Lipiec 26 2014 07:05:23
Nawigacja
· Regulamin
· Strona Główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Spinningowe
· Muchowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista 2014
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Ankieta
Łowiąc w nocy, jako sygnalizator brań używasz ?

Dzwoneczek
Dzwoneczek
3% [1 głos]

Świetlik
Świetlik
37% [14 głosów]

Elektroniczny sygnalizator brań
Elektroniczny sygnalizator brań
53% [20 głosów]

Małpka
Małpka
5% [2 głosów]

Inne
Inne
3% [1 głos]

Ogółem głosów: 38
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 01/07/2014 18:26

Archiwum ankiet
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Stanowisko karpiowe do 150 zł
paul86scyzor
Zamierzam sobie zakupić jakieś dobre ale nie za drogie stanowisko karpiowe tylko nie wiem jakie i czym się sugerować przy zakupie?!
Czy ktoś mi doradzi coś dobrego w cenie do 150 zł?
Edytowane przez Labedziak dnia 10-02-2010 09:31

Dudii
Szczerze??

To za 150 zł nie kupisz dobrego stanowiska.
Musisz dożucić drugie 150zł i to penie było by za mało na coś dobregoAngry
WĘDKARSTWO TO WSZYSTKO RESZTA TO H...

NA GŁUPIE PYTANIE GŁUPIA ODPOWIEDŻ

paul86scyzor
z tego co widzę na allegro to spokojnie się kupi za takie pieniądze i nie potrzeba 300zł na samo stanowisko bo sygnalizatory mi nie są potrzebne...

Dudii
Oczywiście,że kupiWink
Ale Ty zadałeś pytanie o jakieś dobre stanowiskoWink
Za taką kasę kupisz szmelc.

P.s.będziesz łowił karpie bez sygnalizatorów?

paul86scyzor
mam sygnalizatory tylko samo stanowisko mi potrzebne bo pomalutku szykuje się do sezonu...

LeszekL34
Dudii lubisz się lansować na łowisku że wywalasz tyle kasy na sprzęt ???,bo wydaje mi się że w tej chwili obrażasz co niektórych wędkarzy pisząc w ten sposób .

Kolego....
Nie wiem o co Ci chodzi.Nie wywalam kasy na sprzęty.Sam zastanawiałem się nad kupnem taniego stanowiska,ale mądrzejsi odemnie wybili mi to z głowy.Kupiłem sobie więc zwykłe widełki.
Nie miałem zamiaru nikogo obrazić.
Kolega poprostu chciał za 150 zł kupić dobrego PODA,więc mu napisałem.
Zresztą czego ja się wogule tłumaczedisa
Edytowane przez Dudii dnia 15-02-2009 10:55

michal184
LeszekL34 napisał/a:
Dudii lubisz się lansować na łowisku że wywalasz tyle kasy na sprzęt ???,bo wydaje mi się że w tej chwili obrażasz co niektórych wędkarzy pisząc w ten sposób .

To nie obrażanie tylko szara rzeczywistość ,ceny przyzwoitych podów zaczynają się grubo powyżej 200 zł.
Można wprawdzie kupić rod poda już za 70 zł ale to szmelc słabej jakości i niskiej funkcjonalności.

BynQ
Kupiłem w zeszłym roku rod poda Kongera ,troche delikatny ,ale po w kreceniu sygnalizatorów można było łowic ,łowiłem na 2 wedki ,trzecie pole srodkowe było puste .Kolega łowił na widełkach z sygnalizatorami i też mnie narzekał. Poprostu droższy rod to wygoda ,stabilnośc , moda i troche szpan ,a łowić mozna z powodzeniem na normalnym prostym sprzecie. Nidawno nabyłem tripod anakondy ,jeszcze dziewiczy
Nie ważne jaka ryba ,choćby mała płoćwww.otofotki.pl/img6/obrazki/kx9066_flyfisher1.gif

LeszekL34
Mam znajomego co na stary wysłużony sprzęt (zwykłe widełki pod wędki po 4zł ) wyciągnął więcej karpii z naturalnych łowisk niż co niektórzy z łowisk komercyjnych .Wiem że sprzęt karpiowy jest drogi ale sprzęt to nie wszystko ,sprzęt nie łapie:)

Szczepano
Za tą cenę polecam Ci kupić dobre podpórki.
A jak już rodpod czy tripod to tylko z nierdzewki a takowe możesz już kupić używane za jakieś 500 PLN

Exodus
Co do rodpodów, to wyżej mają racje. Są za lekkie, zle wykonane i z reguły zrobione na sztuke. Dobry pod kosztuje, dlatego też sam sobie zrobiłem kiedys na wzór foxa Wink http://www.narybk...admore=116
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Szczepano
Niezły też się zastanawiam nad wykonaniem wg. własnego pomysłu i też z nierdzewki, ale raczej coś na trzech nogach.
Edytowane przez Szczepano dnia 14-02-2009 22:26
Catch and Release

wiking2
Można się dowiedzieć gdzie jest giełda wędkarska albo jakaś hurtownia i wtedy będzie naprawde dużo taniej.
Pozdrawiam. Shock

LeszekL34
Paul86 wejdź w wędkarstwo karpiowe ,potem w karpiowe zasiadki i w zasiadkę 13.08-17.08 .Jest to opowiadanie Wojtka Nitro (jak dobrze pamiętam) i jest tam na jednej z fotografii jego kolega Krzysztof który ma identyczny stojaczek pod karpiówki ja ja ,ja co prawda przez parę lat używałem go przeważnie do łowienia federkami ale jak wybierałem się na sumy (na zbiorniku zaporowym ),czy karpiki to też służył mi bez zarzutu ouch,polecam ci go bo jest naprawdę bardzo trwały ,nie dostał jakiś dziwnych luzów przez te lata (cztery sezony),gwinty są całe a nie pozrywane ,no i kosztuje poniżej 200zł .Widziałem ostatnio w wędkarskim identyczny tyle że miał trochę węższą i zarazem wyższą górę co na pewno jest plusem jeżeli chodzi o łowienie karpików .Po niedzieli zajrzę do tego sklepu zapytam o cenę i jak mi się uda to zrobię zdjęcie i je tu zamieszczę Smile pozdrawiam wszystkich

Dudii
LeszekL34 napisał/a:

Kolego....
Nie wiem o co Ci chodzi.Nie wywalam kasy na sprzęty.Sam zastanawiałem się nad kupnem taniego stanowiska,ale mądrzejsi odemnie wybili mi to z głowy.Kupiłem sobie więc zwykłe widełki.
Nie miałem zamiaru nikogo obrazić.
Kolega poprostu chciał za 150 zł kupić dobrego PODA,więc mu napisałem.
Zresztą czego ja się wogule tłumaczedisa

Grzes77
images39.fotosik.pl/60/5f83716a9da2ef2am.jpg
Pod Kongera na focie to straszne dziadostwo, nie wiem czy to ten sam model co Bynq ale mój to szmelc.
Jeśli nie chcesz wydawać kaski na dobrego poda to zrób jak ja przed zakupem tego Kongerowskiego, czyli tak jak napisał Szczepano :
images40.fotosik.pl/60/807ee88dbbc3949bm.jpg
Ja trzy dni temu zamówiłem tripoda w Eurocarp za 404 zł, mają teraz promocję bo kosztuje normalnie 450 zł.
Musisz się zastanowić, ale nie kupuj tandety bo będziesz żałował, lepiej uzbieraj kaskę a na razie łów jak na focie powyżej Wink.

BynQ
Tak to to samo ,jakiś czas mozna na tym wegetować , a z czasem uzbierać na lepszy lub może być tajk że karpiowanie się znudzi Wink
Nie ważne jaka ryba ,choćby mała płoćwww.otofotki.pl/img6/obrazki/kx9066_flyfisher1.gif

Firecarp
Chciałbym coś niecoś dodać do tego co wszyscy napisali, jako że mam styczność z tego typu sprzętem, i chciałbym doradzić coś.

Za 150 zł nie kupisz poda. Piszę tak dla tego, że w tej cenie, to nie jest nawet pod, tylko stojak o lichej konstrucji, z badziewnych materiałów itp. Do tego nie stabilne. Bardzo niestabilne. Mój kolega używa zwykłego poda za 200 zł i widzę co się dzieje gdy ryba bierze, czy zacina wędki. To jest szmelc. Ja także miałem poda tylko na trzech nogach firmy Ultimate. Sprzedałem. Nie był zbyt stabilny jak dla mnie.

ROD PODY czy TRI PODY to zabawki dla wędkarzy-kolekcjonerów. Oczywiście, jeśli ktoś chce ich używać, proszę bardzo. Ja używam teraz zwykłych podpórek i jestem niesamowicie zadowolony. Mała kasa a stabilność o niebo lepsza. Oczywiscie polecam zwykłe podpórki dla tych którzy mają je gdzie wbić. Bo w niektórych sytuacjach tylko pod będzie odpowiedni.

I taki mały apel: Nie dajcie się zwariować panującej modzie na rod-pody, wędki za setki złotych i tym podobny sprzęt. To jest tylko sprzęt. Nic więcej. Każdy z nas musi sam zadecydować czy chce używać "fajowego" sprzętu i łapać karpie, czy też sprzętu normalnego i łapać karpie? Ja jestem za tą drugą opcją.
Myślę... więc łowię...

Grzes77
Wojtek tak w ogóle to się zgadzam, sam nie mam jakiegoś super wypasionego sprzętu, choć też nie tandetę. Jednak nie wszędzie zastosujesz podpórki. Jeśli brzeg jest normalny to spoko, ale jeśli masz kamienie to już klapa. Ja będę w tym roku pociskał najczęściej na główki i wbicie w miarę równo 4 podpórek to nie lada wyczyn. Dlatego zamówiłem poda Wink.

raczek39
Przylaczam sie do wypowiedzi Wojtka Nitro, za kilka zlotych mozesz kupic jedynie badziewie ktore wytrzyma jeden , moze dwa sezony, i po zawodach.Widzialem juz takie PODY u kolegow z ktorymi sie spotykam na rybach.Sprzet ktory kosztowal 50-60euro, wytrzymywal co najwyzej jeden sezon, bo to byla naprawde tania produkcja.Wg mnie , jesli mozesz , to korzystaj z widelek, to jest tanie rozwiazanie, i mniej ciezaru do noszenia, a jesli juz koniecznie chcesz kupic cos lepszego , to polecam Pody AnacondyouchFrown
"HEJA BVB HEJA"

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się