Styczeń 21 2018 01:29:05
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich zawieszona
· Rekordy strony
Toplista zawieszona
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
Wędkarstwo, forum wędkarskie » Wędkarska przystań » Akwarystyka
 Drukuj temat
Ryby Z Rzeki Do Akwarium
Semi
Darek, nie wszystkie kiełbie są pod ochroną, w polskich przepisach jasno jest napisane które gatunki kiełbia chroniomy z trzech występujących w Polsce. Druga sprawa, to mi wytłumacz czym się różni okoń w akwarium od gupika, czy jakiejś innej egzotycznej ryby, bo dla mnie niczym... a przepraszam, okoń jak dla mnie dużo atrakcyjniej wygląda. Wink Co byś nie hodował w niewoli to wyrywasz to przyrodzie, także nie wiem skąd u Ciebie takie podejście do sprawy.bezradny
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Dariusz foss
Już tłumacze.jak Tobie wiadomo część gatunków dawno temu odłowiono i obecne ich formy żyją w naszych akwariach terrariach itd.więc nie ingerujemy obecnie w ich populacje dziko żyjąca .A co do kiełbi chyba się. mylisz .Lecz w poście nie oto mi chodziło ,nawiasem mówiąc jestem zawsze za tym aby wszystko co żyje w swym naturalnym środowisku zostawmy naturze tym bardziej osobniki nie wymiarowe, i te pod ochroną.W interesie wędkarza na pewno nie jest zabieranie z łowiska tak młodych osobników nawet z swych prywatnych stawków .Wielu nie odróżnia małego klenia od jazia to tym bardziej kiełbi , Wędkarz to człowiek mający zasady zgodne z obowiązującymi prawami przepisami z racji członka PZW i nie tylko na wodach PZW jest zobligowany do ich przestrzegania.Semi spotkałeś już na pewno gości co zabierają wszystko, bo to dla kota i inne takie bez względu na wymiar gatunek.I ostatnia sprawa czy mając okonia lub karpia czy inną rybę będziemy mieli większą wiedze na temat zachowania tych ryb i czy to pomoże nam w wędkarstwie chyba nie. Więc nie widzę żadnej korzyści dla hodowcy i ryby więc po co karmić szczupaka żabami aby po jakimś czasie oswobodzić .Takie Me zdanie na ten temat jestem przeciw trzymaniu rodzimych gatunków w akwariach, lepiej umrzeć aniżeli trafić z wolności do nie woli w słoikuSad

Semi
Darek co do kiełbi to się nie mylę. W Polsce pod ochroną jest kiełb białopłetwy i kesslera a najczęściej występujący w naszych rzekach krótkowąsy, lub zwany pospolitym nie jest pod ochroną i jest wspaniałą przynętą na sandacze i okonie. Co do akwarium to mamy inne zdania i nie będę Cię przekonywał do swoich racji, ale już na pewno przyznam Ci rację w sprawie zabierania małych ryb niewymiarowych z łowisk wędkarskich, raczej rozmawiamy tu o pozyskaniu takich ryb z gospodarstw i hodowli.
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Abramis
Dariusz foss - Semi ma rację jak powyżej oba gatunki kiełbia są chronione w Polsce, natomiast kiełb krótkowąsy nie (z resztą widzę na czacie się wyjaśniło ). A co do płazów to nic nie sugeruję , piszę poprostu jak było za gówniarza , wtedy nie przestrzegałem ochrony żab Wink , ale skoro mamy iść tą drogą to nie polecam hodowli szczupaka w akwarium ze wzgl. na dostępność pokarmu (zgodnie z przestrzeganiem wymiarów i okresów ochronnych) no chyba , że ktoś ma dostęp do słonecznicy i kiełbi przez cały rok jako pokarmu dla szczupaka. Karaś się nie nadaje ze wzgl. na wygrzbiecone ciało , chyba że kilku centymetrowy.
Edytowane przez Abramis dnia 17-02-2017 07:12
Bo cisza , spokój i relaks nad wodą liczą się najbardziej faja

http://cyziek100@wp.pl
Norbert
Abramis można karmić makrelami lub innymi martwymi rybami Wink Ten wilk wszystko pobiera jak głodny.
C&R

images37.fotosik.pl/603/8b33766a92d364c6m.jpg images43.fotosik.pl/648/46700e005b07b06fm.jpg

Abramis
Norbert napisał(a):

Abramis można karmić makrelami lub innymi martwymi rybami Wink Ten wilk wszystko pobiera jak głodny.

Masz rację.ouch Może to mało humanitarne ale wolałem używać żywej karmy (jak środowisku wodnym) . A co do martwych ryb to chyba chodzi tu bardziej o ich kawałki gdyż piszemy o ,,mikro'' szczupakach w akwarium Wink ... a kawałki to nie to samo , nie do końca widać jak ryba obchodzi się z ofiarą po ataku. Chyba że ktoś trzyma szczupaka aby go tylko tuczyć by rósł , nie dla obserwacji zachowania. Wink
Bo cisza , spokój i relaks nad wodą liczą się najbardziej faja

http://cyziek100@wp.pl
Dariusz foss
Każdy z nas popełnia błędy ja tez ,nie jestem bez błędny.:ld:Frown

michalzgierz1989
Jak byłem na rowerku to nagrałem Kiełbiki jak sobie w Rzeczce pływają kiedyś było ich tam więcej, później zaniknęły, a teraz znowu spora grupa pływa Wink
https://youtu.be/LlAtgyMFPe0
Michał

Semi
To dobrze świadczy o czystości tej rzeczki. Chciałbym aby wróciły czasy gdzie w każdym cieku były ryby. Wink
Semi.

Exodus
Tomek nie do osiągnięcia rzecz w tym pseudo nowoczesnym świecie Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Semi
Michał, z naturą jeszcze nic nie wygrało, człowiek też nie wygra. Wink
Semi.

Exodus
Tomek a Ebro i inne rzeki? zniszczone. Dali rade stwórcy.
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Semi
Człowiek wiele zła naturze wyrządził, ale to wszystko się kiedyś zemści...bezradny
Semi.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się