Maj 25 2018 10:57:50
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Stalki wędkarskie na szczupaka
Exodus
images12.fotosik.pl/25/8739fafe999a4c8cm.jpg
Miałem już kiedys to napisać tylko zapominam Wink

Ja z reguły kupuje cienkie stalki koloru zielonego, niewiem kto to produkuje, ale sa tanie. Pare razy już słyszałem że szczupak komus przegryzł stalke podczas długiego holu. Dla mnie to troche pachnie fantazją, ale ..........
Znacie może takie przypadki przgryzienia stalek i przy okazji napiszczie jakie używaćie i jak je wiążecie Wink do żyłki .
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Rybcio
Powiem Ci tyle, że osobiście jeszcze się nie spotkałem z dobrymi stalkami. Wink

Wady zielonej-za gruba(czyli widoczna) Sad
-załamiesz ją jest już nie do wyprostowania Sad
-połączenie stalki z krętlikiem- w tym miejscu jest ta słabe że w każdej chwili może się rozwiązać Sad

Wady ciemnej, cienkiej(bez otoczki) - po wyciągnięciu ryby nadaje się do wyrzucenia gdyż jest skręcona,załamana czyli słaba.
Spotkałem się i z takimi stalkami że potraiłem je urwać w rękach(wada fabryczna?)

Nie spotkając się lepszymi zmuszony jestem do używania tych co je opisałem Grin Gdy tylko widzę że można ją polepszyć od razu ją poprawiamSmile ale jestem ostrożny w czasie ich używania Wink
Nie ma jak spławikowe wędkowanie Frown

barmsr
Zielona stalka spowodowała moje największe wk....nie na rybach...
Około 6 lat temu łowiłem szczupaki na żywca na niewielkim stawku.Miałem szczęście zobaczyć praktycznie z 1.5m odległości atak dużego esoxa na karasia.Widziałem jego wielki pysk przy żywcu na moment przed atakiem.Ogólnie fajnie to wyglądało...Atak,zacięcie i niestety bardzo krótki hol,ponieważ super zielona staleczka pękła w połowieSad . Od tamtej pory już ich nie używam...

Ps. stalki wiąże do żyłki za pomocą palomara...
Edytowane przez barmsr dnia 05-07-2007 09:31

Lord
misiek21 napisał/a:
Ja nie używam stalek ponieważ szczupak je widzi w wodzie i się boi podrostu

A kto ci takie coś powiedział?
Na szczupaka musisz łowić ze stalówka.
Zresztą,jak zerwiesz parę ladnych szczupaków,to sam założysz stalkę.

Pozdrawiam
Lord

borys90
Ja nie urzywam stalek. Teraz przerzuciłem sie na wolframy bo są mocniejszeWink

Kubek
No to zamiast stalki możesz założyć przypon wolframowy ma podobną grubość jak plecionka.[thumbsup]
]

Pawlik69
wszyscy maja swoje racje ... ale ja wole wolframy Shock

Krystian Golon
Załóżcie przypony wolframowe i od razu zobaczycie różnice w prowadzeniu czy to blachy czy też innej przynęty. Polecam ,naprawdę polecam przypon wolframowy. niedokońca zgadzam się jednak że łapiąc na stalki tylko płoszy się drapieżnika, osobiście wyciągałem przy urzyciu tego rodzaju przyponu spore szczupaki.
Pojedynek stalka- wolfram - Jednak zdecydowanie Wygrywa wolfram[ouch]

mateusz2247
Tylko wolframy!!!

Pike_
Polecam przypony surflonowe. Kosztują dwa razy więcej, ale uważam je za niezniszczalne - nie zmieniają kształtu, są miękkie i nie zauważyłem na żadnym nawet śladu szczupaczych zębów, więc nie sądzę, by były do przegryzienia. Wyglądają groźnie, bo są grubawe, ale łowię z ich użyciem i sandacze, więc nie przypuszczam, by mogły odstraszyć szczupaka.
PS
Mnie kilka razy przegryzł bądź urwał ale wolfram, i na szczęście zawsze już w podbieraku, gdy jeszcze czegoś takiego używałem. Były to wolframy do 5kg, bo takie stosuję, gdy liczę się raczej z braniem sandacza niż szczupaka.
Edytowane przez Pike_ dnia 12-10-2007 20:53

wodzio2000
Ja używam stalek tytanowych... Wink
»»..::WoDzIo::..««

http://www.kolo-miasto.brzesko.com.pl/

Adriano
ja plecionki i co!!!!...he he ...nie no niestety trzeba uzywac stalowek!!
Wędkarstwo to co Chłopy lubią najabardziej.
.................<<POZDRO>>...............

Kevin89
Oczywiście Wolframy ale także stalówek też używam Frown

Figu89
Moim zdaniem esox jest najgłupszą rybą... nawet jak mu wyrwiesz z mordy przynente płynie za nia dalej i próbuje kolejny raz "zjeść" przynete Wink Przy łapaniu tego drapieżnika metalowe zabezpieczenie to konieczność bo zwykłą zyłke przegryzie... mój dziadek łapał kiedyś na tyczke od wasoli i żyłke murarską(50) i szczupak nie patrzył na wielkośc jej... jadł żywca aż mu się uszy trzesły =]

Pike_
Ja jeszcze słowo, bo jeśli to nawet nie jest to całkiem na temat, to i tak blisko. Często ktoś mi się chwali, że poluje na szczupaki bez przyponu i zawsze udaje mu się wyholować. Gdy pytam takiego, co będzie jak przegryzie żyłkę, zawsze odpowiada coś w stylu: "No to trudno". Cymbał jeden z drugim myśli, że problemem jest tu to, iż straci rybę. Nie, problemem jest tu to, że taki mój imiennik będzie potem zdychał w krzakach. Pozdrawiam

Rafalogi
Właśnie Pike,trafne spostrzeżenie ,myśle że mało kto o tym myśli jak mu ryba pójdzie z hakiem w pysku,nie ważne że będzie się męczyła i najprawdopodobniej zdechnie,tylko to że poszła.A z czyjej winy?Z tego co na to pozwolił...
Dlatego ja stosuje i stalki i wolframy ....a co lepsze ,to po każdej większej rybie wyholowanej z wody,zmieniam całe przypony z hakiem.A robie to po to-aby mieć pewność że z mojej strony wszystko jest ok,no ale to i tak dopiero połowa sukcesu.
PozdroFrown

Figu89
Mi się już zdażyło, że wyciągnołem karasia z wielkim pojedyńczym hakiem w jego pysku... komuś sie pewnie zerwał z żywcówki i jakos przeżył... hak juz strasznie pordzewiał i jestem zdumiony że ta ryba jeszcze zyła [confused] pewnie strasznie sie meczyc musiała...

miros
Co do przyponów stalowych to nie wyobrażam sobie łowienia szczupaków bez, co innego okonie czy sandacze wystarczy przypon z plecionki lub bez.
Na szczupaka wystarczy stalka o wytrzymałości 10 kg nie stosuję grubszych choć nie wiem czy jest to takie ważne, moim zdaniem niema to wpływu na brania, przykład jest taki że łowiąc z kolegą miał więcej ryb a stosował grubsze przypony.
Co do przegryzień to jeszcze o takich sytuacjach nie słyszałem, raz widziałem odgryziony cały przypon od żyłki ale po prostu był za krótki tylko 15 cm.[disapprove]

RichiS52
Na szczupaka,zawsze przypon stalowy,gdy lowie okonie w rzece czy w jeziorze zawsze z przyponem stalowym.Wiaze prawie zawsze sam swoje przypony,do spiningu krotsze do 30cm a na martwa rybke okolo 50cmWink

images23.fotosik.pl/102/fe5433479bf284a0m.jpg
Czasami do duzych blach uzywam specjalnego drutu stalowegoWink

PS.Tu gdzie lowie na spining,przypon stalowy jest obowiazkowy,uwazam ze jest to sluszne.
Pozdrawia, "Chłop z Mazur" <°)))))><
https://www.youtu...UnuUhv17mI

jarek ds-fan
Ja na szczupaka stosuję przypony wolframowe 50cm,a gdy poluje na sandacza stosuję miękką plecionkę kevlarową.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się