Lipiec 23 2014 07:36:32
Nawigacja
· Regulamin
· Strona Główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Spinningowe
· Muchowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista 2014
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Ankieta
Łowiąc w nocy, jako sygnalizator brań używasz ?

Dzwoneczek
Dzwoneczek
3% [1 głos]

Świetlik
Świetlik
35% [13 głosów]

Elektroniczny sygnalizator brań
Elektroniczny sygnalizator brań
54% [20 głosów]

Małpka
Małpka
5% [2 głosów]

Inne
Inne
3% [1 głos]

Ogółem głosów: 37
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 01/07/2014 18:26

Archiwum ankiet
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Kiedy najlepszy czas na necenie karpi?
kamil150490
Chciałbym sie dowiedziec czy zaraz po roztopieniu lodu mozna zaczac necenie a pozniej probowac łowic karpie ?? co Wy o tym powiecie ? z gory dzieki za odpowiedzi...
...Nie rezygnuj nigdy z celu tylko
dlatego, że osiągnięcie go wymaga
czasu...
Czas i tak upłynie...

miros
Przede wszystkim pamiętaj że woda jest jeszcze bardzo zimna, i metabolizm wszystkich ryb jest dużo bardziej spowolniony niż w innym cieplejszym okresie, więc zapotrzebowanie na pokarm ryb jest minimalne.
Co do nęcenia to jak najbardziej jest wskazane, ale nie w takich ilościach jak w sezonie letnim, bardziej trzeba nadstawić się na zanęcanie zapachowe dobrze wabiącą ryby, i nie za bardzo treściwe.

Firecarp
Napiszę może oględnie na ten temat tak. Karpie zaczynają żerować dopiero gdy temperatura wody osiągnie i przekroczy 9 stopni celsjusza. W niższej temperaturze mają spowolniony metabolizm i nie żerują. Więc dopiero po osiągnięciu przez wodą tych wartości możesz zacząć karmić i zasiadki ustawiać. Wcześniej nie ma sensu. Nie złapiesz nic a to co wrzucisz do wody zepsuje się prawdopodobnie. I mała rada: zaczynaj w miejscach płytkich czyli tam gdzie woda nagrzewa się szybciej. Musisz takie miejsca sam określić... zawsze będzie to tam gdzie słońce daje swój blask najdłużej w ciągu dnia. to chyba wyczerpuje ten temat.
Myślę... więc łowię...

michal184
Wojtekk Nitro napisał/a:
Napiszę może oględnie na ten temat tak. Karpie zaczynają żerować dopiero gdy temperatura wody osiągnie i przekroczy 9 stopni celsjusza. W niższej temperaturze mają spowolniony metabolizm i nie żerują. Więc dopiero po osiągnięciu przez wodą tych wartości możesz zacząć karmić i zasiadki ustawiać. Wcześniej nie ma sensu. Nie złapiesz nic a to co wrzucisz do wody zepsuje się prawdopodobnie. I mała rada: zaczynaj w miejscach płytkich czyli tam gdzie woda nagrzewa się szybciej. Musisz takie miejsca sam określić... zawsze będzie to tam gdzie słońce daje swój blask najdłużej w ciągu dnia. to chyba wyczerpuje ten temat.

Nic bardziej mylnego,karpie pobierają pookarm cały rok,są wędkarze którzy łowią karpie dopiero po pierwszych przymrozkach i odziwo łowią wtedy pokaźne egzemplarze.,
Ja swojego największego karpia złowiłem gdy woda miała około 8 stopni,pisze około bo mierzyłem temp.w dzień,a nocą był spory przymrozek co mogło lekko ją jeszcze ochłodzić.
Zdarzają się przypadki łowienia karpi z pod lodu,więc twoja teoria ma się nijak do praktyki.
Ale prawdą jest, że karp bardzo zwalnia poniżej 10 stopni ,dlatego powinno się go nęcić produktami ,którymi się nie najje np.pelety,ewentualnie łowimy na kulkę w mocnym dipie bez zanęty.
Grubsze nęcenie zaczynamy dopiero gdy woda sie nagrzeje.

Firecarp
Nic bardziej mylnego,karpie pobierają pookarm cały rok,są wędkarze którzy łowią karpie dopiero po pierwszych przymrozkach i odziwo łowią wtedy pokaźne egzemplarze.,

To że karpie pobierają pokarm cały rok to jest na pewno prawdą. Ale ja nigdy nie słyszałem o pokaźnych egzemplarzach zaraz po przymrozkach.

Ja swojego największego karpia złowiłem gdy woda miała około 8 stopni,pisze około bo mierzyłem temp.w dzień,a nocą był spory przymrozek co mogło lekko ją jeszcze ochłodzić.
Zdarzają się przypadki łowienia karpi z pod lodu,więc twoja teoria ma się nijak do praktyki.

Jeśli chodzi o temperaturę to napisz mi kiedy efekty miałeś najlepsze, w niskiej temperaturze po przymrozkach, czy wiosną gdy temperatura się stabilizuje? Łowione karpie zaraz po przymrozkach są wyjątkiem moim zdaniem gdyż nie słyszałem prawie o połowie ich w tych warunkach. Owszem, zdarzają się sytuacje gdy ktoś złapie w takiej sytuacji karpia, ale jest to przypadek rzadki. A jeśli chodzi i łowienie pod lodem... no cóż, daj jakieś potwierdzenie tego co napisałeś, pokaż mi gdzieś w necie taki przypadek, wtedy uwierzę i szacuneczek szczery będzie.

BTW. Wszystko wszystkim sam dobrze wiesz że nęcić i łowić karpie najlepiej jest jak temperatura jest porządana. Są wtedy najlepsze efekty i nie przypadkowe bynajmniej. Ale zawsze mogę się mylić. Więc polemika na ten temat jest zawsze otwarta i mile widziana.
Angry
Myślę... więc łowię...

michal184
http://www.karpiarz.pl/index2.php?option=comhttp://bondek007.pl/art/wasze/lodowe.htm_content&do_pdf=1&id=32
Masz tu dwa artykuły,bez problemu znajdziesz ich więcej w internecie,w karp maxie też było pare artykułów o łowieniu karpia późną jesienią.
Jeśli chodzi o to kiedy miałem najlepsze wyniki to nie ulega wątpliwości że w momencie gdy woda była ciepleisza niż 10 stopni.
Brania w niskiej temperaturze nie są wcale przypadkowe ,są bardzo regularne.

Firecarp
Masz tu dwa artykuły,bez problemu znajdziesz ich więcej w internecie,w karp maxie też było pare artykułów o łowieniu karpia późną jesienią.

Hmmm. Chyba się nie zrozumieliśmy. Ty piszesz tu o jesieni. Jesień a wiosna to inna bajka. Pisz o wiośnie, bo tego dotyczy temat, a to że jeśienią się łowi.. to chyba nikomu nie trzeba mówić.

Ps. Nie wnikałem szczegółowo w artukuł. Takży myślę że coś tam jest czego nie doczytałem.
Myślę... więc łowię...

michal184
michal184 napisał/a:
http://www.karpiarz.pl/index2.php?option=com_content&do_pdf=1&id=32
http://bondek007.pl/art/wasze/lodowe.htm
Jeśli chodzi o to kiedy miałem najlepsze wyniki to nie ulega wątpliwości że w momencie gdy woda była ciepleisza niż 10 stopni.
Brania w niskiej temperaturze nie są wcale przypadkowe ,są bardzo regularne.
[/quote
SPRAWA IDZIE O ŁOWIENIE W NISKIEJ TEMPERATURZE I POD LODEEM I O TYM SA TE ARTYKUŁY.

Firecarp
A temat Kiegy najlepszy czas na nęcenie karpii. Wiosną. Też niska temperatura, ale po zimowej przerwie ryby inaczej regują niż jesienią, po obfitym lecie. Rozumiesz do czego zdążam. Ja nigdy w temp. wody poniżej 9 nie łowiłem i nie karmiłem. Sugeruja się tym iż mój kolega, karpiarz od 8 lat, prubował łowić wcześniej i nigdy nie miał efektów. Może u ciebie na łowisku jest inaczej. Ja łowię na płytkim zbiorniku.
Myślę... więc łowię...

michal184
Rozumie ,że doszlismy do porozumieniaWink
Nie pozostaje mi nic jak tylko zaprosić kolege na zimne karpieWink

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się