Luty 25 2018 14:12:39
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Latarki wędkarskie
lberlinski
A czemu pokazujecie tylko latarki czołowe? Zwykłych nie używacie? Heh tego lata np. widziałem fajny patent jak koleś sobie dowświetlał orientacyjnie stanowisko, mianowicie porozstawiał przy różnych swoich rzeczach takie zwykłe wkłady do zniczy ( wysokie plastikowe). I tak np. jedna świeczka stoi koło wiadra z zanętą, druga przy krzesełku itd. Patent fajny i tani na ciepłą , letnią pogodną noc. Wiadomo , że na deszcz się nie nadaje ale fajnie wygląda i wbrew pozorom sporo światła daje.
A co do zwykłych latarek ręcznych to sam poszukuję na ten rok czegoś pożytecznego i najlepiej akumulatorowego.Wink
d.vader.w.interia.pl/sygnatura%20new.jpg

Adam014
lberlinski głównie mówi się o latarkach czołowych, bo są najwygodniejsze dla wędkarzy, gdyż ma się wolne ręce, a to jest bardzo ważne podczas holu ryby i to jest bynajmniej dla mnie jedna z najważniejszych cech.Po prostu jest to wygoda.
Paweł,a z kolei czołówki Petzla są używane przy wspinaczkach, jakiś ekspedycjach, więc to też musi być solidny sprzęt i taki jest.Wink
Wiatr ze wschodu ryby chodu.

Pawel_Bog
A wiesz, sprawdziłem tego MagLite'a. Ta firma produkuje tylko latarki, nie mają w swojej ofercie czołówek. Wink Z całą pewnością te Petzle to porządny sprzęt. Wink Ale jednak MagLite'y to najlepsze latarki na całym świecie, używane przez amerykańskie wojsko. ouch Także tutaj mocno bym polemizował. Wink Ale z kolei Petzl głównie działa w turystyce i podobnych, tak jak mówisz. I w tym przypadku chyba bardziej pasują te czołówki Petzl. ouch

P.S. - A co do światełka nad wodą to rówież wybrałbym czołówkę, jest dużo wygodniejsza. Obie ręce wolne.. Wink
Edytowane przez Pawel_Bog dnia 08-01-2010 21:49
Amur (Ctenopharyngodon idella)
[img]http://pzw.slupsk.pl/ryby/m/1.jpg[/img] is not a valid Image.

Amur jest rybą żyjącą w grupie, liczącej kilka lub kilkanaście osobników. Gdy woda ogrzeje się do temperatury ok. 12 stopni Celsjusza, ryba rozpoczyna żerowanie. Zimuje w grupie, w pobliżu dna, w tym czasie ryba nie pobiera pokarmu, a ciało amura pokrywa się grubą warstwą śluzu.

lberlinski
No ja jak holuję rybę , to przeważnie ktoś mi przyświeca i podbiera więc czołowa mi nie potrzebna. Miałem ale jakoś taka nie praktyczna ( szczególnie w rozmowie z kimś- wiecie co cho). Ja cenię przede wszystkim zwykłą , poczciwą latarkę ręczną. Musi dawać mocne światło, daleko świecić i żeby bateria lub aku długo trzymałoWink

A co myślicie na temat tego pomysłu z wkładami od świeczek co opisałem wcześniej? Może to głupio brzmi, ale na żywo efekt na prawdę jest bardzo dobryWink

misiek_sw
A ja mam czołówkę i nie wyobrażam sobie nocnych łowów bez niej ...Mam również taką jak talerz deserowy okrągłą diodówkę do oświetlania od górnego stanowiska i do czytania np książki ,a co do mocnych latarek szperaczy mam jedną pół metrowa patrolówkę MagLite'a i taka poręczną cieniutka 20 cm MagLite'a naprawdę solidne mocne latarki i dają bardzo dużo światła na bardzo dużą odległość no i można taka się obronić i używać jej jako pały na bandziora... images46.fotosik.pl/245/4d848f8254c15469m.jpg images35.fotosik.pl/100/f7c963ec9d64f081m.jpg [img]http://images50.fotosik.pl/246/f4616af9b635639am.jpg[/img] is not a valid Image.
Edytowane przez misiek_sw dnia 09-01-2010 10:54

Pawel_Bog
misiek_sw napisał/a:
A ja mam czołówkę i nie wyobrażam sobie nocnych łowów bez niej ...Mam również taką jak talerz deserowy okrągłą diodówkę do oświetlania od górnego stanowiska i do czytania np książki ,a co do mocnych latarek szperaczy mam jedną pół metrowa patrolówkę MagLite'a i taka poręczną cieniutka 20 cm MagLite'a naprawdę solidne mocne latarki i dają bardzo dużo światła na bardzo dużą odległość no i można taka się obronić i używać jej jako pały na bandziora... images46.fotosik.pl/245/4d848f8254c15469m.jpg images35.fotosik.pl/100/f7c963ec9d64f081m.jpg [img]http://images50.fotosik.pl/246/f4616af9b635639am.jpg[/img] is not a valid Image.

Dokładnie. ouch W dodatku latarki MagLite'a mają ruchomą główkę, i można ustawiać sobie szerokość, kąt, i ostrość światła. Wink

EDIT: A co do pomysłu Łukasza, to mi tam się podoba. Wink Ustawić sobie takie świeczki przy paru punktach, na przykład jeden wkład przy zanęcie i robakach, a drugi gdzieś tam jeszcze, i raz jakieś ciepło daje, a jednocześnie pełni funkcję światła. ouch
Edytowane przez Pawel_Bog dnia 09-01-2010 11:14

Amur jest rybą żyjącą w grupie, liczącej kilka lub kilkanaście osobników. Gdy woda ogrzeje się do temperatury ok. 12 stopni Celsjusza, ryba rozpoczyna żerowanie. Zimuje w grupie, w pobliżu dna, w tym czasie ryba nie pobiera pokarmu, a ciało amura pokrywa się grubą warstwą śluzu.

Semi
Mag Lite to bardzo dobra firma, ale kosztuje swoje, nie wiem czy jest sens płacić około 100 zło za latarkę, czołowa by była trochę tańsza i w sumie jako wędkarze powinniśmy się na niej skupić, ponieważ nie wyobrażam sobie nocnego łowienia bez takiej latarki. Co do cen , to około 6-7 lat temu kupiłem na bazarze latarkę czołową jakiejś firmy, jak ja to nazywam "krzak", czyli czort wie jakiej. Mam ją do dziś, wygląda prawie identycznie jak ten Mag Lity ze zdjęcia powyżej, a kosztowała 12 zł. W zeszłym roku kupiłem identyczną ojcu i kumplowi, płaciłem 15 zł za sztukę. Najlepsze jest to, że jak założę baterie , 3 małe paluszki, na wiosnę , to przez cały sezon mam z głowy, tak mało prądu czerpią. Średnio w roku obskakuje 15-25 nocek, do tego doliczyć trzeba łapanie rosówek i inne przydomowe prace, na tych 3 bateriach latarka ta daje radę przez rok. W tamtym roku moja córka wygrała w konkursie plastycznym trochę sprzętu wędkarskiego, była tam maleńka , niebieska czołówka Jaxona, na 2 baterie, powiem szczerze, że jej też używałem cały rok i te 2 baterie wytrzymały. Zakładam, że nie ma sensu płacić kupę kasy za firmówki, diodowe latarki innych firm też sobie radzą i to wcale nie gorzej.
Edytowane przez Semi dnia 09-01-2010 14:00
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Pawel_Bog
Wcześniej ktoś napisał, że poszukuje dobrej latarki. A więc napisałem o najlepszej, przynajmniej ja tak uważam. Tutaj Semi masz rację pisząc o tym jak drogie są produkty MagLite. Powiem więcej, u mnie w dobrym sklepie gdzie widziałem te latarki, kosztowały one 150 zł. i to nie był najwyższy model. Wink Dlatego czołówka czy latarka za 40-50 zł. też da radę. Wink

Chcieli dobrą latarkę to napisałem o MagLite. Ale z całą pewnością produkty za 50 zł. też dadzą rade. Wink Chociaż biorąc pod uwagę, że latarka za 150 zł. posłuży parę długich lat, to na przestrzeni czasu wcale nie wyjdzie tak drogo.

EDIT: Semi, latarki MagLite nie są diodowe. Wink
Edytowane przez Pawel_Bog dnia 09-01-2010 16:08

hubal
Ja polecam wszelkie modele petzla. Sam mam model tikka juz od paru dobrych lat i każda kolejna lampka będzie tej firmy.

Semi, stań na nocce z latarką za 15zł obok wędkarza z "markową" czołówką i zobaczysz różnicę. O parametrach typu waga nie wspominam.

Semi
Semi, stań na nocce z latarką za 15zł obok wędkarza z "markową" czołówką i zobaczysz różnicę. O parametrach typu waga nie wspominam.

Światło które dają moje latarki w zupełności mi wystarcza, latarki te służą mi do sprawnego poruszania się nad wodą , a nie do oślepiania sąsiada, Wink czasami nawet jest za mocne, wiadomo , czym mocniej świeci , tym więcej komarów, Wink
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

lberlinski
No wiadomo, płaci się za firmę. Ja nie za bardzo lubię latarek na baterie bo mi jakoś szybko ''siadają''. Preferuję latarki akumulatorowe, podłączam do gniazdka na nockę i później śmiga mi całą noc. Fakt ja nie kupuję drogie sprzętu , raczej ten bazarowy ( mówimy o latarkach oczywiście). Kiedyś kupiłem taką mała, niebieską klasyczną latarkę akumulatorową za 10zł i muszę powiedzieć , że dawała na prawdę dobre światło i pozwalała oświetlić drugi brzeg rzekiWink

misiek_sw
Piszecie drogie hmm ale za to jak świecą??.Te 3 modele wyżej mam i ich używam a znacie jakąś latarkę nie Maglite za mniejsze pieniądze która świeci tak samo albo podobnie?? Uważam osobiście że lepiej poczekać i uskładać więcej kasy i kupić coś porządnego na lata...

Pawel_Bog
Jak świecą MagLite? Wink Będąc u kolegi w domu, siedzieliśmy w pokoju przy oknie. Gdy ustawił On odpowiedni strumień, światło rzuciło na blok stojący 200m. albo nawet i dalej. I nie było to lekkie podświetlenie, tylko wyraźne światło na otynkowanej ścianie... ouch

misiek_sw
Producent pisze że zasięg jest do 300m wydawało mi się że jest to śmieszne ,ale ja sam przetestowałem w nocy to ok 200metrów widziałem jak kot goni po parapecie więc chyba nie kłamaliCool
Edytowane przez misiek_sw dnia 09-01-2010 15:38

Pawel_Bog
Wtedy również był wieczór... Wink i to mogło być nawet z 250m. Więc jakieś potwierdzenie jej możliwości jest. Nie z byle powodu używa jej policja, straż a nawet Amerykańskie wojsko. Cool

misiek_sw
No i JAPfft

samsam
Semi zgadzam się z tobą.
Sam posiadam latarkę czołową firmy "kszak" za 15 zeta , służy mi ona już przez 5 sezonów (przed rozpoczęciem każdego sezony wymieniam tylko 3 paluszki). Światło które daje taka latarka w zupełności wystarcza (posiada 3 sposoby regulacji ilości świecących diod) Pfft
Nie widzę więc sensu wydawania kasy na markowe latarki które pewnie i mają zasię 200m tylko w jakim celu denerwować sąsiadów i rybki Wink

Pawel_Bog
Ja też uważam, że taka latarka jest droga, i pewnie jej bym nigdy nie kupił, chociaż... Tylko chodzi mi o to żeby zaznaczyć różnicę między MagLite a jakąś tanią latarką. Do podświetlenie najbliższego otoczenia taka za 40 zł. w zupełności nam wystarczy. ouch

Ale zauważ, że taką latarkę masz na wiele, wiele lat.. ouch
Edytowane przez Pawel_Bog dnia 09-01-2010 16:55

lberlinski
Jak dbasz o sprzęt to i latarkę za 10zl będziesz miał wiele lat bo tam się nie ma co popsućWink Parę części na krzyż... Dobrze jest mieć latarkę która ma daleki zasięg bo w nocy można oświetlić drugi brzeg lub jakiś punkt oddalony kilkadziesiąt metrów czy więcej gdy usłyszysz jakiś niepokojący dźwięk. No ale fakt, swoją cenę to maWink

wiking2
Ja swoje stanowisko wędkarskie oświetlam czy to z łódki czy z brzegu , akumulator i mam zrobioną żarówkę na rurce miedzianej żarówka ma oczywiście klosz . Oprócz tego oświetlenia mam jeszcze latarkę na trzy baterie R20,kupiłem u chińczyka za 8zł i mam ją trzeci sezon.
Pozdrawiam. Shock
Edytowane przez wiking2 dnia 09-01-2010 17:55
Żyj i pozwól żyć innym!

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się