Lipiec 23 2018 15:40:11
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Kormoran
stefan12
Kormorany to największe chwasty naszych wód. Jeden kormioran potrafi zjeść kilka kilo ryb dziennie. Uważam że to dziadostwo należy jak najszybciej wytępić z naszych wód. Niewarto zarybiać wód bo i tak one wszystko wyżrą[tdown]

Skin
stefan12 napisał/a:
Kormorany to największe chwasty naszych wód. Jeden kormioran potrafi zjeść kilka kilo ryb dziennie. Uważam że to dziadostwo należy jak najszybciej wytępić z naszych wód. Niewarto zarybiać wód bo i tak one wszystko wyżrą[tdown]

W tym co mówisz jest troche prawdy lecz z twoim postem sie niezgodze. Kormoran jak każde inna istota ma prawo żyć na świecie a co sie z tym wiąże musi też zdobywać pożywienie. Kłusownik potrafi zabić znacznie więcej ryb niż kormorany, i na kłusownika nakłada się śmiesznie niskie kary. Kormorany na niektórych łowiskach to rzeczywiście plaga, więc zgodził bym sie na odstrzał kilku zwierząt żeby nie doszło do całkowitemu rozpanoszenia tych ptaków.
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."
Albert Einstein

"Catch and Release"

Casting&Spinning

dksstefan
To jest koniec dla stawu!!!!!! I co do Kormoranów, to zastanawiam sie co będzie za rok już jest ich bardzo dużo i co najgorsze nadal ssą pod ochroną!!!!!
Edytowane przez dksstefan dnia 10-03-2008 19:37
"Drgająca szczytówka"- najlepsza metoda łowienia!!!!

Jigass
Zauważyłem, że kormorany nie przepuszczą nawet małych jeziorek w lasach.
Jest ich coraz więcej.Na moim łowisku wyczuwam z roku na rok coraz to mniejsze pogłowie ryb.Uważam ,że jakaś regulacja powinna być.
Jakieś dodatkowe środki na zarybianie.
Edytowane przez Jigass dnia 13-03-2008 20:49

Labedziak
Dziś przeczytałem w niemieckiej gazecie codziennej Bild,(w Polsce Fakt)artykuł pt.

Kormorany wyjadają nasze jeziora z ryb.

Pisze w nim,ze od początku roku myśliwi mogą już strzelać do kormorana przez cały rok,wszędzie,gdzie popadnie,nawet w parkach narodowych.
Dotyczy to Landu - Nardrenia i Westfalia.
Nareszcie wszystkim weszło do głowy ze w rzekach i jeziorach jest coraz mniej ryb.

Dołączam zdjęcie z tej gazety,te górne zdjęcie,po lewej,jak kormorany siedzą na drzewie,jest zrobione na moim jeziorze.

images30.fotosik.pl/187/75d95c0b6516562bm.jpg
Edytowane przez Labedziak dnia 01-04-2008 00:05
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

Grzesiek
Myślę, że takie akcje odstrzału do łatwych nie należą... Od pierwszych strzałów spłoszy się większość stada (a bywają naprawdę liczne) i trzeba czekać, aż znów przycichnie i ptaki zajmą stanowiska. Co do zasadności odstrzału tego gatunku ptaków, uważam, że nie ma innej możliwości w niektórych miejscach. Tam, skąd wypierane są całkowicie inne ptaki drapieżne i gdzie znikają całe populacje ryb... Nie można się dzielić na ornitologów, ichtiologów i wędkarzy (chyba, że na użytek dyskusji) - trzeba ująć problem całościowo. Wziąć pod uwagę racje każdej z stron, ale należy postąpić możliwie neutralnie i optymalnie. Czyli jak najmniejszą ingerencją, zaspokoić potrzeby "środowiska przyrodniczego" w tym ludzi, którzy jako jedyni świadomie (myśląc) wpływają na przyrodę.
Edytowane przez Grzesiek dnia 01-04-2008 01:32
Gdzie żyje etyka, tam ryba nie znika ! ! ! Czasem i po szkodzie głupi
Nie zmieniam avatara ]:> Duze_Bu

Emil65
Kormorany na pewno wyjadają ryby,ale żeby cala winę zwalić na nią,to tez nie wiem czy to prawda.
Wędkarze,rybacy,zapory na rzekach, i coraz mniej miejsc do tarła,,to są mi się wydaje główne przyczyny spadku pogłowia ryb.

Bumbaa
o kurcze ale szkoda ile oni tych ryb zjedzą jakie straty Sad współczuje Wink db ze umnie na jeziorze nie mam ich Wink w sumie są ale tylko kilka parek Wink pozdrawiamFrown
Edytowane przez Bumbaa dnia 14-06-2008 13:35

Labedziak
Ciekawostkę zaobserwował i uwiecznił na zdjęciach kolega Frank Rettig.
W ciągu dwóch minut kormoran dwa ryzy połykał węgorza,a jemu udało się dwa razy wyslizgnac z żołądka ptaka na wolność,dopiero za trzecim razem ptak połknął węgorza na zawsze.

images31.fotosik.pl/337/d023f3f9b58f40bbm.jpgimages24.fotosik.pl/258/ac8594387ce7a410m.jpg

Labedziak
Dzis znowu byle na tym jeziorze z wyspa kormoranów.
Zauważyłem ze jest ich tam coraz mniej.
Pewnie dlatego ze już nie maja gdzie siedzieć.

Pierwsze zdjęcie jest z tamtego roku,pozostałe dwa dzisiejsze.
Nawet tych suchych drzew jest coraz mniej Shock

images34.fotosik.pl/346/24efaea91edbc07em.jpgimages23.fotosik.pl/265/b1de659f07f97428m.jpgimages50.fotosik.pl/1/85e881d937ee5c5cm.jpg

mazurek
stefan12 napisał/a:

Kolega ma chyba tyle lat ile w nicku. Kormoran zjada ok. 0,5kg ryb dziennie bądź więcej jeśli trafi na pojedynczy większy posiłek. Wytępić to możesz kiełbie we łbie...

Kormoran to piękny i inteligenty ptak (polecam "Wyspę Kormoranów" mistrza Puchalskiego) niestety aktualnie deczko go za dużo. Jestem za utrzymaniem corocznego, niewielkiego odstrzału.

Emil65
mazurek napisał/a:
Kolega ma chyba tyle lat ile w nicku. Kormoran zjada ok. 0,5kg ryb dziennie bądź więcej jeśli trafi na pojedynczy większy posiłek. Wytępić to możesz kiełbie we łbie...

Kormoran to piękny i inteligenty ptak.
Jestem za utrzymaniem corocznego, niewielkiego odstrzału.

Jak codziennie z 50 kormoranów zleci na jedno,małe jeziorko,to przez miesiąc nie ma ryb.

A kormoran jest na pewno inteligentny,ale nie piękny.
Powinni odstrzelić,ale 80 procent.

[img]http://images33.fotosik.pl/447/fe0cc08021f055d8.jpg[/img] is not a valid Image.
[img]http://images38.fotosik.pl/52/a5ed3206de96a154.jpg[/img] is not a valid Image.
[img]http://images35.fotosik.pl/52/6c77639d261b0c14.jpg[/img] is not a valid Image.
[img]http://images36.fotosik.pl/52/2d68ab3443dcb139.jpg[/img] is not a valid Image.
[img]http://images46.fotosik.pl/52/b41bec882b3e1527.jpg[/img] is not a valid Image.
[img]http://images41.fotosik.pl/52/2db579d01df7ab55.jpg[/img] is not a valid Image.

catchandrelise
Po pierwsze to kormoran wcale nie jest ptakiem chronionym w Polsce. Ma okres ochronny podczas lęgów (podobnie jak ryba podczas tarła). Uprawnieni do rybactwa po za okresem ochronnym mogą do nich strzelac np: jak kormorany przylecą nad staw hodowlany to pracownicy albo właściciel mogą je odstrzelic tak samo na PZW i tak samo na wodach dzierżawionych.
Po drugie wydaje mi się, że nagonka na te ptaki jest w wielu przypadkach spowodowana tym, że rybacy swoje działania przez, które ryb jest w wodzie coraz mniej probują (i w wielu przypadkach skutecznie) zamaskowac mówiąc, że kormorany zjadaja tyle ryb, że ich nie długo nie będzie.
Tak samo my wędkarze nie lubimy ich albo nienawidzimy, bo szkoda nam ryb, które my moglibyśmy złapac.
Po trzecie musze sie przyznac, że nie wiem dokładnie co jest naturalnym wrogiem kormoranów i co reguluje ich populacje, ale jestem pewny, że dziś te ptaki rozmnażaja sie w tak zastraszającym tępie, ponieważ człowiek zakłócił rownowage w środowisku. (Wiem, że bielik poluje na kormorany, ale czy coś jeszcze to nie mam pojęcia).
Po czwarte kiedyś kiedy to ludzie nie ,,panowali'' jeszcze nad wodami i nie chcieli miec wszystkiego co żyje i co możliwe do zjedzenia wyłącznie dla siebie kormorany redukowały liczbę ryb by nie było ich za dużo. Teraz kiedy człowiek doprowadził do tego, że ryb jest niewiele kormoran nie jest potrzebny do redukcji ilości populacji ryb a my ludzie nie chcemy by zjadł nam tą resztke , która się ostała.
Podsumowując może z tego co napisałem wcześniej wynikałoby, że jestem wielkim miłośnikiem tych ptaków, ale wcale do końca tak nie jest. Chciałem tylko uświadomic niektórym, że w naturze same z siebie takie sytuacje nie powstają, to człowiek spowodował, że jest tak jak jest. To ludzie zachwiali równowagę w środowisku i to my musimy postarac się to naprawic. Jestem za kontrolowanym odstrzałem tego ptaka tam gdzie populacje są bardzo liczne np: jak jest 100 par na jakims jeziorze, ale gdy jest kilka par to uważam, że wtedy nie powinno sie do nich strzelac. A po za tym by te działania miały sens musimy chronic naturalnych wrogów kormorana, którzy w sposób naturalny będą regulowac ich populacje. W przeciwnym wypadku możemy sobie strzelac do woli a populacja kororanów i tak bedzie sie odnawiac. Po za tym niekorzystnie dla nas dziala ocieplenie klimatu, ponieważ przez nie coraz częściej i w coraz wiekszych ilościach u nas zimująSad

Przepraszam za to, że sie tak rozpisałem, ale chciałem dokładnie przedstawic moją opinie na ten ważny tematSmile.
Edytowane przez catchandrelise dnia 23-01-2009 23:08
Kiedy wytniemy ostatnie drzewo, kiedy ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba, odkryjemy że nie można jeść pieniędzy.

Rodryg
michal_czyb napisał/a:
Ostatnio byłem w sierpniu na biwaku tygodniowym, gdzie stawiałem swoje pierwsze kroki z wędką. Tam jest więcej kormoranów niż ryb!!! Ciekawe jak kormoran by sie czuł gdyby go ryby jadły. Moim zdaniem to szkodnik którego trzeba wytępić, przez te jego sranie tylko drzewka schną, a ornitolodzy jak tak kochają te ptaki to niech je wszystkie wyłapią w cholere w klatke wsadzą i karmią sami i żeby nie wyżerały nam wiecej ryb...Sad

To stawiaj te pierwsze kroki w innym miejscu. To może Ty wyłap wszystkie rybki, wsadź sobie w kryty basen i wtedy łów ? "Ciekawe jak kormoran by sie czuł gdyby go ryby jadły" - to już jest poniżej krytyki.

A co do wypowiedzi użytkownika Labedziak, to w tym czasie, w którym kormorany zniszczyły ową wysepkę, pewnie udało ci się wyprodukować ilość śmieci wystarczającą na zniszczenie dziesięciu takich.

Ogólnie, nie traktujcie ptasiarzy z góry, pogardliwie, z lekceważeniem, a wy to co, tacy zajebiści jesteście ? Jeden lubi ryby łowić, drugi oglądać ptaki, trzeci to i to.

Człowiek nie ma monopolu na korzystanie z zasobów natury, kormoran jest jej częścią i natura na 100% poradziłaby sobie. Wy reprezentujecie bardzo płytkie myślenie: zjada ryby -> trzeba zabić, spalić, wytępić, przetrzebić, a gdzie wasz rzekomy szacunek do natury ? Może trochę pokory ? Mało łowisk w okolicy ? Dupska się ie chce ruszyć ?

rebok23
Mój wróg, po jego ataku na dolną część wisły czyli okolice solca nad wisła nic nie brało przez miesiąć. A ludzie opowiadali jak dużo ryb zjadły i poraniły potwory . A jak ktoś rzucał w ich kierunku kamieniami to nawt tego nie zauważały zero strachu przed ludzmi. pozdrawiam ludzi nielubiących kormorany.
Edytowane przez rebok23 dnia 24-01-2009 10:25
XP DEUS

Exodus
Widze że co poniektórym faktycznie z tymi kormoranami sie przestawiło. Dlatego pokasuje pare postów.
To co zjada kormoran, to jest tylko malutka namiastka. Przyroda radzila sobie z tym przez miliony lat i nigdy nic złego z tego nie wynikało.
Pisanie że przez kormorany ryb nie ma, jest totalną głupotą.
Szczupak zjada o wiele więcej ryb niż te kormorany.

Dlatego zanim coś napiszemy, zastanówmy się 20 razy. Fakt jest taki, że inni moga powiedzieć, że wędkarstwo to wielkie kaleczenie ryb. Dla kogos kto się miłuje w ptakach, takie stwierdzenia o odstrzeleniu moga byc drażliwe. Starajmy się wszystkich rozumieć.
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

miros
Nie wiem czy też wszyscy wiedzą co się dzieje z nadmiarem ryb w łowisku po zimie, lub bardzo upalnym lecie???
A mianowicie występują przyduchy, śnięcie masowe ryb.
Nie można przypisywać wszystkiego naturze, że ona jest głównym winowajcom w wyginięciu ryb, w postaci kormoranów , perkozów czy nawet wydr, na kilkudziesięciu hektarowych zbiornikach te stworzenia nie są wstanie wyrządzić tak dużej szkody, jak rybacy, czy wędkarze???
Co do wędkarzy proste liczenie pomnożyć to przez minimalną ilość członków np., 1000 danego koła, razy kilkadziesiąt wypadów nad wodę, plus kilka kilogramów ryb dziennie??? Niezły wynik.
Inne stworzenia wypadają cienko, przy tym liczeniu.

okoniolowca
U mnie na rzece są 2 kormorany, dobrze znam ich siedliska. I często widzę jak wynurzają się po długim nurkowaniu z plotką w dziobie. Nigdy nie widziałem żeby wyją rybę powyżej 15cm wiec angielskie chyba nie są tak żarłoczne. 2 ptaki na ponad 5 mil rzeki nie wyrządzą dużych szkód wręcz przeciwnie gdyż u mnie jest zbyt duża populacja szczupaka takich od10 do 25cm są tysiące.. i na pewnych odcinkach ryby białej w ogóle nie ma.
Jeżeli kiedyś zobaczę jak wcina węgorza... lub inny rzadki gatunek dopiero zmienię moje zdanie na temat tych ptaków.
Złowiłem rybę, ryba to wie i ja to wiem. I to mi wystarczy. Wink

bobo160
Na Holenderskim portalu wędkarskim znalazlem ciekawy film, jak Kormoran upolował wegorza disa http://www.sportv...alscholver
Świdnica images45.fotosik.pl/48/25963d03907384cem.jpg Kapellen

okoniolowca
Widać ze te latające gnidy lubią tez pstrągi...
images44.fotosik.pl/93/f079db5b9b301827m.png
Najbardziej nienawidzę ich za to ze zjadają węgorze a tak to niech se te plotki itp jedzą. Najgorzej jest gdy stado tych ptaków osadzi się gdzieś na jeziorze.

EDIT: Tu jeszcze znalazłem 2 zdjęcia pokazujące jak pałaszuje ryby.
images48.fotosik.pl/93/70c8f786294573aem.jpeg images46.fotosik.pl/93/17cbfa63d81acbe0m.jpg
Edytowane przez okoniolowca dnia 28-03-2009 21:04
Złowiłem rybę, ryba to wie i ja to wiem. I to mi wystarczy. Wink

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się