Maj 22 2018 00:13:04
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Jak złowić Leszcza?
kuba94
Ja leszcze łowie najczęściej na grunt na zalewie Goczałkowickim..
Nie używam sprężyny tylko koszyczka ponieważ już sie do niego przyzwyczaiłem.
Na przynętę używam czerwone robaki ale jeżli nieprzynoszą rezultatu to na hak zakładam 3 białe robaki , najczęściej użyawam zanęty kupnej lecz czasami robie własną i wciskam do niej 2 ząbi czosnku lub dodaje kolędre. Leszcze łowie ok. 80-100m od brzgu.Największy leszcz złowiony na ten sposób miał 50 cm... i tak wrócił do wody...

Pozdrawiam...Wink

Rob
Ja łowiąc Leszcze używam kupnej zanęty leszczowej Trapera dodając do niej trochę pinek i startego czosnku, na hak zakładam w zależności od pory roku białego robaka raczej dwa lub trzy latem, a jesienią rosówkę. Łowię techniką gruntową raczej na zbiornikach zaporowych szczególnie na moich ulubionych Brzegach na Wiśle koło Krakowa images24.fotosik.pl/144/34ab24363f102123m.jpg, gdzie zawsze coś udawało mi się złowić tą metodą
Edytowane przez Rob dnia 20-01-2008 17:51
Rybki są P I Ę K N E ! ! !

http://mojehobby-wedkarstwo.blogspot.com/
miros
Dzynek napisał
Zauważyłem że jeden z nowych kolegów szuka informacji na temat połowów Leszczy a raczej Lecholi Wink

Więc może mu pomożemy w ramach naszych doświadczeń.

Z leszczmi tymi największymi nie jest tak łatwo jak się wydaje nie wystarczy zanęcić i czekać, z moich obserwacji i porad sprawdzonych przez łowców dużych leszcz powyżej kilku kilo wynika że najlepszą przynętą jest rosówka, ziemniak, kukurydza kilka ziaren, do tego nęcenie jest obfite dużymi porcjami ziemniaków pokrojonych w kostkę zmieszanych z kukurydzą żadnej drobnej zanęty co zwabia drobnicę jeśli chodzi nam o duże ryby, taką zanętę wywozimy łódką na łowisko w określone miejsce, podstawą takiego miejsca jest obserwacja wody gdzie te ryby się spławiają nie one mają do nas przyjść tylko my musimy poszukać ich tras gdzie pływają, w ten sposób wytrwali wędkarze łowią nie rzadko leszcze przekraczające 5kg.
Takie przygotowania trwają nawet kilka ładnych tygodni, po precyzyjnym i dokładnym przygotowaniu się na pewno nam się to wszystko zrekompensuje.

michal_czyb
Może ktoś opisze zestaw na wagglerka. Jak wyważyć co i jak jakie przypony dać, czy kłaść je na ziemi, czy nie.
Sezon szczupakowy 2009 rozpoczęty...

miros
Co do metody spławikowej to stosuję zestaw przeciążony, wygląda to tak że w normalnym stosowaniu spławik będzie nam tonął jest przeciążony o jedną śrucinę zestaw ustawiamy tak żeby jedna śrucina opierała się na dnie w ten sposób antenka wystaje nam nad powierzchnię wody, taki sposób dobrze sygnalizuje nam brania a jednocześnie nie pozwoli przesuwać się prądom wodnym, przypon dajemy nawet do pół metra żeby nie podcinać w pierwszej fazie brania kiedy leszcz szuka pożywienia, w takim przypadku nie będziemy mieli pustych brań.

ceik
Miros to co piszesz na temat leszcza jest super wszyscy na forum powinni poznać.Ja natomiast muszę ze względu na warunki łowienia używwać zestawu z zastosowaniem spławika typu wagler( niemam czym wywieżć zestawu na głęboką wode),obciążenie punktowe zestawu pozwala na dalekie rzuty(do50m),łapie na gł.7-9m.Zanęte strzelam procą (zaprawione kostki ziemniaka,gruba kukurydza ,kupuje w centrali nasiennej 1kg- 1zl po wymoczeniu i ugotowaniu pieknie pęcznieje).Zestaw tak ustawiam jak ty obciążenie na gruncie spławik lekko przechylony.A niestety leszcza trzeba zachęcic i to dośc dużo . pozdrawiam

Peter15
Ja mam sprawdzone u siebie sposoby dodając niektóre z tych składników:

-czosnek pokruszony do zanęty
-różnego rodzaju aromaty (wanilia, truskawka)
-chleb
- Atraktory o zapachu biszkopta

Kiedyś będąc na rybach dodałem tych składników z efektem 6 lesczy ok 1.5 kg

bpawics14
Ja łapie leszcze głównie z gruntu na białe lub czerwone robaki....Jako zanęty używam głównie firmy dragon...Shock

Piotrekk
Ja leszcze w rzece łowie następująco:
Na sam początek wybieram sobie łowisko w ktorym uciag wody jest niewielki <prawie sojąca> bardzo dobrze jeśli w takowym miejscu znajduje sie jakieś małe krzaczki rosnące w wodzieWink <miałem kidys takie łowisko z krzaczkiem ale przyszła duza woda i krzaczek zabrałaSadSad drugiego takiego miejsca juz nie znalazłem>i dno powinno być mulaste. Więc jesli już znajdziemy takie miejsce nalezy rybe zanęcićWink Nece cos ok 5 dni codziennie <wieczorem> . Jako zanęte używam ugotowana pszenice ,tylko i wyłącznie pszenioce...nie uzywam specjalnych zanet gdyz moim zdaniem nie zdają one egzaminu w rzece[disapprove] Po 5 dniach przychodzę nad wodę z wedką i łowie. Na haczyk zakładam to czym zanęcałem czyli przenice, max 2 ziarenkaWink Uzywam bardzo dużego gruntu żeby pszenica leżała na dnieWinkŁowię na bardzo ały spławik 1g. Najlepsze brania są pod wieczór Wink I na brzegu nalezy zachowywć się bardzo cicho gdyz leszcz w rzece bywa płochliwyWink Polecam ten sposób i rzycze powodzenia[thumbsup]
--------Bez dobrego Zywca nie idę na ryby-------

JKarp
Cześć
Moje spostrzeżenia:
Dużo, tłusto, słodko, grubo[ouch]
Trzeba w miarę możliwości nęcić łowisko. Można używać kukurydzy, grochu, pęczaku
i chyba najlepiej makaronu "kolanek". Przynęty muszą być słodkie. Dobrze sprawdza się melasa w płynie.
Do aromatyzowania przynęt używam dipów: scopex-wątroba, sam scopex, kokon jedwabnika, czasami jakiś śmierdziuch.
Zanęty tylko grube np MasterFishing. W zanęcie pinki i białe.
Łowię tylko na feedery. Haczyki 12-14, przepony 0,12-0,14.
Janusz JKarp
Edytowane przez JKarp dnia 17-03-2008 10:17

PareX
Ja duże nie powiem bo doświadczenia na ten temat dużego jeszcze nie mam, ale ja po prostu robię tak:

Kupuję jakąś uniwersalną zanętę i po prostu jadę nad wodę nęcę i łowię. Kiedyś jeździłem codziennie przez tydzień. W pierwszym dniu nic. W drugim płocie brały jak szalone, później to brały płocie i klenie. Zda żyło mi się kilka większych płoci( ale bez przesady z tą wielkością) i raz klenik 35cm.( wrócił do wody) A na koniec tygodnia, w ostatnim dniu połowów rybki mnie mile zaskoczyły i złowiłem leszczyka 45cm 1 kg. Pfft

W skali światowej to jest tak jak dla mnie normalna uklejka, ale dla mnie jak tylko same malutkie ryby łowię, taki leszcz to naprawdę duża rybka [confused]

A później to czasu nie bardzo miałem i nie jeździłem Pfft Muszę znów tam zacząć jeździć Pfft Zawsze tam coś się złapało Frown
Edytowane przez PareX dnia 17-03-2008 16:23

Kamillo
Mam sprawdzony sposób na leszcza! Kupuję zanętę TRAPER leszcz oraz TRAPER lin, karaś. Do tego dodaję (już nad wodą) pszenicę którą dzień temu gotowałem (musi być bardzo miękka). Proporcja wagowa zanęt wynosi 1:1 czyli tyle samo jednej jak i drugiej i do tego tej pszenicy (ilość według uznaniaWink) To jest (mój) niezawodny sposób na leszcza. Połamania.Frown
Wędkarstwo to nie hobby to nałóg.

Bumbaa
Ja korzystajac z waszych porad troche po mieszałem wasze porady Wink ale zawsze jak chodziłem na ryby gotowałem ziemniaki i zawsze cos złapałem z leszcza nie koniecznie duzego ale byłoWink teraz mieszam gotowane ziemniaki z makaronem i polewam troche olejkiem waniliowym zobaczymy jak sie sprawdzi bo dopiero byłem nęcić pozdrawiam WinkFrown
ale moze którys z Was który bardziej wie o co chodzi Wink cos mi podpowie jakies bardziej wtajemniczone porady albo cos pisac na gg albo cos Smile

Po co pisać na GG-po to jest forum by wszyscy mogli korzystac z naszych wskazówek.Zwróc uwage na pisownie,robisz sporo błędów,zanim zapiszesz post,przeczytaj go uważnie i popraw ewentualne błedy.pozdrawiam Arturo B
Edytowane przez Arturo B dnia 28-05-2008 15:08

Bumbaa
Chlopacy dajcie mii rady naa temat leszcza ale takie badziej juz wtajemniczone..Wink gdzie go mam szukac czym nęcic co na hak?Wink

marec-ki
Bumbaa chcesz pomocy odnośnie wskazówek na dużego leszcza, ale w avatarze widzę, że piękne okazy połowiłeś ??Wink chyba, że to nie Twoje ?Wink Wszystkie wskazówki już dostałeś co i jak. Teraz wystarczy cierpliwość Wink leszcza możesz też nęcić kukurydzą z puszki a na haczyk zakładaj kuku pomoczoną w DIPie czosnkowym. Podobno skuteczny na leszcza, ja jeszcze tego nie próbowalem ale w tym roku tak zrobię Wink PS. my nie mamy żadnych skrytych tajemnic poławiania tej ryby Wink Jeżeli leszcze jest w łowisku to na pewno prędzej czy później złapiesz Wink Zobacz Sebols wczoraj złowił swojego pierwszego w życiu Wink Trzeba poczekać Wink
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

W sprawach sprzętu zadawajcie pytania na FORUM a nie poprzez PW !!

http://marec-ki.blogspot.com/
Bumbaa
nom dzis pojde moze na rybyy zobacze poczekamWink ale nie wiem bo nie idzie mi za db w sql ;/ ale pozdrawiam i dzieki Wink to nie moje na avatarze Wink jeszcze nigdy takiego ładnego nie złowiłem ale bede czekał!Wink
Edytowane przez Bumbaa dnia 02-06-2008 15:32

0xXx0
jakie są haczyki na leszcza bo zapomniałem,mi się wydaje że 12 ale nie jestem pewien
------(^,^)------

michal_czyb
Ważny jest kształt haczyka. Zależy czy łapiesz na kukurydzę czy na robactwo. Kształt haczyka dostosowujesz do przynęty i metody. Ja na grunt używam haczyków nr. 10 z szerokim łukiem kolankowym. Zakładam wtedy ziarno kukurydzy i jeszcze jakieś robaczki 2 białe albo 1 czerwony.
Edytowane przez michal_czyb dnia 14-01-2009 14:12

damianzowiu
moj sposob na leszcza to ryz preparowany i makaron (Zalew Sulejowski) a zaneta to Anpio lub wlasnej roboty(otreby.wszelkiego rodzaju platki,bulka tarta,niieraz czosnek) lowie tylko na sprezyne..co roku wchodzi duzo ladnych leszczy ale w tym roku cos zaniemoglySadFrownFrown
Zaleff Sulejowski.. nic nie bierze!!!!!! ;( ;(

dziasza
U mnie leszcza łapie się na słodko... Karmel bądź miód w zenęcie karpiowej żółtej stynki duuuużo pinki i płatki owsiane lub pęcak... Wink
Kocham spinning!!

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się