Maj 22 2018 23:34:34
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Przyducha
Adam014
Nie wiedziałem czy śmiać się, czy płakać jak jeden z nich powiedział, że nie było żadnych protestów, skarg w sprawie spuszczenia wody.Tak trudno to pojąć, że idzie zima i za tym trudne warunki dla ryb do przeżycia, czy nie można było wody spuścić np. z końcem sierpnia już po lecie, a więc po upałach, żeby wodę spuścić na jesień.Na jesieni wiadomo przychodzą deszcze i woda miała by szansę powrócić do normalnego stanu i ryby miały by większą szansę na przeżycie.tdo
Wiatr ze wschodu ryby chodu.

jachu
Właśnie wróciłem z mojego łowiska ,brak słów do tego co tam zobaczyłem,bardzo dużo padnietych ryb ,oto niektóre z nich ...Łza w oku sie kreci images42.fotosik.pl/187/11d74c94a9856c2em.jpg images41.fotosik.pl/270/213a7f7f94211d58m.jpg images49.fotosik.pl/275/678e6e35462665b8m.jpg

Grucha_95
Wyszedłem sobie na spacer na łowisko, lodu nie ma ale za to są jak co roku zdechłe ryby w dodatku, które "pływają po wodzie" aż żal mi się zrobiło [img]http://images47.fotosik.pl/275/e587e71ceaf4ac14m.jpg[/img] is not a valid Image.
[img]http://images35.fotosik.pl/130/76a17db50be15e1dm.jpg[/img] is not a valid Image. [img]http://images48.fotosik.pl/275/d7f68ce290ad40fbm.jpg[/img] is not a valid Image.
Edytowane przez Grucha_95 dnia 22-03-2010 19:17

luk55
Przyducha w tym roku nie oszczędziła stawów i jeziorek w których przeważnie łowiłem. W najbliższej okolicy naliczyłem 12 jezior w których wydusiły się ryby. Na jednym stawie miałem uruchomioną pompę ale myślę że zrobiłem to za późno bo już w czasie pompowania było widać śnięte ryby ale liny chyba udało się uratować bo po zejściu lodu nie było żadnego widać. ouch
[img]http://images47.fotosik.pl/278/63a86268f0bf1579m.jpg[/img] is not a valid Image.

[img]http://images36.fotosik.pl/165/22eccb7b040a1c2fm.jpg[/img] is not a valid Image.

[img]http://images43.fotosik.pl/277/19543df1ad60643cm.jpg[/img] is not a valid Image.

[img]http://images46.fotosik.pl/277/b877089e866f9fddm.jpg[/img] is not a valid Image.

Piotr80
A ja mam pytanie związane z przyduchą
Czy na jeziorze 1 hektarowym gdzie są dołki do 7 metrów, a średnio jest 2-3 metry mogła być przyducha?
Póki co lód jest i nie wiem na co się przygotować
Głównie karp, amur, lin i płoć jest w zbiorniku.

RaFcIuXxX
O.o
Gdzie ty mieszkasz że lód jeszcze na jeziorku ?
U mnie już nigdzie nie widać już lodu.Zależy wszystko od tego ile lód się utrzymywał,ile jest ryb w danym zbiorniku,czy woda była przepompowywana i jak była natleniona.Ja mieszkam w szczecinie byłem już na 8 jeziorkach na których jak byłem to nie widziałem żadnych przerębli i nie było przyduchy,byłem ostatnio u babci zobaczyć jeziorko max 3 metry jakieś 3-4 h tylko nie taki kwadrat tylko zwężenia,zatoczki różne głębokości.Jak byłem w połowie lutego i zrobiłem przerębel i żadna ryba nie podeszła a jak byłęm nie dawno ani jednej ryby zdechłej też nie widziałem a w tym jeziorku jest amur,lin,karp,płotki,szczupak,okoń,wzdręgi i od groma karasi,może i dzięki amurom bo roślinności jest mało w tym jeziorku i przy brzegu,nie ma żadnej pałki wodnej,lili,tylko trawa na brzegi i nic więcej.

Pawel4
RaFcIuXxX napisał/a:
O.o
Gdzie ty mieszkasz że lód jeszcze na jeziorku ?

Nie dziw się, u mnie na mazurach, dokłądnie okolice Ełku wszystkie jeziora w pobliżu są pokryte jeszcze lodem Pfft

Adam014
Piotrek trudno to ocenić, bo mała powierzchnia zaledwie hektar na pewno sprzyja przydusze, a głębokości do 7 metrów na odwrót, ale jeżeli jest to np. jeden taki głębszy dołek w jeziorze, a reszta powierzchni jeziora ma po te 2,3 metry to według mnie może być nie za ciekawie.
W mojej okolicy jest prywatny stawek podobnych rozmiarów i wydusiło się ok. 150kg. ryb.Info z pewnego źródła.Grin

Piotr80
Pytam sie bo tydzien temu jeszcze był Smile
Teraz jest ok, nic nie padło - doły są duże 7 metrowe, calły drugi brzeg, środek jeziorka też głęboki - czasem tylko wypłycenie więc jest elegancko

Adam014
W takim razie jest w porządku jak przeważają te głębsze miejsca, a tylko miejscami są wypłycenia.Wink
Edit.Na jeziorze, gdzie najczęściej łowię nie widać, ani śladu przyduchy, choć głębokość to ok. do 3 metrów, więc płytko i kilka dołków do 5, 6 metrów, ale za to powierzchnia dobrze ponad 300 ha.
Edytowane przez Adam014 dnia 30-03-2010 16:07

marcin94xd
Na moich stawach przyducha przyniosła wielkie spustoszenie padło wiele duzych ryb przede wszystkim amury.Na poczatku wiosny wydawało sie ze wszystko jest w porzadku- nie było widac padnietych ryb na brzegu, ale pozniej okzało sie ze zdechłe ryby leżały na dnie i nie było ich widać
W poszukiwaniu okazu ;D

luk55
Na moich stawkach w tym roku wydusiły się ryby. Padły okonie największy około 1kg,ładne leszcze, płocie i wzdręgi. Na jednym stawie padły też karpie.

images82.fotosik.pl/408/b24b4b25695d442cmed.jpg

images81.fotosik.pl/407/463456471f0d4c36med.jpg

zenonpz
Witam, troszkę starsze bo z sierpnia 2016 r ale też przyducha. Zbiornik ok 0,6ha dość płytki, należący do mojego wuja i kilku jego kolegów dyrektorków, bez pojęcia zarybiany, nikomu nie pozwalali wędkować, nawet rodzinie. Ryb padniętych ok 500 kg.Na początku wypłynęły amury szczupaki,sumy, na końcu karpie.
s2.ifotos.pl/mini/Zdjecie00_ashexex.jpg

Exodus
Dramat z tymi przyduchami, no ale tak było zawsze. Ciekawe jest to ,że przedtem nikt nie robił przerębli, a ryby jakoś żyły i to zdecydowanie więcej Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

marec-ki
Kiedyś usłyszałem ciekawą teorię od hodowcy pstrągów. Powiedział mi, że dla ryb sroga i długa zima nie jest tak bardzo niebezpieczna. Najgorsza sytuacja jest wtedy jak zima odpuszcza, lód zaczyna topnieć i nagle znów przymrozi i tworzy się kolejna warstwa lodu.

Pamiętacie zimę w 2013 jak długo lód trzymał ? w mazowieckim do połowy kwietnia !! a nic nikt nie pisał że była przyducha.
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

W sprawach sprzętu zadawajcie pytania na FORUM a nie poprzez PW !!

http://marec-ki.blogspot.com/
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się