z haczyka. [hahaha]
Taki proceder trwał około 1 miesiąca. Kiedy ów wędkarz zobaczył co jeden robi z glizdami. Tego nie będe opisywał, bo może to komus zaszkodzić. Wink

Moją żonke też nauczyłem nakładać robale na hak Wink Poprostu jak chciała łowić musiała sobie sama założyć robala Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

anka-kk
4.11.2008.Ponowny wypad w to samo miejsce j/w.Ukleja chodzila jak wściekła,okonki rąbały ile wlezie.A my mieliśmy brania szczupakowe jedno po drugim.
Wojtek wciągnął dwa piękne okazy 52 cm i 55cm.Ten większy na zdjęciu jet trochę gruby.Miał karpia w przewodzie ok 12cm.No i małego 42cm,który popłynął dalej po delikatnym odchaczeniu haka.

Ja niestety nie miałam dziś szczęścia.Złowiłam 40 paro cm. szczupaczka,którego oczywiście wypuściliśmy,potem drugiego takiego samego.Było piękne branie,murowanie .......i odjazd...i tyle go widziałam.W sumie odpadło mi 6 brań.Nietęgą miałam dziś minę.
Ale pyszna galareta stoi w kuchni i czekam,aż zastygnie.Mniam.
Lubię ryby słodkowodne,bo morskie już mi się przejadły (pochodzę z nad morza)
Edytowane przez anka-kk dnia 07-10-2009 23:20

okoniolowca
No to dzień był udany gratuluje połowu. Cool Za ryby. Widzę ze jesteś zwolenniczka przynęt naturalnych.[ouch] Pozdrawiam i życzę więcej takich udanych wypraw.
Złowiłem rybę, ryba to wie i ja to wiem. I to mi wystarczy. Wink

anka-kk
Przynajmniej widzę jak rybka chodzi i branie.Lubię spining,ale metoda żywcowa jest atrakcyjniejsza.

okoniolowca
Wreszcie ktoś ma podobne zdanie do mnieWink Mam parę pytań co do twojego zestawu i nie tylko: Używasz haków czy kotwiczek ? Jakiej wielkości szczupaki występują w twoim łowisku. Jakiego rodzaju i jakiej długości przyponu używasz.[sleep]
Złowiłem rybę, ryba to wie i ja to wiem. I to mi wystarczy. Wink

anka-kk
ŁOWIĘ NA HAK,A STALÓWKA tak na oko ok 20CM,nie pamiętam.kupuję je w sklepie.Na ten sam zestaw łowiłam okonie.
Edytowane przez anka-kk dnia 06-11-2008 17:34

Mareczek24
Swietne foteczki itd Kobiety Sol nieobliczalne tak trzymacFrownCoolAngry

anka-kk
CZAS NA NOWY SEZON.

Zaczęło się niewinnie.Z synem na pomost na rozprostowanie kości po sezonie zimowym.Kilka uklei,kilka płoci.

Potem przyszła pora na głębszą wodę na łodzi.
Pierwszy szczupak w tym sezonie 10 Maj-niestety mały -40 cm.Adam pocałował go w dziub i poszedł do wody.
images50.fotosik.pl/128/a2ab5fc2abe7233fm.jpg

Tego samego dnia nasz ojczulek z dziadkiem byli na drugiej łodzi,na odnodze jeziora.Złowili 6 pięknych okoni.
Nie pozostało nic innego ,trzeba było łapać okazję.Następnego dnia-11-go Maja pojechałam sama w to miejsce.No i się udało.Złowiłam dwa okonie- 36 i 28 cm.

images44.fotosik.pl/128/a2a22e16a0f6a8a5m.jpg images49.fotosik.pl/128/574d2af2da0c1af9m.jpg

A tu 15 Maj-młody bawił się w osobistego fotografa mamusi.

images39.fotosik.pl/124/6301415fb862b483m.jpg images41.fotosik.pl/124/ad9270b447b2ea37m.jpg

18 Maj-latka lecą.Dzieci zrobiły mi wspaniała niespodziankę i dostałam wspaniałe prezenty od nich.
Po południu zbierało się na burzę,mimo to wzięłam syna (córka jakoś nie pała miłością do wędkarstwa-woli szkolenia psów..agility),który jak usłyszał,że chcę jechać sama to się rozryczał.Nie było rady.
Nad jeziorem wielkie zdziwienie:woda jak lustro,słońce...
I szczupak-na ukleję złowiony.51 cm.To już jakaś pociecha,bo ostatnio wypuściliśmy 3 sztuki po 40 cm.
Adam oczywiście stał na łodzi z podbierakiem jak kapitan na okręcie i był bardzo ważną osobą.

images50.fotosik.pl/128/7e6860ef3241497am.jpg images41.fotosik.pl/124/81a0e1771f97c8fbm.jpg

Potem było jeszcze jedno branie,ale za szybko ściągnęłam żyłkę.
Przegonił nas ulewny deszcz i dalekie grzmoty.Najśmieszniejsze jest to ,że jak byliśmy już spakowani na lądzie,zaświeciło słońce.
Pogoda płata nam figle.

19 Maj 2009.
Byłam bardzo zmęczona po wczorajszym dniu,tym bardziej,że wczoraj byłam po dyżurze nocnym i późno poszłam spać ok 24-ej.
Ale coś mnie podkusiło.
Jezioro było jak lusterko.Nic wiatru.Ryb nie widać.Zmieniałam miejsce trzy razy.Ukleja chodziła przez całe jezioro grupą.Ale udało mi się kilka sztuk dorwać.Z pięknej pogody zrobiły się chmury,pokropiło i .....szczeliło.Złapałam szczupaka 51 cm.Niestety nie zrobiłam zdjęcia.Moja komórka odmówiła mi posłuszeństwa.
Potem się rozpogodziło.Ciężko było z żywcem.Chodziły całą eskadrą ,raz w tą ,raz w tamtą.Ok.15-ej stwierdziłam,że czas się zwijać.Wiadomo,że podczas składania sprzętu i porządku na łodzi -żywcówka chodzi do końca.
A chodziła...chodziła jak z motorem.Zaszła prawie na drugi brzeg jeziora i wtedy musiałam rozłożyć podbierak.
Straciłam spławik(już drugi),ale złowiłam szczupaczka 53 cm.
Ten dzień - to dobry dzień.Widać,że drapieżnik zaczął żerować.To dobry znak.Niestety te zdjęcia nie są najlepsze.

images46.fotosik.pl/128/864765117aef432cm.jpg images43.fotosik.pl/127/546001fcd70212b0m.jpg

Rok temu nie było takich brań o tej porze.Więcej mieliśmy na jesieni,niż na wiosnę.

Może ten sezon pięknie się zapowiada dla wielbicieli wędkarstwa?
Edytowane przez anka-kk dnia 20-05-2009 00:14
Anka

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się