Sierpień 22 2018 03:23:32
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Węzły wędkarskie
wodzio2000
Wiązanie haczyka (bezwzrokowo)

images26.fotosik.pl/97/2d4fbd666301e3d7m.gif images29.fotosik.pl/97/7162fe98042432c8m.gif images23.fotosik.pl/97/cc8daf14278fa4bdm.gif
»»..::WoDzIo::..««

http://www.kolo-miasto.brzesko.com.pl/

wodzio2000
Węzeł owijkowy

images28.fotosik.pl/97/6e5cf64a73dccd09m.gif images25.fotosik.pl/97/18bc6161b8639141m.gif

wodzio2000
Łączenie ze sobą dwóch żyłek

images27.fotosik.pl/97/7e0ade4790a284dam.gif images30.fotosik.pl/97/fa2857f028f53949m.gif images23.fotosik.pl/97/c161569167eeba30m.gif

wodzio2000
Rożne inne węzły

1.Węzeł półbarylkowy
Jest to prosty węzeł do wiązania krętlików, ciężarków, haczyków itp., ale trzeba przynajmniej sześć razy owi­nąć żytkę, aby się nie rozwią­żą
images25.fotosik.pl/97/06cbe046139bbb80m.jpg
2.Podwinięty węzeł półbaryłkowy
Jest to wariant węzła pótbarytkowego. Wiąże się go podobnie, jednak węzeł ten jest pewniejszy i rzadko się rozwiązuje.
images11.fotosik.pl/88/c0b061199c00d859m.jpg
3. Podwójny węzeł pętlowy
Jest to węzeł, na którym zawsze można polegać. Używa się go do wiązania pętli przy przyponach lub żyłce głównej. Jest ideal­ny do metody pętelka w pętelkę.
images24.fotosik.pl/97/393efb8a1e5b22e2m.jpg
4. Pętelka w pętelkę
Ta prosta i popularna metoda służy do łączenia przyponu z żyłką główną. Jedyną wadą tego węzła jest tendencja do wyciągania wodorostów.
images24.fotosik.pl/97/16108d9251aa11b5m.jpg

wodzio2000
Pętelki
images11.fotosik.pl/88/b738b92e4b204f2cm.gif images29.fotosik.pl/97/d8daffbbc72571d2m.gif images29.fotosik.pl/97/1b4c3547f779fbdbm.gif

wojtek9
Ten wezel nadaje sie idealnie do wszelkich polaczen zylki/plecionki z czymkolwiek co ma uszko, czyli pierscien, uszko haczyka, kretlik. Mozna ten wezel stosowac takze w przypadku linek czy sznurow wiazanych do wszelkiehgo rodzaju kolek zamknietych zaczepow, ringow itd.
W przypadku plecionek nie nalezy uzywac wiekszej ilosci oplotow niz 3 - tak jak na fig3, bo pozniej jest klopot z uzyskaniem gladkiego wezla.
Wytrzymalosc tego wezla okreslam na okolo 98%

[img]http://img516.imageshack.us/img516/7049/wezlyit4.th.jpg[/img] is not a valid Image.
Bardzo wazne jest wykanczanie wezla czyli zaciskanie. Nalezy to robic powoli tak aby wezel zaciskal sie gladko i nie zostawial odstajacych petelek. Nalezy calosc zylki zwilzyc najlepiej slina. Ja zaciskam wezel trzymajac prawa reka zylke biegnaca do kolowrotka, lewa haczyk a zebami pociagam luzny koniec zylki wychodzacy z oka przed oplotami. Jeszcze nigdy zylka nie pekla mi na wezle, ktory opisuje a przewaznie na mikrouszkodzeniach gdzies poza wezlem. Teraz zauwazylem, ze wodzio2000 opisal ten wezel jako podbarylkowy ale moja wersja wymaga ciagniecia luzniego konca prostopadle do zylki glownej - a nie w tyl , w kierunku zgodnym z zylka glowna. Dzieki temu oploty dociskaja luzny koniec zylki w podwojnej petli a koniec zawsze znaduje sie tuz za uszkiem
Edytowane przez wojtek9 dnia 17-10-2007 03:06
pozdr, wojtek

wojtek9
zapomnialem dodac, ze wezel ten pierwszy raz widzialem w ksiazce Andrzejczyka a 2ga wersja wezla to zrobienie na poczatku podwojnej petli przechodzacej przez uszko
pozdr, wojtek

wojtek9
wodzio2000 napisał/a:
Wiązanie haczyka (bezwzrokowo)

images26.fotosik.pl/97/2d4fbd666301e3d7m.gif images29.fotosik.pl/97/7162fe98042432c8m.gif images23.fotosik.pl/97/cc8daf14278fa4bdm.gif

Najlepszy wg mnie wezel do wiazania haczykow z lopatka a jezeli mamy zmarzniete rece to taki wezel tez wiazemy na haczyku z uszkiem
pozdr, wojtek

piter77
jestem początkującym wędkarzem i nie mam dobrego sposobu na wiązanie pleciąki naprzykład z haczykiem na oczko prosił bym o porade

miros
Przejrzyj dokładnie całą tą stronkę są tu chyba wszystkie węzy jakie się stosuje w wędkarstwie, możesz stosować te same węzły co z żyłką.
takim dobrym sposobem jest sposób Wojtka9 nie musisz dawać tyle oplotów przy plecionce.

nemo309
piter77 napisał/a:
Jestem początkującym wędkarzem i nie mam dobrego sposobu na wiązanie plecionki do haczyka z oczkiem - prosiłbym o poradę

Jak powyżej - masz zaprezentowane różne rodzaje wiązań - ale możesz przejść do księgarni zakupić książkę "Węzły Wędkarskie" autorstwa Marek Sosin i Lefty Kreh.
Są w niej ilustracje pokazujące w wyraźny sposób jak wiązać węzły.

Pabu
Ja zawsze mam głupi problem z zrobieniem oczka na końcu żyłki <lol> !! (Chodzi o połączenie żyłki z przyponem ^^)[confused][hahaha]
Edytowane przez Pabu dnia 08-06-2008 14:43
To dopiero początki ; ]

gregory68
witam serdecznie bardzo dobra stronka na temat wiązania węzłów wędkarskich bardzo pomocna jest ok jescze raz serdecznie pozdrawiam Shock

igla

Czy ten stoper na żyłce .. który tu podałeś może wiązać kordonkiem ?? czy to jest żyłkowy stoper ??

Łowię dość ciężkimi spławikami .. 7 gr i jak wiążę normalnie na supełek stoper kordonkiem to praktycznie co wypad na ryby muszę na nowo wiązać .. bo już przestawia się grunt ...

Pozdrawiam Artur

Rafalogi
Igła to zamiast kordonka załóż jeden albo dwa gumowe..

miros
Ja stosuję stopery ze zwykłej nitki,dobrze zawiązanie nie zmienią swoje pozycji nie robię go też za dużego, żeby nie utrudniał przelot przez przelotki szczególnie przy odległościówkach, różnicę między wielkością stopera a oczkiem spławika redukuję koralikiem.

igla
Rafalogi napisał/a:
Igła to zamiast kordonka załóż jeden albo dwa gumowe..

Ale takie dwa gumowe to może być bieda z przelotkami i zarzucaniem ...

Ale ten sposób z koralikiem to może przetestuję .. zobaczymy ...

Pozdrawiam Artur

szczurek24055
Jaki węzeł najlepiej sprawdza wam się przy połączeniu żyłki z krętlikiem?

rexman
Gdy byłem jeszcze małym chłopcem,nauczył mnie kolega wiązać haczyki metodą "owijkową",bo w "tamtych" latach... znaliśmy tylko haczyki z "łopatką".Pfft

Dziękuję Wam koledzy za zamieszczenie tu na forum zdjęć węzłów wędkarskich i połączeń!Bardzo cenny materiał. [ouch]

michal_czyb
Mam małe pytanie. Nie łapałem na spławik już od około pół roku, bo cały czas praktycznie spinningowałem i chcę znowu zacząć. Najgorsze jest to że jak teraz wiążę haczyk, używam tego węzła:
http://www.fotosi...be56ae3cb3
Węzeł wychodzi dobrze, tylko żyłka po jego zaciśnięciu jest strasznie przesilona i łatwo pęka, jak temu zaradzić?
Edytowane przez michal_czyb dnia 15-11-2008 21:11
Sezon szczupakowy 2009 rozpoczęty...

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się