Lipiec 26 2014 00:17:10
Nawigacja
· Regulamin
· Strona Główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Spinningowe
· Muchowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista 2014
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Ankieta
Łowiąc w nocy, jako sygnalizator brań używasz ?

Dzwoneczek
Dzwoneczek
3% [1 głos]

Świetlik
Świetlik
37% [14 głosów]

Elektroniczny sygnalizator brań
Elektroniczny sygnalizator brań
53% [20 głosów]

Małpka
Małpka
5% [2 głosów]

Inne
Inne
3% [1 głos]

Ogółem głosów: 38
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 01/07/2014 18:26

Archiwum ankiet
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Wahadłówki
marec-ki
Witam. Proszę o opisy Waszych sposobów łowienia na wahadłówki. Sposób prowadzenia, ruchy wykonywane kijem, głębokość prowadzenia itp. Co myślicie o tych wahadłówkach ?? co mogę na nie złapać ??
images11.fotosik.pl/42/da7ce867257bff7em.jpg
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

http://marekp1984.ovh.org/
Labedziak
Ja niestety juz dawno na wachadlowki nie lapalem,tak ze nie moge ci pomoc.
Ale mysle,ze na forum znajdzie sie ktos kto lapie na wachadlöwki i ci odpisze Wink
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

Firecarp
Mogę tobie doradzić. Ja nigdy specjanie nie skupiałem się na jakimś sensownym prowadzeniu wahadłówek, jedynie co srobię to prowadzę na różnych głębokościach i z tą samą głębokością, i praktycznie mówiąc nic więcej na temat jakiegoś innego sposobu prowadzenia wahadeł nie słyszałem. Oczywiście dotyczy jezior.
Myślę... więc łowię...

Rybcio
Po oglądnięciu twoich wahadłówek stwierdzam że pierwszą rzeczą jaką bym zrobił aby mieć lepsze brania to bym je doprowadził do takiego stanu aby straciły ten fabryczny połysk. Kiedyś sobie z taką zrobiłem, miałem na nią spore wyniki, ok.20 szczupaków-największy 3,5kgAngry Niestety ją urwałem w Tropiach na Dunajcu a zaczepem był sznur prawdopodobnie kłusowniczy.[mad]
Ach! Jaką tam miałem FANGĘ![sleep]
Nie ma jak spławikowe wędkowanie Frown

miros
Wachadłówki to super przynęty często używam je jak gumy zawodzą, co do prowadzenia to zależy od wachadłówki od jej kształtu, ciężaru i agresywności ciężko jest określić prowadzenie wachadłówki po wyglądzie trzeba ją poczuć w wodzie jak pracuje, ale czym większa pomysłowość w prowadzeniu tym lepiej jednostajne prowadzenie wachadłówki jest mało skuteczne,głębokość prowadzenia zależy od grubości blachy czym grubsza tym głębiej będzie pracować. Pokazanych przez ciebie wachadłówek nie mam poza gnomem, ale wydaje mi się że to przynęty rzeczne sądząc po wydłużonym kształcie dobrze spisywały by się w nurcie, ja węduję tylko na jeziorach.

miros
Dopisując jeszcze kilka słów na temat wahadłówek i ich sposobów prowadzenia, to pierwszą podstawową rzeczą jest dobór przynęt i wędziska, ciężar rzutowy musi być zachowany i kij też nie może być byle jaki musi być czuły, całą pracę przynęty musimy czuć na kiju poprzez lekkie drgania szczytówki wiemy w tedy kiedy przynęta pracuje i kolebocze się na boki, każde zaczepienie glonów czy roślinki jest od razu sygnalizowane na wędce.
Wahadłówka jest najstarszą przynętą do łowienia szczupaków jej wabik polega na dawaniu refleksów w wodzie przy przekręcaniu się z boku na bok, jej drgania są minimalne, więc cała łowność zależy od tak zwanego lusterkowania.
Moją ulubioną metodą prowadzenia wahadłówek jest jej nie zsynchronizowane pociąganie szczytówką wędki po kilku obrotach kolbką, pociągania są raz częstsze a raz nie, polega to na tym że pociągam dwa trzy razy pod rząd a następnym razem tylko raz, nigdy nie prowadzę jednostajnie.
Dobór wahadłówek do rodzaju głębokości łowiska jest też bardzo ważny, do głębokich łowisk wybieramy wahadłówki o grubej ściance nawet do 3mm jeśli jest to blacha o znacznych rozmiarach, za lekkie wahadłówki na znacznych głębokościach będą nam wypływały, na płytkie łowiska grubość wahadłówek nie może być za duża w innym przypadku będzie za szybko tonęła i zahaczała o dno.
Moimi ulubionymi wahadłówkami są wszystkie stare wzory błystek typu gnom, mors alga, kalewa, akra. images27.fotosik.pl/160/eac41f765d40db98m.jpg

sebols
Ciekawych rzeczy się dowiedziałem czytając ten temat, chętnie popróbuję. Ja osobiście zawsze zaczynam łowienie od wahadłówek począwszy od Kalety, Algi 3, i Gnoma, później przechodzę na wszelkiego rodzaju gumy, po gumach obrotówki i kończę woblerami. Co do prowadzenia wahadłówki ja osobiście czekam aż opadnie całkowicie na dno, a później zawsze jednostajnym ruchem pomału zwijam tak jak obrotówkę. Nie mogę raczej narzekać na wyniki, gdyż właśnie mój życiowy szczupak chwycił na jednostajnie ściąganą algę (małą), ale trzeba eksperymentować więc może jutro coś zgłoszę do top listy hehe.
P.S.
W jaki sposób najlepiej się pozbyć "połysku" nowych blach, bo ja "tiuninguję" malując lakierem do pozanokci całą "wklęsłą" część blachy na czerwono i bardzo dobrze się sprawdza.
"Że życie ma sens"

miros
Osobiście jak kupię pomalowaną wahadłówkę to od razu ją ścieram papierem ściernym, nie lubię pomalowanych wahadłówkach, uważam też że błysk jaki daje wahadłówka jest głównym wabikiem, lekkie zmatowienie jest jak najbardziej zalecane jeśli woda jest bardzo przezroczysta a dzień jest słoneczny, w tedy zmatować można papierem ściernym i przetrzeć kilka razy palcem powierzchnię ścieraną na drugi dzień ładnie nam zmatowieje, jeden minus że tą operację trzeba będzie często powtarzać jak nie mamy wahadłówek z nierdzewnych materiałów.
PS moim takim zdziwieniem było jak na opadającą wahadłówkę wzioł szczupak jeszcze nawet nie zdążyłem zacząć zwijać?Wink
Edytowane przez miros dnia 21-02-2008 20:31

cezar80
srebrne to kupisz w każdym sklepie więc nie ścieraj z nich farby Ta 3 to wygląda mi na produkt mepsa (lub kopia) dobra na okonia

sebols
Co do ataku szczupaka na opadającą blachę również mi się to zdarza. Ogólnie szczupak lubi, że tak się wyrażę "chore", słabe rybki, gdyż stają się łatwym celem. Gdy np. alga opada na dno to kołysze się na boki przypominając tak myśle ogłuszoną rybe Smile
"Że życie ma sens"

Arturo B
Ja do postu Sebolsa dodam jeszcze jeden fakt: drapieznik zawsze atakuje najsłabszą rybke w stadzie,dlatego taka opadajaca blaszka,która defakto przypomina osłabioną rybke staje się częstym celem szczupaka czy też innych drapieżników.
Pozdrawiam
Edytowane przez Arturo B dnia 21-02-2008 23:12
by udoskonalać to rzemiosło,trzeba trochę poeksperymentować

barmsr
Ja choć rzadko łowię na wahadłowki,to podobnie jak wojtekk nitro,nie skupiam się za bardzo na szczególnym prowadzeniu...

Widzę,że nie tylko ja zauważyłem,że szczupak potrafi zaatakować blachę zaraz po wpadnięciu jej do wody.Wykorzystując ten fakt próbuje łowić nieraz wahadłówką z opadu...
images29.fotosik.pl/138/ad4a94d4e169771d.jpg

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się