Maj 21 2018 13:10:40
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Jak złowić Leszcza?
Dzynek
Zauważyłem że jeden z nowych kolegów szuka informacji na temat połowów Leszczy a raczej Lecholi Wink

Więc może mu pomożemy w ramach naszych doświadczeń.
Dzynek

Zachodniopomorsko-Mazowiecki Okręg Wędkarski

Exodus
Kiedy jeszcze łowiłem leszcze, a było to jakis czas temu, to kupowałem zanete leszczową, fajny zapach piernikowy. Niepamiętam nazwy ale chyba trapera, do tego z 4 opakowania białych robaków. Zanęte mieszałem z białymi, pare kul do łowiska a reszta do koszyczka zanętowego. Metoda stosowana to drgająca szczytówka, nie miałem na to jakis okazów, najwiekszy chyba 50 cm. Dość czesto w łowisko właziły płocie i karasie .
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Dzynek
Ja używam za bazę również kupnych zanęt od słodkich po mięsne uzupełniam je o otręby, bułkę tartą, kaszkę kukurydzianą, płatki owsiane, kukurydzę, pszenicę, pęczak pinki oraz nieraz ziemię dla obciążenia i sklejenia.

Za przynętę używam białego robaka, pinki, czerwonego robaka, kukurydzy, groszku zielonego, pszenicy, pęczaku, kobuzów, ślimaków i małż.

Połączenie ze sobą składników zależne jest od ich aktualnej dostępności w mojej szafce w kuchni Wink oraz warunków panujących na łowisku. W przypadku przynęty często stosuje kanapki w różnym układzie i nie zawsze sprawdza się reguła im więcej tym lepiej już nie raz lepiej brały leszcze na jedna lub dwie pinki niż na trzy białe czy różnego rodzaju kanapki Wink

Co do metody to zakochany jestem w Feederku ale przy połowie w zarośniętych zatoczkach głównie z łódki kiedy bez problemu można wprowadzić przynętę w upatrzone miejsce spławikówka jest nie oceniona Wink
Dzynek

Zachodniopomorsko-Mazowiecki Okręg Wędkarski

Labedziak
Do wypowiedzi Dzynka nie mozna nic dodac,nic ujac.
Robie prawie wszystko to samo co on.
Moze tylko nie mam tak urozmaiconego repertuaru przynet na haczyk,ja tylko biale,kukurydza albo czerwone robaki,niekiedy rosowka.
Zaneta gotowa,do tego dodaje tez platki owsiane,kukurydze z puszki i bialych robakow.
Zanecam w miare duzo,tak ze jak juz lawica leszczy do zanety wejdzie,to zeby tam troche zostala,musi jej troche na dnie lezec.Co pewnien czas tez donecam.

A jako ze lowie na rzece,to tez tylko metoda na feedera lowie.
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

Firecarp
Przyda mi się trochę tych informacji. Zaczynam łowić na D.S. w tym sezonie, właśnie zaczynając od połowu leszcza. A powiedzcie jak mieszacie zanętę kupną np. z bułką tartą czy otrębami to w jakich proporcjach. Czego więcej, czego mniej? Chyba że to nie ma większego znaczenia?
Myślę... więc łowię...

Kubek
[thumbsup]Myślę że to się sypie według uznania ale bez przesady żeby nie ztłumić zapachu zanęty.
]

Dudii
Ja mam trochę staroświecką metodę ale sie sprawdza(tylko na jeziorach).Nęcę stanowisko wyciśniętym chlebem,tak ze dwa dni o tej samej porze.W dzień w który łowię tez nęcę chlebem,ale już suchym,tak żeby pływał.Na haczyk umieszczony około metra od spławika,zakładam skurkę z chleba.zarzucam w okoliy pływającego chleba i...................ryba. Tani sposób,lecz skuteczny
pozdrowieniaAngry
WĘDKARSTWO TO WSZYSTKO RESZTA TO H...

NA GŁUPIE PYTANIE GŁUPIA ODPOWIEDŻ

Pawlik69
wojtek nitro pewnie ze to nie ma znaczenia to i tak wsxzystko do wody idzie wiec luzik... a moj sposob na leszcza to kukurydza peczak biale robaczki i zaneta dragon magnum leszcz i na grunt wsszystko...Angry

okoniarz
Leszcz lubi słodko i tłusto. Dodaję olejek do ciast o zapachu wanilii. Ważne, by zanęta była gruboziarnista, by drobnica sobie z nią nie poradziła. łowiąc na grunt warto donecac (np. z procy).Duzy leszcz przewaznie chodzi na 6-12m głebokosci, ale to nie regula.
http://www.youtube.com/watch?v=HO7S_cXp7DA&mode=related&search=

andrzej1850
Leszcz to jak "świniak"je dużo przynajmniej 10 kilo futru na łowisko.Jeżeli ktoś wypatrzał gdzie się kręci leszcz to niech zacznie sypać o tej samej porze po 10 kilo przez 3 dni.najlepiej sypać (ziarnik czyli owies odłuskany z dodatkiem łubinu i mączka rybna .przepis sprawdzony .Złapałem leszcza o wadze 5.30 kg.SZUKAJCIE WYPOWIEDZI BOGDANA BARTONA.Kiedyś pisał do Wędkarza Polskiego jego rekord to 7.20 kg.łapaliśmy tej samej nocy w drugiej pełni wiosennej.

Twój drugi post został usunięty,czytaj regulamin forum,punkt 13.
Edytowane przez Labedziak dnia 21-07-2007 06:47

filipinho
No ja złowiłem pare ładnych leszczy na kukrydze, na pęczek Mad, i ostatnio założyłem ciasto waniliowe i miałem branie na leszcza ale sie wyrwał
Łowie 2 miesiące za błedy przepraszam

Od was bardzo dużo się nauczyłem, dzieki

www.filipinho.jakijest.pl
Adriano
Ja robie tak zanęta z trapera na leszcza,do zanety dodaje pinki i dip o zapachu kolendra!Dobre tez sa zmielone gozdziki ale to wedlug uznania ale raczej nie mieszam kolendry z gozdzikami albo daje zmielone gozdziki albo dip kolendra...
do zanety takze jeszcze mozna dodac pęczak i gotowe,a na hak ok.4 białe robaki!
oczywiscie metoda gruntowa!
Wędkarstwo to co Chłopy lubią najabardziej.
.................<<POZDRO>>...............

m-a-n-i-e-k
Nie ma nic lepszego od gotowanego grochu!!! Zadne tam pęczaki, płatki bo do tego podchodzi drobnica i psuje zabawę[disapprove]. Okrągły groch i kukurydza jako zanęta. Do koszyka zanęta "feeder" trapera lub "formel 1" stela, na haczyk kukurydza + kawałki rosówki i jak najgłębiej do wody[thumbsup]. Trochę systematyczności, cierpliwości i ciąga się tylko duże sztukiShock.

TomekSpin
Teraz na jesieni do zanęty daj czosnek lub kolendrę. One to uwielbiają. Zależy kiedy łowił będziesz. Rano szukaj ich tak z 10 metrów od brzegu jak szukają na roślinach. Wtedy to spławikówka. Popołudniu to już rybka odchodzi od brzegu i szukał bym jej tak z 30 metrów na jakimś ładnym spadzie tak do 10 metrów. Co na hak?? CZERWONE i płateczek( dosłownie maciupeńki ) czosnku, jeśli jest w zanęcie. Lepiej na jesieni dać na hak coś zwierzęcego, ale jest to moje podejście do tematu. Nie polecam białych bo to drobiazg zassa. Dużo grubego w zanęcie. Naprawdę dużo grubego i CZERWONYCH ile wlezie. Miła niespodzianka to LIN, tylko wtedy gdy w zanęcie nie będzie czosnku. Powodzenia.

nemo309
W latach 90 sprawdzoną przynętą na rzekach i jeziorach był gotowany makaron gwiazdki zabarwiony na żółto z czosnkiem . Zakładało się go na hak i przypon około 10 cm długości. Makaron powinien być lekko niedogotowany aby podczas zarzutu nie spadał z haczyka. Na zanętę stosowało się chleb moczony i odciśnięty /najlepiej przygotowywany nad wodą - stosowało się wodę z łowiska/, otręby kukurydziane, płatki owsiane sparzone, pęcak, słodką kukurydzę z puszki, troszkę białych i czerwonych robaków oraz oczywiście makaron gwiazdki. Spoiwem była mączka kukurydziana lub kleik kukurydziany dla dzieci. Rzecz polegała na tym że jeżeli nie podchodził rybie makaron w danym dniu /możliwe że była przenęcona makaronem/ tom z zanęty wyciągaliśmy coś innego i eksperymentowało się Shock . Na tą zanętę łapałem leszcze, karpie , liny.
Exodus - ta zanęta powinna Ci być znajoma Smile używana była na Rabie i Rabisku.
Warto ją ponownie sprawdzić.

TomekSpin
Makaron jest super, ale za często ,,skaczą,, do niego płotki i to troszkę drażni. Ale jeśli leszczom posmakuje to nie odejdą i bardzo łapczywie będą go ,,wcinać,,. Ja czasem do makaronu sypałem dzień wcześniej mieloną kolendrę.

slice
Ja leszcze łowie na białe robaki i czerwone,używam feedera,do koszyczka przygotowuje zanęte o smaku truskawki do krórej dodaje pinki,płatki owsiane,bułke tartą grubo zmieloną. Wcześniej nęce miejsce łowienia przez najmniej 3 dni.Wink

Arturo B
ja za leszczem rozglądam się już w drugiej połowie kwietnia(oczywiście jeśli pogoda jest odpowiednia)na wiosne te ryby żerują blisko brzegów i łatwo dostrzec ich żerowanie.jeżeli chodzi o jezioro to szukam miejsc nie przekraczających 2 metrów,blisko trzcin.nie zanęcam łowiska dużymi ilościami zanęty,ale staram się by moja zanęta miała bardzo silny i intensywny zapach,który będzie przyciągał uwagę tych ryb.przynęta:tu polecam grubszą ochotkę lub gnojaczki ewentualnie białe robakiFrownnatomiast jeżeli łowię na rzece wczesną wiosną zestaw ze spławikiem ,łowię na przepływanke stosując tą samą metode,tylę że zanętę chowam w niewielkiej ilości gliny dodając kilka robaczków lub ochotki.łowię wówczas między główkami w spokojniejszym nurcie.często się zdarza że w łowisko wpłyną inne gatunki ryb i może nas spotkać miła niespodzianka-na rzekach -kleń,jaż a na jeziorach lin,karp,czy też grubsza płoć.Frown
pozdrawiam

Wegorz 16
Jak utrzymać leszcze w łowisku na dłuższy czas?Do tej pory gdy weszły mi w łowisko nie zabawiały tam zbyt długo.Wyholowałem kilka sztuk maksymalnie udało mi się 6 sztuk.Mówię teraz o spławiku!!!!Grunt to całkiem inna sprawaShock Ale chodzi mi tutaj o spławik.Prosiłbym o jakieś przepisy na zanęty najlepiej własnej roboty do wyrobienia w domu.Lub o jakieś wskazówki odnośnie zestawu lub przynętyWink

kuba94
WEGORZ 16 Niejestem pewien czy lubisz lowic duze czy male leszcze ...
Ale obstawiam za chetnie pociaglol bys sobie jakies duze sztuki...wiec podam ci prosty sposob na znakomitoa i niemalze niezawodna zanete na duze leszcze ...
Potrzebne ci bedzi : bulka tarta , peczak , 1 jajko, koledra, platki owsiane i mozesz ale niemusisz dosypac troche otrebow...Niejest to przepis wlasny lecz opracowany na podstawie roznych zrodel..., np. ksiazek, gazet wedkarskich i wytrawnych wedkarzy..poskladalem te wiadomosci w kupe poniewarz jajko, koledra sa tymi skladnikam ktore sa uwielbiane przez duze leszcze...jak bedziesz chcia polowic mniejsze leszcze to poprostu koledre zastap jednym zgniecionym zabkiem czosnku i postaraj sie aby peczak byl wystarczajaco miekki..
A WIEC TERAZ POZOSTALO TYLKO PRZYGOTOWANIE ZANETY:
1 KROK...postaraj sie aby bulka tarta niebyla kupiona lecz ztarta z wysuszonego pieczywa..
2KROK...Peczak postaraj sie ugotowac tak aby byl wystarczajaco miekki...
3KROK...Normalne jako , nieugotowane wbij razem z bialkiem do srodka..
4KROK...Postaraj sie o aromatyzartor w proszku lub w plynieze sklepu wedkarskiego poniewaz z wykla koledra nieodda takiego aromatu zanecie
5krok...dodaj chwile wczesniej namoczone platki owsiane , radzil bym dodac troche otrebow co spowoduje lepsza kleistosc zanety..
NA KONCU WSZYSTKO WYMIESZAJ... Zrob zanety tyle ile bedzisz potrzebowal na pobyt na lowisku...Jezeli masz taka mozliwosc to nec ta zaneta kilka dni wczesniej, aby leszcze mogly sie przyzwyczaic...
Po przyjezdzie na lowisko wrzuc kilka kul wielkosci kuzego jaja w miejsce lowienia, pozniej podczas lowienia donecaj tylko mniejszymi kulkami lowisko..jezeli w lowisku sa duze leszcze takie mniej- wiecej 40-60cmpowinny bez problemu wejsc w lowisko...
Opisalem czynnosci w przypadku lowinia metoda splawikowa , lecz jesli uzywasz metody gruntowej poprostu nec proca i do koszyka pakuj tez zanete..
Na przynete polecam czerwone robaki (sredniej wielkosci) na chaczyku nr.10-12..
Jezeli lowisz na splawik niedaleko od brzegu.. to postaraj sie zachowywac cich poniwarz leszcz jest bardzo plochliwa ryba, wiec jesli bedziesz cicho niepowniennes miec problemow z jego zlowieniem.. trzymam kciuki i mam nadzieje ze skorzystasz z mojej rady....Pozrawiam.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się