Listopad 14 2018 12:08:51
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
· Żabnica
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Jak przerobić echosonde bezprzewodową cel- zasięg 200m
pablojarocin
Witam.
Tutaj taka informacja jak przerobić fish findera.

A ja mam takie małe pytanie czy ktoś na internecie widział jak z przewodowej zrobić bezprzewodową??? Ja widziałem tylko jak właśnie się podpina pod transducer na kablu nadajnik a do wyświetlacza z tyłu zamiast tego kabla to odbiornik..
spotkał się z tym ktoś???

boluss
Są takie zestawy do kupienia nadawczo odbiorcze na internecie 433Mhz.
http://mbot.pl/transmisja-bezprzewodowa/116-modul-rf-433mhz-nadajnik-i-odbiornik.html

[img]http://mbot.pl/172-thickbox_default/modul-rf-433mhz-nadajnik-i-odbiornik.jpg[/img] is not a valid Image.

Nie drogie jest takie cacko więc można popróbować.

stan2010
Tak się zastanawiam-po co zasięg większy niż 200+ ?? ??
Wymieniłem antenki /koszt ~40,00 plus zagniatarka do SMA 80,-/, a w sumie nie łowię dalej niż 150m. Koledzy już zauważyli, że ponton i normalne echo wychodzi taniej niż bezprzewodowe wynalazki faja. Te małe FF są za prymitywne, żeby robić coś więcej niż wymiana antenek Wink. Normalne echo Eagle'a mam 20lat.
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

pablojarocin
boluss napisał(a):

Są takie zestawy do kupienia nadawczo odbiorcze na internecie 433Mhz.
http://mbot.pl/transmisja-bezprzewodowa/116-modul-rf-433mhz-nadajnik-i-odbiornik.html

[img]http://mbot.pl/172-thickbox_default/modul-rf-433mhz-nadajnik-i-odbiornik.jpg[/img] is not a valid Image.

Nie drogie jest takie cacko więc można popróbować.

Wiem że są takie moduły. Tylko jest pewnie pytanie jaki sygnał jest puszczany tym kablem. Ja mam przetwornik z kablem który ma 4 piny. Jak bym wiedział co jest tymi kabelkami puszczone to by było pół biedy. Wydaje mnie się że jedną parą jest puszczone zasilanie tego przetwornika, ale nie wiem na 100%. Już nie długo będę w polsce to biorę swoją echosondę do holandii i będę patrzył jak to zrobić. Drugą parą mnie się wydaję że jest sygnał z przetwornika do echo podawany. I teraz pytanie czy jest to sygnał cyfrowy czy analogowy, jaki ma przebieg. Itp. nie jest tak prosto podłączyć nadajnik i odbiornik. Bo jak podłączysz bez odpowiedniego dobrania to może się okazać że przetwornik poda sygnał dobry a odbiornik może pokazać co innego zła modulacja sygnału jakieś zakłócenia z otoczenia. I wiele innych czynników.

boluss
Jedna para przewodów czujnik temperatury, a druga para od sonaru.

stan2010
boluss napisał(a):

a gdzie zasilanie nadajnika ??

Z opisu
Zasięg: do 200m (w zależności od napięcia pracy, wielkości anteny i ukształtowania terenu)
Grin

faktycznie cena ouch, ale.... płytka sonaru pracuje na 3V, czyli drugi zasilacz do nadajnika i zabawa z anteną. W efekcie duuuża przeróbka płytek i konieczność rezygnacji z żółtej obudowy.
Przypominam, że 200+ uzyskałem wymieniając wyłącznie anteny bez ingerencji w elektronikę Wink.
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

Exodus
Stan u nas sie trza narobić, dopiero jak się spali z 3 urządzenia, wtedy wiadomo juz że trza robic najprościej Wink
To tak samo jak i piszą o humminbird, że daje opóźnienia. Jak nawkładają dziadostwa do środka to efekt jest taki nie inny, ale to i tak nie przegadasz, wiedzą swoje.
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

pablojarocin
Przypominam, że 200+ uzyskałem wymieniając wyłącznie anteny bez ingerencji w elektronikę Wink

Ja wymieniałem anteny i mi nic nie pokazuje. Tak jak by był ten sonar wyłączony. Jakie maksymalne można dać napięcie?? Ja mam transmiter JMR-TX1 i w nocie katologowej piszę że maks napięcie pracy 12V, nie spali to się to??

stan2010
Lutowania przeróbki trzeba zrobić bardzo czysto i dokładnie. Zdarz się, że odbiornik czasem u mnie nie widzi echa, bo może być błąd w wykonaniu dodatkowej antenki /coś nie kontaktuje/ i dla świętego spokoju zrobię drugą Wink.
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

boluss
stan2010 napisał(a):

boluss napisał(a):

a gdzie zasilanie nadajnika ??

Jakie zasilanie nadajnik w sondzie przewodowej???

boluss
A co do zwiększenia napięcia nadajnika, to jest to możliwe, wystarczy odseparować napięcie zasilające w żółtku transmiter i do niego podpiąć dodatkowe zasilani... to nie żadna magia.... Transmiter ma 4 nóżki z czego jedna jest masą zasilania środkowe są od sygnału i czwarta jest zasilanie tranmitera. Gdzieś w necie nawet czytałem że wytrzymuje on do 12V , oczywiście wraz ze wzrostem napięcia wzrasta moc nadajnika bodajże do max 12dbi.

stan2010
Czegoś nie rozumiem Sad
boluss napisał(a):
........
Jakie zasilanie nadajnik w sondzie przewodowej???

W takim razie, po co nadajnik w sondzie przewodowej ?? ??

Jeżeli chcesz mieć satysfakcję, że zrobiłeś .... to rób, ale licz się z kosztami i czas, czas, czas.... Echo kosztowało chyba coś koło 280,- ??
Kiedyś bardzo chciałem zrobić z malucha Wink [porsze] conf, też silnik z tyłu. Na szcęście miałem za mało pieniędzy Wink

Edit. Chyba załapałem Usmiech
Proponujesz zestaw nadawczo-odbiorczy za 20,- /w detalu/ do przerobienia echa przewodowego na bezprzewodowe ??
No to tym bardziej powodzenia Wink
Edytowane przez stan2010 dnia 04-11-2013 17:51
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

boluss
Kolego może byś szybciej łapał jak byś posty dokładniej czytał...
pablojarocin w poście wyżej wypytywał o takie coś także ja tylko mu odpowiadałem na jego pytania.
Widzę ze na każdym forum musi się znaleźć ten najmądrzejszy....

stan2010
Moje nieszczęście polega na tym, że pamiętam- np. to co już chciałeś sprzedać u nas i kupić /czy żółtko szlak trafił ?/. Ja nie pozwoliłbym sobie radzić komuś coś, czego sam nie sprawdziłem.
A ten problem
Widzę ze na każdym forum musi się znaleźć ten najmądrzejszy....

pozostawiam Tobie do rozważenia, bo nie miałem tyle wpisów co TY nawet po pół roku od zarejestrowania.
Uważam, że trzeba brać odpowiedzialność za swoje rady, a nie eksperymentować na cudzy koszt.
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

boluss
No to jak do końca nie wiesz o co chodzi to się nie wypowiadaj.
Tak żołtka szlak trafił , ale przerabiał go właśnie jakiś fachowiec z Poznanian, a żółtka kupiłem bo sam będę przerabiał.
A forum właśnie jest po to aby aktywnie w nim uczestniczyć i dzielić się swoją wiedzą z innymi.
Dobra widzę że ta konwersacja z tobą do niczego nie prowadzi....

waldekp5
Witam, nie rozumiem o co tyle wymiany niepotrzebnych słów. Te mikro moduły są stosowane do zdalnego sterowania alarmami, sterownikami bram itd. Nadajnik, odbiornik potrzebuje zasilania (+;-) oraz jeden przewód jest sygnałowy (data). Tx musi coś wysłać żeby Rx odebrał i zdekodował. Więc jeżeli echosonda przewodowa ma jeden przewód sygnałowy to nie problem przerobić. Jeżeli sygnał przesyła kilkoma przewodami to już się zaczyna problem, będzie brak linii sygnałowych. Następny problem z doborem anten, nie doczytałem na jakich częstotliwościach pracują . Wykonanie stabilizacji z 12V na 5V, 3,3V żaden problem w technologi smd bardzo małe wymiary.
Pozdrawiam

pablojarocin
Czy zwiększał ktoś napięcie tego żółtego sonaru?? z 3V na 12V?? Czy ten sonar się spali??

boluss
Jak podłączysz zamiast baterii 12V to na pewno coś spalisz... Można próbować odseparować napięcie zasilania samego transpondera... żółtka zasilić 3V a sam transponder max 12V ....
Tylko jedno pytanie....
Co mianowicie chcesz tym uzyskać?
Większy zasięg?
Przecież wystarczy tylko podmienić antenki na lepsze i zasięg od razu masz +150m. Po co ryzykować i tracić czas...
Antenki idealne nawet znalazłem w polskim sklepie gdzie komplet kosztuje ok 70 zeta, takie jak sprzedają na e-buy, bez żadnych przeróbek gniazda w odbiorniku...
Ale równie dobrym rozwiązaniem kupić kabel h-155 i samemu zrobić antenki.

marec-ki
Czy zwiększał ktoś napięcie tego żółtego sonaru

Zwiększałem. Wpierw na 6V i działało. Potem na 9V i już przestało działać Pfft
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

W sprawach sprzętu zadawajcie pytania na FORUM a nie poprzez PW !!

http://marec-ki.blogspot.com/
Exodus
Ja tam nie zwiększałem napięcia, ogromnie ważne są anteny. wybrać sie nad wodę poświecić pare godzin. Czasem przycięcie o 0.5 cm daję świetne wyniki Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się