Maj 22 2018 02:37:11
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Jak złowić Leszcza?
Blacha92
U mnie leszcze to przewiarznie na białego robaka. Zaneta bez dodatków - czerwona. I przeważnie branie na opad bombki i odrazu zaciać.
Czekam na taaaaaaaaką rybę !!!! WinkWink

http://BartekBooq...70276.html

Chcesz wyskoczyc na ryby na zb. Poraj ?? pisz -9596865 Wink

Labedziak 2
Bartek-Leszczu napisał/a:
I przeważnie branie na opad bombki i odrazu zaciać.

A ja nigdy na takie opadanie bombki nie zwracałem uwagi Smile kurde moze juz tyle leszczy przeszlo mi kolo oka Sad

michal_czyb
No to masz radę na przyszłość. Ale to nie reguła. Czasem leszcz bierze tak łapczywie, że od razu bombka do przelotki jedzie. Ja osobiście na samą bombkę bez sygnalizatora łapię na razie. Frajda, że hej. Shock

Bumbaa
Na spławik leszcz wysaca spławik do góry a potem go kłądzie ale czasami tak jak mowi micahł bierze tak łapczywie jak to opisał Wink pozdrawaim ja przewaznie na koszyk łowie ale na spławik tez wchodząWink

misieks14
Jeżeli łowisz leszcze na koszyk to tylko białe robaki i zanęta na leszcza ja osobiście niebawię się z bąbkami tylko łowię na feedera jak tylko szarpnie szczytówką odrazu zacinam i zazwyczaj jest,a bąbke to podnosi opuszcza i niewiadomo kiedy zaciąć[tdown]
Wink

daroo2009
Popieram zdanie miskaPfftP niema jak to feeder na leszczaSmile) ja osobiscie do zanety lubie dodac prazony slonecznik i/lub melaseSmile) jako przyneta oczywiscie biale robaczki
Frown

Grzes77
Żeby wybrać się na lechy i dobrze połowić, spełnić trzeba tylko dwa warunki:

- nie zapomnieć feedera i paczki pinekWink.

Reszta to rzecz wiadoma czyli zanęta i inne dodatki. Po spełnieniu tej zasady pozostaje tylko zabawa w wędkowanie, chyba że ryba nie żeruje to wtedy najlepsze patenty dają w łeb. Połamania feederów na lechach co najmniej 2 kg wszystkim życzę [thumbsup].

Blacha92
Pozwole sobie przytoczyć kawałek z gazetki : Na Ryby!

Koniecznie z dna.

Dobrze żerujące krąpie nie zwracają uwagi na niedokładności w podawaniu przynęty ale duży, ostrożny leszcz to całkiem inna sprawa.

Podstawową zasadą przy połowie leszcza metodą spławikową jest takie rozmieszczenie obciążenia, by ostatnia śrucina wraz z przyponem leżały na dnie.

Branie bardzo często sygnalizowane jest nie zanurzeniem, lecz wystawieniem spławika (ryba podnosi śrucinę sygnalizacyjną)

Jeśli na haczyk założyliśmy niezbyt duży kąsek (białe robaki, ziarno pęczaku) - zacinamy od razu.

Jeśli łowimy np. na pęczek dżdżownic, zaczekajmy do zatopienia bądz wyraźnego poprowadzenia spławika.

Mi to bardzo pomogło w połowie leszcza.
Mam nadzieje że wam też pomoże.

I dużych leszczy życze FrownFrown

BartosH
Witam, ostatnio zdobyłem plany batymetryczne kilku jezior, na których łowię, od początku lipca jeżdżę na leszcza, łowię feederem i wyniki mam mierne, łowię lechy max 1,2 kg, a chciałbym trafić coś większego, na jakich radzilibyście głębokościach szukać dużych lechów, opiszę trochę jezioro: przy brzegu do 5 metrów głębokości, ale widzę miejsca gdzie koszyk będę mógł posłać na 10 metrów głębokości, jezioro jest typu rynnowego, w centralnej części głębokie od 20 do 40 metrów (myślicie że jest sens próbować na 20-30 metrach), lodź w garażu mam więc mogę i tam poszukać ryby, na planie nie widzę żadnych górek ani wypłyceń, nęcić regularnie też nie bardzo mogę, nad jezioro mam 25 km i jeżdżę tam około 2 razy w tygodniu
pozdrawiam
dziś kolejne podejście[ouch]
Edytowane przez BartosH dnia 20-04-2009 16:15
Nigdy nie kłóć się z głupim - ktoś mógłby nie zauważyć różnicy między wami...

Blacha92
Wydaje mi się że leszcze to na dnie buszują wiec te najwieksze to chowają sie jak najgłebiej czasami tylko podejdzie jakis bliżej.

CormaC
Dudii a ten do tego chleba dodajesz jakiś aromat?? Bo chce ten sposób wypróbowaćWink
jeśli wydaje ci sie ze mnie nie znasz masz racje wydaje ci sie...

stefan12
Ja leszcze łowie na odległościówke. Moja wędka ma 4,1m. Szczerze to na leszcze mam tylko jeden sposób bo poluje na nie tylko na jednym jeziorze. Zanęta to sypka zanęta na leszcxza albo płoć-leszcz, do tego 0,5-1kg gotowanej pszenicy lub pęczaku, puszka kukurydzy konserwowej i oczywiście kilka łyżeczek atraktoru truskawka lub wanilia.. Zestaw zarzucam ok. 30 metrów od brzegu. Najczęsciej stosuje jhaczyki nr 10 z krótkim trzonkiem i zaokrągloonym kolankiem. Na haczyk zakładam 2 białe robaki lub 4 pinki i ziarenko pszenicy. Czasami zakładam kukrydze. Przypon o dł. 40cm w moim przyapdku leży cały na dnie.Wink

kaczmot
Witam!
Lescze łowię ponad 25 lat ciągle w jednym miejscu- w Jezioraku (Iława).Moja rodzina łowi w tym miejscu już blisko 50 lat.W związku z tym metody połowu zostały dopracowane do maksymalnej perfekcj.łowimy raz do roku przez okres 1-2 msięcy wakacyjnych(ile kto ma wolnego).Oczywiscie dzisiejsza zasobność jeziora którego gospodarzem jest PGRyb Iława oraz Siemiany a mozliwościami z przed 10-15 lat jest kosmiczna.15-20 lat temu 30 kg ryby dziennie na jednego łowiącego (jedna wędka) nie było niczym niezwykłym.Dzis trudno złowić 5kg dziennie.To ilośći a jakośc? ano kiedyś leszczami(glapam) nazywaliśmy ryby powyżej 2kg sztuki 4-5kg zaliczały się do tych "większych" ponizej 2kg były łowione tylko do konsumpcj .W związku z tym ze na łowisku przebywało jednorazowo do kilkunastu łowiących ryby(konsumpcyjne) były przetrzymywane w specjalnym kojcu z siatki nylonowej o wymiarach 3x3m i głebokości 70cm.W zależności od potrzeb częśc ryb była "przerabiana"(ocet,kotlety,kiełbasa(+węgorz)) lub wypuszczana.Tak było kiedyś.Dziś już tak nie ma.
łowisko jest specyficzne gdyż w odległosci ok 25-30 m od brzegu jest 7-10 m głębokości.Łowimy tylko z brzegu dlatego metody połowu są dwie- koszyk zanętowy lub spławik(gdy pogoda sprzyja).Jesli chodzi o koszyk to wszystko jest prawie Wink jasne.Natomiast spławik to już inna sprawa.Jak łowic (skutecznie)z brzegu metodą spławikową na głębokości 10 m w odległości 40 m od brzegu.Rozwiązanie tego problemu podał ok 40 lat temu pewien miejscowy wędkarz łowiący kawałkiem leszczynowego kija bez kołowrotka na głębokości 7 m.Oczywiscie na spławik.Kij miał ok 3-3.5 m długości.Może ktoś zna tę metodę.Proszę opisac !
Przynęta-na haczyk nr 6 zakładamy od 6-10 białych robaków lub 5-7 ziaren pęczaku(jesli okon pojawi się w łowisku)
Zanęta- kiedyś worek lub dwa (100kg) gotowanej śruty(pasza ) dziś gotowany pęczak a w koszyk jakakolwiek gotowa zanęta(najtansza)
Podstawą sukcesu tak kiedyś jak i dziś jest położenie przynety na dnie również w metodzie spławikowej(bezwzglednie).
Problemy-jezioro z powodu rabunkowej gospodarki przekształciło się w wode w któręj dominuje krąp i inny chwast rybi-innymi słowy przynęta jest zjadana w locie-czyli zanim osiądzie na dno.Czy ktoś zna rozwiązanie tego problemu?Proszę pisać.

Chetnie odpowiem na wszystkie pytania bo niewatpliwe się "urodzą"[ouch]
Pozdrawiam

Szczupak15
A co sądzicie o StopieFrownFrown. Jak by ktoś nie wiedział to metoda polegające na cięzkim zestawie spławik w kształcie Liścia ok 18g waga musi być taka aby nurt go nie ściągał.

Adam014
Witam was chłopaki. Chce się was zapytać czy, któryś z was może nastawiał się konkretnie na leszcza z kulkami proteinowymi, lub pelletem i stosował przy tym przypony włosowe? Jeżeli tak napiszcie jakie smaki kulasów i pelletu sprawowały się najlepiej czy słodki czy coś ze smaków mięsnych, pływjące czy może tonące i czy moczyliście je w dipach. Na wiosnę i w lato mam zamiar połowić te większe lechole a jak wiadomo są one bardziej ostrożne i wydaję mi się, że przypon z włosem będzie bardzo dobrym rozwiązaniem.Wink
Wiatr ze wschodu ryby chodu.

Artur_12
Leszcze łowie na pikera w jeziorach. Przynęta to biały, pinka lub ochotka na haczyku nr. 10-12. Do koszyczka wkładam zanętę Trapera leszcz-płoć
z dodatkiem pinki, kukurydzy, czasem ochotki i zawsze atraktor waniliowy.
Edytowane przez Artur_12 dnia 07-01-2009 15:19

dawid16
Witam, ja łowię leszcze metodą gruntową na feedera. Używam haków numer 9,10,11. W moim przypadku zanęta gra bardzo dużą rolę, używam zanęty firmy Lorpio (cena ok 17zł), do tego dokupuję zawsze atraktor w spreju o smaku wanilii. Przygotowując zanętę , dodaję zawsze 2 porcje białych robaków, 2 porcje pinki, 1 porcję wcześniej posiekanych rosówek i daję do tego jeszcze garść kukurydzy, oraz makaronu gwiazdeczki. Na hak najpierw zakładam jednego białego robaka, przebitego przez pół i przesuwam go na sam koniec haka, gdzie jest wiązanie, potem wkładam dwa makarony i na sam koniec daję dwie kolorowe pinki, także przebite przez pół i mamy haczyk prawie cały zapełniony. Przed zarzutem psikam dwa razy haczyk atraktorem waniliowym. Oto mój sposób na Dużego leszcza!!!!!
Edytowane przez Semi dnia 14-01-2009 11:59

raczek39
Swoje pierwsze leszcze zacząłem łowić około trzy lata temu na feedera.Zanęta jaka stosuje, to Top Secret , z dodatkiem bułki tartej, i kopromelasy.Przekonałem się ze leszcze lobią "na słodko", wiec wiosna dodaje jeszcze trochę karmelu.Do tego wszystkiego białe robaki, i słodka kuku.Na wiosnę wybieram miejsca nie głębsze niż 2metry, dobrze nasłonecznione o glinianym dnie.Haczyk nr12, albo 14, zależy jak skubią, na haczyk przeważnie idzie kanapka:biały + kuku.Pod koniec lata, zaczynam szukać lecholi już na 10 metrach i niżej.Ta sama zanęta, ale na hak zakładam często tłustą rosówkę.Na nocnych zasiadkach podchodzą takie śliczne złociste łaty, do 70cm, i ponad 3kg.......pozdrouchShock
Edytowane przez bobo160 dnia 18-07-2009 17:57
"HEJA BVB HEJA"

kolamilan
Co do leszczy to chciałem spytac, kiedy zaczynają teraz tarło i ile to trwa? z góry dzięki

Semi
Ciężko powiedzieć ile trwa tarło leszcza, co woda to inaczej się trze, na Narwi już się zbiera do tarła i ma wypryski tarłowe, myślę że za kilka dni będą się tarły. Na jeziorze oddalonym o kilka kilometrów od miejsca gdzie łowię na rzece, leszcze jeszcze są gładkie i nie myślą o tarle. Ze swoich spostrzeżeń mogę tylko powiedzieć, że tarło leszcza przypada od połowy kwietnia , do połowy maja, zależy dużo od temperatury wody. Na tej samej wodzie leszcz też potrafi się trzeć partiami, najpierw wielkie łopaty, później mniejsze osobniki, lub odwrotnie, może to trwać nawet dwa tygodnie.
Edytowane przez Semi dnia 20-04-2009 16:26
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się