Sierpień 20 2018 12:55:47
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
Wędkarstwo, forum wędkarskie » Wędkarska przystań » Akwarystyka
 Drukuj temat
Ryby Z Rzeki Do Akwarium
Pippo
Chcę sobie w akwarium hodować szczupaczka zacząć od ok. 5cm. Tylko jak takiego szczupaczka zdobyć ??
Lin - słodkowodne MiniGame Wink

krzysioo
Kiedyś takiego zlapalem na blacheWink ale wypuscilem
Jadę na ryby,a nie po RYBY!

Mszadlak
Może z prywatnego stawu.

Pippo
Nie mam znajomego z prywatnym stawem Sad
Lin - słodkowodne MiniGame Wink

sokool
Takie sztuki Frown możesz załatwić w lokalnym okręgu PZW z zasobów zarybień ale co do szczupaka to nie jestem pewien czy w akwarium wydoli . Ja osobiście choduje karaśka , któryż to miał iść na żywca ale żali mi się go zrobiło i sobie żyje nadal .
nieważne jaki sprzęt , ważne jakie serce !!!!

Lukas
Mam takie pytanko.. Czy w akwarium 63l moge trzymać dwa karaski z 3 linki i kilka słonecznic ?Bo fajnie było by popatrzeć w zimę na te piękne rybki Smile
Pozdrawiam Lukas19

Exodus
Dobry filtr i napewno możesz, byle by nie były duże Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

batis
63L to chyba półmetrowe akwarium ma, o ile się nie mylę, a takie moim zdaniem jest stanowczo za małe na te ryby.

heniek94
Ze 110 l musi byc conajmniej no i wiesz mniej więcej naturalne warunki muszisz im zapewnic ;p
Gdy bez rozkwita, bądź nad wodą kiedy świta.
Kiedy w polu kwitną zboża, to w południe łów węgorza.

Damianos444
Czy któryś z forumowiczów mógłby coś napisać o trzymaniu okoni w akwarium?Wiem, że zbiornik musi być duży z potężnym napowietrzeniem.Niebardzo wiem jak w zbiorniku osiągnąć wymaganą temp
bo zgaduję, że około 15 st.tam być musi.Marzy mi się małe stadko takich 5-cio centymetrowych pasiaków
Łowię dla przyjemności, wypuszczam by móc łowić

Exodus
Co do temperatury to nie musi być 15 stopni. Utrzymaj zawsze tyle, ile daje ciepła otoczenie Wink
Za to napowietrzanie musi być, lepsze jest poprzez ruch tafli wody. Najlepiej wystawić wylot filtra nad wode Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

mari15
Dobrze spisuje się deszczownica Wink

http://wedkarstwo-malopolska.pl/
Damianos444
U mnie stała temperatura to 25st i taka też jest temp
w akwarium które mam.Nie będzie dla nich za wysoka?
Kolejna kwestia to jak nabyć legalnie rybki?(nie chcę latać z podrywką w obawie o mandat)
Łowię dla przyjemności, wypuszczam by móc łowić

Pozioma1993
A czy czasami nie można używać podrywki? Wydaje mi się że kilka lat temu wprowadzili taką możliwość do łapania żywca. Nie zajmuje się tą metodą połowu więc mogę się mylić.

Semi
Jeżeli masz rozstawione wędki, to możesz użyć w celu złowienia sobie żywczyka w rejonie swojego łowiska. Jak Cię złapią bez wędek z samą podrywką to dupa zimna.Kij
Damianos, nie ma tam u Ciebie gdzieś w pobliżu jakichś stawów hodowlanych?? Popytaj, czasami pod nosem bez problemu można dostać takie rybki. Za daleko, bo bym Ci załatwił.
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

rapaka
Na olx wpisz narybek i znajdziesz tam szczupaka tez tylko osobiscie do akwarium nie polecam. Pomysl moze bardziej o jesiotrze? Z tego co wiem duzo lepiej daje sobie rade

MazurskiLin
Ja takie małe szczupaki łowiłem przypadkiem, jak zarzucam podrywkę na żywca. Trafia się mała rybka w tym co jakiś czas mały drapieżnik.
Tak jak pisze rapka, są hodowcy od nich kupuje się na zarybienie stawów to i do akwarium coś znajdziesz.

https://potrawywigilijne.wordpress.com
michalzgierz1989
tak optymalnie to w małej rzeczce Kiełbiki to nawet siatką do akwarium się chwyci, parę razy i okonia też tak złapałem, tylko liczy się twój ruch i zagonienie Rybki w odpowiednie miejsce Wink

Jednak z naszych ryb, jak można było poczytać swego czasu w "naszym akwarium" najlepiej trzymać gatunki które nie rosną duże,

Kiełbie mowa o tych pospolitych krótkowąsych (Pozostałe odpadają bo są chronione )
Słonecznice
Cierniki i Cierniczki, nie zagłębiałem się czy są chronione czy nie ale na pewno są nie wielkich rozmiarów
Ukleja
Krąp

dla tych wymienionych gatunków optymalnym zbiornikiem jest zbiornik około 100 Litrowy ale najlepiej większy, jak ktoś będzie miał szczęście to ryby mogą mu się rozmnożyć w warunkach domowych

Jak ktoś chce hodować większe gatunki typu Szczupak, Sandacz,Lin,Karaś,Płoć , Wzdręga, Karp,Kleń,Jaź,Jelec, Pstrąg, Lipień czy jaka kolwiek ryba która rośnie duża, to w zbiornikach poniżej 1000 Litrów to nie ma co o nich myśleć,

mi się marzy akwarium z Pstrągami i Lipieniem, i kiedyś takie sobie założę bo od strony technicznej to już nie jest kłopotliwe przy użyciu pomp Cyrkulacyjnych i Chłodziarki uzyska się za równo ruch jak odpowiednią temperaturę wody.
Michał

Abramis
Ja szczupaka hodowałem za gówniarza w 26l akwarium od 10cm przez ponad rok urósł mi do 38cm i go wypuściłem Wink. Pozyskałem go u kumpla na stawie podrywką w maju (zaciąg pod przybrzeżne rośliny) . Karmiłem go żywą ochotką na początku poprzez ryby i żaby. Nie jest wymagający. Nie miałem grzałki z termostatem, wiec temp. pokojowa ,zimą też. Z okoniami podobnie , oczywiście wymagania tlenowe większe , ale nie było problemu z ich hodowlą (miałem 2 małe ok 5 i 7cm) Urosly mi pod 20cm i je też wypuściłem Wink
Edytowane przez Abramis dnia 13-02-2017 14:55
Bo cisza , spokój i relaks nad wodą liczą się najbardziej faja

http://cyziek100@wp.pl
Dariusz foss
O ile mi wiadomo wszystkie płazy są pod ochroną w Polsce, tak jak i kiełbie ,więc namawianie a nawet sugerowanie o hodowli oraz odławianiu jest nie na miejscu i świadczy o braku rozsądku lub bardziej brutalnie wiedzy.Hodujmy to co można a nie to co byśmy chcieli, wyrywając je naturze na siłę w imię swego ego.Obserwacja i zachowanie odławianych zwierząt niema się ni jak z życiem w naturze .huha a Lipień w akwarium to już szczyt a może mały Morświn może nie ryba ,lecz nad Bałtyk nie cza jechać. Zadziwiają mnie ludzkie pomysły z jaką łatwością przychodzą.Przyrodę mamy w Polsce piękną więc nic nie szkodzi aby wybrać się na łono natury i tam obserwować owe gatunki w ich naturalnym środowisku wyjdzie to nam na zdrowie .:ld:

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się