Grudzień 11 2018 19:31:42
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
· Żabnica
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
Wędkarstwo, forum wędkarskie » Wędkarska przystań » Akwarystyka
 Drukuj temat
Własny staw
Dqcharek
Ok widzę, że doszliśmy w końcu do jakiegoś porozumienia;> po prostu każdy staw jest inny i inaczej każdy postrzega co jak ma zrobić, padło tu wiele opinii i myślę, że "milek554" bogatszy wiedzę jaka tu została przedstawiona sam zdecyduje jak zrobi.
Pozdroouch

milek554
Ostatnio wykopałem szpadlem małą dziure i nastepnego dnia tam stało już troche wody.No jest woda ale nie dużo ale jest Pfft.Mam pytanie czy może wody niebyć bo jest dużo trawy na dnie i wogóle że wszystko wchłania i nie przepuszcza jej mocno? Smile myśle że jak zaczne kopać to woda będzie się pojawiać z tego co już zaobserwowałem. Wczoraj i dzisiaj troche zacząłem ogarniać dookoła i jest troche pracy więcej niż by sie wydawało miałem taką jakby róże dziką gdy ją wyciołem zauważyłem że jest dość wysoka skarpa. więc nie musze dużo pogłębiać. a oto zdjęcia z moich zmagań mogą być niezbyt czytelne ale porównując z tamtymi można zobaczyć jakąś różnice

[img]http://img33.imageshack.us/img33/2952/dsc01225.th.png[/img] is not a valid Image.

[img]http://img41.imageshack.us/img41/4831/dsc01226.th.png[/img] is not a valid Image.

[img]http://img20.imageshack.us/img20/8530/dsc01228.th.png[/img] is not a valid Image.

[img]http://img188.imageshack.us/img188/2895/dsc01231.th.png[/img] is not a valid Image.

[img]http://img20.imageshack.us/img20/6739/dsc01230.th.png[/img] is not a valid Image.

[img]http://img42.imageshack.us/img42/9789/dsc01227.th.png[/img] is not a valid Image.

bobo160
Milek554 postaraj się następnym razem wstawić fotki na darmowy hosting z tego linku http://www.fotosi...
Twoje fotki w ImageShack bardzo powoli się otwierają, a każdy z nas na tym forum korzysta właśnie z serwera Fotosika Wink
Edytowane przez bobo160 dnia 18-05-2009 16:35
Świdnica images45.fotosik.pl/48/25963d03907384cem.jpg Kapellen

catchandrelise
Jak woda jest tak wysoko, że można się szpadlem dokopac to bardzo dobrze. A z tą skarpą, że jest wysoka i nie trzeba dużo pogłebiac to Cie nie za bardzo rozumiem o co ci w tym chodzi. Czy jest skarpa czy nie i tak musisz dokopac sie do poziomu wody gruntowej a potem jeszcze tyle na ile chcesz miec głęboki staw.
Kiedy wytniemy ostatnie drzewo, kiedy ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba, odkryjemy że nie można jeść pieniędzy.

milek554
Próbowałem z tym fotosikiem ale coś mi nie pykło ale postaram sie. no w sumie tak trzeba sie dkopać. ale jeszcze mam pytanie bo mam możliwośc dopuszczania wody wiec czy tak można.

catchandrelise
Wodę można dopuścic. Na pewno to nie zaszkodzi, ale jak będzie susza i wody gruntowe mocno się obniżą to i tak nie wiele to da, bo i tak poziom wody w stawie bardzo szybko się wyrówna z poziomem wód gruntowych. Wiem ,że ciężko się powstrzymac, ale radzę Ci wstrzymaj się do września kiedy poziom wód gruntowych jest najniższy wtedy się do nich dokop i później jeszcze tyle jaką chcesz miec głebokośc z małym zapasem np:0,5m. Wtedy na pewno nie będziesz miał problemu z brakiem wody w stawie. Chyba, że zdarzyłby się kiedyś jakiś naprawdę katastrofalnie suchy rok.

Kiedy wytniemy ostatnie drzewo, kiedy ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba, odkryjemy że nie można jeść pieniędzy.

milek554
No nie jest łatwo sie wstrzymać ale sie pomyśli kopać można i teraz a rybki wpuścić na jesień. Głównie korci mnie z braku zajęcia. no ciekawe jak to u mnie jest z tymi wodami gruntowymi ale zazwyczaj było tam mokro. Ach ciekawe jak to będzie już by sie chciało mieć ale wiadomo że wszystko z casem Sad

konrii98
Witam mam zamiar wykopać sobie staw na łączce za moim domem planuje wykopać o wym 25m na 12m i 1,5m głębokości tylko nie wiem czy nie będzie wysychał (typ ziemi to glina zmieszana z piachem) jest jakiś sposób na sprawdzenie czy będzie tam stała woda a i czy trzeba składać na to jakieś papiery czy po prostu idę i kopię ?

Pozdrawiam WinkWink
W sezonie 2014, nastawiam się na karpia ouch ale fajnie byłoby poganiać trochę też za zębatym Pfft

2 pasja- motocykle Wink

Semi
Co do wody, to jeżeli jest to teren mocno podmokły to jest szansa że woda się utrzyma. A jeżeli jest to zwykła łączka, to dałbym sobie spokój. Jak kopaliśmy staw z bratem, byliśmy pewni że wody w nim nie zabraknie, było w tym miejscu niezłe bagnisko, wystarczyło wbić szpadel i podsiąkała woda. Co do pozwoleń, no cóż, jest wymagane, jeżeli się nie boisz że ktoś Cię podspawa, to możesz kopać, ale jeżeli jest możliwość, że któremuś życzliwemu sąsiadowi nie spodoba się Twój pomysł, to lepiej udaj się do Urzędu Gminy i dowiedz się jakie pozwolenia musisz mieć żeby zacząć kopać.
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

konrii98
To lipa , mam też przed sadem mały kawałek ziemi taki 20m na 20 m woda jest na 100 % Wiem to stąd , że w tym kwadracie jest lekko zawalona studnia ;/ a w niej woda ;/ tylko zapewne jeśli wykopie tam staw to ta studnia "wypije" mi z niego całą wodęSmile
W sezonie 2014, nastawiam się na karpia ouch ale fajnie byłoby poganiać trochę też za zębatym Pfft

2 pasja- motocykle Wink

konrii98
Siemka, sory że post pod postem ale namówiłem tatę na kopanie stawu (wreszcie) tylko nie mam pewności czy będzie tam woda. Teren wygląda mniej więcej tak : images40.fotosik.pl/1829/9b20644b7617fc93m.jpg

Planujemy wykopać go na łące na zejściu pól (czerwona linia). Właśnie na tym zejściu ma staw sąsiad sąsiada.. Tylko że on mieszka tak jak by na lekkim spadku górki w prawo a ja mieszkam na górce, przed spadkiem, ale na końcu mojej działki (patrząc od prawej strony) jest lekkie podwyższenie i dopiero spadek. Ten lasek sąsiada jest na równym poziomie, lekko pomyliłem się w paincie hahaha, jak myślicie na tej czerwonej linii może być woda ? czy jak wykopię 2 m dół to wystarczy żeby sprawdzić czy woda najdzie ?

Liczby m koło strzałek oznaczają szerokość działki , długość to ok 400 m Wink

2 pasja- motocykle Wink

Semi
Teraz jest dość sucho i jeżeli teren jest na spadku górek, i wystąpi woda po wykopaniu wykopu kontrolnego to jest szansa że będzie się utrzymywać. Staw to loteria, jednego roku będziesz miał wody do bólu, przyjdzie susza i zobaczysz dno. W tym roku znajomy musiał odłowić wszystko ze swojego stawu, gdyż prawie całkowicie wysechł, a zawsze było minimum metr wody. Na naszym stawie też szału nie ma. Średnia głębokość to około 60 cm, a najgłębsza w granicach metra. jeżeli jesień będzie sucha, będziemy musieli odłowić staw z grubszych ryb, bo zimy na pewno nie przeżyją.
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

konrii98
A czy taki dół 2 m wystarczy ? Czy kopać większy/ mniejszy ? Dodam że z tego stawu sąsiada sąsiada to woda się wylewa czy sucho czy nie Wink

2 pasja- motocykle Wink

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się