Luty 24 2018 22:36:37
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
Wędkarstwo, forum wędkarskie » Wędkarska przystań » Nasze okazy
 Drukuj temat
Wędkarstwo-moja pasja .
anka-kk
Wrzesień 2012

Długi czas nie bywałam nad wodą ze względu na kłopoty rodzinne.Mama choruje od 4 miesięcy,jest pod respiratorem i teraz to najbardziej mnie absorbuje.
Ponad tydzień temu pojechałam na ryby na znane mi dołki w Strzeszynie,byłam niewiele ok.2 godzin.Złapałam szczupaka 52 cm.Spakowałam sprzęt,spuściłam psa,aby się wykąpała.No i usłyszałam trzask gałęzi w krzakach,odwiązywałam smycz od pnia i uniosłam głowę.Z krzaków wyłoniła się locha.4 metry ode mnie...serce mi zamarło,spojrzałam tylko za siebie czy moja sunia nadal sobie pływa.No pływała w najlepsze.Szybko się wycofałam na pomost,nie patrząc czy zamoczę nogi dotarłam po gałęziach na niego i zawołałam psa,złapałam za obrożę i przyciągnęłam do pomostu.
Ta nie wiedziała co się dzieje,że nie pozwalam jej nadal cieszyć się pływaniem.Locha podeszła do gałęzi porozkładanych przed pomostem,za nią wyszedł z krzaków jeszcze jeden dzik,trochę mniejszy i jeszcze jeden-maluch.Myślałam,że serce mi wywali z petardą.Takiego bliskiego spotkania jeszcze nie miałam.Mam sunię Bernardyna,a locha była większa od niej.
Dziki kręciły się koło pomostu,zjadały resztki śmieci zostawionych przez wędkarzy,co chwilę locha patrzyła na nas,zwłaszcza jak Berta ujadała,a mnie ręce bolały od trzymania 70-cio kilowego psa.
Trwało to pół godziny,dla mnie wieczność.Dziki się wycofały,locha została,podeszła do pomostu,patrzyła na nas,a ja się modliłam,aby nie przyszło jej na myśl podejść bliżej.Bałam się,że wtedy psa nie dam rady utrzymać,choć ona chciała się bawić i była ciekawa,to nie sądzę,aby dziki miały na to ochotę.
Po odejściu całej trójki uwiązałam psa i jeszcze odczekałam,bo oddaliły się bezszelestnie i w spokoju.
Wracając przez las obserwowałam psa jak węszy i wiedziałam,że tędy dziki nie poszły i nie trafimy na nie.Minęło dwa tygodnie zanim zdecydowałam się na ponowne wędkowanie.
Tym razem zmieniłam miejsce.

Wczoraj pojechałam na ryby,Złapałam dwa szczupaczki,małe chyba ok 40 cm,udało się bez szwanku wypuścić.Brań było 4.Za to w tym miejscu śmietnik nie do opisania.Wędkarze zostawiają wszystko.I kto to posprząta?

Teraz bardzo potrzebuję wyciszenia,spokoju,relaksu,nie wspomnę o urlopie,którego nie miałam.Zdecydowałam,że pojadę jeszcze raz w to samo miejsce.No i udało się,przy wietrznej i deszczowej pogodzie złapałam szczupaka 2,1 kg -70cm.

images37.fotosik.pl/1793/8608460469af641fm.jpg

images49.fotosik.pl/1632/7c2b155102cd3c03m.jpg
Anka

Semi
No to miałaś przygodę z tymi dzikamiSmile. Moja mama też w tym roku przeżyła kilka razy coś podobnego. Chodzi na grzyby z kundelkiem Kajtkiem, który żadnemu zwierzakowi nie popuści i tak się zdarzyło że przyciągnął w lesie za sobą odyńca ponad 100 kg. Na szczęście nie chciał atakować człowieka a zajął się psem i po chwili poszedł w swoją stronę. Po kilku dniach znów go spotkała przy wejściu do lasu. Tym razem dzik nie czekał na reakcję psa, tylko od razu go pognał, a Kajtek nawet nie szczeknął tylko ogon pod siebie i dał dyla do domu. Mama bała się przez tydzień do lasu wejść, ale już sobie poszedł, zaczęli kosić kukurydzę i dziki musiały opuścić pola.
Powodzenia z jesiennymi drapieżnikami życzę.
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Exodus
Kiedyś fociłem w lesie i miałem je od siebie jakieś 100 cm Wink Na szczęście byłem zabudowany w czatowni Wink
Szczupak piękny Wink Gratki Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

anka-kk
SEZON 2014

Dawno mnie tu nie było,czasem zaglądałam,by zobaczyć Wasze osiągnięcia.Rok 2013 był dla mnie i moich dzieci ciężkim rokiem.
Straciłam Mamę po pół rocznej walce o życie.
Nie mogłam znaleźć sobie miejsca.Malowałam ściany,kładłam płytki,tynkowałam,szlifowałam,robiłam karmniki,wyplatałam kosze,czasem poszłam na ryby.
Wszystko,aby nie myśleć....ale się nie da.
Nigdy nie pogodzę się z odejściem mamy,tak bezsensownym,tak......
przepraszam..nie o tym chciałam pisać.

Kilka razy byłam w 2013 roku na zawodach z koła wędkarskiego.Żałuję,że wcześniej tego nie robiłam.Było fantastycznie.Pomimo zmęczenia pracą,opieką nad mamą i drugą pracą oraz obowiązkami domowymi dałam radę jechać na zawody w kole i dało mi to ogromną przyjemność i odprężenie.

Mam nadzieję,że ten sezon okaże się lepszy i owocniejszy.Zakupiłam łódkę,muszę ją odmalować i przetransportować...szukam pomocników.
Będę bezpieczniejsza na łodzi,pozdrawiam.
Anka

Exodus
Aniu tak jest w życiu. Mi też zmarła w tamtym roku mama, prawie nie chorowała. W sobotę ją zabrało pogotowie, a w czwartek pochowaliśmy, 67 lat.
Żałuję,że wcześniej tego nie robiłam.Było fantastycznie.Pomimo zmęczenia pracą,opieką nad mamą i drugą pracą oraz obowiązkami domowymi dałam radę jechać na zawody w kole i dało mi to ogromną przyjemność i odprężenie.

Czasem trza wypaść na takie imprezy, takie oderwanie sie od świata Wink
Wystarcza Ci 24 godziny na ogarnięcie tego wszystkiego ? Wink

anka-kk
Szczerze?doba jest za krótka .
Anka

anka-kk
Rok 2017
Trochę zdjęć z tego roku

images84.fotosik.pl/893/e66fad179e1a4958m.jpg

images82.fotosik.pl/894/a11da8ab64d10a9em.jpg
images81.fotosik.pl/893/413b226f7a64d16bm.jpg

images83.fotosik.pl/893/edeafc676d8a0b23m.jpg

images81.fotosik.pl/893/0d0f577f63490a81m.jpg

images83.fotosik.pl/893/106d22854f79a208m.jpg

images84.fotosik.pl/893/f5eebcc644ed1ebam.jpg

images82.fotosik.pl/894/847c5b6a3201764cm.jpg

images83.fotosik.pl/893/ca2e1bc67f7aaf95m.jpg

images82.fotosik.pl/894/d5c5754033fe1b9cm.jpg

images81.fotosik.pl/893/8f3f8edce3ad3ab7m.jpg

images83.fotosik.pl/893/09134cd06762bf1em.jpg

images82.fotosik.pl/894/34556a6a5bb24a4am.jpg

images81.fotosik.pl/893/49d82c2696cddab3m.jpg

images81.fotosik.pl/893/674f8a2eb93310b4m.jpg
Anka

Semi
O proszę jakie rybki, ładny karaś, okoń i linek, jak masz fotki z miarką to dawaj do topa. Wink Widzę że i grzybobranie Ci nie obce.ouch
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

anka-kk
Niestety nie robiłam zdjęć z miarą .
Anka

Exodus
Za ryby, graty Wink Pies piękny, lubie takie zwierzaki Wink

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się