Październik 24 2018 02:37:21
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Jak złowić Leszcza?
Mnementh
Witam
Ostatnio wybrałem się nad zalew Umer z zamiarem wyciągnięcia płotek i leszczy. Haczyk ustawiłem tuż nad dnem, także haczyk prawie dotykał dna, założyłem 2 czerwone pinki. Co do zanęty to użyłem zanęty firmy DRAGON płoć i leszcz ekstra, które razem wymieszałem dodając na oko bułki tartej i nieco płatków kukurydzianych oraz nieco pinek. Pierwszego dnia pokazały się okazy mające 20cm z wymieszaniem z okoniem i płotką w podobnym wymiarze. Drugiego dnia również przyjechałem na to samo miejsce i od razu po rzucie zaczęły się brania leszcza lecz tym razem nieco większego 22-24cm płotki zniknęły a okonie pozostały. Także możecie spróbować mojego sposobu może go dopracujecie albo będziecie wyciągać większe sztuki czego wam życzę Wink

konrii98
Witam mógł by mi ktoś napisać jak złowić leszcza na spławik ? Jaki grunt ustawić i jaki nr haczyka ?czy aromatyzować robaki(białe)?Z góry dzięki za pomoc
Pozdrawiam
W sezonie 2014, nastawiam się na karpia ouch ale fajnie byłoby poganiać trochę też za zębatym Pfft

2 pasja- motocykle Wink

Pawel4
konrii98 napisał/a:
Witam mógł by mi ktoś napisać jak złowić leszcza na spławik ? Jaki grunt ustawić i jaki nr haczyka ?czy aromatyzować robaki(białe)?Z góry dzięki za pomoc
Pozdrawiam

Co do ustawiania gruntu to mogę tylko napisać, że ja zawsze jeżeli łowię leszcze na spławik ustawiam grunt tak, że przynęta leży na dnie.
Nr haczyka to już według uznania, głównie zależy to od przynęty. Na przynętę mają iśc np białe robale to np nr 10 czy 8. Jeżeli jakieś kuku, czy np rosóweczka to hak może być większy w moim przypadku nr 6 lub 4 czy nawet większe ;]
Co do aromatyzowania napewno nie zaszkodzi, polecam wanilię.
Myślę, że powinieneś jeszcze przeczytać temat od początku a napewno znajdziesz odpowiednie podpowiedzi Wink

konrii98
A o jakiej gramaturze spławik?A białe to pęczek czy pojedyńczo?Nie chce na razie łowić dużych leszczy wystarczyły by mi do 2 kg
Edytowane przez konrii98 dnia 03-05-2010 12:27
W sezonie 2014, nastawiam się na karpia ouch ale fajnie byłoby poganiać trochę też za zębatym Pfft

2 pasja- motocykle Wink

Adam014
Konri czym warunki pogodowe gorsze, wiatr, fala, czym głębiej i dalej łowisz tym cięższy spławik musisz użyć.Możemy na to pytanie mniej więcej odpowiedzieć, gdy podasz jakieś informacje o miejscu gdzie chcesz łowić, miej więcej dlatego, że nie wiadomo jakie mogą być warunki pogodowe na łowisku, to może zmienić się z godziny na godzinę.Na leszcza pęczek białych musisz założyć na hak(5 do np.8).Nie ma sensu pojedynczych, dlatego, że podejdzie dużo drobnicy.
Wiatr ze wschodu ryby chodu.

konrii98
Łowisko na którym łowię jest osłonięte przed wiatrem a w takich warunkach to jaki spławik?Chodzi mi o gramaturę

2 pasja- motocykle Wink

xander
Mnementh napisał/a:
Witam
Ostatnio wybrałem się nad zalew Umer z zamiarem wyciągnięcia płotek i leszczy. Haczyk ustawiłem tuż nad dnem, także haczyk prawie dotykał dna, założyłem 2 czerwone pinki. Co do zanęty to użyłem zanęty firmy DRAGON płoć i leszcz ekstra, które razem wymieszałem dodając na oko bułki tartej i nieco płatków kukurydzianych oraz nieco pinek. Pierwszego dnia pokazały się okazy mające 20cm z wymieszaniem z okoniem i płotką w podobnym wymiarze. Drugiego dnia również przyjechałem na to samo miejsce i od razu po rzucie zaczęły się brania leszcza lecz tym razem nieco większego 22-24cm płotki zniknęły a okonie pozostały. Także możecie spróbować mojego sposobu może go dopracujecie albo będziecie wyciągać większe sztuki czego wam życzę Wink

Akurat na tym zbiorniku taki sposób to żaden "sposób" po prostu na tym zbiorniku jest dość sporo tego leszcza więc nawet łowiąc na kuku też można wyciągnąć ładne sztuki po prostu leszcze się do tego przyzwyczaił na tym zbiorniku

konrii98
A głębokość to może być 3 m?

2 pasja- motocykle Wink

cruzo
Ja starając się złowić leszcza w Wiśle czy Bugu nęcę 3-4 dni miejsce krojonymi ugotowanymi ziemniakami, makaronem oraz grochem ( na grubo). Wyniki były nie najgorsze, czasami też kleń podpłynie.
W tym roku zamierzam łowić na cieciorkę.
Wyniki opisze.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się