Sierpień 19 2018 20:57:02
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Sól do zanęty
bobo160
Dzisiaj kolega powiedział mi conf żeby lepsze brania ryb były w tym okresie czasu ( zimowy ) trzeba dodać do 3 kg zanęty, 1 kg soli Grin myślałem ze z krzesła spadnę hahaha, ale po chwili powiedział ze jego dobry znany wędkarz (Niemiec) opowiedział mu to.
I tak z ciekawości i ze zwątpieniem zapodałem ten temat do tematu Brednie wędkarskie, co sadzicie o tym sposobie, a możne jest w tym coś ??
Świdnica images45.fotosik.pl/48/25963d03907384cem.jpg Kapellen

michal184
Sól do zanęty można dodać, ale nie w takiej proporcji, jest to raczej łyżeczka na trzy kilo.

Przemi4
Wyczytałem że sól i inna zanęta jest dobrą zanętą podczas słabego żerowania ryb. Tzn. Zimą.

cool
Z tego ja wiem na ten temat to sól do zanęty stosuje sie w okresie jesienno zimowym,i wiosennym i w takich ilościach jak pisał michal184
cool

Arturo B
Ja na swoim przykładzie mogę napisac Ci tak:
Często zdaża sie mi łowić na makaron(kolanka)nim też nęce łowisko.Częsc makaronu czasami robiłem na słodko (dodatki),ale zawsze od jakiegoś czasu sole wode ,w której gotuję ten makaron.Zapytasz dlaczego ,w jakim celu-Kilka lat temu z moim znajomym wyskoczyliśmy na rybki,celem były liniaki,łowiliśmy na taki sam makaron,a nasze zestawy lądowały obok siebie.On łowił częsciej niż ja ,zapytałem co jest grane ,że on łowi a janie-okazało sie. ,że jego makaron był osolony w sposób taki jaki podawany jest ludziom WinkWystarczyło założyc jego makaron ....
Myślę,że odrobina soli rybce niezaszkodziWinkabyś tylko niesypał 1 kg.na 3 kg. zanętyWink
by udoskonalać to rzemiosło,trzeba trochę poeksperymentować

bobo160
Arturo B napisał/a:
Myślę,że odrobina soli rybce nie zaszkodziWink abyś tylko nie sypał 1 kg.na 3 kg. zanętyWink

Dzięki Panowie Wink ale 1 kg soli na 3 kg zanęty, to od razu było dla mnie wątpiące disa jasne dla mnie jest to że odrobina soli nie zaszkodzi, ale nie aż tyle Smile Powiedziałem koledze, że jeśli taką porcję soli doda do zanęty, to się ryby morskie na jego miejsce zanęcania zejdą i możne rekina wyciągnie Wink
Edytowane przez bobo160 dnia 02-03-2009 19:48
Świdnica images45.fotosik.pl/48/25963d03907384cem.jpg Kapellen

Bruxa
Sól w zanęcie to bardzo dobry dodatek ale w proporcji 2 łyżeczek na 3 kg a nie 1 kg conf. Każde zwierze potrzebuje soli mineralnych ( rybki też ) a że nie mają jej pod dostatkiem to taka zanęta bardzo się im podoba. Naprawdę bardzo dobry pomysł z tym makaronem na słono. Dużo moich znajomych też dodaje soli.

wojs40
Koledzy ,nie przesadzajcie z tą solą bo niedługo w naszych rzekach pojawią się dorsze i śledzie Wink
W miejscach gdzie rzeka wpływa do morza łatwo na zanętę z solą zwabić makrelę.Pfft
Edytowane przez wojs40 dnia 02-03-2009 20:03
wojs

FishHead
Sól można dodać, to także sprawdzony sposób ale w odpowiednich proporcjach. Zależy co, gdzie i na jaką zanętę łowimy.

mari30
FishHead napisał(a):

Sól można dodać, to także sprawdzony sposób ale w odpowiednich proporcjach. Zależy co, gdzie i na jaką zanętę łowimy.

dokładnie tak, bo też o tym słyszałem.

catchandrelise
Ja z kolei słyszałem coś takiego, że duża cześć zanęt dostępnych w sklepach sama w sobie jest już słona i w takich zanętach podobno szybko zdychają dodane do niej robaki, szczególnie ochotka. Co o tym myślicie?
Kiedy wytniemy ostatnie drzewo, kiedy ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba, odkryjemy że nie można jeść pieniędzy.

Fendt
Więkrzość zanęt MVDE są słone i masz racje sól zabija wszelkie robactwo, a szczególnie ochotkowate. Do zanet słonych nie radzę dodawać soli bo bedzie siekiera wtedy i nic nam nie wejdzie, no chyba że śladowe ilości bedą tej soli.
Sensas i Lorpio natomiast są słodkie. Słone mieszanki bardziej sprawdzają się na wiosne i jesień, latem słodko. Bynajmniej umnie takie coś sie sprawdza. Osobiście nie daje soli spożywczej lecz słone dodatki, wystarczy przed dodaniem czegokolwiek do zanęty wziąść odrobinke na język i już wiemy czy ma słodki smak czy słony, bo raczej na opakowaniu tego nie wyczytamy.
Łowienie z głową przynosi efekty nie kieszeń ...

marcin25
Fendt masz rację co do zanęt MVDE. Są one słone wystarczy spróbować. A co do robactwa tym bardziej ochotki to powinno się je podawać osobno we wszelkiego rodzaju ziemiach i glinach ( zależy od łowiska). Wtedy jokers jest ruchliwy i nie zabija go zanęta a do ziemi warto dodać odrobinę zapachu który rewelacyjnie się w takim nośniku rozchodzi

Luk
Dodawanie soli do zanęty to nie brednie. Sól zwiększa atrakcyjność zanęty. Co prawda proporcje podane prze bobo wydają się straszne, jednak karpiarze w UK tak robią. Tylko, że nie dodają tyle soli do zanęty, tylko raczej do spod miksu (ziarna, tuńczyk itd). Ja do swojego miksu feederowego (1 kg) dodaję ponad pół szklanki soli. Działa jak cholera. Sprawdzone wielokrotnie.
Co do szkodliwości to w angielskim periodyku wędkarskim poruszono ten temat, ktoś bardzo ganił ten sposób i ostrzegał przed zasoleniem wody (był to czytelnik). Fachowcy jednak 'uspokoili', mówiąc, że nic się nie dzieje i wszystko jest w normie, (mimo, że zbiorniki w UK są płytsze).
Zanęty sa słone same w sobie , to fakt, jednak 2-3 łyżeczki soli to trochę mało. Polecam trochę większe dawki, według uznania- wiadomo najlepiej samemu pokombinować i przetestować na rybach...

stan2010
jednak karpiarze w UK tak robią
Sorki

Ja też kiedyś soliłem, lecz przestałem, bo bardzo łatwo przesolić, a zwierzęta czują smak w znacznie mniejszym stężeniu. Każde łowisko trzeba traktować indywidualnie /ilość soli/.
Sól przyśpiesza trawienie, czyli ryby są szybciej głodne Wink .
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

Retsam
Nie tylko karpiarze na Wyspach Brytyjskich używają soli co świadczy o tym , że w pewnych warunkach jest bardzo skuteczna Wink. Podobna sytuacja występuje w przypadku soli jako dodatku do zanęt.

stan2010 napisał(a):

jednak karpiarze w UK tak robią
Sorki

Stan chyba czas skończyć z tą błazenadą, więcej pokory człowieku Zolta.

Karol_Pawelec
1 kg soli, to stanowczo za dużo.

Grzes77
stan2010 napisał(a):
Ja też kiedyś soliłem, lecz przestałem, bo bardzo łatwo przesolić, a zwierzęta czują smak w znacznie mniejszym stężeniu. Każde łowisko trzeba traktować indywidualnie /ilość soli/.

W tym sezonie i ja trochę przekombinowałem z solą. Kilka razy byłem na zasiadkach, sypałem sporo i nic nie łowiłem, zupełne bezrybie. Jak zrezygnowałem z soli brania się pojawiły, może nie rewelka ale coś się działo, chodzi mi tu tylko i wyłącznie o wodę PZW, na której dosłownie kilka osób łowi z gruntu, większość spławik. Grunciarze nie używają kulek, więc i ja wędkowałem na ziarna. Może to przez przyzwyczajenie ryb do podawanych przynęt na łowisku około 10ha, ale na słone kuku nic nie drgnęło. Stosowałem czubatą łyżkę soli na litr wody a kuku gotowałem w stosunku 1 do 2.

Zauważyłem jedną zależność w tym sezonie, im mniej kombinuję, tym mam lepsze efekty, na razie bez szału, ale dopiero się rozkręcam. Jedno czego się nie mogę doczekać, to normalnego brania karpiowego na Wiśle, ale wędzisk nie składam Wink.

siwy1982
Witam, panowie ja od jakiegoś czasu soli używam bardzo dużo,i nigdy nie stwierdziłem jakiś wielkich zmian w braniach.
Ale nie do tego jej używam, żeby jakoś podkręcić zanętę, tylko żeby mi moja zanęta czy kukurydza czy kulki które sam robię, się nie popsuły tak szybko.
To jest dla mnie tylko dobry naturalny konserwant i nic więcej.
I nawet kulki kupione w sklepie zawsze z worka przesypuje do wiadra i na nie z kilo soli.
Pozdrowionka od Tomka Wink

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się