Lipiec 18 2018 23:40:45
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Kormoran
Labedziak
Dziś złapałem pstrążka uszkodzonego przez kormorana,nieładnie te rany wyglądają,a ile tak uszkodzonych ryb pływa?

images40.fotosik.pl/113/1c9472a0bd2f5b06m.jpgimages50.fotosik.pl/117/3616b026fb6d6883m.jpg
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

piecior92
U nas teraz pzw będzie robiło odstrzały kormoranaWink

olekdom
Jak widzę odpowiedzi niektórych użytkowników to życzę im żeby to ich ktoś odstrzelił...Ludzie piszą głupoty bo wogole nie mają zielonego pojęcia na ten temat. Kormoran poluje głównie na ryby osłabione czyli oczyszcza nasze wody z ryb chorych lub słabych. Jeżeli ludzie strzelają do kormoranów to ja jestem za tym, żeby zaczęto strzelać do wędkarzy którzy biorą złowione ryby...Kormorany tak samo jak inne żywe stworzenia mają prawo do życia!!!!!! A z podejściem w stylu wystrzelać wszystko co nam nie odpowiada daleko nie zajdziemy. Powinniśmy dbać o naturę i cieszyć się, że te piękne ptaki możemy jeszcze spotkać nad swoimi wodami!!

Labedziak
olekdom napisał/a:
.Ludzie piszą głupoty bo wogole nie mają zielonego pojęcia na ten temat. Kormoran poluje głównie na ryby osłabione czyli oczyszcza nasze wody z ryb chorych lub słabych.

Ze wszystkim się zgodzę,ale nie z tym co zaznaczyłem.
Byc może jeden kormoran i łowił chore ryby,ale na 200 kormoranów.

A zobacz np.ten film,gdzie on łapie chore rybki?

[youtube]0JM3C21uQm4[/youtube]

olekdom
Kiepski argument. Pokazałeś kormorana polującego na narybek. A ponad 70 % tej ławicy i tak nie dożyje wieku rozrodczego, bo upolują je inne ptaki, ryby lub zabiją choroby. Również nie wiem czy wiesz ale ryba która dla Ciebie jest "zdrowa" (zewnętrznie w dobrej kondycji) może byc chora czego Ty nie widzisz a ptaki takie jak kormoran tak, co potwierdzają badania naukowe. Żeby nie było- jestem studentem ochrony środowiska, lecz nie przywiązuję się do drzew i jakoś specjalnie nie miłuję się w ptakach, nie chcę ich tu bronić bo nie są one niczemu winne.

kolamilan
Więc z tego co wynika jak pisze kolega z forum OLEKDOM ze wydry też powinniśmy podziwiać nad wodami jak wcina nam ryby? Odstrzelenie jest przesadą i może złym określeniem ale też nie przesadzajmy z tym że kormorany nie robią nam przeszkód i nie wycinają ryb...

olekdom
Dla takiego kormorana czy wydry to my, ludzie jesteśmy przeszkodami. Te zwierzęta żyją na tych terenach od tysięcy lat i to my jesteśmy dla nich intruzami i nie pozwalamy im spokojnie żyć. Wg mnie nie powinniśmy ingerować za bardzo w naturę. Jazk nie było człowieka to przyroda żyła swoim życiem, a jak pojawił się człowiek to ubzdurał sobie, że on jest panem tego wszystkiego i wszystko mu wolno...

lukaszek27
Jestes ekologiem?? My placimy skladki na zarybianie naszych wód. niech zwolennicy kormoranow placą ile jest par w polsce pomnozyc ila kazdy z kormoranów zje i placic. Dzis przez takich ekologów nic nie mozna zrobic w kraju drogi stoją bo jakis szaleniec wejdzie na drzewo i nie mozna go zciąć ja bym ciął te drzewo ciekawe kto pierwszy zejdzie z tego drzewa. Bez przesady tdo tez szanuje przyrode !!ale jak cos trzeba zrobic to poprze to. jakby do mnie na staw przylecial kormoran zrobil bym wszystko aby go usunąć nawet jak nie bedzie to zgodne z prawem
Edytowane przez lukaszek27 dnia 05-05-2009 13:55
lubie łowić rybki i kobitki...pozdrawiam was.

olekdom
Po twoich postach w tym temacie wątpię, że szanujesz przyrodę. Przez takie "szanowanie" niedługo wszystko zniknie z tej palnety, począwszy od kormoranów, wydr a później ryb. Nie jestem ekolgiem ani jakimś wielkim miłośnikiem kormoranów. Poprostu zależy mi na tym aby przyroda żyła swoim życiem, abyśmy mogli cieszyć się jej pięknem. Gdy człowiek nie ingerował w przyrodę to jakoś problemów nie było i wszyscy byli zadowoleni, w jeziorach były ryby i to nie takie małe jak dziś pływają. Zamiast mówić, że należy "wytępić to dziadostwo z naszego kraju" lepiej wziasć się za kłusowników którzy sieją dużo większe zniszczenie.
Szkoda, że nikt nie protestuje gdy jeziora sa zarybiane szczupakiem, sandaczem. Przecież te ryby również zjadają inne ryby...może je wystrzelić? Nie! A dlaczego? Bo przecież możemy je złowić, w przeciwieństwie do kormoranów...i tyle wam te ptaki przeszkadzają...

A co do płacenia za kormorany...pozostawię to bez komentarza...Również nazywanie ekologów "szaleńcami" jest trochę nie na miejscu...Gdyby nie Ci szaleńcy to żyli byśmy w betonowej dżungli i łowili papierzaki w ściekach.
Edytowane przez olekdom dnia 05-05-2009 14:21

pawjan
U mnie nigdy kormoranów nie było a teraz na jeziorze to jest ich pełno Sad
Więc powinno się wprowadzić odszczał na kilka sztuk

turki11
W polsce to wogole ludzie nie przywiazuja szczegolnej wagi do ochrony srodowiska. Pozniej tak sie dzieje ze w angli i na zagranicznych lowiskach ryby sa potezne a w polsce tylko kupna ikra. !! Zobaczycie co bedzie za 10 lat bedzie czysto nad woda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kolamilan
OLEKDOM- mam pytanie, wędkujesz??

olekdom
Jakbym nie wędkował to by mnie tu nie byłoWink I od razu uprzedzę kolejne pytania- nie, nie przeszkadzają mi kormorany oraz inne drapieżne ptaki czy też wydry nad wodą. Większymi szkodnikami są moim zdaniem kłusownicy i niektórzy wędkarze czy jak kto woli mięsiarze.

Labedziak
olekdom napisał/a:
I od razu uprzedzę kolejne pytania- nie, nie przeszkadzają mi kormorany oraz inne drapieżne ptaki czy też wydry nad wodą. Większymi szkodnikami są moim zdaniem kłusownicy i niektórzy wędkarze czy jak kto woli mięsiarze.

Być może mieszkasz w okolicach,gdzie te ptaki nie występują.
Ale ja siedzę na rybach i widzę całą kolonie kormorana na wyspie.
Wyspę zniszczyli,drzewa poumierały,to teraz siedzą na ziemi Wink
I jest ich po prostu za dużo.
Nie wiem,niech podbierają jajka z gniazd na wiosnę,to tyle ich nie będzie,bo czy odstrzały pomogą,to nie wiem.
Olek,wiesz,ja tez lubię obserwować ptaki i inne zwierzęta,dlatego tez niejeden raz idę daleko na łowisko,żeby mieć spokój i przebywać w naturze,ale jakoś do kormorana nie czuje sympatii.

Exodus
Ja napisze jeszcze raz Wink
Olekdom ma tutaj racje. Przyroda doskonale sobie radziła prze tysiące lat i ryby były.
Problem polega w czym innym, nie w tych gadach, ptakach itd.
Obniżenie się wód, wielkie zanieczyszczenia wód. Jeszcze pare lat temu, każde uprawne pola były systematycznie nawożone, co po deszczu spływało do jezior i rzek.
Cała ta chemia nie pozwalała na poprawne rozwijanie sie życia w wodzie. Zobaczie co się stało z wisłą ?
Nie będe się rozpisywał , ale z każdym dnie sytuacja z rybami u nas sie poprawia.
Kiedys każde scieki szły w potok, dziś tego nie ma. Każdy, lub prawie każdy ma kanalizacje.
Dlatego dostawcie ptactwo i gady w spokoju Wink naprawde znikome straty Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

BartosH
Rozwój przemysłu prowadzi do tego, że ptactwo np. kormorany musi wynieść się ze swoich dotychczasowych miejsc bytowania, znajduje sobie taką wyspę, gdzie spokojnie sobie żyje, mnoży się, poluje na ryby, czasem pudłuje i później Łabędziak łowi takie okaleczone pstrągi...conf. Moim zdaniem należałoby zmniejszyć populację kormorana na tym zbiorniku, bo do niczego dobrego to nie prowadzi.
Nigdy nie kłóć się z głupim - ktoś mógłby nie zauważyć różnicy między wami...

olekdom
Co do odstrzału kilku osobników lub pozbierania jajek, żeby więcej się nie wykluło to się zgadzam, pod warunkiem, że rzeczywiście występuje tam bardzo duża populacja kormorana. A jeżeli nie to zostawił bym te ptaki w spokoju bo jak już wcześniej pisałem szkody wyrządzone są naprawdę nie wielkie w porównaniu z wpływem działalności ludzkiej na zasobność wód w ryby.

catchandrelise
lukaszek27 napisał/a:
Dzis przez takich ekologów nic nie mozna zrobic w kraju drogi stoją bo jakis szaleniec wejdzie na drzewo i nie mozna go zciąć ja bym ciął te drzewo ciekawe kto pierwszy zejdzie z tego drzewa. Bez przesady tdo tez szanuje przyrode !!ale jak cos trzeba zrobic to poprze to

Ja nie jestem jakimś ekooszołomem i wiem ze drogę trzeba zbudowac, bo jest to nam potrzebne, ale dlaczego ta droga ma akurat biec przez najcenniejsze przyrodniczo tereny. Gdyby ci ,,mądrzy'' co opracowują projekt od razu pomyśleliby o ochronie przyrody tak jak trzeba to nikt na drzewach nie musiałby się wieszac. Po za tym Polska taki kraj, że dopóki się na drzewie nie powiesisz i nie narobisz wielkiego szumu to wszyscy ciebie, twoje petycje i pisma maja w dupie.conf
A olekom bardzo mądrze gada o tym, że kormorany nam przeszkadzają po prostu dlatego, że chcielibyśmy miec wszystko co tylko się da zjeśc lub w jakiś inny sposób wykorzystac dla siebie. Kormoran zjada nam nasze ryby a złapac go nie można-wytępic. Ja osobiście jestem za odstrzałem, ale w stopniu tylko takim jak trzeba a nie całkiem, żeby nam więcej ryb nie zjadał.
Edytowane przez catchandrelise dnia 05-05-2009 21:55
Kiedy wytniemy ostatnie drzewo, kiedy ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba, odkryjemy że nie można jeść pieniędzy.

Przemo
Znalazłem taki oto jeszcze artykuł o tych
szkodnikach.
http://www.rybobranie.pl/wiadomosci/2438/24/dwiescie_ptakow_znajdzie_sie_na_celowniku_mysliwych

Moim zdaniem populacja tych ptaków powinna być mocno kontrolowana bo ostatnio będąc na mazurach widziałem stado Kormoranów jak przyleciało i zrobiło taką rzeźnię na jeziorze że oczom nie wierzyłem.Grin Polują całym stadem i naganiają sobie ryby jak delfiny normalnie!!! Sad

pozdrawiam ALL. Wink

Pozdrawiam Wszystkich....
Złów i wypuść.....ouch

vectra1998
W przyrodzie już tak jest. Budowa łańcucha pokarmowego i zależność między konsumentami wyższych rzędów i niższych działa od setek tysięcy lat tak samo. Na przykładzie jest 10 000 ryb i 10 kormoranów. Jedzienia mają pod dostatkiem więc się rozmnażają coraz bardziej i coraz bardziej aż osiągną pewne apogeum i zaczną gwałtownie zmniejszać liczbę osobników z powodu zbyt małej liczby pokarmu. Liczba drapieżników maleje a ryb rośnie aż osiągnie apogeum i od nowa w kółkoWink Przyroda sama sobie poradzi.
nie ważne czym łowisz, ważne jak łowisz!

Nie mam 13 lat !!! Chociaż bym chciał mieć Wink

AmurTeamWołowice

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się