Luty 23 2018 07:19:20
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich zawieszona
· Rekordy strony
Toplista zawieszona
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Latarki wędkarskie
hubal
Semi nie chodzi mi o to, aby oslepiać. Sam praktycznie używam światła tylko podczas mierzenia ryby, podbieram albo "po omacku" albo przy czerwonym sietle. Nie lubię, gdy widac mnie z kilometra.

Chodzi o to, że latarka za 15 zł oświetla stosunkowo małe pole, ma raczej zbitą wiązkę, która prawdę mówiąc jest słaba etc. Petzl natomiast oswietla szeroki obraz strasznie wyraznie.

Petzl jest lekki jak piórko, co przynajmniej u mnie jest bardzo ważne, ponieważ w niej śpie.
Jezdze na nocki własnie z kolesiem co ma czołówkę za 25 zł, która posiada multum diód i nie potrafi nadziwić się petzlem.

misiek_sw
Koledzy nikt was nie namawia do markowych drogich produktów tylko pokazujemy wam różnice pomiędzy nimi ...jak ktoś nie lubi zbytków albo nie ma kasy wybór należy do każdego z was,a co do porównań to maluchem tez zajadę nad może tak jak mercedesem ale jak kiedy to już wiecie sam??Mam też taką latareczke płaska diodową w kształcie talerza średnicy 18cm na około diody spotkaliście się z taką kiedyś...ja ją kupiłem na alegro za 11zł ,jak by ktoś taką znalazł w necie dajcie znac ,bo bym zakupił jeszcze jedną...
Edytowane przez misiek_sw dnia 09-01-2010 18:45

Adam014
Hubal wyjąłeś mi to co napisałeś z ust.Święte słowa.Dobre dopowiedzenie do mojej oceny.Petzle bardzo fajnie, wyraźnie oświetlają nam stanowisko nie tylko punkt np. 10x10.Mój ojciec również ma diodówkę taką za dwadzieścia parę zł. z wieloma diodami i baterię musi zmieniać 3-4 razy do roku, bo przez to, że tyle diod latarka potrzebuje dużo energii.Poza tym lampka ojca już przerwa.Prawdopodobnie coś nie tak jest ze stykami, albo jest to spowodowana może zalaniem, bo też była używana w deszczu, a lampki kupowaliśmy mniej więcej w tym samym czasie.W każdym bądź razie słyszę od taty- no fajna ta twoja latarka, chyba też muszę kupić taką z czterema diodami to nie będę tak często musiał tych baterii wymieniać.Także według mnie warto zainwestować więcej w taką rzecz, bo to nie będzie przecież zakup na raz.Wink
Wiatr ze wschodu ryby chodu.

Pawel_Bog
Zobaczcie 650m. zasięgu. Wink

MagLite 6D
http://allegro.pl..._lite.html

A tutaj tańsza latarka do 50m.

Camelion
http://allegro.pl...u_sos.html

A najlepiej walnąć sobie Xenon, zupełnie jak w samochodzie. Wink

MacTronic HiD
http://allegro.pl...ndeli.html

A tak na poważnie, to ta latarka Camelion jest spoko. ouch Do 50m. czyli najbliższe otoczenie z pewnością nam oświetli... Wink
Amur (Ctenopharyngodon idella)
[img]http://pzw.slupsk.pl/ryby/m/1.jpg[/img] is not a valid Image.

Amur jest rybą żyjącą w grupie, liczącej kilka lub kilkanaście osobników. Gdy woda ogrzeje się do temperatury ok. 12 stopni Celsjusza, ryba rozpoczyna żerowanie. Zimuje w grupie, w pobliżu dna, w tym czasie ryba nie pobiera pokarmu, a ciało amura pokrywa się grubą warstwą śluzu.

lberlinski
No ja patrzyłem te latareczki MagLite na dwie lub trzy duże baterie, tylko się zastanawiam co ile czasu trzeba je wymieniać... Znaczy ile nocy by mi wytrzymały baterie..Orientuje się ktoś?
d.vader.w.interia.pl/sygnatura%20new.jpg

hubal
Wszystko zależy ile świecisz. Nikt na to pytanie Ci nie odpowie.

Dodam, że zaliczam ponad 60 nocek w sezonie, więc dobra latarka i szkła różnych kolorów to u mnie podstawa.

lberlinski
No wiem wiem, ale tak wiesz mniej więcej nie. Nie chce przecież odpowiedzi co do minutyWink. Czy np ta MagLite 3D wytrzyma z 5 nocek? Przy normalnym użytkowaniu a nie zakładaniu robaków na ślepoWink

Pawel_Bog
Podejrzewam, że chyba nie wytrzyma ona 5 nocek w normalnym użytkowaniu. Wink Aczkolwiek przy założeniu do niej baterii LongLife, może by się dało uzyskać nawet jeszcze większy okres działalności. ouch
Edytowane przez Pawel_Bog dnia 11-01-2010 17:29

Amur jest rybą żyjącą w grupie, liczącej kilka lub kilkanaście osobników. Gdy woda ogrzeje się do temperatury ok. 12 stopni Celsjusza, ryba rozpoczyna żerowanie. Zimuje w grupie, w pobliżu dna, w tym czasie ryba nie pobiera pokarmu, a ciało amura pokrywa się grubą warstwą śluzu.

lberlinski
Eee to pozostanę chyba przy zwykłej akumulatorowejWink. Przynajmniej tańsza w użytkowaniuouch

Pawel_Bog
Ale skonsultuj się z kimś jeszcze. Wink Może się mylę. Pfft

misiek_sw
Te duże Maglite mieszczą 5 baterii R20a, a jak długo świecą to zależy właśnie od rodzaju baterii: czy to są alkaliczne, czy zwykłe ja używam Duracel alkaliczne i świecą dłużej, o wiele dłużej niż zwykłe, a czas świecenia to około 24 godziny non stop, ale tego nie sprawdzałem, bo i poco komuś świecić 24 godziny non stop...
Edytowane przez Frantic dnia 11-01-2010 19:28

Pawel_Bog
Ale czym większe są te latarki, tym większa jest moc światła. Najwyższy model to 6D, czyli ma 6 baterii, chyba z typu R20. I tak dalej, 5D, 4D, 3D. Wink

Edit: Moim zdaniem najlepszymi bateriami do tego typu sprzętu są baterie Duracell LongLife. ouch Chociaż nie wiem czy uciągną takie napięcie, to wtedy Duracell Turbo. ouch
Edytowane przez Pawel_Bog dnia 11-01-2010 22:34

misiek_sw
Pisałem wcześniej o ''latarce'' okrągłej i znalazłemWinknaprawdę daje dużo światła w szerokim obrębie, bardzo długo świeci, można nią oświetlać stanowisko , namiot i zakładać przynętę na hak i jest bardzo tania 15zł ...oto ona images35.fotosik.pl/102/a6c194d244e6730fm.jpg

kptpawel
Bardzo często łowie w nocy.A latarek używałem całe mnóstwo, ale najlepsze moim zdaniem z czołowych to są te wciskane w czapkę images41.fotosik.pl/244/8e6b60333c215550m.jpg
W ogóle nie przeszkadza, kosztuje w hurtowni 7zł i bateria starcza na ok. 12 nocek.Jak sie kupi lepsze baterie nawet na 40 nocyWinkpolecam
Edytowane przez Frantic dnia 15-01-2010 07:53

gibon
Ja cenię przede wszystkim zwykłą , poczciwą latarkę ręczną. Musi dawać mocne światło, daleko świecić i żeby bateria lub aku długo trzymałoWink
ta jest bardzo dobra sam mam taką polecam
http://www.allegro.pl/item874526530_guardsman_mtg101sl_prawdziwy_luxeon_1w.html

Semi
Dostałem od kumpla na wiosnę latarkę soczewkową z regulowaną ogniskową. Przywiózł z Afganu ze sklepu amerykańskiego. Dobry patent, można skupić światło w punkt i wtedy na 200-300 m widzę bez wniku, lub rozszerzyć, powiesić na skraju parasola i mieć jasność w promieniu około 3 m od parasola. Kilka nocek w tym roku już trenowałem z tą latarką, załączałem ją tylko podczas wyciągania zestawów w celu uzupełnienia koszyczków, lub holu ryby, bo siedzieć non stop w tak mocnym świetle to trochę nie za bardzo z daleka wygląda. Wink
s2.ifotos.pl/mini/SAM0944_haappwx.JPG
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

arturMD
Może koledzy sie zdziwią ale uzywam latarki Bosch na akumulatory LI-JON.Kupiłem kiedyś wkrętarke w promocji z latarka i 3 aku.Zawsze jeden mam w zapasie nad woda i jak do tej pory sprawuje sie świetnie.Ma zmienną ogniskową i regulowaną główke,jest stabilna i ciągłego światła daje podobno 3 h.........jeszcze nie sprawdzałem czy cały czas wlaczona tyle działa ale polecam.

Exodus
Odświeżymy temacik Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Grzes77
s4.ifotos.pl/mini/201210310_xxsxrqh.jpg
Ostatnio używam tych latarek Trapera, koszt około 60zł, ale naprawdę warto, działają podobnie jak powyższa latarka Semiego tylko że nie musimy trzymać w ręce. Nie są wbrew pozorom duże jakby wynikało ze zdjęć, dla przykładu zrobiłem fotę z banknotem, bo akurat drobne mi się skończyły Wink. Te latarki naprawdę lepiej świecą niż te zwykłe z kilkunastoma diodami, polecam ouch.

marec-ki
Grzechu mam bardzo podobną latarkę z Allegro za chyba 15zł Wink jak zajrzysz na Allegro to zobaczysz, że wzór jest ten sam. Inne są tylko naklejki i paseczki. A różnice w cenach kosmiczne - trzeba się pilnować, bo jak to współcześnie bywa - produkt ten sam, tylko trzeba zapłacić za logo Smile Kolega kupił fajną czołówkę na Allegro pod nazwą X2000. Dał chyba 60zł. Nie widziałem jeszcze mocniejszej czołówki - wymiata.
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

W sprawach sprzętu zadawajcie pytania na FORUM a nie poprzez PW !!

http://marec-ki.blogspot.com/
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się