Październik 24 2018 03:35:04
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
Wędkarstwo, forum wędkarskie » Wędkarska przystań » Nasze okazy
 Drukuj temat
Wędkarstwo-moja pasja .
Rodryg
No po prostu piękny temat Wink Wędkarstwo to pasja dla wszystkich ouch
Edytowane przez Semi dnia 10-09-2010 19:36
des

anka-kk
Chłopaki,nie zapominajcie,że to mój temat i mojej rodzinki dotyczący wrażeń wędkarskich,a nie polemiki.Zapraszam,więc do czytania i oglądania zdjęć.
Anka

Semi
Sorry Anka, już robię porządek. Wink
Wspaniała impreza, trochę spóźniona, ale ważne że była wspaniała zabawaWink, to jest najważniejsze.
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

anka-kk
Sezon 2011

Pierwsze nasze wędkowanie to ostatni dzień kwietnia.No ja niestety nic nie złapałam,ale Adam-mój syn nałapał trochę uklejek.
W maju pojechałam sama na ryby.Dzień,pogoda-wskazywały na dobre brania,niestety nędza,nędza.Trzeba było zmienić system łowienia.Może złowię lina-sobie pomyślałam.No i piękne branie,a tu...

images45.fotosik.pl/886/e7109c1f234b6032m.jpg
No właśnie,zjadliwa,nienażarta wzdręga.
Na tym akwenie złapałam kila uklejek i wracałam aby zacumować łódkę.Tu zwijając sprzęt wyrzuciłam żywcówkę.No i było branie,szczupakowe.Pociecha,że jednak biorą.Ale...nadzieja matką głupich-pan sobie zaatakował,przyprowadził rybkę do mnie pod nos-a stałam przy trzcinach-spławik leży,czekam,czekam,zacinam-pusto.Był malutki,zostawił ślady ząbków i sobie zrezygnował.No ale nie ja!Za parę dni na pewno coś złapię.
images35.fotosik.pl/687/2aef9b08fc845cadm.jpg

Popołudnie,sobota,super pogoda.I nic,uklei nałapaliśmy tyle,że kotlety można robić,a drapieżnika nie widać.No i przyszła godzina...jest!Okoń,niezły,ładnie poszedł,wyciągnął metry żyłki..hmmm..mógłby być większy!
images37.fotosik.pl/838/e32a5e4af249ddc6m.jpg

images41.fotosik.pl/877/3d1945a1abd023b8m.jpg

No ,ale nie mogę narzekać,zaczęłam sezon.

Następny dzień-niedziela-zmiana godzin łowienia.Pojechaliśmy o 6.30.No i teraz wiadomo jak ryby biorą.Ukleja w jednym miejscu skoncentrowana,drapieżnika nie widać,ale są momenty jak rybka wyskakuje i leci po wodzie jakby ktoś rzucał kaczki.
Żywcówka w to miejsce..jest..okoń-podobnie do poprzedniego z rozmiarem.Za chwilę w to samo miejsce..jest szczupaczek-45 cm.Rzut-jest następny szczupaczek-nie rewelacja,ale...wymiarowy,idealny,ten poszedł na kolację.
images46.fotosik.pl/833/58183db53c0365e9m.jpg

images37.fotosik.pl/838/8999832d0ea98b54m.jpg

Może nie wyglądam na zdjęciach najlepiej,ale wybaczcie,ostatnio mam bardzo ciężkie dyżury.Chętnie dawałabym zdjęcia bez twarzy na forum.Często na ryby jeździłam po dyżurze nocnym,wypoczywałam na rybach,ale organizm po kilku godzinach i tak się domaga swego,trzeba się położyć spać.

W przyszłą niedzielę jest zaplanowany jak co roku 'Dzień Dziecka" z koła wędkarskiego-mam nadzieję,że się odbędzie-rok temu były powodzie.Zdjęcia i relacja oczywiście będą.
Anka

Semi
Może nie wyglądam na zdjęciach najlepiej,ale wybaczcie,ostatnio mam bardzo ciężkie dyżury.Chętnie dawałabym zdjęcia bez twarzy na forum.Często na ryby jeździłam po dyżurze nocnym,wypoczywałam na rybach,ale organizm po kilku godzinach i tak się domaga swego,trzeba się położyć spać.

Anka, nie narzekaj, w tej braci znajdzie się 99% gorzej wyglądających i to nie po nocnym dyżurze Wink. A tak na poważnie to piękne rybki łowisz i choćbyś po 10 dyżurach była to i tak nikt nie pozna. Wink
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

anka-kk
29 maj 2011-Dzień Dziecka z koła Sołacz-Poznań

Od rana zapowiadał się ciepły dzień.Wszyscy byliśmy zmęczeni,zwłaszcza ja ,bo po balu maturalnym córki,który organizowałam.Pobudka,no i pobudka-budzik dzwonił,a człowiek nie mógł się podnieść.Wreszcie wstałam,obudziłam Adama i Wojtka.Chłopaki,bo nie damy rady!A oni dalej śpią!
Wreszcie po wielu pobudkach udało mi się ich wywalić z łóżek.Sprzęt spakowałam,kanapki,picie,krzesła,zanętę,robaki,a jeszcze karty i oczywiście zaproszenie.
Pojechaliśmy,było już po losowaniu miejscówek,ale dostaliśmy niezłą.Pogoda .....ciepło.I to bardzo,ryba może nie brać.
No i tak było.Ukleja chodziła środkiem.Tu ,na zawodach liczy się gramatura,więc łapać trzeba to co się nawinie.
Ciężko było,ryba nie brała.Cisza.Adam złapał 6 uklei.
Po zważeniu był na 6-ym miejscu.Na pierwszym dziewczynka,która złapała leszczyka,był wagowo niestety cięższy.ale Adam był zadowolony.Dwa lata z rzędu miał czołowe miejsca.Sam chciał mieć trzecie miejsce,a najbardziej medal.
Medale są przyznawane od 4-go miejsca.Ma już dwa puchary za I i II miejsce.

Cieszę się,że młody rozumie co to jest rywalizacja i że nie zawsze się wygrywa.Bawił się świetnie i to jest najważniejsze.

images43.fotosik.pl/916/feb1364b36088c77m.jpg

images50.fotosik.pl/915/f545b1e5dbfebccbm.jpg

images46.fotosik.pl/863/9d3820fa328b1fdam.jpg

Wszystkie dzieci dostały siatę słodyczy i gadżetów i żywego karpia.
Edytowane przez anka-kk dnia 12-01-2012 00:29
Anka

anka-kk
Szkoda,że zawody dla dzieci są tylko raz w roku.

Wakacje 2011-morze,mazury.
Te wakacje spędziłam tylko z synem.Byliśmy na zielonej szkole nad morzem,zaraz po zawodach z okazji Dnia Dziecka.W miesiącach letnich pojechaliśmy do mamy do Kołobrzegu.
Tu nie było mowy o rybach.Nie mam sprzętu takiego.Choć wychowałam się nad morzem,nigdy nie miałam styczności z wędkarstwem.
Połowiliśmy trochę na rzece pod Kołobrzegiem,ale bez efektów.
Potem wypad na Mazury.Tu spodziewałam się ,że coś się podhaczy,ale problem był nawet z maleńką rybką. images42.fotosik.pl/358/e2618ca1db8c1765m.jpg images46.fotosik.pl/1530/737ac44612dc5691m.jpg
Największą atrakcją dla młodego był 3 godzinny wypad na kajakach na sąsiednie jezioro pod okiem przewodnika oczywiście. images41.fotosik.pl/1518/3b128909db95a39bm.jpg images37.fotosik.pl/1535/772bae9d8f5d9e34m.jpg

Zamiast ryb pozostało nam jeszcze grzybo i jagodobranie z zaprzyjaźnionymi sąsiadami. images46.fotosik.pl/1530/f81764aeb3a2886am.jpg
I tak zakończyły się wakacje.

Jesienią kilka razy byliśmy na rybach.Ale szczęścia nie było.Pogoda też nie zawsze dopisywała,aby jechać ,a i czasu brakowało.Byliśmy kilka razy nad Wartą na spiningu.Radochę miał największą pies..uwielbia się kąpać. images37.fotosik.pl/1535/a1c197b29ed0122em.jpg
Tak nam się skończył sezon roku 2011.Uzupełniałam dopiero teraz,bo nie dysponowałam czasem.Więcej niedługo na blogu,bo przecież ta stronka jest przede wszystkim o rybkach.
Edytowane przez anka-kk dnia 15-05-2012 12:39
Anka

Exodus
Zawsze można zorganizować kolejne zawody. Niestety nikt tym sie nie chce zająć.
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

arturMD
Trafilem na ten post i jestem pod wrażeniem,bo sam ,mam Anie w domu......mistrzynie.......w demotywowaniu wędkarzy czyli mnie,syna i ojca.Co trzeba zrobić,aby kobieta polubila wędkarstwo?Kij

Exodus
arturMD napisał(a):
.Co trzeba zrobić,aby kobieta polubila wędkarstwo?Kij

Kijem nie da chyba rady Wink Trza jej przygotować miejscówkę, zanęcić, a potem samo przyjdzie Wink

anka-kk
mistrzynie.......w demotywowaniu wędkarzy czyli mnie,syna i ojca.Co trzeba zrobić,aby kobieta polubila wędkarstwo?Kij

Zabieraj na ryby,zabieraj i daj łowić,naucz, tylko później nie płacz, że kobieta częściej jeździ od ciebie, że więcej złapała ryb, że nie zajmuje się domem i pod żadnym pozorem jej nie zakazuj chodzić na rybki. Teraz wybór należy do Ciebie.
Anka

Exodus
Ja tak moją zaraziłem. Teraz niestety nie ma czasu, ale nudzi by jechać na karpie Wink Grunt to pozytywnie zarazić Wink

bandziorek69
Moja jak raz spróbowała to cały czas chciałby jeździć. A i zdarzało się nawet tak że ja wracałem o kiju a ona nie. No cóż bywa i tak. Niestety ostatnio nie było możliwości jeździć na rybki ale teraz nadrobimy ten czas.
Wędkarstwo to sport dla wszystkich bez względu na wiek i płeć
Pozdrawiam Wink
........Bez wędki w ręku smutnie przemija
żywot każdego moczykija.........

anka-kk
Sezon czas zakończyć,niestety z marnymi wynikami.Ten rok nie był dla mnie najlepszy,a liczyłam na piękne okonie.Wiosna słabiutka,lato cienkie,nawet na Mazurach,jesień do niczego.Jesienią nie jeździłam często na ryby.Przeprowadzka i ciągłe dłubanie w ścianach,rozpakowywanie kartonów wykańczały mnie.Kilka razy poleciałam nad jezioro,aby wypocząć,trochę na żywca,trochę na spining.Nie korzystam już z łodzi,więc trudniej o wybór miejsca,mogłam nacieszyć się przyrodą.A było czym.Obserwowałam dorastającą rodzinkę łabędzi /z 9-ciu zostało 6,i tak dużo/,przepiękne klucze odlatujących gęsi,dostojne czaple siwe,zaskrońce i zaczarowaną aurę jesienną.
Kilka dni temu byłam na spiningu,zero rezultatów.Za rok będzie lepiej,tak myślę.
Anka

Semi
Nie przejmuj się Aniu, nie tylko Ty miałaś słaby sezon, następny na pewno będzie obfitszy w wypady i rybniejszy, przynajmniej ja tak się pocieszam. Wink
Semi.

kaki1998
A jakie są to zawody dla dzieci, z kartą PZW, czy bez ?
Edytowane przez bobo160 dnia 12-01-2012 18:51

anka-kk
Oczywiście,że z kartą.Przy wykupywaniu znaczków w kole Sołackim w Poznaniu,rodzic dostaje zaproszenie dla dziecka.
Edytowane przez anka-kk dnia 16-05-2012 00:18
Anka

anka-kk
Sezon 2012.

Mimo,że byłam na dwóch wypadach,/raz na spiningu-Duże_Bu a'la Grzesiek przegnał mnie kilometry,bez efektu i raz z synkiem na mały przeglądzik,też bez efektu/,to nie uważam tego za rozpoczęcie sezonu.Na razie mam niewiele czasu.Po przeprowadzce ciągle jestem w remontach.Marzy mi się ,aby posiedzieć parę godzin nad wodą,popatrzeć na przyrodę i delektować się ciszą,a nie patrzeć na ściany i słyszeć warkot wiertarki. Znalazłam jednak chwilę,by uzupełnić w tym temacie sezon 2010 i 2011,opisy i zdjęcia wyżej.
Mam nadzieję,że w tym roku będzie lepiej.Jak patrzę na zgłaszane ostatnio karpie,to chyba mi pozostanie wypad do centrali rybnejSadAle...jeszcze nic nie wiadomo.Wink
Anka

kesu
Nie łam się.Ja na razie borykam sie z problemem " Jak wykupić pozwolenie na jeden dzień Okręg Wrocławski".Może dzis się uda.
Ale do centrali nikt mnie nie zaciągnie ?1!
Małe ryby na hak lub po mamę do wody.

anka-kk
DZIEŃ DZIECKA 2012

Poranna pobudka...ostatnio oboje mamy z tym problem.Ale jakoś daliśmy radę i byliśmy na zbiórce przed czasem.
images40.fotosik.pl/1672/89fb8104ad0b894dm.jpg Każde dziecko dostało śniadanko w formie pączka-musi być słodko-i picia. images40.fotosik.pl/1672/92acd9f71a5458bbm.jpg

Dzień zapowiadał się piękny,mimo,że wczoraj było deszczowo.Dzieci też dopisały-ilościowo.Na prawdę było ich tego dnia sporo.Jak widać brać wędkarska powiększa swe kręgi i starzy szczepią latorośle zapałem łowienia.
images37.fotosik.pl/1642/80dd6bb281740ec0m.jpg images35.fotosik.pl/1492/38e45967790f84ebm.jpg,wielkie skupienie,bo mało czasu,w tym roku ograniczyli nam czas.Zrównano najmłodszych i starszych do 2 godzin łowienia.Rywalizacja,więc wyrównana. images39.fotosik.pl/1625/c5b34f84083d2710m.jpg images40.fotosik.pl/1672/b3a201c19fd6cce5m.jpg W trakcie zawodów przyjechali reporterzy z TV,dzieciaki miały radochę,bo będą w "telewizorze"...cóż dorośli też.
Przeprowadzono z nami wywiad,Adam był w siódmym niebie,bardzo poważnie się wypowiadał...mamusia też...i to było jego najlepszą nagrodą na tych zawodach.Już nie było ważne miejsce.Wywiad był dla syna ogromnym przeżyciem,pewnie długo go nie zapomni. images35.fotosik.pl/1492/b9c65d046222695dm.jpg
Ważenie ryb,każde dziecko czekało na wyniki,podglądali ile gramów ma przeciwnik. images39.fotosik.pl/1625/7f73bbf01aacc157m.jpg
images46.fotosik.pl/1636/b5348d6bd301f332m.jpg
No nie!! To mama tyle wody nalała!! images35.fotosik.pl/1492/e19e8d331601830dm.jpg
Ciekawe czy będzie więcej od poprzednika? images41.fotosik.pl/1624/8dfa71c405f2c30fm.jpg
Czas oczekiwania na wyniki...........zobaczcie te miny! images38.fotosik.pl/1670/7c6ca7a371ad45ddm.jpg images39.fotosik.pl/1625/d726b6855eaa6a57m.jpg Ostatnie przymiarki images39.fotosik.pl/1625/e24e35991d702c03m.jpg images41.fotosik.pl/1624/6cf807940dbdca92m.jpg
Wow!Ale petarda.. images38.fotosik.pl/1670/1a4607e2dfd19e10m.jpg images39.fotosik.pl/1625/04ce20d3815abee7m.jpg
No,kto pierwszy na start? images41.fotosik.pl/1624/e189db5ef9a4fe29m.jpg
Adam w trójce się nie zmieścił,ale i tak był zadowolony.Dostał masę gadżetów i super kołowrotek.Inne dzieci także,dzięki sponsorom,w tym roku nagrody były bogate i minki dzieciaków uśmiechnięte. images40.fotosik.pl/1672/123c76cecc92e3cfm.jpg images37.fotosik.pl/1642/f73ba8b679f8535cm.jpg
Na koniec,jak co roku odbiór żywego karpia. images38.fotosik.pl/1670/5e0c3492a4d507ecm.jpg Panowie bawią się w łowienie,cóż za przyjemność,z takiej wanienki? images35.fotosik.pl/1492/49041b180656e294m.jpg
No i na koniec małe pozowanie i uśmiech proszę! images40.fotosik.pl/1672/11090e65cc0bcdfbm.jpg
Tak dobiegły końca zawody dla dzieci z okazji Dnia Dziecka,więcej zdjęć na stronie - http://pzwpoznankolo93.republika.pl/galeria__2012.html
Edytowane przez anka-kk dnia 28-06-2012 01:45
Anka

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się