Maj 25 2018 11:00:27
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Jak przerobić echosonde bezprzewodową cel- zasięg 200m
szlaczek_nev
napisałem to już gdzieś więc zacytuje na początek sam siebie Wink

Exodus, a nie masz Ty może jakiegoś kumpla elektronika wyższego rangą...
tak patrze po tych echosondach i jedno mnie zastanawia .... działają na ~430mHz i mają zasięg 30m.
a najgłupszy bezprzewodowy zestaw do podsłuchu działa na ~100mHz a zasięg ma do 400m??
może ja i laik w tym temacie jestem, ale skoro ten podsłuch przekazuje dźwięki to co by miał za problem z sygnałem z echo??
nie jest to tylko kwestia zmiany w echo i małej żółtej łódce nadajnika i odbiornika?? ewentualnie jakiegos dostrojenia czy coś??

piszcie co wiecie na ten temat.... wiem ,że katamaran polskiej produkcji ma echo i podobno działa do ~200m gdyby miało to być robione po cenie którą znamy wszyscy (300 do 600e + cena samego echa) to by się chyba nie cieszyło żadną popularnością...
Edytowane przez Exodus dnia 30-01-2009 06:19
hejho hejho na ryby by się szło Wink

Exodus
W necie pokazało sie wiele przeróbek. W tej chwili zaczynam przygotowania do przeróbki. Sonar będzie zasilany aku z łódki. Zasięg max 250 metrów, prawda jest taka że na 200 metrach byłem tylko raz. Z reguły 150 to max .
PiranhaMAX 230 e PT to echo które przerobie.
Postaram się też w miare czasu pokazać przeróbki tanszych echosond. Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

waldekp5
Nie widzę żadnego problemu przeróbki na tej częstotliwości urządzenia. Jeżeli ktoś ma zdjęcia układu od środka to proszę o przesłanie.

marec-ki
Ja teraz sporo poczytałem o przeróbkach. Przeróbki te opierały się na echosondach Humminbird Smartcast RF15e oraz chińskich FishFinderach. Jedna przeróbka opierała się na wzmacniaczu a druga na odpowiednim dobraniu anten. Osoba, która zajmuje się przerabianiem twierdzi, że nie warto bawić się we wzmacniacze.

Podpytałem się osoby, która ma bzika na punkcie anten co i jak. Dla echosond pracujących na częstotliwości 433MHz najlepsza będzie antena o długości 16,5cm i do tego przeciwwagi o tej samej długości. Do tego można zrobić puszkę do której dajesz 2 paluszki AA (zastępcze zasilanie sonara, zamiast fabrycznej baterii zegarkowej).

Resztę czynności znajdziesz tutaj:

http://www.serada...

Exo to jakim napięciem zasilany jest sonar w tym 230e ?
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

W sprawach sprzętu zadawajcie pytania na FORUM a nie poprzez PW !!

http://marec-ki.blogspot.com/
Exodus
Czytałem ten opis Wink
Sonar zasilany jest 3v, więc zasilanie poprowadze z aku które mam w łódce.
Podpytałem się osoby, która ma bzika na punkcie anten co i jak. Dla echosond pracujących na częstotliwości 433MHz najlepsza będzie antena o długości 16,5cm i do tego przeciwwagi o tej samej długości. Do tego można zrobić puszkę do której dajesz 2 paluszki AA (zastępcze zasilanie sonara, zamiast fabrycznej baterii zegarkowej).

Paluszki mnie troche martwią, nie wiem jak długo wytrzymają. Gdyby powiedzmy z miesiąc czasu, to chyba bym zainwestował w baterie aa. Jesli krócej, to lepiej podłączyć pod aku.

Zastanawiam się tylko po co są te przeciw wagi. W jednym rozwiązaniu jakie widziałem na jakimś portalu zagranicznym, ich tam wcale nie było.
Natomiast byłą antenka około 17 cm.
Będe kombinował Wink

marec-ki
Na antenach się nie znam Wink ale ten znajomy próbował mi tłumaczyć, że te przeciwwagi to mają być jakby ziemią dla anteny Wink dodał, że mogą ale nie muszą poprawić jakość sygnału między nadajnikiem a odbiornikiem.

W łódce masz aku 3V czy będziesz jakiś układ jeszcze wkładał z 6 na 3V ?
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

Exodus
No właśnie mogą a nie muszą Wink Narazie robie bez przeciw wag Wink
Z 12 na 3 v Wink bardzo proste w zrobieniu.
Narazie robie to bez wzmacniacza i sprawdzę jak faktycznie jest z tym zasięgiem. Nie ukrywam też, że taki wzmacniacz juz wiem jak zbudować. Tylko czy faktycznie jest sens wstawiania go, skoro i tak nigdy nie nęce powyżej 200 metrów. Najczęściej to odległość 100-150.

Exodus
Wałkuje temat, bo jak chce coś zrobić, to chce by miało to ręce i nogi Wink
Nasze bramy wjazdowe, garażowe. Mają anteny które pracują na częstotliwości 433,92 mhz Wink czyli dokładnie to samo co echo.

Te anteny przystosowane są ( tu moge coś palnąć) dokładnie do tych fal co ma echo.
Gość mi wytłumaczył tak :
Brama garażowa bez anteny otwiera się z 40 metrów max, a gdy dołożymy jej antenke zasięg zwiększa się do 300 metrów Wink
Powiedział, że daje sobie wacka obciąć jak nie zadziała Wink Dał mi taki link:
http://www.automa...lotow.html
W opisie jest :
Poprawa zasięgu działania pilota nawet do 300 m
(uzależniona od panujących warunków)

Czyli jak nie zasłaniają drzewa i płoty. Na wodzie nic nie zasłania. I ten mały pilocik do bram, potrafi wysłać sygnał z 300 metrów. To dlaczego echo ma tego nie zrobić Wink
Daje zdjęcie tej anteny gdyby link nie działał.
[img]http://img27.imageshack.us/img27/8061/antenaw.jpg[/img] is not a valid Image.

waldekp5 jakie foty chcesz ?
Edytowane przez Exodus dnia 13-08-2012 18:37

marec-ki
No ciekawe Wink a jaką długość ma ta antenka ? czy jakiś innych anten można użyć.

Widzę, że całkiem spory odcinek ma ten kabel od anteny do p-podobnie odpowiednika sonara. Ale czegoś jeszcze nie rozumiem. Skoro taka antena ma poprawić zasięg na 300m to co w takim razie z pilotem do bramy ? też trzeba go wyposażyć w antenę ?
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

mijacz55
Witam, Panowie co do tej antenki do bram itp. to owszem może i poprawic zasięg ale tylko w tych urządzeniach. Ja do echosony zastosowalem anteny 433MHz Ćwierćfalowe bo na takiej fali pracuje echosonda i uzyskalem zasięg nawet 300m. Montowane wzmacniaczów w 80% nie pomaga w poprawie zasiegu.. zwiekszają sie przez to zakłocenia itp. Ogolnie najprosciej kupic dobre anteny, przerobic zasilanie żeby wystarczało na dłużej i tyleSmile

Exodus
Ja do echosony zastosowalem anteny 433MHz Ćwierćfalowe bo na takiej fali pracuje echosonda i uzyskalem zasięg nawet 300m.

Szukałem teraz tego w necie, ale narazie z marnym skutkiem. Masz może foto tego ?

mijacz55
Jak znajde to wrzuce. W necie jest sklep który sprzedaje anteny własnie w tych częstotliwościach. Wpisz anteny prętowe 433Mhz i bedziesz mial krótkie, długie, pełno falowe itp

magister_123
Wywal starą antenę i dolutuj kawałek druta miedzianego o długości 16,6cm. Tyle w temacie.

stan2010
Popieram magistra. Miałem półroczny epizod z bramami nice. Można jeszcze pokusić się o antenę kierunkową, ale ona będzie większa od całego echa.
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

Exodus
To nie sztuka coś tam dolutować. Wydając na echo sporą kase, nie chce robić jakiś prowizorek. To ma mieć ręce i nogi. 40 zł za antene to nie majątek.

magister_123
Po co wydawać 40zł jak można użyć żyły miedzianej 4mm² na którą zakładasz koszulkę termokurczliwą. Różnicy w zasięgu nie będzie. Tego jestem pewien.
Ale jak to mówią: kto bogatemu zabroni. Wink

Exodus
Pewnie masz racje. Zastanawia mnie tylko jedno. Łódka ma 18 cm do sonaru, można dosztukować 10 cm kabla koncentrycznego ? bo może bym tak faktycznie zrobił.

marec-ki
A czemu tylko 10cm ? skoro łódka ma 18 cm do sonaru to powinno być co najmniej 18cm kabla Wink Bez obaw można dać nawet 30cm. Tłumienność przy takiej długości jest niemal zerowa.
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

Exodus
To dalej Wink Co z oplotem kabla, ma być podłączony pod mase, a druga strona do czego ?? Wiadomo że środek do anteny i co dalej ?
Nie jestem mocny w tej dziedzinie, tzn wiem ile wiem, ale wole się zapytać Wink

magister_123
Ekran podłączasz pod masę w sonarze. od strony anteny nie podłączasz do niczego. Po prostu ucinasz go równo z izolacją zostawiając tylko gorącą żyłę.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się