Maj 28 2018 01:33:36
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Stalki wędkarskie na szczupaka
slice
Jeśli chodzi o wolframy to używam kamatsu o dł 35cm do 10 kg do spiningu jak i do żywca,chodź miałem pare niemiłych doświadczeń żę nie wielkie szczupaki takie po 50 cm urywały ten przypon podczas holowania w połowie wolframu podkreślam przypony na 10 kg a szczupaki były tak zacięte że trzymały przynęte nawet nie w połowie jej długości a przypon był nowy za każdym razem[grin] wadliwa produkcja czy co? Może komuś się to zdarzyło?Wink
Wędkartwo jest piękne!!!

Pike_
Rafalogi, my się dogadamy - to widać z kilometraWink.
Ja nocą - albo gdy już jest na tyle ciemno, że trudno spodziewać się szczupaka - gdy miejsce było wyjątkowo sandaczowe, wielokrotnie spinningowałem bez wolframu czy surflonu i też się na tym przewiozłem. Niedawno łowiłem w Głownie sandacze na cykady - nocą - i jednej nocy wzięły dwa szczupaki, na szczęście żaden nie przegryzł plecionki - po prostu nie dotknął jej kłami. Będę więc odtąd stosował jakiś przypon łowiąc w ten sposób.
Mam takie miejsce na Krzywiu, gdzie zawsze jest sandacz. Kiedyś pukały, denerwowały - no nie dało się zaciąć. Był dzień, ale trudno było spodziewać się na 20m kwadratowych i szczupaków i sandaczy, więc zdjąłem wolfram i w pierwszym rzucie zaciąłem rybę. Trwało to może pięć sekund - szczupak przegryzł plecionkę 0.15. Piszę o tym, by przestrzec - szczupak jest nieprzewidywalny, a jak trafi kłami przegryzie wszystko: plecionkę, żyłkę - ma 700 zębów ostrych jak brzytwy.

wies40
Ja osobiście jak łowie szczupaki to zawsze z przyponem stalowym,i nikt mnie nie przekona że łowi szczupaki bez przyponu i mu nie obcinają przynęt miałem kilka razy sytuacje przy łowieniu okoni że szczupaki zagryzły przynętę i na 5 sztuk udało mi się wyjąć 1 szczupaka.
Łowienie rybek jaka to piękna sprawa

Exodus
Temat przyklejam. Post potem skasuje
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Grzes77
Dla mnie czy to będzie stalka, czy wolfram, czy zielona, czy fioletowa, czy gróba, czy cienka, czy krótka, czy długa, to tak naprawdę drugoplanowe zagadnienie. Ja kupując stalkę lub wolfram tak naprawdę biorę pod uwagę najbardziej jaką ma agrafkę, bo spiningując za esoxem i często zmieniając przynęty agrafki które sa w większości doprowadzają mnie do szału. A jeśli chodzi co wolę to też jestem za wolframem najchętniej 25cm.[thumbsup]

Grzesiek
Najchętniej wolfram w otulince z PCV, 15-25cm.
Grześ ma rację, agrafka ma ogromne znaczenie, nie tylko dla wygody, ale i ze względu na żywotność niektórych. Jak sam przypon jest dobry, a ma kiepskie agrafki, to je przecinam (te agrafki) i zbroję agrafkami typu hook. Są tak ugięte, że mają otwarty profil - z jednego końca "drutu" można przewlec oczko do drugiego końca. Nigdy mnie nie zawiodły.
Gdzie żyje etyka, tam ryba nie znika ! ! ! Czasem i po szkodzie głupi
Nie zmieniam avatara ]:> Duze_Bu

BartosH
Kiedyś próbowałem łowienia bez stalki na plecionkę i się przejechałem, teraz łowię tylko ze stalką, nie ważne jaki kolor, długość od 15 cm w górę, zwracam uwagę głównie na agrafki, kupuje tylko te stalki, których agrafki są wykonane z jednego kawałka grubego drutu, który bez problemu da się kilkukrotnie rozginać, kiedyś łowiłem na stalki z agrafkami odpinanymi z dwóch stron ze zgrzewem na środku, ale te są do bani, bo po kilkukrotnej zmianie przynęty taka agrafka się łamie, jeśli nie mam przy sobie stalki, to robię przypon z żyłki tęczówki 0,40 (dostałem 400 metrów w prezencie i nie znalazłem dla niej innego zastosowania), nie zdarzyło mi się jeszcze żeby szczupły ją przegryzł.
Edytowane przez BartosH dnia 13-04-2009 07:39
Nigdy nie kłóć się z głupim - ktoś mógłby nie zauważyć różnicy między wami...

jaha2002
Duzo cennych uwag się tutaj naczytałem i pewnie je wykorzystam bo zbliża się maj.jak do tej pory na szczupaki uzywałem przeważnie dlugiego przyponu wolframowego,chociaż na zieloną stalkę też łowiłem i nie tylko szczupaki,ale i duże okonie więc z tym, widzeniem jej przez rybę jest naprawdę różnie uważam.

reddevil
Raz widziałem jak kolesiowi na filmie wędkarskim pękła czy w co nie wierze przegryzł wolframówke bodajrze dragon słyszałem też ze dwa razy o takim samym przypadku od wędkarzy.Pewnie stalka była do niczego i pękła bo była gdzieś uszkodzona.Co do widoczności to na grubszą stalke brązową miałem lepsze efekty niż na taka samą zieloną a najlepsze bez stalki choć trzeba liczyć na szczęście i zależy też na co łowimy.
Edytowane przez reddevil dnia 14-05-2008 08:10

Moris
Jeśli wybieram się na szczupaka, to zawsze stosuję wolframy 25 cm. Bez tego ani rusz. Muszę jednak dodać, że w tamtym roku łowiąc na Wiśle wklejanką na paprochy (oczywiście bez przyponu) złowiłem kilkanaście szczupaków różnej wielkości - kilka wymiarowych w tym takie ponad 1,5 kilo i tylko raz szczupak przegryzł mi żyłkę 0,18. Może to zaleta delikatnego kijka, który amortyzuje szarpnięcia szczupaka...

Hubert_Str
Wie ktoś gdzie można kupić w necie linkę wolframową w długości min.5m. Niestety w moich sklepach wędkarskich nie ma takich.

Hubert_Str
Krycek napisał/a:
A może da się kupić linkę tytanową? Dużo lepsza niż wolframowa - praktycznie nie ma pamięci jeśli chodzi o zgięcia - dopóki nie 'posiejesz' będzie ci służyła. Jest nieco droższa ale warto.

A gdzie można takową dostać?

Pawel_Bog
Ja z kolei używam samodzielnie zrobionych przyponów z materiału Dragon'a (Sufix) o nazwie SURFSTRAND 1X7, w zestawie Self-Made dostajemy 2,5 m. tej oto linki i 25 rurek zaciskowych... Wink Jeśli wszystko zrobimy dobrze to taki przypon wytrzymuje 13 Kg. Wink

images46.fotosik.pl/182/7d0642b557979c0e.jpg

images38.fotosik.pl/178/cf5e5ed58ce2389fm.jpg

Pozdrawiam.
Paweł_Bog
Frown
Amur (Ctenopharyngodon idella)
[img]http://pzw.slupsk.pl/ryby/m/1.jpg[/img] is not a valid Image.

Amur jest rybą żyjącą w grupie, liczącej kilka lub kilkanaście osobników. Gdy woda ogrzeje się do temperatury ok. 12 stopni Celsjusza, ryba rozpoczyna żerowanie. Zimuje w grupie, w pobliżu dna, w tym czasie ryba nie pobiera pokarmu, a ciało amura pokrywa się grubą warstwą śluzu.

esox66
Przypony tytanowe ma w swojej ofercie dragon muszę je wypróbować bo wolframy to po 10 rzutach nadają się do kosza Sad.

Cypisek
Mam te tytany i powiem, że łapie na niego już dłuższy czas i nawet nie ma śladu użytkowania.
Dulce et decorum est Esox lucius łowić Wink

Flls
Słyszałem, że podobno agrafki w tych tytanach Dragona nie są zbyt wytrzymałe, prawda to ?? Ja łowię na przypony robione z tej linki, lecz zamierzam wypróbować tytan i jeżeli mnie zadowoli zostanę przy nim. images45.fotosik.pl/183/f62abd02e47d5461m.jpg
Jadę na ryby a nie po ryby.
FEDOR FC !!!
http://pl.youtube...Iz4YLBfuhQ
Cro Cop FC
http://pl.youtube...re=related

Semi
Sezon szczupakowy w rozkwicie, więc warto by było odświeżyć temacik. Ostatnio kupiłem ładne staleczki Mistralla, nie dość że niedrogie bo 2,40 za komplecik( 2 sztuki ), to jeszcze cienkie, mocne i się nie skręcają. Wink
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Semi
Ostatnio będąc w sklepie wędkarskim szukałem stalek o długości minimum 45 cm, niestety najdłuższe jakie mieli miały 35 cm, a z życia wiedziałem, że czasami przy połowie szczupaków z gruntu na rzece to za mało. Postanowiłem więc pogrzebać w sieci i zakupiłem materiały potrzebne do samodzielnego wykonania takich przyponów, czyli ;
20 m stalki powlekanej nylonem o wytrzymałości 10 kg- koszt 8zł
100 sztuk tulejek zaciskowych- koszt 6 zł.
Do tego jeszcze trzeba doliczyć koszt przesyłki, czyli 4 zł i mam na dłuższy czas spokój ze stalkami, 20 m starczy na kilka sezonów. Wink
Musze jeszcze gdzieś w jakimś markecie budowlanym kupić obciskaczki, bo te co mam nie bardzo pasują do zakupionych tulejek, ale to już jednorazowy zakup na wiele lat, coś około 10 zł. Wink
[img]http://img810.imageshack.us/img810/7417/dscf7108j.jpg[/img] is not a valid Image.
Edytowane przez Semi dnia 22-10-2011 12:23
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się